ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Antywojenne protesty na całym świecie 
27 wrzesień 2020     
Kto winien poniewierania Polską? 
13 marzec 2019     
"Praca czyni wolnym" 
21 grudzień 2009      Artur Łoboda
W rocznicę zburzenia WTC 
11 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Nie lada sensacja w TVP-Info! TVP Info pokaże film Sylwestra Latkowskiego „Pedofile” z 2005 r. w sobotę o godz. 21.50. 
17 maj 2019      Alina
Dlaczego czekano aż Notre Dame spłonie? 
16 kwiecień 2019     
"plus" 
7 marzec 2014      Artur Łoboda
Zdrajcy z pisowskiego nieRządu 
5 grudzień 2020     
Żydostwo Chrystusem narodów? Czyli o tym, jak upadek KOMUNIZMU wywołał eksplozję KRETYNIZMU 
29 czerwiec 2011      Marek Głogoczowski
Szlunskie dziouchy 
9 marzec 2017     
Zgłoszenie naruszenia Prawa przez PKN Orlen 
19 marzec 2020     
„ETOS HEBRAJSKI” W POLSCE – Komentarze (Część III z III) Imperium Rabusi Wypchanych..."synem człowieczym" 
2 czerwiec 2009      Marek Głogoczowski
Czy w Polsce mamy państwo policyjne? 
30 grudzień 2017      Artur Łoboda
Wzrost ujemny - nowa polska specjalność 
17 lipiec 2013      Artur Łoboda
Oto prawdziwa historia o rakotwórczym małpim wirusie SV40 i jego tajnym dodaniu do szczepionek przeciwko polio 
29 grudzień 2023      Ethan Huff
Moim marzeniem jest poznanie historii i mechanizmów niszczenia elit w PRL/III RP i wykorzystanie tego poznania do projektu tworzenia elit w ramach dobrej zmiany 
22 maj 2017     
Dla państwa policyjnego wszyscy jesteśmy przestępcami, dopóki nie udowodnimy, że jest inaczej 
5 lipiec 2022     
Polski samochód elektryczny Morawieckiego 
17 sierpień 2020      Alina
Niewidzialny wróg.
Niewolnictwo elektroniczne.
Apel NISS do demonstrantów i wolnych społeczności.
 
10 październik 2020      NaviTy - kanał NISS
Dokument „Nigdy więcej” rysuje niepokojące podobieństwa między propagandą sprzed Holokaustu a propagandą z czasów COVID 
5 luty 2023      Emily Mangiaracina

 
 

Kto zdemolował Służbę Zdrowia w Polsce?


 
Jeżeli prawdą jest - co podają media głównego ścieku - to doszliśmy do granicy obłędu.
Cytuję za jednym z nich:

"Koronawirus w Polsce. Część przychodni nadal ma zamknięte drzwi przed pacjentami. W Złotoryi lekarze mówią wprost, że nie będą przyjmować chorych, bo boją się koronawirusa. – Pacjenci stanowią zagrożenie – mówi nam Ireneusz Żurawski, kierownik przychodni rejonowej w Złotoryi. Mieszkańcy protestują."

Gdyby prawdą było, że "lekarz boi się zakażenia od pacjenta" to taki osobnik nie nadaje się do pracy w służbie zdrowia!
Albowiem narażenie na infekcję dróg oddechowych jest wkalkulowane w ten zawód.

Ale stokroć ważniejszy jest podstawowy wniosek z tej informacji.
Tak zwany "lekarz", który do tej pory nie zorientował się, że w sprawie koronawirusa mamy do czynienia a ogromną MISTYFIKACJĄ - nie posiada ELEMENTARNEJ wiedzy medycznej i NIGDY nie powinien być dopuszczony do leczenia pacjenta!
11 wrzesień 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Pacjent stanowi zagrożenie dla lekarza.
To jest to.
Rynek usług, a nie służba. Tu jest clou problemu.
Służba ma element sakralny, zaprawiony Charyzmatem, praca sama w sobie, to tylko postać profanum.
Każde zdarzenie modyfikujące stosunki społeczno-gospodarczo-organizacyjne istniejące uprzednio zmierza, li tylko w tym kierunku, czyli O B D Z I E R A Ć aktualny sens z elementów sakralnych i pchać go w "Trzaskowiankę" profanum.

2020-09-11
Magellan

 

A jaki prawnik przeciwstawi się obostrzeniom?
Każdy mówi, to tylko maseczka...
Był ongiś takowy osobnik: Halama.
On też śpiewał: "a co mi może zrobić takie małe ciasteczko"?
Motto: ...(a ja wiedziałem, że tak będzie).
Jestem gotów występować z pozwami przeciw temu bezprawiu.
Czekam na chętnych.
Na północy, jest inercja, ludzie się boją, to może z innych stron Polski?

2020-09-11
Magellan

 

Służbę zdrowia zdemolował rząd SLD, bodajże Leszka Millera, kiedy zmienił system z wojewódzkimi Izbami Chorych w to co było przed reformą Buzka, czyli w system centralny, nazwany NFZ.

Przed zmianą każdy pacjent dostawał książeczkę zdrowia, w której lekarze zapisywali swoje usługi i recepty, a KOPIA ZOSTAWAŁA ZAWSZE U PACJENTA. To było łatwo sprawdzalne, bezkorupcyjne, lekarze byli rozliczani na podstawie tych quasi rachunków z książeczek pacjentów (z kodem paskowym).
Widocznie komuś owe książeczki bardzo przeszkadzały, a przepływy pieniędzy za usługi i leki były bardzo ograniczone, że Miller prawie natychmiast po objęciu rządów po Buzku, zlikwidował Kasy Chorych i położył łapy na całym funduszu zdrowotnym Polaków. A może powody były jeszcze inne? Może ktoś zna prawdę?
Jedno jest pewne, od tego czasu publiczne usługi medyczne są coraz droższe, ale za to coraz bardziej niedostępne. Szczytem urzędniczej buty był numer wprowadzony chyba przez rząd PO, czyli konieczność uzyskania skierowania od lekarza rodzinnego, żeby dostać się do specjalistów. Do kardiologa, okulisty, neurologa, urologa, onkologa. Łaskawie nie trzeba skierowania do dentysty, ginekologa i dermatologa.
PiS nic nie zrobił. A jedyną metodą jest związanie wynagrodzeń lekarzy i innych medyków z indywidualnym kontem pacjentów, z podpisem pacjenta, potwierdzeniem usługi. Dziś pacjent jest traktowany przez NFZ jako roszczeniowy petent, a afera z covid-19 i leczenie przez telefon pokazuje jak wielka jest patologia.
Nie powinno być żadnych umów lekarskich z NFZ!
To pacjent - każdy z nas powinien wybrać sobie lekarza i sposób leczenia w określonym, ograniczonym finansowo zakresie (tu konto do dyspozycji pacjenta powinno być co roku powiększane, jeśli nie wykorzystał limitu, albo nie korzystał z usług medycznych). Obecny system jest najbardziej korzystny dla ludzi związanych z publiczną służbą zdrowia i ich rodzin. To oni mają pierwszeństwo korzystania z usług, a ci co płacą składki są traktowani jak użyteczni idioci. NFZ powinien płacić lekarzom i szpitalom za faktycznie wykonane usługi medyczne.

Szczególnym zainteresowaniem powinien NFZ objąć skuteczność leczenia, przypadki śmierci w szpitalach, bo to jest prawdziwa patologia. Uczciwi lekarze nie mają się czego bać.
Najgorsze przypadki dotyczą lekarzy, którzy w dzień są np. ordynatorami oddziałów szpitalnych, a po godzinach zamiast odpoczywać, jadą do innej roboty, w przychodni, albo we własnym gabinecie. Są w gorszym stanie niż kierowca autobusu, który po 12 godzinnej jeździe powoduje śmiertelny wypadek. Tacy lekarze operują stawy biodrowe (pacjentka zmarła z powodu zakażenia? No cóż to się zdarza!), nie robią żadnych badań ludziom przywiezionym przez pogotowie, zapisują środki odurzające pacjentom pobudzonym, w stanie zagrożenia życia. To jest skandal!

2020-09-11
Alina

 

Ja znam prawdę, bo kolega był informatykiem w Kasie Chorych.

Trzecią część środków na leczenie pacjentów w Polsce pochłaniała biurokracja i pensje w Kasie Chorych.
Podkreślam TRZECIĄ CZĘŚĆ!

AWS - hołota zaczęła niszczyć nie tylko gospodarkę, ale dokładnie WSZYSTKIE dziedziny życia.
SLD tylko dokończyło ich "dzieło".

2020-09-11
Artur Łoboda

 

Ciekawe, czy Twój znajomy wie jak było przed wprowadzeniem kas chorych, w systemie jaki był za komuny i po 1989 roku? Bo może wówczas przecieki były jeszcze większe?
No i jak jest teraz? Bez tego nie można dokonywać żadnej oceny.

Książeczki zdrowia miały jeden niezaprzeczalny walor DOKUMENTU SĄDOWEGO na wypadek np. powikłań poszczepiennych, śmierci pacjenta, powikłań pooperacyjnych. Ani szpital, ani lekarz nie mógł post factum niczego zmienić w zapisach w książeczce zdrowia, teraz dzieją się róźne "cuda" w szpitalnej dokumentacji medycznej.

2020-09-12
Alina

  

Archiwum

Najlepsi mecenasi kultury nagrodzeni
wrzesień 16, 2002
PAP
.... i reszta
lipiec 29, 2003
Stanisław Michalkiewicz
AKT Nasza Lektura „Władza globalizacji”- Jadwiga Staniszkis
grudzień 9, 2004
In vitro, czyli: czy rząd musi?
styczeń 4, 2008
Marek Olżyński
Czy USA Pogodzi się z Klęska w Iraku?
listopad 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kto z Was BARANY ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia wobec PiS?
kwiecień 13, 2006
Kwaśniewski w Davos
styczeń 26, 2003
PAP
Nowy Minister Obrony USA i Fakty Dokonane?
grudzień 17, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Wnioski po wypowiedzi prof.OHMA
styczeń 25, 2009
mik
Co piszą inni
listopad 20, 2007
( . ) bez podpisu
oczekiwanie
perelka
"¬ródło naszej chwały"
kwiecień 21, 2005
Prawda historyczna
maj 15, 2003
przesłała Elżbieta
Udział Polonii w referendum
maj 2, 2003
przesłała Elżbieta
Jeżeli wygram wybory zapożyczę białoruski model !
wrzesień 28, 2007
Stan Tymiński
Rzeczpospolita konfidencka
kwiecień 11, 2007
Witold Kowalczyk
Gubernator Arnold Schwarzenegger legalizuje perwersję seksualną
listopad 2, 2007
Dorota
Balcerowicz jednak powraca
marzec 2, 2007
INTERIA.PL/PAP
Austria: Kolejna osoba skazana za "negowanie Holokaustu"
grudzień 6, 2007
BIBULA
Rozważania o wielokropku pochodzenia bezpańskiego
maj 17, 2008
Marek Jastrząb
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media