ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

PiS jak Gomułka, a nawet lepiej? 
6 marzec 2017      Artur Łoboda
2009.05.24. Serwis wiadomości bez cenzury ze świata  
24 maj 2009      tłumacz
Konszachty z żydowską mafią 
21 kwiecień 2022      Artur Łoboda
"Wielkie narody potrafią rozliczyć się ze swojej przeszłości" (1) 
21 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Kazimierz 1999 
11 marzec 2012      Artur Łoboda
Raport na temat studiów przypadków osób, które zgłaszają, że ich zdrowie jest poważnie dotknięte 
2 luty 2022     
Wybory w Gdańsku robią się coraz ciekawsze  
6 luty 2019      Alina
Ciekawy wykład o czasie 
10 wrzesień 2020      Alina
Wiersze o Hiszpanii i o nie spełnionej miłości poety... 
4 wrzesień 2011      Zygmunt Jan Prusiński
Wybrać przy-wódce 
25 październik 2010      Artur Łoboda
Serce Europy 
15 maj 2019      Artur Łoboda
Zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia 
24 grudzień 2017     
Wybory na burmistrza Nowego Jorku 
3 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Zaczęli od oszczerstw 
3 marzec 2018      Artur Łoboda
Listy do Ministranta - Część III 
6 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Zmiana retoryki i propagandy PO 
5 listopad 2014      Artur Łoboda
Co teraz powiedzą zwolennicy zbliżenia z Izraelem? 
27 styczeń 2018     
Sen idioty 
23 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wzmacniasz mnie swoim spojrzeniem 
25 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Najciemniej pod latarnią 
22 sierpień 2016      Artur Łoboda

 
 

Izrael: Korelacja pomiędzy masowym wyszczepianiem i pojawieniem się nowego – groźnego dla ludzi młodych – mutanta Covid-19

Izraelski mutant Covida-19, przepowiednia IDF i sytuacja rzeczywista https://www.unz.com/gatzmon/the-israeli-mutant-the-idf-prophecy-and-the-reality-on-the-ground/
 
Gilad Atzmon -------- 25 luty 2021
 
 
W chwili pisania niniejszego artykułu, 75,4% nowych przypadków Covid-19 w Izraelu to osoby poniżej 39 roku życia. Jedynie 5,5% pacjentów było powyżej 60 roku życia. Tylko 59,9% pacjentów w stanie krytycznym ma ponad 60 lat. 40% jest poniżej 60 roku życia. W kraju wykryto również gwałtowny wzrost przypadków Covid-19 wśród kobiet w ciąży. Wiele z nich przebywa w szpitalu, a 8 jest obecnie w stanie krytycznym. https://www.ynet.co.il/news/article/H16ml24fd?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=58913020&utm_campaign=general&utm_medium=social&fbclid=IwAR0uoiw2Lr8QEQkwEPTBq-_InzWekq4NsUiTTa2FTEGUJD0D6tZhZBPJwRk?utm_source=ynet.co.il&utm_medium=email&utm_campaign=email&utm_term=H16ml24fd
 
https://www.i24news.tv/en/news/coronavirus/1611036472-israel-10-pregnant-women-hospitalized-in-serious-condition-with-covid-19
 
https://themedialine.org/life-lines/israel-sees-90-increase-in-coronavirus-infected-pregnant-women/
 
https://www.jpost.com/health-science/covid-19-crisis-37-pregnant-woman-36-children-hospitalized-660319
 
W Izraelu odnotowano znaczny, 1300-procentowy wzrost zachorowań u noworodków Covid-19 (z 400 przypadków u dzieci poniżej drugiego roku życia w dniu 20 listopada 2020 do 5800 w lutym 2021).
 
W pierwszym miesiącu "udanej" kampanii masowych szczepień, w Izraelu gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na Covid-19 w stosunku do liczby mieszkańców i była jedną z najwyższych na świecie (jeśli nie najwyższą).
 
W ciągu dwóch miesięcy intensywnego szczepienia szczepionką Pfizera, Izrael zdołał podwoić liczbę zgonów, które miały miejsce w ciągu poprzednich dziesięciu miesięcy pandemii. Mówimy tu o 2 700 izraelskich obywateli, liczbie podobnej do ilości żołnierzy IDF, którzy zginęli w wojnie Jom Kippur, podobno najbardziej traumatycznym wydarzeniu we współczesnej historii Izraela.
 
Kiedy przed dwoma dniami przedstawiłem te liczby Davidowi Scottowi z UK Column, jego reakcja była bezpośrednia i jednoznaczna: "To, co tu opisujesz, to tak naprawdę nowa choroba". Obawiam się, że Scott miał rację. To jest dokładnie to, co widzimy w Izraelu.
 
Wczoraj oglądałem w Ynet dyskusję na żywo z profesorem Nachmanem Ashem, izraelskim "szefem Covid-19". Podczas dyskusji online, prof. Ash próbował odnieść się do obaw Izraelczyków dotyczących sytuacji Covid-19 i wpływu szczepionki Pfizera. Co zaskakujące (lub nie), Ash miał trudności z odpowiedzią na większość pytań z oczywistych powodów. Nikt, łącznie z prof. Ashem, nie zna odpowiedzi na większość kluczowych pytań dotyczących Covid-19 oraz tak zwanych "szczepionek".
 
Nikt nie wie, jak skuteczny będzie preparat firmy Pfizer w dłuższej perspektywie czasowej. Nikt nie wie, jak Covid-19 może ewoluować w najbliższej przyszłości. Nikt nie wie, czy Izraelczycy nie staną w obliczu masowej fali ADE ( ang. Antibody-Dependent Enhancement – https://en.wikipedia.org/wiki/Antibody-dependent_enhancement), choć miejmy nadzieję, że nie dojdzie do tego.
 
To co wiemy na pewno to to, że izraelscy lekarze specjaliści, którzy wyrażają tego rodzaju uzasadnione obawy są przedmiotem obłąkańczych ataków i prześladowań. Mogą oni łatwo stracić swoje uprawnienia lekarskie na całe życie. https://www.ynet.co.il/health/healthnews/article/B19yx5zfu
Dr. Avshalom Karmel, który był na tyle odważny, aby ostrzec swoich współobywateli o możliwych konsekwencjach szczepionki, poinformował wczoraj w tweecie: "Ministerstwo Zdrowia grozi mi, dyrektor mojego szpitala zbeształ mnie...". Czy tak powinno się traktować pracowników medycznych w "wolnym" społeczeństwie?
https://twitter.com/mdkatrsk/status/1364592222583349248?ref_src=twsrc%5Etfw

 
Słuchałem wywiadu na żywo z profesorem Ashem, mimo że nie miał on tak naprawdę nic do zaoferowania, ale wkrótce pojawiło się pytanie, na które czekałem. Jeden z Izraelczyków zapytał prof. Asha: "Jak długo zamierza Pan ukrywać fakt, że mamy do czynienia z 'mutantem izraelskim'?". Prezenter Ynet określił pytanie jako "spiskowe", jednak Ash przyznał, że "wykrywamy wiele mutantów." Nie usłyszałem kategorycznego zaprzeczenia.
 
Prawda jest taka, że dyskusja na temat "izraelskiego mutanta" krążyła już od jakiegoś czasu. Już pod koniec stycznia wywiad IDF ostrzegł, że pojawienie się izraelskiego mutanta Covid-19 jest wysoce prawdopodobne. 24 stycznia 2021, Times of Israel doniósł, że: "Grupa zadaniowa dowodzona przez wojsko ostrzegła o potencjalnym zaistnieniu zmutowanego izraelskiego wariantu koronawirusa – odpornego na szczepionki" oraz że: "Masowe stosowanie szczepionek w obliczu trwającej epidemii może wywrzeć na koronawirusa 'presję ewolucyjną'...". https://www.timesofisrael.com/military-task-force-warns-that-israeli-covid-variant-could-emerge/
 
Analiza obecnej polityki Izraela sugeruje możliwość, że AMAN (Wywiad IDF) miał rację w swoich przewidywaniach. Sądząc po nietypowych i nowych symptomach – które w państwie żydowskim przypisuje się Covid'owi-19 – mamy do czynienia z chorobą o nowych cechach. Atakuje ona osoby młode i kobiety w ciąży, natomiast rezygnuje z osób starszych i podatnych na infekcje. Im bardziej Izrael obniża wiek osób szczepionych, tym młodsze są osoby zapadające na tę chorobę, a liczba zachorowań rośnie wykładniczo.
 
Nie da się ukryć, że sukces masowej akcji szczepień jest atutem wyborczym premiera Benjamina Netanjahu. Jeśli w przeddzień wyborów kampania okaże się sukcesem, Bibi prawdopodobnie wygra. Jeśli jednak masowe szczepienia okażą się katastrofalnym, lekkomyślnym i politycznie umotywowanym przedsięwzięciem, które naraziło na niebezpieczeństwo całą ludność Izraela, to nie tylko jego polityczna przyszłość może zostać zniszczona, ale prawdopodobnie sprawa karna przeciwko niemu znacznie by się rozszerzyła, i to nie tylko w Izraelu.
 
Nie jestem w stanie zweryfikować, czy przepowiednia AMAN'a dotycząca ewentualnego pojawienia się izraelskiego mutanta spełniła się, ale mogę spróbować przeanalizować obecną politykę Izraela w świetle opisanego, niepokojącego rozwoju wypadków.
 
1. Izrael wywiera niewiarygodną presję na wszystkich Izraelczyków, aby poddali się szczepieniu. Za pomocą "zielonego paszportu" planuje drastycznie ograniczyć swobody nieszczepionych, a także ich zdolność do zarabiania na życie. 24 lutego Netanyahu przyrzekł, że do 10 kwietnia każdy Izraelczyk zostanie zaszczepiony. Niektórzy mogą to oczywiście interpretować jako "szczerą troskę" Bibiego o zdrowie swojego narodu. Bardziej cyniczne wyjaśnienie jest takie, że Bibi zrozumiał obecnie, że jeśli istnieje jakaś izraelska odmiana choroby wywołana masową kampanią szczepień, to jedynym sposobem walki z nią jest zaszczepienie każdego żyjącego Izraelczyka w nadziei, że szczepionka może zmniejszyć liczbę zachorowań i zgonów – jak sugerują to rozmaite badania.
 
2. Izraelskie lotniska międzynarodowe, porty morskie i przejścia graniczne pozostają zablokowane na czas nieokreślony. Niektórzy Izraelczycy mogą przylecieć, ale nikt nie może opuścić kraju. Można zastanawiać się, dlaczego Izraelczykom (lub wyłącznie zaszczepionym) nie wolno wyjeżdżać. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że Izrael stara się zapobiec wydostaniu się z kraju potencjalnie unikatowego szczepu Covid-19. Dlaczego Izrael nie pozwala swojej dużej społeczności zaszczepionych na podróżowanie? Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że Izrael rozumie, że zaszczepieni mogą rozprzestrzeniać szczep. Można nawet forsować tę tezę i zapytać, dlaczego Izrael martwi się o rozprzestrzenianie mutanta? Nie wiem, czy Izrael przejmuje się tym, czy też nie, ale wiem, że mają wybory za mniej niż miesiąc. Bibi zrobi wszystko, żeby utrzymać wizerunek bezprecedensowego sukcesu w walce z Covid'em-19. Izraelczycy, którzy byli królikami doświadczalnymi w tym eksperymencie, proszeni są o pozostanie w szeregu przez co najmniej jeszcze jeden miesiąc.
 
3. Z różnych źródeł izraelskich dowiadujemy się, że niektóre kwestie dotyczące izraelskiej polityki Covid-19, w tym dyskusje w ramach rządowego gabinetu Corona, są obecnie objęte 30-letnią klauzulą poufności. W Izraelu, jedynie sprawy, które są związane z bezpieczeństwem narodowym (takie jak tajne operacje IDF i Mossadu) otrzymują tego rodzaju ''poufny'' status. Co jest tym, co rząd izraelski i jego premier chce koniecznie ukryć przed swoim narodem oraz światem i dlaczego? https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001351946
 
Rośnie liczba badań pochodzących z Izraela, które mówią o tym, że szczepionka jest w ponad 90% skuteczna w zapobieganiu chorobie i zmniejszaniu zachorowań. Wczoraj nowe badanie "potwierdziło", że szczepionka firmy Pfizer "w świecie realnym działała równie dobrze, jak w badaniach klinicznych, które doprowadziły do jej stosowania."
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2101765?query=featured_home


Osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że szczepionka może być skuteczna w krótkiej perspektywie czasowej chroniąc tych, którzy są skłonni ją przyjąć. Ale nie mogę też nie zauważyć przerażającej korelacji między masowymi szczepieniami a wykładniczym wzrostem zachorowań i zgonów na Covid-19, którą można zaobserwować w każdym kraju, który podjął kampanię masowego szczepienia. Nie mogę pominąć niezaprzeczalnego faktu, że gwałtowne masowe szczepienia w Izraelu korelują z radykalną zmianą objawów Covid-19 do tego stopnia, że wydaje się ona "całkowicie nową chorobą".
 
Dlatego zwracam się do wszystkich odpowiedzialnych osób i rządów o uważne przyjrzenie się przypadkowi izraelskiemu i przeanalizowanie zmiany objawów jako ważnego i niebezpiecznego zjawiska.
 
Jeżeli AMAN z IDF miał rację w swoim ostrzeżeniu i Izrael zmaga się z własnym, specyficznym szczepem, to Izrael powinien tę kwestię ujawnić i ogłosić światu, że tak właśnie jest. To właśnie zrobiły Chiny i Wielka Brytania. To jest to, co zrobiła także Kalifornia. https://www.nytimes.com/2021/02/23/health/coronavirus-california-variant.html
 
To jest dokładnie to, czego oczekujemy od odpowiedzialnego narodu, ale Bibi być może woli trzymać swoje karty zakryte. Jeśli tak jest, może mieć dwie opcje do wyboru. Jedną z nich jest zablokowanie kraju i zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wariantu izraelskiego przed wyborami. Druga to zachęcenie innych krajów oraz lekkomyślnych rządów do podążania ścieżką Izraela, co sprawi, że i one rozwiną wkrótce swe własne śmiercionośne mutanty.
3 marzec 2021

Baltazar 

  

Komentarze

  

Archiwum

U studentów Kaczyński ma...
kwiecień 12, 2006
Zmierzch Blaira początkiem końca globalizmu?
maj 13, 2007
G. Cimek
Nikczemny atak na Zofię Kossak - dr Aliny Całej
luty 17, 2007
tatar-Zenon Jaszczuk
Nowa Polityka Arabów, Ani Za Ani Przeciw USA
sierpień 6, 2008
Iwo Cypian Pogonowski
"Unicestwić Warszawę i jej ludność"
lipiec 29, 2004
Jan Sidorowicz
Rozmowa z rabinem ISRAELEM SINGEREM
luty 26, 2007
jan
Ankieta i Judeopolonia Rzeczywistość czy zły sen?
wrzesień 28, 2006
Józef Bizoń
ZOMO-owskie tradycje SDPL
czerwiec 15, 2004
Piotr Lisiewicz - Gazeta Polska
Porządkowanie Krakowa
luty 18, 2006
Artur Łoboda
Manipulowanie Konstytucją
styczeń 10, 2003
PAP
Ile wydajemy na ochronę zdrowia? jeden z wodzów komunizmu mówił ...nie istotne jak ludzie głosują ważne kto głosy liczy...
maj 12, 2006
Adam Sandauer
Polonia w "Prima Aprilis" 2005
kwiecień 2, 2005
km
Eksploatacja strachu w USA
kwiecień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
"Łagodny język propagandy"
kwiecień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Protest przeciwko budowie radaru NATO
maj 26, 2006
MARDUK
Nie chcą dopuścić?
lipiec 19, 2004
Żyd "ekskomunikowany" za uczestnictwo w teherańskiej konferencji na temat Holokaustu
styczeń 13, 2007
bibula- pismo niezależne
Pościgowy bezsens
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Elegia na Bronka Wildsteina
maj 14, 2006
tadeusz
Abecadło polityczne 1
październik 17, 2007
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media