ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kowid chroniony przez "sztuczną inteligencję" 
26 październik 2025     
"Polskie piekło" 
28 luty 2015      Artur Łoboda
Adam Andrzejewski - kandydat na gubernatora stanu Illinois 
1 sierpień 2009      Gregory Akko
PAX - American- Zionist  
2 kwiecień 2021      AFP News Agency
Stan zubożenia białostockiego społeczeństwa (wideo)  
2 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Znowu z deszczu pod rynnę? A może w końcu demokracja bezpośrednia? 
6 styczeń 2013      Artur Łoboda
Kto winien poniewierania Polską? 
13 marzec 2019     
Na greckiej ścieżce zadłużenia zagranicznego 
12 maj 2017      Wojciech Błasiak
"Haniebny atak" - napisał Prezydent Andrzej Duda  
1 maj 2024      Artur Łoboda
Co wiem (i czego nie wiem) o SARS-CoV-2  
26 czerwiec 2021      Edward Curtin
Poniedziałkowe pocałunki 
5 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Świętość 
15 październik 2021      Paweł Ziółkowski
Zmarł Zbyszek Łabędzki - twórca: www.ojczyzna.pl 
16 grudzień 2009      przesłała Elżbieta
40 lat i 4 miesiące 
11 grudzień 2019      Artur Łoboda
W tym narodzie ginie rdzeń Polski ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Zbrodnia pisowskiego ludobójstwa obarczy sumienie Was - waszych dzieci i wnuków 
12 kwiecień 2021     
Przygoda z wierszem Andrzeja Bursy 
20 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Dlaczego trzeba zastąpić PiS? 
23 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Zapytanie o udostępnienie Uchwał sejmowych 
23 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Nacjonalizacja wód płynących w Polsce - PRL wiecznie żywy!!! 
11 październik 2012      Radosław Judycki - Stowarzyszenia Nasze Jeziora

 
 

Czy to Chiny nagrały filmy o upadkach ludzi w Wuhan?

 
Już w połowie marca 2020 r. SPR argumentował, że sytuacja koronawirusa wskazywała na warunki poważnej pandemii, masowej psychozy i operacji psychologicznej (czyli propagandowej).
 
Od pierwszych dni pandemii ludzie zastanawiali się, czy głośne filmy wideo widzące „upadek ludzi w Wuhan”, które pojawiły się pod koniec stycznia 2020 r. wydarzyły się w rzeczywistości - czy zostały zainscenizowane przez chiński rząd, aby przestraszyć Zachód blokadami i samozniszczeniem?
W końcu argumentuje się, że takich wydarzeń nie widziano nigdzie indziej w czasie pandemii.
 
Na przykład 31 stycznia 2020 r. Brytyjska gazeta The Guardian zatytułowała : „Człowiek leży martwy na ulicy: obraz, który przedstawia epidemię koronawirusa w Wuhan”.
Tydzień wcześniej British Express zatytułował : „Horror koronawirusa: materiały z mediów społecznościowych pokazują, że ludzie z Wuhan zachowują się jak zombie”.
 
 
Jednak analiza tych filmów i ich kontekstu pokazuje, co poniżej:
 
1. Wbrew twierdzeniom, że takich  filmów  było  „dziesiątki”, a nawet „setki”, było ich tylko kilka, i były wyświetlane w różnych miejscach i w różnych kombinacjach.2. Większość z tych filmów tak naprawdę nie ma nic wspólnego  z covid.
Filmy te pokazywały raczej pijanych, bezdomnych (nawet w innych chińskich miastach), wypadki drogowe, nieokreślone nagłe wypadki medyczne, a nawet ćwiczenia szkoleniowe   filmowane  przez chińskie strony.3. Z powodu jednoczesnego wybuchu, ratownicy w Wuhan często nosili już sprzęt ochronny (słynne białe kombinezony chroniące przed zagrożonem biologicznym). Dlatego dla osób postronnych i osób przesyłających i udostępniających te filmy mogłoby na wyglądać jak rzeczywiste „nagłe zgony koronawirusa”.4. W wielu przypadkach tytuły filmów, podpisy lub komentarze sugerowały, że filmy pokazywały „nagłe zgony z powodu koronawirusa”, ale w każdym przypadku nie zostało potwierdzone ani potwierdzone przez chińskie Państwo.

W rzeczywistości kilka z tych filmów zostało szybko obalonych przez zachodnich „weryfikatorów faktów”.5. Wygląda na to, że te filmy zostały udostępnione na arenie międzynarodowej przez osoby bliskie chińskiemu reżimowi, ale przez osoby i grupy sprzeciwiające  się chińskiemu reżimowi (np. przez „Voice of Hong Kong” i „Badiucao” ), które chciały pokazać, że Chiński reżim stracił kontrolę.
Na przykład poniższa  kompilacja wideo została opublikowana przez tajwańską platformę informacyjną TomoNews US .Jeśli którykolwiek z tych filmów naprawdę pokazał, że ktoś upadł z powodu koronawirusa, mogłoby to być stwierdzenie nagłego zatrzymania krążenia spowodowanym wirusowym zapaleniem mięśnia sercowego, lub poważnym zawałem serca, udarem lub zatorowością.
Takie zdarzenia obserwowano nawet w USA i Niemczech .
 
Ponadto warto, że pierwsza anglojęzyczna wzmianka o domniemanym „chińskim lekarzu demaskatorskim” Li Wenliangu (który później zmarł lub zaginął) pochodzi z „China Change” , „organizacji pozarządowej” finansowanej przez US National Endowment for Democracy (NED), podmiot kontrolowany przez rząd USA, który sponsoruje grupy opozycyjne w wrogich USA krajach.
 
Aby znowu móc wskazywać, że Aktorzy z Zachodu: albo próbowali wykorzystać sytuację w Chinach, albo próbowali „wrobić” Chiny (Prawdziwe pochodzenie wirusa pozostaje nieznane do dzisiaj).
To sam chiński rząd przede wszystkim starał się bagatelizować doradców i nadal to robi.
 
Rzeczywiście, podczas gdy dane przeciwciał wykazały, że ​​w kwietniu 2020, koronawirus pozostał pod kontrolą w mieście Wuhan i prowincji Hubei i zakażenia były bliskie zeru (pomimo masowych podróży krajowych w styczniu 2020), Chiny doświadczyły powtarzające się lokalne epidemie wirusów i nadal narzucały ekstremalny Lockdown i kwarantanny.

Podsumowując , obecnie nie ma na to dowodów, że nagrania wideo pokazują ludzi „upadających” w styczniu 2020 r.
Zamiast tego, mogli być częścią „masowej psychozy” w tamtym czasie, wzmaganej przez naciągaczy, oszustów i zachodnie media, lub to wszystko mogło być częścią zachodniej wojny psychologicznej przeciwko Chinom.


Kompilacja wideo: „ Coronavirus powoduje, że ludzie przewracają się na ulicach” (styczeń 2020 r.)
 



 
 
Źródło:
https://swprs.org/did-china-stage-the-videos-of-people-collapsing-in-wuhan/
 

PS
YT cenzuruje pozostałe filmy żądając - by oglądający zarejestrował się, a tym samym podał swoje dane.
28 kwiecień 2021

Swiss Policy Research 

  

Komentarze

  

Archiwum

Sądowa farsa?
luty 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net
styczeń 28, 2006
Adam Sandauer
Dla Premiera trawniki ważniejsze od ludzi...
sierpień 28, 2003
Mirosław Żeberek
Nepotyzm w Małopolskiej Chorej Kasie
styczeń 23, 2003
Piotr Mączynski
"Zeitgeist" Duch Czasu
listopad 5, 2007
marduk
Bicz na nieuczciwych szefów korporacji w USA
sierpień 14, 2002
PAP
ZIMOWE ALELLUJA WIELKANOCNE
marzec 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
"Stypendyści"
luty 14, 2008
Artur Łoboda
Drugie dno przyznania Polsce i Ukrainie roli organizatorów ME
kwiecień 21, 2007
pnlp
Wojna, Hilter i Cheney
kwiecień 11, 2003
http://www.larouchepub.com/
Marnowanie szansy
październik 17, 2003
Artur Łoboda
"Raport mniejszości"
czerwiec 24, 2005
piotrek gilek
MSP czeka na ocenę ryzyka politycznego sprzedaży akcji RG
lipiec 26, 2002
PAP
Wywiad z Zygmuntem Wrzodakiem
czerwiec 11, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Jak globalisci zpod znaku F.D.A eksterminuja narod Amerykanski
styczeń 13, 2008
Markus
Pomocnicy dyktatora "budują demokrację"
kwiecień 16, 2003
Artur Łoboda
Alles Banditen
czerwiec 7, 2003
K J
List Otwarty do Władz Najwyższych Rzeczypospolitej na okoliczność XV Rocznicy Śmierci Michała Tadeusza Falzmanna
lipiec 13, 2006
prawica.net
Czy jest związek: liczne wypadki sepsy - import brudnych strzykawek
sierpień 3, 2007
Adam Sandauer Przewodniczący Stowarzyszenia Primum
Kafka & case Iran
kwiecień 3, 2007
przysłał ICP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media