ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wyjaśnienie wypadku samochodu Prezydenta na Opolszczyźnie 
16 marzec 2016      supertłumacz
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (18.10.2011) 
24 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Dlaczego Radek Sikorski? Spojrzenie z USA 
16 marzec 2010      Gregory Akko
"Pro" równa się dla nich "anty" 
5 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Sedno sprawy z teczkami "Bolka" 
18 luty 2016      Artur Łoboda
Czy można być bardziej bezczelnym - niż Zdrojewski? 
24 maj 2013      Artur Łoboda
Jeżeli nie ma żadnego wirusa to oznacza, że podają ludziom truciznę 
30 maj 2020     
Open letter to The New York Review – “My Europe” by Louis Begley On Brutality and Degradation in Poland ? 
26 marzec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Najlepsze miejsce na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej 
10 sierpień 2016      Alina
Uwagi w trzecim dniu ŚDM 
30 lipiec 2016      Artur Łoboda
Kto rządzi Polską? 
15 luty 2012      Artur Łoboda
Logika krytyków Polski w sześćdziesiątą rocznicę września 1939 
17 sierpień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
P o n i e d z i a ł e k 
1 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
1922-36 "HOLODOMOR" 
19 maj 2009      James Perloff
38 lat później - deja vu 
16 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Pożegnania: br. Zygmunt Prusiński OFMCap  
30 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Jakie są prawdziwe cele Rządu Donalda Tuska? 
7 styczeń 2014      Artur Łoboda
Niegasnąca inspiracja 
17 maj 2020      Paweł Ziółkowski
Gdzie jest zabytkowy ołtarz z kościoła w Ustce ? Część II 
26 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Wielki Mistrz - i El Papa 
23 kwiecień 2021      Obserwator

 
 

Izrael: Korelacja pomiędzy masowym wyszczepianiem i pojawieniem się nowego – groźnego dla ludzi młodych – mutanta Covid-19

Izraelski mutant Covida-19, przepowiednia IDF i sytuacja rzeczywista https://www.unz.com/gatzmon/the-israeli-mutant-the-idf-prophecy-and-the-reality-on-the-ground/
 
Gilad Atzmon -------- 25 luty 2021
 
 
W chwili pisania niniejszego artykułu, 75,4% nowych przypadków Covid-19 w Izraelu to osoby poniżej 39 roku życia. Jedynie 5,5% pacjentów było powyżej 60 roku życia. Tylko 59,9% pacjentów w stanie krytycznym ma ponad 60 lat. 40% jest poniżej 60 roku życia. W kraju wykryto również gwałtowny wzrost przypadków Covid-19 wśród kobiet w ciąży. Wiele z nich przebywa w szpitalu, a 8 jest obecnie w stanie krytycznym. https://www.ynet.co.il/news/article/H16ml24fd?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=58913020&utm_campaign=general&utm_medium=social&fbclid=IwAR0uoiw2Lr8QEQkwEPTBq-_InzWekq4NsUiTTa2FTEGUJD0D6tZhZBPJwRk?utm_source=ynet.co.il&utm_medium=email&utm_campaign=email&utm_term=H16ml24fd
 
https://www.i24news.tv/en/news/coronavirus/1611036472-israel-10-pregnant-women-hospitalized-in-serious-condition-with-covid-19
 
https://themedialine.org/life-lines/israel-sees-90-increase-in-coronavirus-infected-pregnant-women/
 
https://www.jpost.com/health-science/covid-19-crisis-37-pregnant-woman-36-children-hospitalized-660319
 
W Izraelu odnotowano znaczny, 1300-procentowy wzrost zachorowań u noworodków Covid-19 (z 400 przypadków u dzieci poniżej drugiego roku życia w dniu 20 listopada 2020 do 5800 w lutym 2021).
 
W pierwszym miesiącu "udanej" kampanii masowych szczepień, w Izraelu gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na Covid-19 w stosunku do liczby mieszkańców i była jedną z najwyższych na świecie (jeśli nie najwyższą).
 
W ciągu dwóch miesięcy intensywnego szczepienia szczepionką Pfizera, Izrael zdołał podwoić liczbę zgonów, które miały miejsce w ciągu poprzednich dziesięciu miesięcy pandemii. Mówimy tu o 2 700 izraelskich obywateli, liczbie podobnej do ilości żołnierzy IDF, którzy zginęli w wojnie Jom Kippur, podobno najbardziej traumatycznym wydarzeniu we współczesnej historii Izraela.
 
Kiedy przed dwoma dniami przedstawiłem te liczby Davidowi Scottowi z UK Column, jego reakcja była bezpośrednia i jednoznaczna: "To, co tu opisujesz, to tak naprawdę nowa choroba". Obawiam się, że Scott miał rację. To jest dokładnie to, co widzimy w Izraelu.
 
Wczoraj oglądałem w Ynet dyskusję na żywo z profesorem Nachmanem Ashem, izraelskim "szefem Covid-19". Podczas dyskusji online, prof. Ash próbował odnieść się do obaw Izraelczyków dotyczących sytuacji Covid-19 i wpływu szczepionki Pfizera. Co zaskakujące (lub nie), Ash miał trudności z odpowiedzią na większość pytań z oczywistych powodów. Nikt, łącznie z prof. Ashem, nie zna odpowiedzi na większość kluczowych pytań dotyczących Covid-19 oraz tak zwanych "szczepionek".
 
Nikt nie wie, jak skuteczny będzie preparat firmy Pfizer w dłuższej perspektywie czasowej. Nikt nie wie, jak Covid-19 może ewoluować w najbliższej przyszłości. Nikt nie wie, czy Izraelczycy nie staną w obliczu masowej fali ADE ( ang. Antibody-Dependent Enhancement – https://en.wikipedia.org/wiki/Antibody-dependent_enhancement), choć miejmy nadzieję, że nie dojdzie do tego.
 
To co wiemy na pewno to to, że izraelscy lekarze specjaliści, którzy wyrażają tego rodzaju uzasadnione obawy są przedmiotem obłąkańczych ataków i prześladowań. Mogą oni łatwo stracić swoje uprawnienia lekarskie na całe życie. https://www.ynet.co.il/health/healthnews/article/B19yx5zfu
Dr. Avshalom Karmel, który był na tyle odważny, aby ostrzec swoich współobywateli o możliwych konsekwencjach szczepionki, poinformował wczoraj w tweecie: "Ministerstwo Zdrowia grozi mi, dyrektor mojego szpitala zbeształ mnie...". Czy tak powinno się traktować pracowników medycznych w "wolnym" społeczeństwie?
https://twitter.com/mdkatrsk/status/1364592222583349248?ref_src=twsrc%5Etfw

 
Słuchałem wywiadu na żywo z profesorem Ashem, mimo że nie miał on tak naprawdę nic do zaoferowania, ale wkrótce pojawiło się pytanie, na które czekałem. Jeden z Izraelczyków zapytał prof. Asha: "Jak długo zamierza Pan ukrywać fakt, że mamy do czynienia z 'mutantem izraelskim'?". Prezenter Ynet określił pytanie jako "spiskowe", jednak Ash przyznał, że "wykrywamy wiele mutantów." Nie usłyszałem kategorycznego zaprzeczenia.
 
Prawda jest taka, że dyskusja na temat "izraelskiego mutanta" krążyła już od jakiegoś czasu. Już pod koniec stycznia wywiad IDF ostrzegł, że pojawienie się izraelskiego mutanta Covid-19 jest wysoce prawdopodobne. 24 stycznia 2021, Times of Israel doniósł, że: "Grupa zadaniowa dowodzona przez wojsko ostrzegła o potencjalnym zaistnieniu zmutowanego izraelskiego wariantu koronawirusa – odpornego na szczepionki" oraz że: "Masowe stosowanie szczepionek w obliczu trwającej epidemii może wywrzeć na koronawirusa 'presję ewolucyjną'...". https://www.timesofisrael.com/military-task-force-warns-that-israeli-covid-variant-could-emerge/
 
Analiza obecnej polityki Izraela sugeruje możliwość, że AMAN (Wywiad IDF) miał rację w swoich przewidywaniach. Sądząc po nietypowych i nowych symptomach – które w państwie żydowskim przypisuje się Covid'owi-19 – mamy do czynienia z chorobą o nowych cechach. Atakuje ona osoby młode i kobiety w ciąży, natomiast rezygnuje z osób starszych i podatnych na infekcje. Im bardziej Izrael obniża wiek osób szczepionych, tym młodsze są osoby zapadające na tę chorobę, a liczba zachorowań rośnie wykładniczo.
 
Nie da się ukryć, że sukces masowej akcji szczepień jest atutem wyborczym premiera Benjamina Netanjahu. Jeśli w przeddzień wyborów kampania okaże się sukcesem, Bibi prawdopodobnie wygra. Jeśli jednak masowe szczepienia okażą się katastrofalnym, lekkomyślnym i politycznie umotywowanym przedsięwzięciem, które naraziło na niebezpieczeństwo całą ludność Izraela, to nie tylko jego polityczna przyszłość może zostać zniszczona, ale prawdopodobnie sprawa karna przeciwko niemu znacznie by się rozszerzyła, i to nie tylko w Izraelu.
 
Nie jestem w stanie zweryfikować, czy przepowiednia AMAN'a dotycząca ewentualnego pojawienia się izraelskiego mutanta spełniła się, ale mogę spróbować przeanalizować obecną politykę Izraela w świetle opisanego, niepokojącego rozwoju wypadków.
 
1. Izrael wywiera niewiarygodną presję na wszystkich Izraelczyków, aby poddali się szczepieniu. Za pomocą "zielonego paszportu" planuje drastycznie ograniczyć swobody nieszczepionych, a także ich zdolność do zarabiania na życie. 24 lutego Netanyahu przyrzekł, że do 10 kwietnia każdy Izraelczyk zostanie zaszczepiony. Niektórzy mogą to oczywiście interpretować jako "szczerą troskę" Bibiego o zdrowie swojego narodu. Bardziej cyniczne wyjaśnienie jest takie, że Bibi zrozumiał obecnie, że jeśli istnieje jakaś izraelska odmiana choroby wywołana masową kampanią szczepień, to jedynym sposobem walki z nią jest zaszczepienie każdego żyjącego Izraelczyka w nadziei, że szczepionka może zmniejszyć liczbę zachorowań i zgonów – jak sugerują to rozmaite badania.
 
2. Izraelskie lotniska międzynarodowe, porty morskie i przejścia graniczne pozostają zablokowane na czas nieokreślony. Niektórzy Izraelczycy mogą przylecieć, ale nikt nie może opuścić kraju. Można zastanawiać się, dlaczego Izraelczykom (lub wyłącznie zaszczepionym) nie wolno wyjeżdżać. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że Izrael stara się zapobiec wydostaniu się z kraju potencjalnie unikatowego szczepu Covid-19. Dlaczego Izrael nie pozwala swojej dużej społeczności zaszczepionych na podróżowanie? Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że Izrael rozumie, że zaszczepieni mogą rozprzestrzeniać szczep. Można nawet forsować tę tezę i zapytać, dlaczego Izrael martwi się o rozprzestrzenianie mutanta? Nie wiem, czy Izrael przejmuje się tym, czy też nie, ale wiem, że mają wybory za mniej niż miesiąc. Bibi zrobi wszystko, żeby utrzymać wizerunek bezprecedensowego sukcesu w walce z Covid'em-19. Izraelczycy, którzy byli królikami doświadczalnymi w tym eksperymencie, proszeni są o pozostanie w szeregu przez co najmniej jeszcze jeden miesiąc.
 
3. Z różnych źródeł izraelskich dowiadujemy się, że niektóre kwestie dotyczące izraelskiej polityki Covid-19, w tym dyskusje w ramach rządowego gabinetu Corona, są obecnie objęte 30-letnią klauzulą poufności. W Izraelu, jedynie sprawy, które są związane z bezpieczeństwem narodowym (takie jak tajne operacje IDF i Mossadu) otrzymują tego rodzaju ''poufny'' status. Co jest tym, co rząd izraelski i jego premier chce koniecznie ukryć przed swoim narodem oraz światem i dlaczego? https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001351946
 
Rośnie liczba badań pochodzących z Izraela, które mówią o tym, że szczepionka jest w ponad 90% skuteczna w zapobieganiu chorobie i zmniejszaniu zachorowań. Wczoraj nowe badanie "potwierdziło", że szczepionka firmy Pfizer "w świecie realnym działała równie dobrze, jak w badaniach klinicznych, które doprowadziły do jej stosowania."
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2101765?query=featured_home


Osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że szczepionka może być skuteczna w krótkiej perspektywie czasowej chroniąc tych, którzy są skłonni ją przyjąć. Ale nie mogę też nie zauważyć przerażającej korelacji między masowymi szczepieniami a wykładniczym wzrostem zachorowań i zgonów na Covid-19, którą można zaobserwować w każdym kraju, który podjął kampanię masowego szczepienia. Nie mogę pominąć niezaprzeczalnego faktu, że gwałtowne masowe szczepienia w Izraelu korelują z radykalną zmianą objawów Covid-19 do tego stopnia, że wydaje się ona "całkowicie nową chorobą".
 
Dlatego zwracam się do wszystkich odpowiedzialnych osób i rządów o uważne przyjrzenie się przypadkowi izraelskiemu i przeanalizowanie zmiany objawów jako ważnego i niebezpiecznego zjawiska.
 
Jeżeli AMAN z IDF miał rację w swoim ostrzeżeniu i Izrael zmaga się z własnym, specyficznym szczepem, to Izrael powinien tę kwestię ujawnić i ogłosić światu, że tak właśnie jest. To właśnie zrobiły Chiny i Wielka Brytania. To jest to, co zrobiła także Kalifornia. https://www.nytimes.com/2021/02/23/health/coronavirus-california-variant.html
 
To jest dokładnie to, czego oczekujemy od odpowiedzialnego narodu, ale Bibi być może woli trzymać swoje karty zakryte. Jeśli tak jest, może mieć dwie opcje do wyboru. Jedną z nich jest zablokowanie kraju i zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wariantu izraelskiego przed wyborami. Druga to zachęcenie innych krajów oraz lekkomyślnych rządów do podążania ścieżką Izraela, co sprawi, że i one rozwiną wkrótce swe własne śmiercionośne mutanty.
3 marzec 2021

Baltazar 

  

Komentarze

  

Archiwum

Bereś, Bochenek i Mrozowski - kandydatami na szefa Jedynki
czerwiec 18, 2004
PAP
Bankrucja Największym Zagrożeniem USA
styczeń 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
USA legalizuje tortury dorosłych i dzieci!
wrzesień 30, 2006
Dorota Szczepańska
Szanowny Panie Prezydencie.
grudzień 17, 2005
Krzysztof Cierpisz
Czy Polska Staje Się Państwem Buforowym?
luty 28, 2008
J.Ł
Sprawiedliwy Żyd Krytykuje Politykę USA
styczeń 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zniewalanie ludzi i państw konsumeryzmem
listopad 1, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Aktualna sytuacja Związku Polaków w Argentynie
październik 4, 2006
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
Żegnaj mój świecie
marzec 5, 2008
Artur Łoboda
niestrudzeni - z kart historii
luty 21, 2003
Ż Ś Mirosław M. Krupinski
Polska Kwaśniewskiego czy Rydzyka?
październik 21, 2005
PAP
Dlaczego Polacy nie znają historii Świata?
maj 23, 2008
Artur Łoboda
Czy Traktat UE jest zdradą Polski?
kwiecień 23, 2003
Sharim
Rozbić układ
wrzesień 3, 2007
Marek Olżyński
Sprawa księgarni Antyk, Postanowienie prokuratora o umorzeniu śledztwa
listopad 11, 2006
Dorota
Surowce Ziemi to nasze wspólne dobro
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Te same błędy
sierpień 6, 2003
Karol Wojciechowski
Masoni i cykliści 2. Kwaśniewski wkracza do akcji
grudzień 27, 2002
zaprasza.net
Brazylia Uniezależnia się od Ropy Naftowej
luty 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Bronislaw Geremek nie zyje
lipiec 13, 2008
...
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media