ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zostać "antysemitą" to powód do dumy 
25 maj 2025     
Gniew Islamu na Oś USA-Izrael  
1 styczeń 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Manipulacja z Westerplatte 
18 luty 2013      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński KOCHANKA KSIĘŻYCA - część czwarta 
30 sierpień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Epikureizm na dnie potoku 
7 lipiec 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Bomba: CDC już nie uznaje testu PCR za prawidłową metodę wykrywania „potwierdzonych przypadków Covid-19”? 
31 grudzień 2021     
Prośba do polskich informatyków 
15 maj 2015      Artur Łoboda
2,5 miesiąca 
15 marzec 2020      Artur Łoboda
Serwis wiadomości ze świata 2010.08.17. godz 0500 
17 sierpień 2010      tłumacz
Safickie wiersze miłosne 
8 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Nowoczesne marki
Tak jak właściciele oznakowali swoje stada od wieków, tak rządy chcą teraz zidentyfikować swoich obywateli
 
7 luty 2021     
Esbecy nie byli głupi 
3 grudzień 2016     
Badanie bezpieczeństwa szczepionki przeciwko Covid-19: 13,7% uczestników doświadcza zdarzeń „poważnych z medycznego punktu widzenia” 
26 listopad 2024     
Magiczne słowo "białko spike" 
28 kwiecień 2021      Artur Łoboda
List do pana Kwiatkowskiego i Tuska 
1 wrzesień 2011      Bogusław
Walka o wolny rynek 
30 grudzień 2018     
Eichmann kowida 
20 styczeń 2021      Artur Łoboda
Ekologia 
28 kwiecień 2021      Artur Łoboda
Memento oświęcimskie 2014 
26 styczeń 2014      Artur Łoboda
List otwarty ws. represjonowanych lekarzy 
11 czerwiec 2025     

 
 

Zaprosili niewłaściwego hiszpańskiego lekarza, który rozłożył ich na łopatki

 
Hiszpański lekarz ujawnił w telewizji na żywo prawdziwą sytuację w Hiszpanii: „Nie widzieliśmy pacjentów, których wszyscy chcieliby zobaczyć, przynajmniej nie tak jak (było) wiosną”.

W ostatnich dniach wywiad udzielony przez dr Luisa Miguela Benito dla ważnej hiszpańskiej stacji telewizyjnej LA1 stał się słynny również we Włoszech.

Luis Miguel Benito jest lekarzem medycyny i chirurgii, specjalistą w Szpitalu Uniwersyteckim El Escorial w Madrycie i dyrektorem medycznym jego kliniki w Segowii.

Był jednym z lekarzy na pierwszej linii frontu podczas prypadku koronawirusa w Hiszpanii.

Pierwsze pytanie, które mu zadano, dotyczy obecnej sytuacji.

„Czy możemy już mówić o przepełnieniu szpitali?
Są szpitale, które podwijają rękawy, zwiększając liczbę łóżek ”.
- padło pytanie

„Nie wiem, o które dokładnie szpitalu Pan mówi - odparł lekarz - na pewno jest wzrost liczby hospitalizacji, ale mogę powiedzieć, że w zeszłym tygodniu nie było nikogo w szpitalu Escorial”.

 
Lekarz zauważył, że dzień wcześniej wśród hospitalizowanych pacjentów były trzy zajęte łóżka na sto (dostępnych) :

„Wydaje mi się, że nie jest to tak wysoki odsetek przepełnienia.


Prawdopodobnie przepełniony szpital, o którym mówisz, to Szpital Uniwersytecki 12 de Octubre ”.

Ale nawet tam, jak podkreślił Luis Miguel Benito, „dane dotyczące hospitalizacji dostarczone przez Comunidad de Madrid dotyczyły 75 osób z łącznej liczby 1300 miejsc” (szpitalnych).
 
Hiszpański lekarz w telewizji: „Nie ma żadnej sytuacji kryzysowej”
 
Dziennikarz dodał: „540 zainfekowanych”.

Benito zapytał: „540 pozytywnych wyników wymazów? Wśród nich jest najwięcej niepewnych danych ”.

Według lekarza nie jest prawdą, że wzrasta liczba zakażonych, po prostu zwiększają liczbę tamponów: „Zwiększa się liczba pozytywnych, ale nie pacjentów z Covid”.

W tym miejscu dziennikarz zapytał, jaka jest obecna sytuacja w szpitalu, w którym pracuje lekarz: „Czy planujesz na wrzesień / październik przygotować się na zwiększone zadania? Czy personel medyczny już wraca z wakacji? ”

Odpowiedź lekarza zawiodła oczekiwania prezentera, który wydawał się chcieć pokazać sytuację inną niż rzeczywista.

W tej chwili są na wakacjach, podobnie jak władze, jak rząd. Nie ma prawdziwej sytuacji kryzysowej. Występuje stan alarmowy, ale nie ma zagrożenia. Nie widzieliśmy pacjentów, których każdy chciałby zobaczyć, przynajmniej nie jak wiosną ”.
 
Szczepionka

Potem, jak to często bywa, kiedy rozmawiamy o koronawirusie, rozmawialiśmy też o szczepionce. „Nie jestem sprzedawcą - powiedział Benito - i mówiąc o szczepionce, zwłaszcza po tym, jak włożono w nią strach, myślę, że służy do jej sprzedaży. Pytanie brzmi, czy jest to naprawdę konieczne. Czy jest to bezpieczne i skuteczne. Ale przede wszystkim, czy jest to konieczne, czy nie ”.

Według hiszpańskiego lekarza nie jest to konieczne, biorąc pod uwagę, że „do tej pory choroba dotknęła większość populacji, a szczepionka z samej definicji jest narzędziem zapobiegawczym”.

Potrzebujemy szczepionki przeciwko strachowi, ponieważ alarm społeczny, który jest generowany w nas, lekarzach, wprawia nas w zakłopotanie”.

Dziennikarz zwrócił następnie uwagę, że w Hiszpanii jest średnio 1000 pozytywów dziennie.

„Jeśli spojrzymy na dane dotyczące raka jelita grubego - odparł lekarz - okaże się, że ma go ponad 50% Hiszpanów. Połowa mieszkańców Hiszpanii jest zagrożona rakiem żołądka: to poważna sprawa! Czy to nie powód do niepokoju dla mediów? ”

Wracając do obecnej sytuacji, lekarz powtórzył, że na wiosnę media musiały mówić o przepełnieniu, ale nie teraz. „Wcześniej była pandemia i nie było o niej mowy, teraz nie ma pandemii, ale mówi się o niej tak, jakby była”.
Inny dziennikarz ze studia wypowiedział się na temat tego ostatniego stwierdzenia. "W jakim świecie żyłeś?"

Być może niestosowne pytanie, na które lekarz odpowiedział zdecydowanie: „Przyjacielu, do tej pory mieszkałem w szpitalach, gdzie Pan mieszkał? W swoim studio? "




Źródło:
https://www.oltre.tv/medico-spagnolo-smonta-tutto-diretta-video/
26 sierpień 2020

Pietro Di Martino  

  

Komentarze

 

Powtórzę bo to ważne spostrzeżenie.
A więc, jadąc po mapie od góry:
- Na Łotwie straszny i śmiertelny COVID-19. Zmarło … osób.
- Na Litwie straszny i śmiertelny COVID-19. Zmarło … osób.
- W Polsce straszny i śmiertelny COVID-19. Zmarło … osób.
- Na Ukrainie straszny i śmiertelny COVID-19. Zmarło … osób.
- W Rosji straszny i śmiertelny COVID-19. Zmarło … osób.
- Na Białorusi NIE MA strasznego i śmiertelnego COVID-19. Nikt nie zmarł!

W koło pandemia i umierają ludzie … a na Białorusi manifestacje na 200 000 ocierających się o siebie i … nie ma NIKOGO w maseczce. Ani jednej osoby w MASECZCE!
Wszyscy zdrowi choć trochę poobijani, bo za karę, że nie zrobił „tak jak we Włoszech” prezydentowi Łukaszence zrobiono kolorową rewolucję.
Jarzycie już, że te wasze rządy sprytków pustynnych są 1000x gorsze i bardziej pierd….. od tego Łukaszenki?
Ten czekista przy waszych rządcach-sprytkach pustynnych to jakiś anioł!
Jarzycie to matoły w maseczkach i strachu o życie?!
Rządzą Wami matoły realizujące obce cele o których nic nie wiemy.

2020-08-26
Marek Zadrożniak

 

Śmiem nieśmiało zauważyć, że Tobą Sarmato, rządzą te same matoły ....

2020-08-26
Alina

  

Archiwum

Człekozwierz, komu potrzebny?
styczeń 1, 2008
przesłał .
Narodowe Fundusze Inwestycyjne - Sukces czy porażka
czerwiec 2, 2002
Daniel Alain Korona
Każdy z nas jest winny zbrodni w Iraku
czerwiec 28, 2006
Dahr Jamail
Przestrzegamy Amerykanów
luty 11, 2003
zaprasza.net
Oszczędzajmy na paliwie i nerwach!
październik 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Monitor Polski i przeniesiony list z odpowiedzia
listopad 24, 2006
mik4
Skwar pó?nego lata, Skwer w Gdyni i denne swary
wrzesień 15, 2005
Mirosław Naleziński
Poszkodowani pacjenci a pakt stabilizacyjny
luty 5, 2006
Adam Sandauer, przewodniczący Stowarzyszenia
"Pieniądze za Krew"
wrzesień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
O moralnych problemach kapitalizmu
grudzień 30, 2003
Szaron Profanacja
luty 5, 2006
Bogusław Maśliński
Termit i Termat - substancje które powaliły WTC 1,2 i 7 - prezentacja video.
wrzesień 26, 2006
Dorota
Tolerancja ?
sierpień 21, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Polacy wybierają suwerenność !
marzec 17, 2007
marduk
Tajemnicze przeciąganie polityków SLD do Samoobrony
marzec 24, 2004
PAP
Weterani Sierpnia 80
sierpień 30, 2003
Ojczyzna.pl
W obronie kopalń, ludzi, narodu.
wrzesień 6, 2003
Ojczyzna.pl
Co z unia ?
październik 28, 2005
przesłała Elżbieta
Religijne korzenie liberalizmu
grudzień 7, 2006
Izrael Szamir
Ośla łąka
luty 15, 2004
SOBCZAK i SZPAK
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media