ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Modlitwa kowidian 
4 lipiec 2021      Graeme MacQueen
Kantoryzacja polskiej kultury 
14 kwiecień 2014      Artur Łoboda
Były szef FBI UJAWNIŁ haniebne rządowe tuszowanie zamachu bombowego w Oklahoma City, zabójstwa Kennedy’ego, zamachu na WTC z 11 września i „terroryzmu” jako spisku mającego na celu zniszczenie Konstytucji 
13 marzec 2025      SD Wells
Trzy przypowieści 
20 luty 2018     
Kolejna śmiertelna ofiara banksterów 
25 sierpień 2017      Alina
Pisarz Karol Zieliński pisze... serdeczny list 
21 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Kiedy muzeum Holokaustu staje się wspólnikiem ludobójstwa: haniebne milczenie centrum Kapsztadu w sprawie Gazy 
27 sierpień 2025      Lance D Johnson
Wejdzie w tyłek bez mydła? 
15 luty 2020     
Proponowana strategia Polski wobec UE 
15 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Eksplozja przypadków MORDERSTW MEDYCZNYCH w Ameryce jest częścią globalistycznego planu DEPOPULACJI 
18 maj 2024      Ava Grace
Mętna woda PiS 
28 listopad 2016      Artur Łoboda
Odpowiedzialność karna właścicieli mediów 
17 sierpień 2020     
Destrukcja północnej Gazy 
17 październik 2025     
Jak samodzielny jesteś? 
10 marzec 2025     
Komentarze wokół imprezy Owsiaka 
2 sierpień 2019      Alina
Aforyzmy 18 Zygmunt Jan Prusiński 
18 wrzesień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Wrogowie Polski 
21 luty 2013      Artur Łoboda
Listy do Ministranta - Część III 
6 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Himalaje kłamstwa o "tarczy" 
30 marzec 2020      Artur Łoboda
Przykład z Niemiec
Samoobrona zamiast strachu
 
7 wrzesień 2020     

 
 

​Zmarł gen. Zbigniew Nowek. Miał 59 lat

Interia umieściła notkę:
"​Zmarł gen. Zbigniew Nowek. Miał 59 lat"
https://fakty.interia.pl/polska/news-zmarl-gen-zbigniew-nowek-mial-59-lat,nId,3049137
Suche fakty z życia i na koniec:
"Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone". Nie dowiemy się więc niczego poza oficjalną wersją, przynajmniej z Interii.

59 lat to nie jest wiek, w którym umiera generał w czasie pokoju śmiercią naturalną.
Nie podano jak to zazwyczaj, że po długiej i ciężkiej chorobie, albo nagle. Po prostu umarł. Chociaż jest informacja, ze w swoim domu.
W przypadku ludzi o takim życiorysie, funkcjach i wiedzy śmierć w wieku 59 lat jest podejrzana. Dla mnie tym bardziej, że był w rządzie D. Tuska i zajmował się katastrofą w Smoleńsku.

Tu https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/nie-zyje-general-zbigniew-nowek-aa-KhJP-tcLp-1Xdj.html piszą, że zmarł nagle (sic!).
Ale za rządów Marcinkiewicza (PiS) w 2005 r. został powołany na szefa Agencji Wywiadu. W marcu 2008 r. został odwołany z tego stanowiska. Jest dziwnie.

Tu http://www.fronda.pl/a/zmarl-gen-zbigniew-nowek-byly-szef-uop,128585.html piszą:
Z funkcji odwołał go w roku 2008 Donald Tusk. Wreszcie w roku 2010 Nowek został w styczniu 2010 wiceszefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Siedem miesięcy później, a więc już po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, złożył dymisję, którą przyjęto.

Tu zaś najrzetelniej co i kiedy: https://www.tvp.info/43113385/nie-zyje-general-zbigniew-nowek
Wkleję fragment zanim tekst zniknie:
==============
... Za jego czasu UOP doprowadził do wydalenia 12 dyplomatów rosyjskich; opuścili nasz kraj w styczniu 2000 roku jako szpiedzy. Za jego czasów rozpracowano także gang podejrzany o przemyt do Polski, a dalej do Europy Zachodniej 2,5 tony kokainy.
W 2000 r., w wywiadzie z okazji 10-lecia Urzędu Zbigniew Nowek uznał wykrycie rosyjskiej siatki szpiegowskiej za największy sukces służb specjalnych po 1989 r. UOP za kadencji Nowka dostosował również niektóre procedury (m.in. ustawa o ochronie informacji niejawnych) do standardów NATO.
W tym czasie powstał Instytut Pamięci Narodowej. Nowek jako szef UOP podpisał z pierwszym prezesem IPN Leonem Kieresem porozumienie o przekazaniu pierwszych dokumentów.
W czasie procedury lustracyjnej kandydatów na prezydenta w 2000 roku w archiwach UOP odnalazły się dzienniki rejestracyjne SB, w których pod jedną z pozycji zarejestrowany był ubiegający się o reelekcję Aleksander Kwaśniewski. Po oczyszczającym wyroku Sądu Lustracyjnego prezydent powiedział, że „są w Polsce rachunki krzywd” i „niektórzy ludzie nie powinni spać spokojnie”. Zapowiedział też, że nie będzie korzystał z materiałów, przekazywanych mu przez UOP pod kierownictwem Nowka. W 2002 r. prokuratura wszczęła – umorzone potem z braku cech przestępstwa – śledztwo w sprawie domniemanych nielegalnych działań UOP przeciw prezydentowi.
Zbigniew Nowek podał się do dymisji jesienią 2001 roku, po wygranych przez SLD wyborach, w proteście przeciw szykowanej reformie służb specjalnych, polegającej na podziale UOP na Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencję Wywiadu.
Potem był ekspertem sejmowej komisji ds. służb specjalnych oraz sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen. Lewica domagała się usunięcia go. Jako ekspert komisji PKN Orlen współpracował z zasiadającym w niej posłem PiS Zbigniewem Wassermannem.
Do służb Nowek wrócił jesienią 2005 roku, po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych. Został szefem Agencji Wywiadu. Jako szef AW, w sierpniu 2006 roku, został przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego awansowany na generała brygady. Kierował AW do początku 2008 roku – po zwycięstwie PO i objęciu funkcji premiera przez Donalda Tuska, Nowka na fotela szefa AW zastąpił Maciej Hunia.
Na początku 2010 roku gen. Nowek został zastępcą szefa BBN przy Kancelarii Prezydenta/ Po katastrofie smoleńskiej i śmierci szefa BBN Aleksandra Szczygło krótko był też p.o. szefa Biura. Po zwycięstwie wyborczym Bronisława Komorowskiego w lipcu 2010 roku odszedł z BBN.
Generał otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień. W 2007 r. został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Republiki Litewskiej za zasługi na rzecz litewsko-polskich stosunków międzypaństwowych i bezpieczeństwa obu krajów. W 2009 r. – Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, przez Lecha Kaczyńskiego, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.
============

Tu zaś https://www.gosc.pl/doc/1776006.Nie-walczymy-o-swoje
archiwalny wywiad z 2013 roku czy Amerykanie nas podsłuchują i sukcesach R. Sikorskiego w dziedzinie kontraktów zbrojeniowych i zniesienia wiz. Jest mowa o niespełnionych umowach offsetowych związnych z zakupem samolotów F-16.

I to mi wreszcie uzasadnia podejrzenia, Szukam bowiem jakiejś informacji czym gen Nowek zajmował się w czasie poprzedzającym śmierć. Nie wierzę, żeby zdrowy 59 letni mężczyzna, generał służb specjalnych, siedział przez 9 lat bezczynnie na jakiejś emeryturze. Tymczasem mamy teraz podróż prezydenta Dudy po USA i kontrakt na kolejne samoloty tym razem F36, wizy, offsety, czyli niejako powtórki z rozrywki.
Podejrzewam, że zbytnią dociekliwością i krytycyzmem mógł stać na drodze wielkim interesom. i chyba dlatego "zmarł nagle" .... RIP
17 czerwiec 2019

Alina 

  

Komentarze

 

https://www.youtube.com/watch?v=G0F_IkCsO_o

2019-06-20
Alina

 

G. Braun ujawnia, że gdzieś się pojawiła informacja, że generał Nowek zderzył się z szafką, w domu ....
No po prostu szafka zabiła polskiego generała służb wewnętrznych. mamy wyjątkowo zbrodnicze szafki w domach generałów.

2019-06-20
Alina

  

Archiwum

Bo nie ginę
sierpień 5, 2003
Ewelina Igańska
Marek Borowski: dobrze chronimy ziemię WP 2002-11-13 (10:46)
listopad 15, 2002
Sygnały dnia
Powrot
październik 28, 2005
przeslala Elzbieta
Aktualna sytuacja w Gruzji wg ?ródeł rosyjskich, tureckich, chińskich, izrealskich 2008.08.09. godzina 1000
sierpień 9, 2008
tłumacz
UB-ek odsiedzi karę?
sierpień 19, 2005
PAp
Lepper
maj 15, 2006
przeslala Elzbieta
"Honoris gratia" bez kszty honoru
styczeń 12, 2006
Artur Łoboda
ZPB: wojna polsko-polska o bazę USA w Grodnie?
sierpień 17, 2005
Marek Głogoczowski
Walka o dominację nad światem
październik 10, 2008
Gregory Akko
"Patrioci" z PO i PSL
lipiec 3, 2008
PAP
Bez retuszu-Jerzy Robert Nowak
październik 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
Pobieżne myśli w gumiakach i z widłami
luty 15, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Gmina Kraków zaciągnęła 40 mln zł kredytu w DB 24 SA
styczeń 2, 2003
PAP
Trzy stany PR. SOBCZAK i SZPAK
kwiecień 1, 2003
http://angora.pl/
......a Adaś nawet się nie zająknął w słowa.
wrzesień 9, 2006
Marek Olżyński
Konfrontacja z globalizmem w Europie i w Ameryce
czerwiec 16, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Komu pomoże al-Kaida?
listopad 5, 2006
tadeusz
Gruszki na wierzbie, czyli Unijne dotacje
listopad 27, 2003
http://www.parp.gov.pl/
Polityka Busha a Polska
czerwiec 7, 2003
Krzysztof Wyszkowski
Stacja Kraków - wioska
sierpień 25, 2004
www.krakow.pl
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media