ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (18.10.2011) 
24 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Katastrofa w Smoleńsku jako wynik "dziadostwa" XX-lecia III RP 
28 wrzesień 2010      MG
Lipcowy oddech 
7 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Chris Rea 
23 grudzień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Mowa miłości Platformy Obywatelskiej 11.11.2011 
8 maj 2019     
Świat zapomniał o Syrii? 
2 luty 2014      www.polskawalczaca.com
PORTRET ZABÓJCY Z NORWEGII WG. IZRAELA SZAMIRA (Część I) 
6 sierpień 2011      Wstęp MG, tłum. R. Łukasiak
Katastrofalne ofiary szczepionek przeciwko COVID-19 w 2021 r 
1 luty 2023     
Majchrowski dalej nietykalny 
22 listopad 2025     
„Czerwona symfonia” – kabalizm (komunizm, satanizm) jest prawdziwym wirusem 
2 luty 2024     
Marsz WOLNOŚCI, Pancerni Poznań, COVID 1984 
20 luty 2021      Pancerni Poznań
Zachorowania na świńską grypę w USA - stan na 14 listopada 2009 
22 listopad 2009      tłumacz
Idealna burza: Jak globaliści kreują kryzysy, aby zniewolić ludzkość 
16 marzec 2026     
Izraelska cenzura wojskowa ukryła udane irańskie ataki rakietowe na kluczowe bazy, ujawniają dane satelitarne 
9 lipiec 2025      Cassie B.
Wielka GNIDA . "Nagroda" hańby dla Szumowskiego  
28 maj 2020      CEPolska
Na żywo - protest w Hadze przeciwko kowidowej wojnie 
14 marzec 2021      Ruptly
Wedle przepowiedni - miał to być koniec Kościoła  
13 listopad 2020      Artur Łoboda
Działalność bandy B’nai B’rith -Polin 
25 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Zbliżają się wybory 
15 czerwiec 2010      Artur Łoboda
Kornel Morawiecki kandydatem na Prezydenta RP i prosi o zebranie podpisów 
27 luty 2015      Kornel Morawiecki

 
 

Największy skandal Rezerwy Federalnej

 
Po ujawnieniu, że urzędnicy Rezerwy Federalnej dokonywali transakcji na aktywach finansowych, podczas gdy FED podejmował nadzwyczajne wysiłki w celu „stymulacji” gospodarki, prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, zarządził przegląd zasad etycznych FED.
Chociaż transakcje te wydają się problematyczne, bledną w porównaniu z największym skandalem FED – zubożeniem zwykłych Amerykanów przez FED, wzbogaceniem elit oraz uproszczeniem zadłużenia i deficytów rządowych.

 
Depresja wywołana koronawirusem, choć w rzeczywistości spowodowana tak zwanymi działaniami w zakresie zdrowia publicznego, które Rząd podjął w odpowiedzi, była oficjalnym powodem zwiększonych zakupów aktywów przez FED w zeszłym roku.
Jednak FED faktycznie zaczął zwiększać swoją działalność w zakresie tworzenia pieniądza we wrześniu 2019 roku, kiedy zaczął przelewać miliardy dziennie na rynki repo, których banki używają do udzielania sobie nawzajem krótkoterminowych pożyczek w celu utrzymania rynkowych stóp procentowych na niskim poziomie.
 
Koronawirus był tylko wygodną wymówką dla FED-u, aby zrobić więcej tego, co już robił.
Teraz FED wykorzystuje ograniczone ponowne otwarcie jako kozła ofiarnego dla rosnących cen.
Oczywiście każdy, kto rozumie austriacką szkołę ekonomii, rozumie, że rosnące ceny są symptomem, a nie przyczyną inflacji.
Inflacja jest samym aktem kreacji pieniądza przez FED.
 
Czy Rezerwa Federalna spowoduje kolejne zamieszki? 

Rosnące ceny, które obniżają standard życia przeciętnego Amerykanina, nie są jedynym skutkiem manipulacji podażą pieniądza przez FED.
Manipulacja zniekształca sygnały ekonomiczne, powodując takie rezultaty, jak boomy, bańki i załamania.
 
Inflacja zawsze była korzystna dla elit z koneksjami, które otrzymują nowo stworzone pieniądze przez FED, zanim nowe pieniądze spowodują powszechny wzrost cen.
Prawdziwą motywację polityki FED ujawnił były urzędnik FED Andrew Huszar w 2013 roku.
Huszar, pisząc dla Wall Street Journal, potwierdził, że luzowanie ilościowe utrzymywało ceny akcji na wysokim poziomie, zamiast pomagać Amerykanom zmagającym się ze skutkami krachu z 2008 roku.
 
Innymi beneficjentami FED są politycy wydający duże pieniądze.
Zakup Federalnych instrumentów dłużnych przez Rezerwę Federalną pozwala zarządzać kosztami obsługi długu przez rząd Federalny.
Dlatego też, pomimo niedawnej sugestii prezesa Powella, że ​​FED wkrótce zacznie „ograniczać” zakupy obligacji skarbowych, jest mało prawdopodobne, by FED znacząco ograniczył zakupy obligacji skarbowych, lub zezwolił na znaczny wzrost stóp procentowych.
Powell raczej nie zdenerwuje prezydenta Bidena i jego sprzymierzeńców z Kongresu, dopóki postępowcy będą nakłaniać Bidena, aby nie wybierał ponownie Powella.
Postępowcy chcą zastąpić Powella kimś bardziej zaangażowanym w walkę ze zmianami klimatycznymi i systemowym rasizmem, dwoma straszydłami, które rutynowo wykupują jako wymówki dla ogromnej ekspansji wydatków rządowych i władzy.
 
Innym poważnym skandalem z udziałem FED-u jest odmowa Kongresu przyjęcia ustawy o kontroli FED i poinformowania Amerykanów o prawdzie o działaniach FED-u.
Kontrola FED upoważnia rządowe Biuro Odpowiedzialności (GAO) do kontroli stosunków FED z zagranicznymi rządami i bankami centralnymi, operacji okienka dyskontowego FED, rezerw banków członkowskich, kredytów papierowych, odsetek od depozytów i transakcji otwartego rynku.
Audyt FED w końcu ujawniłby prawdę o działaniach tej struktury.
 
Ograniczony audyt autoryzowany przez ustawę Dodda-Franka wykazał, że w latach 2007-2010 Rezerwa Federalna przekazała ponad 16 bilionów dolarów zagranicznym bankom centralnym i wpływowym politycznie firmom prywatnym.
Wyobraź sobie, co mógłby zawierać pełny audyt.
Nadszedł czas, aby zakończyć skandal polegający na tym, że tajny bank centralny ma tak wielką władzę nad gospodarką i naszą wolnością.
Nadszedł czas, aby przeprowadzić audyt i zakończyć działania FED-u.
 

Źródło:
https://www.globalresearch.ca/biggest-Federal-reserve-scandal/5756992
29 wrzesień 2021

Ron Paul  

  

Komentarze

  

Archiwum

Amerykańska Nagroda im. Józefa Mackiewicza 2009
marzec 9, 2009
Miroslawa Kruszewska, Seattle, USA
Unijna emigracja
październik 26, 2005
przesłała Elzbieta
Topless
luty 3, 2009
PAP
Czy Katykatury Duńskie są Prowokacją?
luty 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czyje Orlęta.
czerwiec 24, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Apel do kandydatów na urząd Prezydenta RP
maj 10, 2005
Leszek Skonka
Apel do parlamentu Hiszpanii
marzec 26, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Koncepcja "Rządu Światowego"
luty 18, 2006
zygi zza morza
Podejrzewamy osoby zarządzające ZOZ MSWiAw Krakowie o świadome działanie o charakterze przestępczym
sierpień 3, 2004
Reklama - burżuazyjna czy solidarnościowa?
listopad 28, 2004
Mirosław Naleziński
TO JAK TO Z TYM..DOLAREM???.
kwiecień 21, 2008
surrealista
Dwa nagie miecze, czyli szabla przodków
czerwiec 10, 2007
jw
Rekomendacje
marzec 15, 2008
Artur Łoboda
Ambasada-Forteca w Bagdadzie
kwiecień 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Matrix
maj 6, 2003
zapodał z Michael Journal - "jasiek z toronto"
Komu przeszkadza nagrywanie rozpraw sądowych?
styczeń 18, 2008
www.aferyprawa.com
To już historia 2
Zamiar: zniszczyć państwo...

grudzień 6, 2002
Tygodnik Solidarność 14.XII. 2001
Krzewienie Anty-Polonizmu
marzec 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
31 pa?dziernika 2005 godz 19. - gdzieś w Polsce
listopad 1, 2005
zaprasza.net
1/3 zdrowego rozsądku?
grudzień 11, 2002
(J.ŚW) http://www.dziennik.krakow.pl
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media