ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Johnny Mnemonic 
1 maj 2021     
Nie milion, ale trzy miliony na profanację 
26 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Pozew zbiorowy przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu 
25 maj 2020      Artur Łoboda
Zupełnie jak w 1968 roku 
10 październik 2021      Artur Łoboda
Iluzjonizm i Socjotechnika 
20 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Regina Poloniae 
2 maj 2019      Paweł Ziółkowski
Kupila Slonce 
3 grudzień 2010      Goska
Izrael morduje Palestyńczyków za zgodą całego zachodniego świata 
19 listopad 2012      Artur Łoboda
National Memory  
26 luty 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Wiersze z książki SŁOWA I SNY 
19 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
chłopiec do bicia. 
6 kwiecień 2011      Bogusław
***(jechała) 
7 lipiec 2017      Jolanta Michna
Żydofobia 
13 grudzień 2015      Artur Łoboda
Jedna owczarnia, jeden pasterz 
9 wrzesień 2011      Elzbieta Gawlas
Donald Trump. Znienawidzili go za dwa słowa: America First 
9 styczeń 2017      Krzysztof Baliński
Rewizjonizm historyczny w służbie rewanżystowskiej polityki państw pokonanych w II wojnie światowej 
7 styczeń 2014      Bohdan Poręba
Wspaniała Miriam 
30 listopad 2017      Artur Łoboda
"Jak nie wyląduję, to mnie zabije"  
15 lipiec 2010      tłumacz
Zacieśnia się izolacja Izraela na Bliskim Wschodzie 
12 wrzesień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
PiS +plus 
3 marzec 2019      Artur Łoboda

 
 

Tajna wojna Joe Bidena na Ukrainie

Amerykańscy żołnierze są już „butami na tej ziemi” 

Biały Dom wciąż twierdzi, że nie będzie bezpośrednio angażował amerykańskich żołnierzy w wojnę na Ukrainie, ale wciąż podejmuje kroki, które nieuchronnie doprowadzą do czynnej roli bojowej USA przeciwko Rosji na dużą skalę. 

Wśród ostatnich posunięć mających na celu zwiększenie presji na Kreml, Biden ujawnił na szczycie NATO w Madrycie 29 czerwca , że ​​USA ustanowią w Polsce stałą kwaterę dla 5. Korpusu Armii, utrzymają dodatkową brygadę rotacyjną składającą się z tysięcy żołnierzy wojska w Rumunii i wzmocnią inne jednostki w krajach bałtyckich. 

Zwiększy się także liczba żołnierzy USA w Europie, zbliżająca się obecnie do 100 tys. 

Biden z przyjemnością dowiedział się również, że Turcja została skłoniona do rezygnacji z sprzeciwu wobec przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATO.


W drodze na szczyt NATO na pokładzie Air Force One, Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Bidena, powiedział, że „Pod koniec szczytu zobaczysz silniejszą, skuteczniejszą, bardziej wiarygodną w walce, - bardziej zdolną i bardziej zdeterminowaną postawę, aby wziąć pod uwagę bardziej dotkliwe i nasilone zagrożenie rosyjskie”. 

Przypuszczalnie Sullivan czytał przygotowany scenariusz, ale z pewnością celem wydawało się raczej zaostrzenie napięcia z Moskwą, a nie próba jego zmniejszenia i dojścia do jakiegoś dyplomatycznego porozumienia.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg również zrobił swoje. 

W zdumiewającym pokazie pocałunków w tyłek odpowiedział, że nowe zobowiązania dotyczące postawy sił amerykańskich były demonstracją silnego przywództwa Bidena. 

To, o czym Stoltenberg nie wspomniał, to fakt, że Biden od jakiegoś czasu kłamał na temat obecności amerykańskiego personelu wojskowego na Ukrainie. 
Wypuścił kota z worka w marcu, kiedy powiedział żołnierzom należącym do 82 dywizji powietrznodesantowej w Polsce, że wkrótce lecą na Ukrainę, zauważając, że „będziecie widzieć, kiedy tam będziecie, a niektórzy z was tam już byli, zobaczycie…”
To było przyznanie, że siły amerykańskie już istnieją na Ukrainie, mimo że Biały Dom szybko dokonał kontroli szkód, twierdząc, że prezydent nadal sprzeciwia się bezpośredniemu zaangażowaniu amerykańskich żołnierzy w walkę. 
Biden twierdził również, że USA pracowały nad „powstrzymaniem masakry [Ukraińców] przed powtórzeniem”. 
Znowu język nie był dobrany tak, aby pozostawić miejsce na ewentualne porozumienie z Rosją w celu wynegocjowania zakończenia walk.


A teraz jest raport New York Timesa zatytułowany „ Sieć Komandosów koordynuje przepływ broni na Ukrainie, urzędnicy mówią: tajna operacja z udziałem sił specjalnych Stanów Zjednoczonych wskazuje na skalę wysiłków mających na celu pomoc wciąż słabiej rozwiniętej armii ukraińskiej ”.


Artykuł opisuje bardziej aktywną rolę USA na Ukrainie, niż administracja Bidena była skłonna przyznać publicznie. 

W lutym, przed interwencją na Ukrainie, Stany Zjednoczone podobno wycofały swoich 150 instruktorów wojskowych, z których wielu szkoliło ukraińskich żołnierzy na nowo nabytej broni amerykańskiej. 
Jednak niektórzy paramilitarni agenci Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i oddziały sił specjalnych kontynuowali potajemnie służbę w kraju, kierując większością przepływu informacji wywiadowczych, którymi USA dzielą się z siłami ukraińskimi. 
Oprócz tego, żołnierze sił specjalnych - sojuszników Waszyngtonu z NATO zarządzali przerzutem broni i sprzętu na Ukrainę, oraz przeprowadzali specjalistyczne szkolenia. 

Doniesiono również, że brytyjscy komandosi SAS faktycznie strzegą prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. 

The NYT precyzuje, powołując się na amerykańskich i innych zachodnich urzędników, że żołnierze i oficerowie CIA nie znajdują się obecnie na linii frontu z oddziałami ukraińskimi. 
Również według Timesa , mimo że państwa członkowskie USA i NATO nie uznały obecności swoich paramilitarnych żołnierzy na stanowiskach operacyjnych na Ukrainie, Rosja i inne służby wywiadowcze na całym świecie są tego świadome.


New York Timesraport wydaje się być ogólnie poprawny, chociaż pomija pewne szczegóły, z których niektóre słyszałem od byłych kolegów ze służb wywiadowczych. 

W niemieckiej bazie wojskowej Grafenwoehr, a także w bazie lotniczej USA w Ramstein odbyło się znaczące szkolenie w celu zapoznania Ukraińców z nadchodzącą nową bronią. 
W szkoleniu uczestniczą także inne państwa NATO. 
Tymczasem kadry żołnierzy operacji specjalnych i wywiadu działające głównie na zachodniej Ukrainie nie są umundurowane i wielu z nich pracuje pod różnymi wymyślonymi pseudonimami, w tym niekiedy luźnymi powiązaniami z zagranicznymi ambasadami i organizacjami pozarządowymi. 
Istnieje również konwencjonalna stacja CIA, grupa złożona z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego i biura attache wojskowego - w niedawno ponownie otwartej ambasadzie USA w Kijowie.


Wszystko to oznacza, że ​​Biden i inni zachodni przywódcy skrywają się pod względem aktywnego udziału w konflikcie rosyjsko-ukraińskim. 

Poza możliwą gafą Biden nie przyzna, że ​​amerykańskie buty są już na tej ziemi, ale są tam i odgrywają ważną rolę zarówno w logistyce, jak i wymianie informacji wywiadowczych. 
Potencjalny minus dla prezydenta może nadejść, gdy niektórzy z tych żołnierzy w mufti zginą lub, co gorsza, zostaną schwytani i zaczną mówić o swojej roli.


Emerytowany podpułkownik Sił Powietrznych USA Karen Kwiatkowski, były analityk w Departamencie Obrony USA, zauważa, że ​​rozmieszczenie personelu nieumundurowanego, którego istnieniu można zaprzeczyć, „jest całkowicie typowe dla początkowych etapów długiej wojny wspieranej przez USA i przez długi czas.
To jest przyszłość, jaką wyobrażają sobie dla Ukrainy neokonserwatywni „stratedzy” w Waszyngtonie oraz ich brytyjscy i europejscy sojusznicy. 

Zamiast wynegocjować konkluzję, z nową rolą Ukrainy jako neutralnego i produktywnego kraju, niezależnego zarówno od rosyjskich, jak i amerykańskich wpływów politycznych, rząd USA i CIA postrzegają Ukrainę jako niepotrzebnego, ale użytecznego satrapę w rywalizacji z Federacją Rosyjską”.


Były analityk CIA Larry Johnson postrzega tę działalność w surowych kategoriach, jednocześnie komentując, że CIA nie wygrała na wpół tajnej wojny powstańczej od czterdziestu lat. 
Zauważa, że ​​„ Ukraina jest pełnomocnikiem ; Zachód próbuje zniszczyć Rosję, to takie proste. 

Byłoby jedno, gdyby Rosja była najbardziej złym, opresyjnym, autorytarnym reżimem na świecie. 
Nigdzie nie jest temu nawet blisko. 
Mimo że Zachód stara się przedstawiać Rosję jako taką. 
Faktem jest, że Zachód chce zasobów, które ma Rosja i chce ją kontrolować. [Ale] Rosja nie będzie kontrolowana”.


Innymi słowy, Waszyngton może dążyć do niekończącej się wojny oplatającej Rosję i ograniczającej jej opcje globalnie. 

Administracja Bidena postawiła swoją reputację i możliwą polityczną przyszłość na umożliwienie Ukrainie przetrwania bez ulegania rosyjskim żądaniom terytorialnym. 
Jest to polityka ryzykowna, a nawet niebezpieczna, zarówno pod względem praktycznym, jak i politycznym. 

Wytrwałość Ukraińców w ich obronie jest w dużej mierze wytworem USA i Europy Zachodniej gwarantuje, że zrobią wszystko, co konieczne, by wesprzeć Zełenskiego i jego reżim, który już zabiega o $750 miliardów pomocy na „odbudowę”. 
Jeśli zachodnie straty wojskowe zaczną się ujawniać, polityczne poparcie dla wojny na Ukrainie zacznie słabnąć w Waszyngtonie i innych miejscach, a konsekwencje będą miały miejsce w nadchodzących wyborach w USA w połowie kadencji - w listopadzie.


Ostatni komentarz do tworu „Timesa ” jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego w ogóle pojawił się w chwili obecnej. 
Media głównego nurtu były cheerleaderką dla agresywnego wsparcia USA dla Ukrainy i Zełenskiego, ale teraz zaczynają się wycofywać z tego stanowiska, podobnie jak Washington Post i inne media. 

Być może nabierają przekonania, że ​​plan gry promowany przez Waszyngton i jego europejskich sojuszników prawdopodobnie nie odniesie sukcesu, a jest wielkim kosztem dla poszczególnych gospodarek. 

Larry Johnson ujął to w ten sposób:
„Myślę, że celem tego artykułu, który się teraz pojawia, jest po prostu położyć podwaliny pod to, dlaczego nie możemy lub nie powinniśmy umieszczać więcej amerykańskiego personelu wojskowego, a nawet personelu CIA na Ukrainie, ponieważ nadal wysłanie personelu USA… na Ukrainę do szkolenia staje się zbyt ryzykowne z powodu sukcesu Rosji na polu bitwy”. 

Można też dodać, że jest to wyjątkowo niebezpieczne. 
Błędny krok lub nawet celowa fałszywa flaga nadchodząca z którejkolwiek ze stron może łatwo spowodować, że wojna stanie się nuklearną.


Dr Philip M. Giraldi jest dyrektorem wykonawczym Rady ds. Interesu Narodowego, fundacji edukacyjnej podlegającej odliczeniu od podatku 501(c)3 (numer identyfikacyjny federalny #52-1739023), która dąży do bardziej opartej na interesach polityki zagranicznej USA na Bliskim Wschodzie. Strona internetowa to Councilforthenationalinterest.org, adres to PO Box 2157, Purcellville VA 20134, a adres e-mail to inform@cnionline.org.
 
 
 
 
 
Źródło:
www.unz.com/pgiraldi/joe-bidens-secret-war-in-ukraine
 
21 lipiec 2022

Philip M. Giraldi 

  

Komentarze

  

Archiwum

Akcja bezpośrednia, czyli o bezużyteczności uległości
luty 14, 2007
Piotr Ciszewski
Polityczne skutki wojny
marzec 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Motanie człowieka
grudzień 3, 2008
Artur Łoboda
Oferta dostaw do Afganistanu przez Rosję nie wygodna dla USA?
marzec 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Dlaczego prof. Bronisław Geremek jak ognia unika lustracji?
kwiecień 26, 2007
Zdzisław Raczkowski
Sumy Babilońskie
kwiecień 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Miliardowe Zyski na Akcie Terroru
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
*Wilhelm Gustloff*, statek niby-pasażerski
styczeń 30, 2005
Mirosław Naleziński
... pomniejszają rolę szczytu G8, a zwłaszcza Rosji i Putina ...
czerwiec 7, 2007
tłumacz
Żegnaj mój świecie
marzec 5, 2008
Artur Łoboda
DOMOWA HODOWLA MĘŻCZYZN
maj 15, 2003
red. Krzysztof
Doktryna Breżniewa po amerykańsku
czerwiec 7, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Fałszywe porównania
luty 12, 2005
Kazimierz Poznański
An "Early Version" of Jan Thomas Gross' FEAR?
październik 27, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Doradcy, nie Filozofowi
lipiec 23, 2006
Jacek Bartyzel
W hiszpańskim mieście Dni Pamięci o Palestyńskich Ofiarach Ludobójstwa Izraelskiego zamiast Dni Pamięci o Holokauście
luty 8, 2007
bibula- pismo niezależne
Nowy Mały Rynek
styczeń 18, 2007
www.krakow.pl
Milenijny rząd czyli PZU zmienia właściciela
czerwiec 29, 2004
Jakub Sakowicz
Poznawanie historii na UMCS
styczeń 4, 2003
Artur Łoboda
Prawda o Adamie Michniku i "Gazecie Wyborczej".
luty 28, 2007
Marian Kałuski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2022 Polskie Niezależne Media