|
| Kolejna odsłona protestów w Londynie |
|
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.
Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. |
|
| Iwo Cyprian Pogonowski |
|
| Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego |
|
| Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? |
|
| "W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." |
|
| Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? |
|
| Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. |
|
| Veto dla Funduszu Zadłużenia! |
|
| Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. |
|
| www.globalresearch.ca |
|
| świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO |
|
| Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! |
|
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
|
|
| Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 |
|
| Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację. |
|
| Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu |
|
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.
Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.
Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... |
|
| Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień |
|
| |
|
| "Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki |
|
| |
|
| Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom |
|
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
|
|
| Konzentrationslager Fuehrer |
|
| Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa |
|
| Lockdown w Anglii |
|
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
|
|
| Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 |
|
| |
|
| Izby lekarskie to organizacje przestępcze |
|
| |
|
| Człowiek 2.0 |
|
| Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR |
|
| Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie |
|
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. |
|
| "Babcia Kasia" |
|
| Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek |
|
| Wielkie pytania o 9/11 |
|
| Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 |
więcej -> |
|
Czy zbliża się koniec imperialnej polityki USA na Bliskim Wschodzie?
|
|

Pozycja USA w Iraku i Afganistanie jak i sama w Ameryka wyra?nie słabnie jak ilustrują to karykatury, których autorem jest Mike Konopacki i na których przedstawia historię USA od „wojen z Indianami” do okupacji i pacyfikacji Iraku pod tytułem „Historia Ludu w Imperium Amerykańskim,” lewicowy autor, Howard Zinn, który stara się pisać o tym, czego nie uczą w szkołach w USA, na temat imperium amerykańskiego.
Sam fakt, że armia USA pacyfikuje Irak i Afganistan, a jej garnizony stacjonują w setkach baz rozrzuconych po całym świecie, jak też kolosalny budżet wojskowy, znacznie przekraczający wielkość budżetów wszystkich państw na globie razem wziętych, jest dowodem, że Imperium Amerykańskie nie tylko istnieje, ale zdolne jest do bombardowania miast bombami nuklearnymi, jak to się stało już w 1945 roku w Hieroshima i w Nagasaki gdzie celem bomby była jedyna katedra katolicka w Japonii.
Wcześniej, zwłaszcza 200 lat temu, po „zakupie Louisiany” setki plemion autochtonicznej ludności było wytępione gruntowną czystką etniczną, żeby umożliwić osadnictwo Europejczyków i budowę kolei żelaznych wśród działalności gangów i tak zwanych „maszyn politycznych,” głównie w formie lóż masońskich. Przykładem jest marsz śmierci pięciu plemion z terenu Georgii i Alabamy, przez rzekę Mississippi. W marszu tym zginęło 4000 autochtonów. Sławna masakra Indian w Sand Greek, w Kolorado, miała miejsce w czasie ogłaszania emancypacji murzynów, przez prezydenta Lincoln’a.
Napad na Meksyk w 1846 roku, pozwolił USA zagarnąć połowę terytorium państwa meksykańskiego, włącznie z Kalifornią. Przed wybuchem wojny przeciwko Hiszpanii, w 1898 roku gazeta „Washington Post” napisała obserwację, że „Ludzie czują w ustach smak imperium podobnie jak czują smak krwi w dżungli.” Już w 1823 roku Doktryna Monroe’a zadeklarowała, że półkula zachodnia jest „pod ochroną” USA. Wnet po naje?dzie na Kubę, USA dokonało podboju Filipin, w długiej i okrutnej wojnie, co spowodował pisarzy Mark’a Twain’a i William’a James’a, do stworzenia w Ameryce „Ligi Przeciwko Imperializmowi.”
Przed przystąpieniem do Pierwszej Wojny Światowej, USA zagarnęło Kanał Panamski od Kolumbii, bombardowało wybrzeża Meksyku i wysyłało Piechotę Morską do wszystkich państw Ameryki Centralnej, jak też okupowało Haiti i Republikę Dominikańską, podczas gdy generałowie amerykańscy uważali, że są „chłopcami na posyłki” giełdy nowojorskiej.
Po Drugiej Wojnie Światowej, USA stało się super-potęgą, broniącą swego monopolu nuklearnego. Wówczas USA wypędzało wyspiarzy na Pacyfiku z wysp, takich jak Bikini, na których dokonywało prób nuklearnych co pozostawiło skażenie, radioaktywne. Następnie USA dokonało ponad 1000 prób wybuchów nuklearnych w stanach Utah i Newada. Kiedy w 1950 roku rozpoczęto wojnę w Korei, celem USA było kontrola wojskowa Korei, na granicy komunistycznych Chin.
W czasie wojny wietnamskiej Howard Zinn opublikował, w 1967 roku, książkę po tytułem „Logika Wycofania się,” jako młody działacz przeciwko wojnie i zdobywaniu przez rząd USA takich surowców jak„cyna, guma i ropa naftowa.” Ruch przeciwko wojnie w Wietnamie miał największe poparcie wśród wszystkich ruchów na rzecz pokoju w historii USA.
Po klęsce w Wietnamie i pó?niej po, upadku Związku Sowieckiego, USA nadal gwałciło prawa międzynarodowe, na przykład przez najazd na Grenadę w 1982 roku, bombardowanie Panamy w 1989 roku i sprowokowanie wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku, (po zapewnianiu Saddam’a Hussein’a, że USA nie ma traktatu z Kuwejtem, tak żeby on uważał, że może przyłączyć Kuweit do Iraku, jako nadmorską historyczną prowincję Mezopotamii, sztucznie oderwaną przez Brytyjczyków z powodu miejscowych pól ropy naftowej).
Zainteresowanie USA ropą naftową Bliskiego Wschodu doprowadziło od porozumienia prezydenta Franklina Roosevelt’a, z królem Arabii Saudyjskiej, już w 1945 roku, jak też do obalenia przez CIA w 1953 roku, demokratycznie wybranego prezydenta Iranu, profesora Mossadegh’a, którego rząd upaństwowił irańskie zasoby ropy naftowej.
Obecnie oficjalną racją bytu imperium amerykańskiego są ataki terrorystyczne z 11go września, 2001, które znane są jako (9/11) czyli identyczne cyfry do numeru telefonicznego „911,” który był od dawna używany w USA, w celu wzywania natychmiastowej pomocy. Dziwny zbieg okoliczności, że w ataku, jakoby planowanym w jaskiniach Afganistanu, występuje właśnie cyfra „911”. Natomiast komisja badająca „9/11” potwierdziła, że w ataku tym odegrała rolę nienawiść do USA, z powodu działań na Bliskim Wschodzie, ale nie potwierdziła zupełnie możliwego schematu znanego jako „Kandydat z Mandżurii.” Jeszcze przed 9/11, USA miało już ponad 700 baz zamorskich.
„Wiek Ameryki” był już zapowiadany w 1941 roku przez właściciela pism Time, Life i Fortune, multimilionera Henry Luce, który wówczas wyraził plany imperialne USA i powiedział: „Nadszedł czas, żeby USA wywierało na świat w pełni swoje wpływy, dla celów i za pomocą środków według własnego uznania.” Zgodnie z tą wypowiedzią działa neokolonializm prezydenta Busha pod fałszywym hasłem szerzenia wolności na świecie. Typowo atak na Irak nazywa się „Wolnością Iraku.”
Profesor Andrew Bacevich powiedział: „Problemem już nie jest Irak. Problem dla USA stanowią konsekwencje klęski w Iraku.” Obecnie USA potrzebuje współpracy z wszystkimi państwami na Bliskim Wschodzie, włącznie z Iranem i z Syrią, żeby nie dopuścić do chaosu. Ciekawe czy obecny kryzys ekonomiczny, fiasko w Iraku i spadek wartości dolara, spowodują koniec imperialnej polityki USA na Bliskim Wschodzie?
WWW.pogonowski.com |
|
3 kwiecień 2008
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Każdy powinien mieć biało-czerwony krawat!
czerwiec 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
W USA MOŻLIWOŚĆ WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
styczeń 8, 2009
Dariusz Kosiur
|
Irańscy Żydzi nie chcą emigrować
styczeń 13, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Jak stabilizowaliśmy Irak
sierpień 5, 2006
Abramowski/Grupa im.Edwarda Abramowskiego
|
"Wojny Gwiezdne" i Obrona Przeciw Pociskom Balistycznym
listopad 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Jednym kawior, drugim kaszanka"
grudzień 18, 2002
Tygodnik "Forum" / The Times - 2002.12.11
|
USA, Iran – a sprawa polska
maj 8, 2006
Janusz Korwin-Mikke
|
Talmud, Teologia Wygnania i Megalomania
luty 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nowy VAT: 24 proc.?
luty 28, 2003
Krzysztof Tomaszewski http://www.gazetaprawna.pl/
|
Kilka uwag o podatku liniowym
luty 2, 2007
Dariusz Kosiur
|
Stalexport chce przenieść na spółkę zależną koncesję na A4
sierpień 20, 2002
PAP
|
Rosja Kłamie - echo Powstania Warszawskiego w Meksyku
lipiec 18, 2004
Przesłała Elżbieta
|
Polityka sięgnęła bruku
styczeń 6, 2003
http://newsweek.redakcja.pl/
|
Najlepsi mecenasi kultury nagrodzeni
wrzesień 16, 2002
PAP
|
Topless
luty 3, 2009
PAP
|
W judaizmie Bóg jest Bogiem tylko dla Żydów
styczeń 8, 2006
http://www.kielce.pl/forum/
|
RECENZJA KSIAZKI W.BOJARSKIEGO pt „ O PRZYSZLOSC POLSKI”
Problemy i wyzwania XXI wieku
kwiecień 3, 2006
Zbigniew Dmochowski
|
Światowy Dzień Chorego 11.02.04
styczeń 24, 2004
Adam Sandauer
|
Tempora, leges i mores
grudzień 4, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Moja Ojczyzna
sierpień 1, 2003
przesłała Elżbieta
|
więcej -> |
|