ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Młodzież - po raz kolejny oszukana 
13 listopad 2014      Artur Łoboda
Polskojęzyczny rząd dopiero teraz uczy się historii Polski 
31 sierpień 2009      PAP
Marek Grechuta - Władza 
7 kwiecień 2020     
Czym się zajmuje Ministerstwo zdrowia? 
25 marzec 2020     
Ryży to fałszywy 
18 listopad 2015      Artur Łoboda
Saksonia: Pomnik ofiar pseudoszczepionek i obostrzeń kowidowych 
29 maj 2023      Leszek Śmieszek
Nieszczęście Zełeńskiego 
24 listopad 2025     
Obłęd maseczek 
25 kwiecień 2020     
Katastrofalne ofiary szczepionek przeciwko COVID-19 w 2021 r 
1 luty 2023     
Program uzależnienia "SAFE" 
20 luty 2026      Artur Łoboda
Ważne zadanie dla Polaków na całym Świecie 
8 grudzień 2015      Artur Łoboda
DRAŻNIENIE TYGRYSA, CZYLI TYSIĄC FAŁSZYWYCH AFER. ...jeśli teraz, w czasie najbliższych miesięcy dobra zmiana zjednoczonej prawicy nie poradzi sobie i nie odniesie sukcesu, to Polska ma przechlapane na zawsze.  
3 grudzień 2018      Alina
"Demokratycznie wybrany polityk" 
22 maj 2024     
Ministerstwo Zdrowia udostępniło w piątek wykaz ekspertów, zaangażowanych w opracowywanie analiz dot. COVID-19, z których korzysta kierownictwo resortu. 
15 maj 2020     
To zdegenerowana część Ludzkości - prowadzi dziś wojnę przeciwko reszcie 
10 październik 2021     
Don Giorgio Ghio: „Ludzkość zagrożona próbą globalnego ludobójstwa”  
8 marzec 2021     
Chichot losu  
12 marzec 2020      Artur Łoboda
"Narodowi" wspólnicy zbrodniarzy  
28 marzec 2009      Artur Łoboda
APOKALIPSA Nie lękajcie się 
5 maj 2014      GEB
Pakuj się Bronek 
27 maj 2015      Artur Łoboda

 
 

Zygmunt Jan Prusiński - Mój dawny przyjaciel z lat dzieciństwa i młodości w Otwocku - Andrzej Pokropiński

Mój dawny przyjaciel z lat dzieciństwa i młodości
w Otwocku - Andrzej Pokropiński

__________________



Jesienne święto seniora

listopad 2009

W klubie „Grota” na osiedlu „Ługi”, 6 listopada członkowie Klubu Seniora obchodzili swoje święto. Honorowymi gośćmi byli burmistrz Dariusz Łokietek, prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak, oraz przedstawiciele władz Otwockiej Spółdzielni mieszkaniowej. Spotkanie
uświetnił występ utalentowanej młodej wokalistki Marleny Nieckuły – uczennicy II klasy Humanistycznego Liceum Katolickiego w Otwocku.

Międzynarodowy Dzień Seniora przypada 14 listopada, wcześniej, 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Człowieka Starszego. To nie tylko okazja do podejmowania dyskusji o problemach tej grupy osób, ale również do wspólnego świętowania. Z tej okazji w klubie osiedlowym „Grota” odbyło się spotkanie członków Klubu Seniora.

Choć z opóźnieniem, ten wieczór rozpoczął się bardzo efektownie – od występu Marleny Nieckuły - dziewczyny o pięknym głosie. Marlena na poważnie zajęła się śpiewem zaledwie trzy lata temu, kiedy to nauczyciel muzyki w gimnazjum zwrócił uwagę na jej talent. W maju tego roku zajęła pierwsze miejsce na Mazowieckim Przeglądzie Piosenki Polskiej. W tej chwili uczy się śpiewu i aktorstwa w „Studio Buffo”. W „Grocie” zaśpiewała sześć piosenek polskich i zagranicznych wykonawców, m.in. zespołu „Blue Cafe” i Anity Lipnickiej. Publiczność nagrodziła ją gorącymi brawami, piękną różą, oraz upominkiem, które w imieniu zebranych wręczyli Maryla Kowalska i prezes klubu, Andrzej Pokropiński. Na uroczystości nie zabrakło również znakomitych gości – burmistrza Karczewa Dariusza Łokietka, prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka, oraz przedstawicieli OSM – Józefa Smorąga i Jana Krasowskiego. Wszyscy złożyli seniorom gorące życzenia zdrowia i pomyślności. – Aby w waszych sercach zostawały na zawsze tylko piękne chwile, takie jak ta, kiedy jesteśmy tutaj razem – powiedział Jan Krasowski.

Wyraźnie widać było, że członkowie klubu seniora cieszą się ze spotkania. Gwar przy stolikach i śmiechy były tego niezbitym dowodem. Po gorącym posiłku, dostarczonym z niezastąpionego baru przy stadionie, wszyscy ruszyli do tańca. Znane polskie i zagraniczne przeboje śpiewał Andrzej Pokropiński. Seniorzy, którzy wykorzystują każdą okazję, żeby spotykać się i wspólnie świętować, po raz kolejny udowodnili, że potrafią się świetnie bawić.

Katarzyna Nikłas Łypka



Andrzej Pokropiński

Urodzony: 06 Październik 1947 w Warszawie
Zmarł: 21 Wrzesień 2017
Pochowany: na Cmentarzu w Otwocku
15 czerwiec 2022

Zygmunt Jan Prusiński 

  

Komentarze

 

Drogi Andrzeju, niech Ci tam w Otwocku ziemia lekką będzie - przyjaciel Zygmunt

2022-06-15
Zygmunt Jan Prusiński

  

Archiwum

Krzyżem leżeć!
styczeń 6, 2004
http://angora.pl
Kilka uwag na temat Piłsudskiego
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
Wideo z zabójstwa Saddama
grudzień 31, 2006
Dorota
I po balu !
listopad 8, 2007
Olaf Swolkień
Referendum w sprawie Unii sfałszowane?
wrzesień 21, 2004
Jerzy Zarakowski
7 pa?dziernika, sobota
wrzesień 25, 2006
Władysław Chmiel
EBOR - kolejny skok na kasę
listopad 23, 2003
PAP
Kryzys tożsamości
wrzesień 18, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Zarząd TV Familijnej prosi Skarb Państwa o pożyczkę
czerwiec 27, 2002
PAP
Po wyborach w USA
grudzień 26, 2004
Gregory Akko
Oburzeni "antysemicką Drogą Krzyżową"
kwiecień 27, 2006
UE kością niezgody między LPR a rządem
sierpień 12, 2002
IAR
Czudaki ukraszajut mir
listopad 29, 2006
luzak
Prounijne zamroczenie
maj 6, 2004
Andrzej Kumor
Window on Eurasia: Russian Anti-Semites Play Up Links Between Georgia and Israel
sierpień 29, 2008
Paul Goble
Poza Unią jest życie
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
OFE
lipiec 14, 2008
Edukacyjne wkręcania nosa w imadło
czerwiec 2, 2008
Marek Jastrząb
Symptomy
czerwiec 9, 2003
Artur Łoboda
Granice Władzy Czasów Wojny w USA
grudzień 20, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media