|
Czego moglibysmy chciec gdybysmy rozwazali historie Polski w perspektywie przynajmniej wiekowej
|
|
Oczywiscie ze to banal, iz historia jakakolwiek jest pisana przez zwyciezcow. Ale zeby to zrozumiec powinno sie widziec historie jakiegokolwiek kraju w perspektywie historii kontynentu czy nawet swiata. Zrozumienie historii Polski wymaga tego samego podejscia,tzn. wyjscia poza historie pisana pod dyktando zwyciezcow.
Majac to na uwadze, jak mysmy mogli ocenic sytuacje w latach 80-tych nie biorac pod uwage szerszej perspektywy. Ponadto nikt nie chcial sie wychylac zbyt daleko zeby przepadkiem nie stanac przed plutonem egzekucyjnym. No wiec wszystko skonczylo sie na tzw. poboznych zyczeniach w nadziei ze cos tam sie spelni.
I dzisiaj patrzac z perspektywy tych 33 lat widzimy jak bardzo nas Polakow "kiwnieto", zreszta nie po raz pierwszy. A nalezalo uczyc sie od ludzi takich jak Lenin, ktory powiedzial ze "zeby kontrolowac opozycje, trzeba ja samemu stworzyc". I nie inaczej bylo w Polsce za czasow PRL, wiekszosc z tych tzw. dysydentow byla agentami.
Np. biorac pod uwage powstanie warszawskie, to rozwazajac to powstanie z perspektywy niezaleznej, nalezaloby posadzic ich inicjatorow o slepote polityczna albo bez mala o wspolprace z obcymi agenturami. Zginelo wtedy 40 tys najbardziej odwaznych mlodych ludzi, nie osiagajac absolutnie nic. Uwazam ze jakiekolwiek powstanie w dziejach Polaki bylo wymierzone w to zeby pozbyc sie najbardziej radykalnej czesci naszego narodu.
I dzisiaj patrzac na to co "popelniaja" tzw. rzadzacy w Polsce, odnosi sie wrazenia ze Polacy zyjac w na tych ziemiach polskich sa tylko ich lokatorami bez prawa posiadania, i w kazdej chwili moga byc eksmitowani.
Notabene, kazdy polityk czy to w Polsce czy za granica to jak to sie na zachodzie nazywa, jest "empty suit" "pusty garnitur" lacznie z tzw. glowa panstwa.
|
|
16 marzec 2014
|
|
Beyondrubikon
|
|
|
|
Skorzysta z rady ekspertów.
grudzień 21, 2002
Artur Łoboda
|
Bron geofizyczna
luty 9, 2005
Polan
|
Aksjomaty Polskości
listopad 7, 2006
Artur Łoboda
|
Dlaczego Rosja chce być znowu superpotęgą?
październik 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Poklepywanie złodzieji -
"Zysk dla obu stron"
luty 25, 2004
www.krakow.pl
|
Refleksje post-Rychłocickie
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
|
SLD - KAWIOROWA "LEWICA" JH
listopad 23, 2002
JH
|
Finis Poloniae?
listopad 8, 2007
Remigiusz Okraska
|
Co się stało z prezydentem?
styczeń 26, 2005
zaprasza.net
|
Zwycięstwa króla Pyrrusa.
listopad 15, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Tyle lat minęło a społeczeństwo jak było głupie takim pozostało
ZA MOWIENIE PRAWDY 10 LAT WIEZIENIA
luty 5, 2003
Siemaszko
|
Wirtualny i realny ruch narodowy
lipiec 4, 2008
Paweł Ziemiński
|
"Czarne owce" w szeregach przedstawicieli Polonii
październik 23, 2003
|
Orkiestra gra do końca. Przemeblowanie w rządzie
styczeń 6, 2003
PAP
|
"Alternatywna" droga krzyżowa
sierpień 4, 2002
alt
|
Historia jednego listu
listopad 9, 2006
Marek Olżyński
|
Fragment ksiazki
kwiecień 9, 2006
Gośka
|
Oskarżeni i oskarżeni
maj 10, 2005
Adam Zieliński
|
Zaproszenie do Mackiewicza
luty 2, 2004
Andrzej Kumor
|
Wnioski są zatrważające
grudzień 16, 2002
Piotr Mączyński
|
|
|