ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Honorowa, niepisana umowa Polaków w sprawie patriotycznej publicystyki 
21 październik 2014      Artur Łoboda
SCHETYNA DO PIERDLA NIE PÓJDZIE?  
12 grudzień 2018      Alina
HARMONOGRAM: 75 lat łamania praw człowieka przez Izrael wobec Palestyńczyków 
24 listopad 2023     
A BRIEF HISTORY OF THE POLISH LANGUAGE 
3 styczeń 2014      Iwo Cyprian Pogonowski
Jeszcze możemy z reżimem walczyć w Sądach  
25 wrzesień 2020     
Holocaust fraud described in New York Times Nov 10, Front Page  
10 listopad 2010      przysłał ICP
Co wiemy o covid-19  
15 kwiecień 2020     
Dowody na związek między chorobą koronawirusową-19 a narażeniem na promieniowanie o częstotliwości radiowej z komunikacji bezprzewodowej, w tym 5G 
4 styczeń 2022     
Pieczenie na ogniu człowieka 
4 wrzesień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Na co chorują zaszczepieni "na kowida"? 
26 sierpień 2021     
Szanghaj przedłuża kryminalną blokadę „na czas nieokreślony”, wywołując bunt 
8 kwiecień 2022     
Deklaracja IV – Przywróć integralność naukową 
15 maj 2022     
Gdzie my żyjemy? 
20 luty 2015      Artur Łoboda
PIENIĄDZE PODATNIKÓW, ZATRZYMANE W OCEANIE SPOKOJU 
6 luty 2021     
Refleksja niezbędna 
1 lipiec 2016      Artur Łoboda
Do przyjaciół z Toronto 
29 kwiecień 2011      Artur Łoboda
Eugenika kultury (3). Nowe rozdanie Omilanowskiej. 
9 luty 2015      Artur Łoboda
It is not 5G alone that causes the covid  
3 kwiecień 2021     
Drugie dno dymisji Szumowskiego! Szokujące ustalenia dziennikarskiego śledztwa | #118 
24 sierpień 2020     
Moknę ze szczęścia 
6 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Izrael: Korelacja pomiędzy masowym wyszczepianiem i pojawieniem się nowego – groźnego dla ludzi młodych – mutanta Covid-19

Izraelski mutant Covida-19, przepowiednia IDF i sytuacja rzeczywista https://www.unz.com/gatzmon/the-israeli-mutant-the-idf-prophecy-and-the-reality-on-the-ground/
 
Gilad Atzmon -------- 25 luty 2021
 
 
W chwili pisania niniejszego artykułu, 75,4% nowych przypadków Covid-19 w Izraelu to osoby poniżej 39 roku życia. Jedynie 5,5% pacjentów było powyżej 60 roku życia. Tylko 59,9% pacjentów w stanie krytycznym ma ponad 60 lat. 40% jest poniżej 60 roku życia. W kraju wykryto również gwałtowny wzrost przypadków Covid-19 wśród kobiet w ciąży. Wiele z nich przebywa w szpitalu, a 8 jest obecnie w stanie krytycznym. https://www.ynet.co.il/news/article/H16ml24fd?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=58913020&utm_campaign=general&utm_medium=social&fbclid=IwAR0uoiw2Lr8QEQkwEPTBq-_InzWekq4NsUiTTa2FTEGUJD0D6tZhZBPJwRk?utm_source=ynet.co.il&utm_medium=email&utm_campaign=email&utm_term=H16ml24fd
 
https://www.i24news.tv/en/news/coronavirus/1611036472-israel-10-pregnant-women-hospitalized-in-serious-condition-with-covid-19
 
https://themedialine.org/life-lines/israel-sees-90-increase-in-coronavirus-infected-pregnant-women/
 
https://www.jpost.com/health-science/covid-19-crisis-37-pregnant-woman-36-children-hospitalized-660319
 
W Izraelu odnotowano znaczny, 1300-procentowy wzrost zachorowań u noworodków Covid-19 (z 400 przypadków u dzieci poniżej drugiego roku życia w dniu 20 listopada 2020 do 5800 w lutym 2021).
 
W pierwszym miesiącu "udanej" kampanii masowych szczepień, w Izraelu gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na Covid-19 w stosunku do liczby mieszkańców i była jedną z najwyższych na świecie (jeśli nie najwyższą).
 
W ciągu dwóch miesięcy intensywnego szczepienia szczepionką Pfizera, Izrael zdołał podwoić liczbę zgonów, które miały miejsce w ciągu poprzednich dziesięciu miesięcy pandemii. Mówimy tu o 2 700 izraelskich obywateli, liczbie podobnej do ilości żołnierzy IDF, którzy zginęli w wojnie Jom Kippur, podobno najbardziej traumatycznym wydarzeniu we współczesnej historii Izraela.
 
Kiedy przed dwoma dniami przedstawiłem te liczby Davidowi Scottowi z UK Column, jego reakcja była bezpośrednia i jednoznaczna: "To, co tu opisujesz, to tak naprawdę nowa choroba". Obawiam się, że Scott miał rację. To jest dokładnie to, co widzimy w Izraelu.
 
Wczoraj oglądałem w Ynet dyskusję na żywo z profesorem Nachmanem Ashem, izraelskim "szefem Covid-19". Podczas dyskusji online, prof. Ash próbował odnieść się do obaw Izraelczyków dotyczących sytuacji Covid-19 i wpływu szczepionki Pfizera. Co zaskakujące (lub nie), Ash miał trudności z odpowiedzią na większość pytań z oczywistych powodów. Nikt, łącznie z prof. Ashem, nie zna odpowiedzi na większość kluczowych pytań dotyczących Covid-19 oraz tak zwanych "szczepionek".
 
Nikt nie wie, jak skuteczny będzie preparat firmy Pfizer w dłuższej perspektywie czasowej. Nikt nie wie, jak Covid-19 może ewoluować w najbliższej przyszłości. Nikt nie wie, czy Izraelczycy nie staną w obliczu masowej fali ADE ( ang. Antibody-Dependent Enhancement – https://en.wikipedia.org/wiki/Antibody-dependent_enhancement), choć miejmy nadzieję, że nie dojdzie do tego.
 
To co wiemy na pewno to to, że izraelscy lekarze specjaliści, którzy wyrażają tego rodzaju uzasadnione obawy są przedmiotem obłąkańczych ataków i prześladowań. Mogą oni łatwo stracić swoje uprawnienia lekarskie na całe życie. https://www.ynet.co.il/health/healthnews/article/B19yx5zfu
Dr. Avshalom Karmel, który był na tyle odważny, aby ostrzec swoich współobywateli o możliwych konsekwencjach szczepionki, poinformował wczoraj w tweecie: "Ministerstwo Zdrowia grozi mi, dyrektor mojego szpitala zbeształ mnie...". Czy tak powinno się traktować pracowników medycznych w "wolnym" społeczeństwie?
https://twitter.com/mdkatrsk/status/1364592222583349248?ref_src=twsrc%5Etfw

 
Słuchałem wywiadu na żywo z profesorem Ashem, mimo że nie miał on tak naprawdę nic do zaoferowania, ale wkrótce pojawiło się pytanie, na które czekałem. Jeden z Izraelczyków zapytał prof. Asha: "Jak długo zamierza Pan ukrywać fakt, że mamy do czynienia z 'mutantem izraelskim'?". Prezenter Ynet określił pytanie jako "spiskowe", jednak Ash przyznał, że "wykrywamy wiele mutantów." Nie usłyszałem kategorycznego zaprzeczenia.
 
Prawda jest taka, że dyskusja na temat "izraelskiego mutanta" krążyła już od jakiegoś czasu. Już pod koniec stycznia wywiad IDF ostrzegł, że pojawienie się izraelskiego mutanta Covid-19 jest wysoce prawdopodobne. 24 stycznia 2021, Times of Israel doniósł, że: "Grupa zadaniowa dowodzona przez wojsko ostrzegła o potencjalnym zaistnieniu zmutowanego izraelskiego wariantu koronawirusa – odpornego na szczepionki" oraz że: "Masowe stosowanie szczepionek w obliczu trwającej epidemii może wywrzeć na koronawirusa 'presję ewolucyjną'...". https://www.timesofisrael.com/military-task-force-warns-that-israeli-covid-variant-could-emerge/
 
Analiza obecnej polityki Izraela sugeruje możliwość, że AMAN (Wywiad IDF) miał rację w swoich przewidywaniach. Sądząc po nietypowych i nowych symptomach – które w państwie żydowskim przypisuje się Covid'owi-19 – mamy do czynienia z chorobą o nowych cechach. Atakuje ona osoby młode i kobiety w ciąży, natomiast rezygnuje z osób starszych i podatnych na infekcje. Im bardziej Izrael obniża wiek osób szczepionych, tym młodsze są osoby zapadające na tę chorobę, a liczba zachorowań rośnie wykładniczo.
 
Nie da się ukryć, że sukces masowej akcji szczepień jest atutem wyborczym premiera Benjamina Netanjahu. Jeśli w przeddzień wyborów kampania okaże się sukcesem, Bibi prawdopodobnie wygra. Jeśli jednak masowe szczepienia okażą się katastrofalnym, lekkomyślnym i politycznie umotywowanym przedsięwzięciem, które naraziło na niebezpieczeństwo całą ludność Izraela, to nie tylko jego polityczna przyszłość może zostać zniszczona, ale prawdopodobnie sprawa karna przeciwko niemu znacznie by się rozszerzyła, i to nie tylko w Izraelu.
 
Nie jestem w stanie zweryfikować, czy przepowiednia AMAN'a dotycząca ewentualnego pojawienia się izraelskiego mutanta spełniła się, ale mogę spróbować przeanalizować obecną politykę Izraela w świetle opisanego, niepokojącego rozwoju wypadków.
 
1. Izrael wywiera niewiarygodną presję na wszystkich Izraelczyków, aby poddali się szczepieniu. Za pomocą "zielonego paszportu" planuje drastycznie ograniczyć swobody nieszczepionych, a także ich zdolność do zarabiania na życie. 24 lutego Netanyahu przyrzekł, że do 10 kwietnia każdy Izraelczyk zostanie zaszczepiony. Niektórzy mogą to oczywiście interpretować jako "szczerą troskę" Bibiego o zdrowie swojego narodu. Bardziej cyniczne wyjaśnienie jest takie, że Bibi zrozumiał obecnie, że jeśli istnieje jakaś izraelska odmiana choroby wywołana masową kampanią szczepień, to jedynym sposobem walki z nią jest zaszczepienie każdego żyjącego Izraelczyka w nadziei, że szczepionka może zmniejszyć liczbę zachorowań i zgonów – jak sugerują to rozmaite badania.
 
2. Izraelskie lotniska międzynarodowe, porty morskie i przejścia graniczne pozostają zablokowane na czas nieokreślony. Niektórzy Izraelczycy mogą przylecieć, ale nikt nie może opuścić kraju. Można zastanawiać się, dlaczego Izraelczykom (lub wyłącznie zaszczepionym) nie wolno wyjeżdżać. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że Izrael stara się zapobiec wydostaniu się z kraju potencjalnie unikatowego szczepu Covid-19. Dlaczego Izrael nie pozwala swojej dużej społeczności zaszczepionych na podróżowanie? Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że Izrael rozumie, że zaszczepieni mogą rozprzestrzeniać szczep. Można nawet forsować tę tezę i zapytać, dlaczego Izrael martwi się o rozprzestrzenianie mutanta? Nie wiem, czy Izrael przejmuje się tym, czy też nie, ale wiem, że mają wybory za mniej niż miesiąc. Bibi zrobi wszystko, żeby utrzymać wizerunek bezprecedensowego sukcesu w walce z Covid'em-19. Izraelczycy, którzy byli królikami doświadczalnymi w tym eksperymencie, proszeni są o pozostanie w szeregu przez co najmniej jeszcze jeden miesiąc.
 
3. Z różnych źródeł izraelskich dowiadujemy się, że niektóre kwestie dotyczące izraelskiej polityki Covid-19, w tym dyskusje w ramach rządowego gabinetu Corona, są obecnie objęte 30-letnią klauzulą poufności. W Izraelu, jedynie sprawy, które są związane z bezpieczeństwem narodowym (takie jak tajne operacje IDF i Mossadu) otrzymują tego rodzaju ''poufny'' status. Co jest tym, co rząd izraelski i jego premier chce koniecznie ukryć przed swoim narodem oraz światem i dlaczego? https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001351946
 
Rośnie liczba badań pochodzących z Izraela, które mówią o tym, że szczepionka jest w ponad 90% skuteczna w zapobieganiu chorobie i zmniejszaniu zachorowań. Wczoraj nowe badanie "potwierdziło", że szczepionka firmy Pfizer "w świecie realnym działała równie dobrze, jak w badaniach klinicznych, które doprowadziły do jej stosowania."
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2101765?query=featured_home


Osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że szczepionka może być skuteczna w krótkiej perspektywie czasowej chroniąc tych, którzy są skłonni ją przyjąć. Ale nie mogę też nie zauważyć przerażającej korelacji między masowymi szczepieniami a wykładniczym wzrostem zachorowań i zgonów na Covid-19, którą można zaobserwować w każdym kraju, który podjął kampanię masowego szczepienia. Nie mogę pominąć niezaprzeczalnego faktu, że gwałtowne masowe szczepienia w Izraelu korelują z radykalną zmianą objawów Covid-19 do tego stopnia, że wydaje się ona "całkowicie nową chorobą".
 
Dlatego zwracam się do wszystkich odpowiedzialnych osób i rządów o uważne przyjrzenie się przypadkowi izraelskiemu i przeanalizowanie zmiany objawów jako ważnego i niebezpiecznego zjawiska.
 
Jeżeli AMAN z IDF miał rację w swoim ostrzeżeniu i Izrael zmaga się z własnym, specyficznym szczepem, to Izrael powinien tę kwestię ujawnić i ogłosić światu, że tak właśnie jest. To właśnie zrobiły Chiny i Wielka Brytania. To jest to, co zrobiła także Kalifornia. https://www.nytimes.com/2021/02/23/health/coronavirus-california-variant.html
 
To jest dokładnie to, czego oczekujemy od odpowiedzialnego narodu, ale Bibi być może woli trzymać swoje karty zakryte. Jeśli tak jest, może mieć dwie opcje do wyboru. Jedną z nich jest zablokowanie kraju i zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wariantu izraelskiego przed wyborami. Druga to zachęcenie innych krajów oraz lekkomyślnych rządów do podążania ścieżką Izraela, co sprawi, że i one rozwiną wkrótce swe własne śmiercionośne mutanty.
3 marzec 2021

Baltazar 

  

Komentarze

  

Archiwum

Cisza informacyjna w sprawie lokalizacji amerykańskich rakiet na polskim terytorium
kwiecień 21, 2007
pnlp
Kobylanski to jednak hitlerowski kolaborant
sierpień 2, 2006
stan
Szwajcaria a Unia Europejska
kwiecień 30, 2003
przesłała Elżbieta
Terror Żydów przeciwko Żydom – Część trzecia: Zbrodnie sjonistów
czerwiec 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Sąd nakazł Primum Non Nocere zapłacić 5 tyś zł
lipiec 6, 2003
Adam Sandauer
Znajd? słowo "terroryzm"
marzec 9, 2003
v-ce
Bez prywatyzacji dług publiczny może przekroczyć 50%
sierpień 27, 2002
PAP
Czy amerykańska demokracja uchroni świat przed terroryzmem i wojnami?
styczeń 24, 2005
Gregory Akko
Poznań 1956 - początek złotych lat socjalizmu
czerwiec 30, 2006
Olaf Swolkień
Pomocnicy dyktatora "budują demokrację"
kwiecień 16, 2003
Artur Łoboda
Polityczna egzekucja Leppera?
lipiec 30, 2007
Marek Olżyński
Zły król czeka na nowe szaty. nadal ta forma współczesnej "demokracji" tak skutecznie kontynuowanej przez Fidela
październik 21, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Islam sunnitów i szyitów a stabilizacja Bliskiego Wschodu
sierpień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Na czyje zamówienie
listopad 28, 2008
Artur Łoboda
Nocna zmiana – czy nocna zdrada?
kwiecień 26, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
"Z Bogiem na czacie"
marzec 11, 2006
Kazik
Afganistan i broń atomowa - czyli dokąd prezydent wysyła polskich chłopców.
wrzesień 16, 2006
Dorota Szczepańska
ZMARNOWANE PAŃSTWO
marzec 4, 2003
Dyskryminacja nowych członków UE
październik 26, 2004
Skrótowy opis procesów socjologicznych które nastąpiły w Polsce
maj 26, 2005
Adam Sandauer
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media