|
Jak zły sen
|
|
Gdyby jakiś człowiek wyjechał do głuszy trzy miesiące temu, by powrócić nagle dzisiaj - to pomyślałby, że ktoś nieźle się zabawia grając globalny spektakl na podobieństwo "Wojny światów" Orsona Wellesa.
(Na marginesie stworzonego na bazie dziewiętnastowiecznej powieści Herberta Wellesa - autora "Wehikułu czasu". )
Normalny człowiek MUSI zadać sobie pytanie: czy przypadkiem nie mamy do czynienia z globalnym spiskiem.
Podana dotychczas liczba zmarłych na koronawirus jest poniżej granicy błędu statystycznego i jedynym logicznym wytłumaczeniem obostrzeń może być fakt, że politycy dowiedzieli się, że mają do czynienia z formą broni biologicznej - po wielokroć przewyższającej rażeniem naturalne infekcje.
"Kiedy nie wiadomo o co chodzi - to zawsze chodzi o pieniądze".
To przysłowie winno być wskazówką do obserwacji rozwoju wydarzeń.
Czy przypadkiem nie mamy do czynienia z jakimś niewyobrażalnym szwindlem do którego potrzebny jest światowy chaos gospodarczy.
Tego nie możemy wykluczyć.
Wszystko wskazuje na to, że prawdziwym celem zburzenia WTC był eskimoski przekręt finansowy na niewyobrażalną skalę.
Skoro raz się udało - to zapewne zechcieli to powtórzyć pod nową przykrywką.
W końcu minęło już 19 lat czyli dokładnie tyle samo - ile od końca I wojny światowej do pierwszych żądań terytorialnych Hitlera.
Niezależnie od togo: czy za obecną epidemię odpowiadają jakieś nieznane jeszcze siły?, każdy z Rządów może chcieć przy okazji "upiec własną pieczeń" - poszerzyć posiadaną władzę.
Patrzę jednak na obecne wydarzenia z dystansu i nie wykluczam żadnej opcji.
Ale jak głosi powiedzenie "historia lubi się powtarzać".
Przed zburzeniem WTC George Soros dokonał ataku finansowego na państwa Azji wywołując tak zwany "kryzys azjatycki". I w tym kierunku poszukiwałbym przyczyn obecnych wydarzeń na Świecie.
Z pewnością mamy do czynienia z wojnami różnych Cywilizacji od początku ich istnienia. Kto wie: czy to nie jest kolejna ich odsłona?
|
|
17 marzec 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Na dzień dzisiejszy, według mnie, cały czas aktualne są dwie opcje.
Pierwsza: Orson Wells.
Druga: wojna biologiczna.
Którejkolwiek nie weźmiemy pod uwagę, konsekwencje będą bardzo poważne, bo ludziom bardzo głęboko zostanie wdrukowany strach, który po uspokojeniu, będzie jak tykająca bomba zegarowa, która czeka na kolejną odsłonę zapalnika.
Ocena reakcji ludzi pozwala uznać, iż każda medialnie ogłoszona i rozsiana panika przyniesie skutki zgodne z oczekiwaniami siewców.
Ludzie reagują stadnie i bezwolnie, jak psy Pawłowa.
I nie ma alternatywy.
Czekajmy, ale sekwencja zdarzeń wskazuje, że z każdym dniem dozują nam kolejne odsłony spektaklu.
Ciekawe co ogłoszą jutro?
|
|
2020-03-17
Magellan
|
 |
|
|
Oglądam TVP info.
Sposób prowadzenia programu o wirusie wskazuje, że to jednak jest Najazd marsjan. |
|
2020-03-17
Magellan
|
 |
|
|
| Dziennikarze są tak wyćwiczeni by naśladowali wskazane im wzorce. |
|
2020-03-17
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Gdyby zagrożenie było REALNE, nie byłoby tego kabaretowego przekazu.
Chyba, że ma to nas uśpić? |
|
2020-03-17
Magellan
|
 |
|
|
Intuicja.
Nie mam wątpliwości.
Szydzą z nas i kpią.
To jest wielka ściema.
Kończę, ze swej strony, dyskusję na temat tego cudactwa.
Jeśli jest inaczej, to i tak nie ma to sensu, bo w świecie po wirusie, nie będzie już nic, z tego co do tej pory znaliśmy i odczuwaliśmy.
Może ten cyrk z Mannem z trójki, to aktualne, paralelne szyderstwo losu, aczkolwiek był to człowiek, który z istoty całokształtu jego działalności, wartości nie niósł.
I N F A N T Y L I Z M jest obecnie wyznacznikiem jestestwa. |
|
2020-03-17
Magellan
|
|
|
|
Jeszcze raz o homoseksualistach!
czerwiec 2, 2008
mik
|
Skałka nie dla Miłosza (II)
grudzień 18, 2004
Wojciech Wła?liński
|
Michnik: instrukcja obsługi
luty 5, 2008
Rafał Ziemkiewicz
|
Kiedy kurator działa inaczej
marzec 15, 2006
Marek Olżyński
|
Przeżyj to sam
Najnowsza historia
wrzesień 30, 2003
AP
|
Dewaulacja dolara !
luty 14, 2003
|
Izrael Spuscizną Stalina?
sierpień 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
PiS chce wyjawienia powiązań polityków ze światem przestępczym
styczeń 30, 2003
IAR
|
Dyplomata Protestuje Przeciwko Torturom
luty 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prywatyzacja pacyfikacji Iraku i nadużycia
wrzesień 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Powrót szwadronów śmierci
lipiec 13, 2006
John Pilger
|
O. Rydzyk: Smutna rzecz się stała
kwiecień 14, 2007
|
Ojciec Augustyn: Papież uczy pokornej akceptacji życia
sierpień 20, 2002
PAP
|
Strategia dla pokoju
sierpień 25, 2008
Artur Łoboda
|
Dopłaty do leczenia ?
styczeń 17, 2008
A. Sandauer
|
Program podróży Jana Pawła II do Polski
sierpień 5, 2002
PAP
|
Zmierzch papierowych gazet?
marzec 17, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kraków: działacze NOP aresztowani za działalność antyizraelską
styczeń 9, 2007
nop
|
HEROINA à la Newsweek – moda marynarzy i artystów
styczeń 24, 2007
Zbigniew Jankowski
|
Obud? się Polski Narodzie !
marzec 31, 2004
Elzbieta
|
|
|