Afryka jest sceną trzystronnej walki ideologicznej chrześcijan, muzułmanów i hedonistów amerykańskich, którzy szerzą propagandę rozwiązłości, przerywania ciąży i przywilejów dla homoseksualistów. Można ten stan rzeczy nazwać „walką o duszę Afryki.” Obecnie w tej walce bierze udział osobiście Ojciec Święty Benedykt XVI. Trzeba sobie przypomnieć, jakie są podstawowe fakty dotyczące Afryki.
Ludność Afryki liczy w 2009 roku jeden miliard osób w 61 w pokolonialnych krajach i stanowi blisko 15% ludności globu, która obecnie wynosi poniżej siedmiu miliardów i statystycy twierdzą, że będzie powiększać się do blisko dziewięciu miliardów w 2500 roku. Wówczas ludność Afryki będzie stanowić dwadzieścia procent ludzkości, według demografów.
Wśród mieszkańców Afryki prawie połowę stanowią Chrześcijanie mieszkający na południu. Mahometanie mieszkają na północy i na północno zachodnim wybrzeżu, Stanowią oni ponad 40% mieszkańców Afryki. Głównie między tymi dwoma religiami odbywają się zawody, która religia będzie dominować. Po stronie chrześcijańskiej, na terenach byłych kolonii brytyjskich ważną rolę odgrywają protestanci. Muzułmanie bardziej skutecznie opierają się przeciwko hedonizmowi amerykańskiemu, krzewionemu w ramach t. zw. cywilizacji „Judeo-Chrześcijańskiej” propagowanej w USA.
Obok obydwu głównych religii, nadal praktykowane są zwyczaje tradycyjnych wcześniejszych religii afrykańskich. W południowej części Afryki istnieją obok Hindusów, małe społeczności murzyńskich wyznawców Judaizmu, których niewielu emigruje do Izraela, ponieważ wiedzą, że spotka ich tam dyskryminacja ze strony Żydów europejskich.
Ojciec Święty Benedykt XVI przybył do Angoli 20 marca, 2009 roku, w drugiej części Jego podróży do Afryki. Cztery lata po wyborze Jego jest to bardzo ważna podróż, w której papież Benedykt XVI do Afryki obliczu konfrontacji Chrześcijaństwa z Islamem na terenie kontynentu afrykańskiego.
Ojciec Święty Benedykt XVI skończy 83 lata 16go kwietnia, 2009 roku, który to rok chce On obchodzić jako „rok Afryki,” za pomocą zjazdu i konferencji biskupów afrykańskich w Rzymie we wrześniu przed synodem afrykańskim reprezentującym 52 państwa w październiku 2009 również w Stolicy Apostolskiej.
W Jego książce pod tytułem „Jezus z Nazaretu,” Ojciec Święty Benedykt XVI krytykuje kapitalizm i kolonializm za ich rolę w doprowadzeniu kontynentu afrykańskiego do jego obecnego stanu społecznego, gospodarczego i politycznego. Wskazuje też na konieczną rolę dobrego Samarytanina wobec Afryki, ze strony bardziej zaawansowanych państw, zwłaszcza byłych imperiów kolonialnych, których Autor porównuje do złodziei i wyzyskiwaczy.
Ojciec Święty pisze, że Afryka grabiona ekonomicznie i duchowo, powinna być traktowana z miłosierdziem i poszanowaniem jej wartościowych tradycji. Zamiast tego biali hedoniści uczą ją głównie cynizmu i wyzysku, oraz szerzą narkomanię i handel żywym towarem, podczas gdy Afrykanie potrzebują pomocy w walce z narkotykami i prostytucją. Walka ta jest prowadzona nieskutecznie przez niekompetentne rządy postkolonialne. Na kontynencie ciężko nawiedzonym konfliktami zbrojnymi, nędzą i chorobami, Ojciec Święty Benedykt XVI głosi „chrześcijańskie przesłanie nadziei.”
W czasie tej pierwszej wizyty w Afryce, po przybyciu z Rzymu, Ojciec Święty Benedykt XVI powiedział, że nawet „wśród największych cierpień, nauki chrześcijańskie dają ludziom nadzieję.” Nawoływał On państwa uprzemysłowione, obecnie pogrążone w kryzysie ekonomicznym, żeby nie zapominały kontynentu afrykańskiego gdzie, co dzień, milion ludzi walczy z głodem żeby utrzymać się przy życiu.
Ojciec Święty Benedykt XVI przybył do Afryki w chwili, kiedy charytatywne organizacje, włącznie z ONZ ostrzegają, że szerzy się „zmęczenie współczucia,” czyli zniechęcenia do dawania pomocy innym w społeczeństwach nawiedzonych pogarszającym się kryzysem gospodarczym i rosnącym bezrobociem, najgorszym od czasów depresji, która zaczęła się w 1929 roku.
Obecny kryzys już spowodował zmniejszenie się sum, które Afrykanie pracujący w Europie, wysyłają swoim rodzinom. Według ONZ obecnie 800,000 ludzi w Afryce cierpi chroniczny głód.
Choroba AIDS spowodowała w Afryce śmierć 25 milionów ludzi od lat 1980tych. Około 22,5 miliona ludzi jest chorych na HIV w krajach regionu Sahary. Naturalnie Kościół Katolicki uczy, że obroną przeciwko szerzeniu się epidemii AIDS jest wierność w małżeństwach i unikanie poza-małżeńskich stosunków seksualnych.
W Kamerunie Ojciec Święty Benedykt XVI spotka się przywódcami muzułmanów, co ma duże znaczenie w celu zapobiegania walk chrześcijan z muzułmanami, jak to niedawno miało miejsce w Nigerii i Sudanie. Ojciec Święty odprawił Mszę Św. dla miliona ludzi w Angoli i nawoływał do zgody i pokoju. Również wyraził ubolewanie, że wówczas dwie osoby straciły życie w ścisku przy wejściu do stadionu. Obecna pierwsza pielgrzymka Ojca Świętego odbywa się w czasie, kiedy Afryka jest w trzystronnej walce ideologicznej o jej duszę.
WWW.pogonowski.com
|