|
Ryży oszust bezczelnym kłamcą
|
|
Władza czuje się bezpieczna tak długo - jak długo utrzymuje ludzi w niewiedzy i zacofaniu.
Proszę sobie przypomnieć: jak długo Balcerowicz szczycił się tytułem wielkiego ekonomisty?
Chociaż w bardzo wyważonej formie krytykowali go w latach dziewięćdziesiątych - Kurowski i Poznański, to media głównego nurtu traktowały tego szkodnika - niczym mesjasza.
A w związku z tym - nie zadano mu żadnego merytorycznego pytania.
I mimo upływu ćwierćwiecza - ten były aparatczyk partyjny - nie odważył się ani razu na merytoryczną dyskusję z jakimkolwiek rzetelnym ekonomistą.
Ale znaczna część społeczeństwa już zrozumiała: jakim zbrodniarzem wobec polskiej gospodarki - jest ten prymitywny demagog. Ilekroć jego facjata pojawi się w Internecie to spotyka się tylko z krytyka, albo zwykłym pluciem na tego agenta światowego kapitału.
Brak jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji o problemach dotyczących Polski - jest znakiem rozpoznawczym tuskowego Rządu Platformy Obywatelskiej.
Dziś w każdej dziedzinie życia publicznego mamy do czynienia z podobną sytuacją.
Najlepszym przykładem jest działalność Joanny Kluzik-Rostkowskiej - platformowej Minister Edukacji Narodowej, która swoją karierę polityczną rozpoczęła jeszcze w PiS.
Lecz tak uzależniła się od władzy, że wprowadza dziś w życie antyspołeczny program edukacji młodych Polaków. Przejawem jego jest zmuszanie sześciolatków do rozpoczęcia nauki w szkole.
Jakie jest merytoryczne uzasadnienie takiej polityki? Ja nie znajduję żadnej - poza wcześniejszą indoktrynacją dzieci i zburzeniem poczucia bezpieczeństwa.
Ale o merytoryczne uzasadnienie decyzji wysłania sześciolatków do szkoły - wielokrotnie wzywali Donalda Tuska przedstawiciele protestujących przeciwko temu pomysłowi - rodziców.
I co na to odpowiedział ryży?
Za każdym razem odpowiadał "no przecież mówiłem o tym nieraz" i ani razu nie odpowiedział na zadane pytanie.
Taka bezczelność charakteryzuje wszystkich urzędników platformowego nieRządu Donalda Tuska, bo przykład idzie z góry.
Skoro ryży bezczelnie kłamie - to samo robią jego podwładni.
A ja Państwu będę jeszcze nieraz dokumentował - jak takie bezczelne kłamstwo realizuje w praktyce Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od kilku miesięcy obserwujemy - jak Rosja wprowadza na Ukrainę własnych żołnierzy, ukrywając swoją działalność.
Dla odwrócenia uwagi przesłała równocześnie konwój humanitarny, który ogniskuje zainteresowanie wielu dziennikarzy.
My - Polacy wpuściliśmy taki "konwój humanitarny" - dwadzieścia pięć lat temu.
Jego skład stanowili "doradcy i specjaliści", którzy przeprowadzili plan degradacji gospodarki polskiej i wprowadzenia w jej miejsce światowego kapitału.
Dokładnie tak samo - jak w najbardziej zadłużonych krajach świata, które określa się mianem "bananowych republik". A mieliśmy przecież przestrogę: jak w latach siedemdziesiątych - owi "doradcy ekonomiczni" zniszczyli gospodarkę Chile i Argentyny.
Po to - by w Polsce działo się podobnie, ryży oszust inicjuje wiele działań - służących odwróceniu uwagi Polaków, od problemów własnego kraju. Jednym z nich jest wysłanie sześciolatków do szkoły. Kolejnym wciskanie - rzekomo bezpłatnego - elementarza.
Od kilku miesięcy walki na wschodzie Ukrainy, doskonale odwracają uwagę Polaków od problemów dnia codziennego.
|
|
26 sierpień 2014
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Kara śmierci w imię obrony koniecznej
sierpień 8, 2006
Jan Jarota
|
Reymont i Kociubińska
październik 25, 2006
|
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Akcja "Płacę podatki tylko raz"
luty 5, 2008
Ewa
|
Być Ślązakiem
wrzesień 30, 2004
Bolesław Grabowski
|
Pustynia Obłędowska
grudzień 9, 2003
Artur Łoboda
|
Jak nie białe, to brunatne
lipiec 7, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
1/3 zdrowego rozsądku?
grudzień 11, 2002
(J.ŚW) http://www.dziennik.krakow.pl
|
Stanęliśmy przed kolejną ważną próbą.
list otwarty do Edwarda Moskala - Prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej
luty 28, 2003
Artur Łoboda
|
Czy USA powinno uczyć się od Hezbollah?
wrzesień 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polski rząd wyraził dziś zgodę na podpisanie Traktatu Akcesyjnego z Unią Europejską.
kwiecień 8, 2003
|
Superprzetarg dla rządu
luty 6, 2003
Piotr Śmiłowicz http://www.rzeczpospolita.pl/
|
Singer to stand down as President of Claims Conference
czerwiec 17, 2007
przysłał ICP
|
Edukacja
październik 10, 2006
Artur Łoboda
|
Na lewo od PRL-owskiego aparatu PZPR
grudzień 4, 2008
tłumacz
|
Kraków ma nową strategię promocji
styczeń 10, 2008
PAP
|
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny".
październik 23, 2003
Artur Łoboda
|
"Piekło istnieje dla tych, którzy odrzucają Boga"
marzec 25, 2007
|
Stosunki Polsko-Krzyżackie (wypracowanie szkolne)
czerwiec 1, 2002
szkolne wypracowanie
|
Silnik przemian a dywersyjna Poczta Polska
listopad 27, 2004
Mirosław Naleziński
|
|
|