ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
więcej ->

 
 

Kontrakt Społeczny Samobójczego Terrorysty


Wiadomosci wieczorne w kanale telewizyjnym NBC, 11 grudnia, 2005 zawieraly sprawozdanie z pacyfikacji Iraku i z tudnosci powodowanych rosnaca iloscia ochotnikow gotowych dokonywac atakow somobojczych, przeciwko wojskom amerykanskim i przeciwko ludziom miejscowym poslusznym interesom USA i Izraela. Wedlug tego komunikatu, ilosc ludzi zglaszajacych sie do ruchu oporu, w celu dokonywnia atakow samobojczych, jest obecnie wieksza, niz organizacje biorace udzial w ruchu oporu, sa w stanie zuzytkowac. Czyli jest nadmiar ochotnikow na samobojczych terrorystow, w porownaniu z rozmiarem aparatow organizacyjnych terrorystow. Tempo zglaszania sie ochotnikow do akcji samobojczej jest wieksze, niz tempo w jakim ruch oporu jest w stanie organizowac ich ataki.

Kongresman John Murtha twierdzi, ze 80% Irakijczykow jest obecnie przeciwnych obecnosci w Iraku wojsk amerykanskich, a 45% uwaza, ze uzasadnione jest zabijanie zolnierzy amerykanskich na terenie Iraku. Ilosc atakow terrorystycznych w Iraku przed rokiem wynosila 150 tygodniowo, a obecnie wynosi ona ponad 700 tygodniowo, wedlug Murtha. Obecnie duze polacie Iraku maja electrycznosc tylko dwie godziny dziennie. Podstawowy kontrakt spoleczny od tysiecy lat opieral sie na lojalnosci wobec rzadu czy wladcy, w zamian za spokojna egzystencje i bezpieczenstwo ludnosci (z wyjatkiem jednostek walczacych o wladze). Obecnie w zrujnowanym Iraku gangi zorganizowanej zbrodni i grup etnicznych jak i fanatykow religijnych dopuszczaja sie codziennych zbrodni. Sama propaganda hasel demokratycznych, wsrod bezprawia nie daje Irakijczykom normalnej egzystencji.

Przy rosnacym tempie zglaszania sie ochotnikow, do poswiecania wlasnego zycia, przeciwko inwazji Amerykanow na Irak i Zydow na Palestyne, warto sie zastanowic, jaka jest logika postepowania samobojczych terorystow. Samobojczy terrorysci ochotniczo i zupelnie swiadomie oddaja zycie wlasne dla sprawy. Nie sa oni psychicznie chorzy i wiedza o skutkach swego samobojczego czynu. Jednoczesnie korzystaja oni z pomocy swego srodowiska, ktore nietylko pomaga im w wyposazeniu i zorganizowaniu akcji samobojczej i terrorystycznej, ale tez werbuje ochotnikow, gotowych poswiecic zycie dla wspolnej sprawy.

Elementem waznym w analizowaniu zjawiska terroryzmu samobojczego jest walka o wladze, zwlaszcza przeciwko wladzy najezdzcow, ktora to walka powoduje, szczegolnie u mlodych ludzi, chec sluzenia i wykazania sie w ruchu oporu. Jednoczesnie ruch oporu przybiera na sile i znaczeniu dzieki temu, ze ochotnicy poswiecaja zycie za wspolna sprawe. Tak wiec, w mysl tej logiki, ataki samobojcze, sa skutkiem dobrowolnego ukladu miedzy ruchem oporu z jednej strony, a z drugiej strony z samobojczym terrorysta, ktory placi zyciem, za mozliwosc bohaterskiego utozsamienia sie z ideologia oporu i walka przeciw najezdzcom i krzywdzicielom. Jest to walka przeciwko tym, ktorzy upokarzaja, wedlug programu ponizania i terroryzowania opornych.

Mark Harrison z University o Warwick, opublikowal artykul pod tytulem „SamobojczyTerroryzm w Oczach Ekonomisty” („An Economist Looks at Suicide Terrorism” 20 stycznia,2004), w ktorym to artykule, autor podaje wyniki sondazy z 2002 roku, ktore to sondaze stwierdzily, ze wowczas 62% Arabow w Palestynie, uwazalo ataki na Zydow, za bardziej efektywne w obronie praw ludzkich Palestynczykow, niz zabiegi dylomatyczne i rokowania pokojowe, ktore Zydzi uzywaja jako „zaslone dymna” w czasie rabunku ziem Arabow, przez Zydow. W sumie 82% Palestynczykow popieralo ataki na Izraelczykow, wojskowych i cywilnych, oraz uwazalo, ze ataki somobojcze nie sa forma terroryzmu. Najbardziej nawet drastyczne formy walki ruchu oporu Arabow przeciwko Zydom i Ameryknom, Harrison nie mogl statystycznie powiazac ze stopniem wyksztalcenia, zawodem jak i sposobem zarabiania na zycie wsrod Arabow. Przez trzy lata dokonano 103 ataki samobojcze w Izraelu, z czego 43 dokonali czlonkowie „Hamas” (Islamski Ruch Oporu), 26 samobojcow nalezalo do brygady meczennikow „al-Aqsa” i reszt nalezala do kilku mniejszych organizacji. W sumie bylo ponad 3000 ofiar nie liczac 109 samobojcow.

W skali swiatowej muzulmanie nie stanowia wiekszosci, wsrod samobojczych terrorystow. Wsrod terrorystow przewazaja mlodzi nacjonalisci. Nie reprezentuja oni swojego spoleczenstwa wedlug wieku, stanu posiadania, poziomu wyksztalcenia lub przynaleznosci religijnej. Nie ma dowodow na jakiekolwiek anormalne zachowanie tych ludzi, nawet wowczas, kiedy oni chca byc kims specjalnym, lub dokonac czynow bohaterskich w warunkach okupacji izraelskiej w Palestynie, gdzie Arabowie zyja upokorzeni, nazorem nienawidzacych ich Zydow, bez swobody ruchow miedzy rogatkami i przy czestym legitymowaniu ich przez posterunki izraelskie.

Nadzieja na raj pozagrobowy samobojczych terrorystow jest watpliwym motywem, wedlug Harrison’a. Czlowiek upokorzony, staje sie ochotniczym samobojca natychmiast po powzieciu samobojczej decyzji, jest postrzegany przez swoich jako bohater i meczennik, juz w okresie przygotowan przed jego smiercia. Jego przeszlosc jest zapomniana i staje sie on waznym bohaterem ruchu oporu. W ten sposob formuje sie dobrowolny kontrakt zaspakajcy potrzeby i ambicje samobojczego zamachowca z jednej strony, oraz organizacji ruchu oporu z drugiej strony. W konrtakcie tym zamachowiec daje swoje zycie w zamian za potwierdzenie jego bohaterskiej tozsamosci. Natomiast jego smierc i detonacja bomby zadaje szkody najezdzcom, z ktorymi walczy ruch oporu. W ten sposob obie strony kontraktu sa w stanie osiagnac swoj cel, ktorego zadna ze stron oddzielnie nie jest w stanie osiagnac. Na tym polega kontrakt miedzy samobojczym terrorysta z jednej strony i ruchem oporu z dugiej strony.

www.pogonowski.com
12 grudzień 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Dlaczego mamy płacić my Polacy ?
czerwiec 21, 2003
Elżbieta
"Demokracja Suwerenna" w Rosji, Wobec USA, Izraela i NATO
lipiec 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
O nosie i tabakierce, czyli o pomocy wszechstronnej
marzec 31, 2008
Marek Jastrząb
Komitet Incjatywy Ustawodawczej na rzecz ustawy o Rzeczniku Pacjenta
listopad 24, 2003
Patriotyzm - duma narodowa
grudzień 12, 2002
Patriota
Wstydliwi pałkarze z "Wyborczej"
styczeń 27, 2006
Czesław T. Niemczyński
"Trzecia droga" Lecha Wałęsy
wrzesień 27, 2003
Terror na otwarcie szczytu G-8
lipiec 9, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Cytat dnia
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Kuty na cztery nogi
styczeń 9, 2003
Tomasz Piwowarski
Nepotyzm w Małopolskiej Chorej Kasie
styczeń 23, 2003
Piotr Mączynski
Order Orła Białego dla Bronisława Geremka
grudzień 11, 2002
PAP
Korespondent Wojenny Radia Supermova
lipiec 4, 2006
Zygmunt Jan Prusiński z synem Konradem
KONGRES POLSKI SUWERENNEJ - BILANS OTWARCIA
marzec 6, 2004
dr Paweł Ziemiński
POLSKA - UNIA 11
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Józef Piłsudski
Wezwanie do zgody i jedności

grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Oburzeni "antysemicką Drogą Krzyżową"
kwiecień 27, 2006
PAX americana
październik 21, 2004
Książka oskarża Izrael o napad na wieżowce i Pentagon
sierpień 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Trybunał Narodowy
sierpień 27, 2003
"Nasza Polska"
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media