ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Pamięci Józefa Mackiewicza  
1 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
COVID: Iluzoryczne KŁAMSTWO, które pozwoliło tyranom przejąć całkowitą kontrolę nad światem 
18 czerwiec 2024     
To telefonia komórkowa rozgrzewa Planetę! 
9 lipiec 2024      Artur Łoboda
Krowy muszą nosić pampersy 
12 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Kłamstwo sto razy powtarzane przez pisowskie szczekaczki 
26 czerwiec 2020     
Czy to niezauważone katharsis nauki? 
15 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Po wyborach 
6 lipiec 2010      Goska
A gdy wybuchnie wojna… 
17 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Szymon Perez: Wykupujemy Manhattan, Rumunię, Węgry, Polskę, nie mamy z tym problemu... X 2007 roku 
13 lipiec 2017      Alina
Doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Ministra Zdrowia Szumowskiego  
27 lipiec 2020     
ODEBRAĆ SŁOWO? cz. 1 – wiersze w czerni – WIESŁAW SOKOŁOWSKI  
25 listopad 2018      www.trwanie.com
Ktoś nam podmienił Trzaskowskiego 
5 lipiec 2020      Alina
Edukacja o niszczycielskiej polityce Niezależna pozaparlamentarna komisja ds. Badania koronowego udowadnia: Polityka powoduje największe szkody. 
17 listopad 2020     
Dzień Odwetu - atak na instytucje finansowe USA 
23 wrzesień 2011      ŁK
Holenderski eurodeputowany Rob Roos:
„Zmiany klimatyczne” to sfabrykowany kryzys.
Zmierzamy do nowego rodzaju komunizmu
 
21 luty 2024     
Putin - oszalała kochanka, która chce popełnić samobójstwo 
1 kwiecień 2022     
Klęska Polski 2014 
13 marzec 2012      Artur Łoboda
Dwa scenariusze..., a może trzy? 
14 czerwiec 2020     
Początek islamskiej rewolucji w Szwajcarii 
6 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Sataniści 
3 wrzesień 2010      Goska

 
 

Rząd twierdzi, że nie będzie już więcej badań nad promieniowaniem telefonów komórkowych i zdrowiem człowieka

Narodowy Program Toksykologiczny stwierdził, że nie planuje już badania wpływu promieniowania telefonów komórkowych na zdrowie człowieka, powołując się na wyzwania techniczne i brak zasobów – mimo że jego własne badanie warte 30 milionów dolarów znalazło dowody na raka i uszkodzenia DNA.

 
Narodowy Program Toksykologiczny (NTP) nie planuje dalszych badań wpływu promieniowania o częstotliwości radiowej (RFR) telefonów komórkowych na zdrowie człowieka – mimo że własne badanie programu o wartości 30 milionów dolarów , którego ukończenie zajęło około 10 lat w 2018 r., wykazało dowody na raka i uszkodzenia DNA .
 
W zaktualizowanym arkuszu informacyjnym ze stycznia 2024 r. NTP stwierdziło , że rezygnuje z dalszego dochodzenia, ponieważ „badania były trudne technicznie i wymagały więcej zasobów, niż oczekiwano”.

Według dr Devry Davis, MPH, toksykologa i epidemiologa, który zasiadał w radzie doradców naukowych NTP od chwili jego uruchomienia, od dziesięcioleci NTP jest najważniejszym rządowym programem testowania środków farmaceutycznych , substancji chemicznych i promieniowania  w 1980.
 
Komentując te wiadomości, Davis stwierdziła :
„To najwyższa arogancja i szaleństwo - zaprzestanie prowadzenia badań nad tą główną, rosnącą substancją zanieczyszczającą środowisko, właśnie wtedy, gdy mamy wystarczające dowody na jej szkodliwość”.

Davis jest autorką ponad 200 recenzowanych publikacji w książkach i czasopismach, od The Lancet po Journal of the American Medical Association.
 
W lutym 2023 roku ona i jej współpracownicy opublikowali przegląd ponad 200 badań, które powiązały promieniowanie bezprzewodowe z negatywnymi skutkami biologicznymi, w tym stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem DNA , kardiomiopatią , rakotwórczością , uszkodzeniem plemników , uszkodzeniem pamięci i innymi skutkami neurologicznymi .
 
Wkrótce opublikują „nowy, ważny artykuł” w czasopiśmie Environment :
Science and Policy for Sustainable Development na temat „nowej nauki” na temat RFR i wezwą do zachowania ostrożności – powiedziała.
 
Davis — która jest także dyrektorem założycielem Board on Environmental Studies and Toxicology amerykańskiej Krajowej Rady ds. Badań Naukowych przy Narodowej Akademii Nauk oraz założycielem i prezesem Environmental Health Trust — skrytykowała rząd USA za niezapewnienie ochrony przed promieniowaniem bezprzewodowym:

  „Decyzja rządu o zaprzestaniu finansowania badań nad promieniowaniem telefonów komórkowych jest zgodna z chińskim przysłowiem:
  „Jeśli nie chcesz wiedzieć, nie pytaj”.
   
  „Rząd USA ma odmianę tej polityki: „nie pytaj, nie mów”. 
  Jeśli nie chcesz wiedzieć, czy promieniowanie wieży komórkowej ma wpływ biologiczny, przestań prowadzić badania!”

Miriam Eckenfels-Garcia, dyrektor programu Children’s Health Defense (CHD) dotyczącego promieniowania elektromagnetycznego (EMR) i sieci bezprzewodowej , powiedziała The Defender :

  „Zaprzestanie badań finansowanych przez rząd ze względu na to, że są «trudne technicznie» i «zasobochłonne», nie jest tym, czego oczekujemy od agencji rządowych, które mają chronić ludzi przed szkodami powodowanymi przez wielki przemysł.

  „To badanie jest ważne, aby ludzie mogli podejmować świadome decyzje dotyczące korzystania z technologii”.

Zgodził się z tym W. Scott McCollough, główny prawnik zajmujący się sprawami EMR dotyczącymi CHD. 
„Obawiam się, że brak dowodów zostanie wypaczony w twierdzenie o braku dowodu”.
 
Od początku ubiegłego roku NTP nadal prowadziło badania RFR. 
arkuszu informacyjnym z lutego 2023 r. stwierdzono, że naukowcom „przezwyciężono kilka problemów technicznych” i opracowano lepszy system narażania zwierząt na działanie promieni RFR w ramach badań.

NTP stwierdziło, że badacze „robią obecnie postępy” w zakresie czterech celów badawczych:

● Określenie wpływu ekspozycji na RFR na zachowanie i stres. 
● Prowadzenie monitoringu fizjologicznego, w tym oceny częstości akcji serca. 
● Badanie, czy RFR powoduje ogrzewanie. 
● Dalsza ocena, czy narażenie na promieniowanie RFR powoduje uszkodzenie DNA. 

W swoim arkuszu informacyjnym ze stycznia 2024 r.  NTP poinformowało  , że badacze „przetestowali nowy system narażenia, wykorzystując badania na gryzoniach in vivo” i że ich badania były „zakończone”.

NTP nie poinformowało, czy badaczom udało się osiągnąć te cztery cele badawcze, a jeśli tak, to jakie były wyniki?
Wyjaśniła jednak, że jej poprzednie badania – w których wykorzystywano telefony komórkowe 2G i 3G – „nie mają zastosowania” do technologii 4G lub 5G.
 
Rzecznik zwróciła się do biura prasowego NTP z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego nowy arkusz informacyjny wydaje się być sprzeczny ze stroną internetową NTP (zaktualizowaną 8 stycznia 2024 r.) na temat badań nad promieniowaniem telefonów komórkowych, w której wskazano, że NTP nadal prowadzi „bieżące wysiłki badawcze”, jednakże NTP nie odpowiedziała przed naszym terminem publikacji.
 
Zaprzestanie przez NTP badań RFR sugeruje, że rząd USA nie ma zamiaru badać możliwych skutków biologicznych 5G.

Tymczasem badacze tacy jak Davis nadal twierdzą, że istnieją powody do niepokoju. 
Davis zwróciła uwagę , że kliniki leczenia niepłodności pytają mężczyzn o ich nawyki związane z urządzeniami bezprzewodowymi i telefonami komórkowymi:

  „Każą im zdjąć te telefony z ciała i z kieszeni, ponieważ istnieją dowody… gdzie im większe narażenie, tym mniejsza liczba plemników i gorsza jakość nasienia.
  „Wykazano to wielokrotnie w badaniach z udziałem ludzkich plemników przeprowadzonych w kontrolowanych warunkach, a także w badaniach przekrojowych”.

„W rzeczywistości” – dodała – „niezależnie od tego, czy rząd zaprzestanie prowadzenia badań, czy nie, trwają masowe badania, ponieważ miliardy ludzi są narażone na stale rosnący poziom promieniowania bezprzewodowego na całym świecie. 
Miliony amerykańskich dzieci są codziennie narażone w szkołach.”

„Jedynym problemem jest to, że nie ma już grupy kontrolnej, co utrudni, ale nie uniemożliwi, rozpoznanie wpływu promieniowania bezprzewodowego” – powiedział Davis.
 
 
Co wykazało badanie NTP z 2018 r 
 
Jak już wcześniej informował The Defender , badacze NTP w 2018 roku doszli do wniosku, że istnieją „wyraźne dowody” na to, że u samców szczurów narażonych na wysokie poziomy częstotliwości radiowych podobne do tych emitowanych przez telefony komórkowe 2G i 3G rozwinęły się nowotworowe guzy serca, a „pewne dowody” na nowotwory mózgu i nadnercza narażonych samców szczurów.
 
Davis stwierdziła, że wnioski NTP są spójne i potwierdzone w dziesiątkach innych badań .
 „To nie było tak, że [badanie NTP] było badaniem jednorazowym” – stwierdziła.
 
Kiedy rozeszła się wieść, że wyniki badania NTP są pozytywne – co oznacza, że ​​rządowi badacze odkryli związek między promieniowaniem telefonów komórkowych a rozwojem guzów nowotworowych – branża telekomunikacyjna „rozpoczęła stosowanie taktyki”, aby stłumić wyniki, powiedziała Davis.

Davis badała tę taktykę przez ponad dekadę. 
Jest autorką książki „ Disconnect : prawda o promieniowaniu telefonów komórkowych, co robi branża, aby to ukryć i jak chronić swoją rodzinę”.
 
Zamiast opublikować raport z badania NTP w 2016 r., kiedy był gotowy po raz pierwszy, stwierdziła, że ​​branża telekomunikacyjna wywarła presję, aby poddać wnioski z badania bezprecedensowemu poziomowi kontroli.

„Kiedy pierwsze wersje robocze zaczęły krążyć wewnętrznie, zostały one przekazane do recenzji, jakiej nie przeprowadzono nigdy w historii całego programu – i mogę to powiedzieć z wielką pewnością. 
Żaden inny związek ani substancja [badana przez NTP] nie była nigdy przedmiotem recenzji na takim poziomie” – powiedziała Davis.

Panel zewnętrznych ekspertów naukowych zebrał się w marcu 2018 r. w celu trzydniowego przeglądu badania i jego wniosków.
Zamiast jednak bagatelizować wnioski z badania, eksperci doszli do wniosku, że dowody naukowe zawarte w badaniu są tak mocne, że zalecili NTP przeklasyfikowanie niektórych wniosków z „pewnych dowodów” na „wyraźne dowody” działania rakotwórczego.
 
Do chwili obecnej ponad 250 naukowców, którzy łącznie opublikowali ponad 2000 artykułów i listów na temat biologicznych i zdrowotnych skutków niejonizujących pól elektromagnetycznych (EMF) wytwarzanych przez urządzenia bezprzewodowe, w tym telefony komórkowe, podpisało Międzynarodowy Apel Naukowy EMF , w którym wzywa w przypadku ostrzeżeń zdrowotnych i ostrzejszych limitów narażenia.


Źródło: 
childrenshealthdefense.org/defender/national-toxicology-program-stop-research-cellphone-radiation-human-health/
30 styczeń 2024

Doktor Suzanne Burdick 

  

Komentarze

  

Archiwum

Były rosyjskie, będą amerykańskie - bazy na terenie polski !!!
luty 13, 2003
PAP
Prawo do ludzkiej godności
październik 23, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
Wywiad M.G. dla pisma narodowo-radykalnego "Tygodnik Ojczyzna"
sierpień 27, 2006
Przewodniczący gminy żydowskiej popełnił samobójstwo
sierpień 27, 2002
PAP
Dotyczy statusu prawnego Unii Europejskiej i Projektu Mandatu Konferencji Międzyrządowej
lipiec 15, 2007
Kto "załatwił" ZPB, a raczej Polaków na Białorusi?
marzec 3, 2006
Kondolencje dla Madrytu
marzec 13, 2004
http://www.krakow.pl/
Polska bije Żydów?
czerwiec 28, 2006
Romuald Bury
Współcześni barbarzyńcy zaatakowali ponownie !
marzec 22, 2003
Adam Śmiech
Pogarda dla człowieka ...?
luty 6, 2008
cd
Uroczystość patriotyczna we Wrocławiu
listopad 11, 2003
Prawo nie mówi, jakie mają być pochodnie - Wywiad ze Stanisławem Michalkiewiczem
grudzień 8, 2006
rozmawiała Magdalena Kula
Dalekozwroczny
styczeń 14, 2008
PAP
Boja?ń czy łamanie prawa?
luty 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Obłędne Plany "Tarczy"
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kwaśniewski obiecuje że uzupełni wykształcenie
czerwiec 26, 2002
PAP
O Szampani i Orunii
lipiec 16, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nie ma dyskusji
wrzesień 6, 2005
Dziedzic
Odwijamy z bawełny
sierpień 29, 2006
Stanisław Michalkiewicz
"Tarcza" nie jest warta odnowy Zimnej Wojny USA z Rosją
lipiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media