|
Izba dyscyplinarna Sądu najwyższego, czy Sąd nad Sędziami?
|
|
Jak wszyscy - to wszyscy.
Trwają przepychani w sprawie Izba dyscyplinarnej Sądu najwyższego i służą opozycji do szczucia Rządu zagraniczną interwencją w Polsce.
Mam więc propozycję unikalną na skalę światową.
Z pewnością bardziej demokratyczną niż wszystko - co do tej pory zaproponowano.
Z prawnego punktu widzenia nie ma żadnych przeszkód by pociągnąć do odpowiedzialności karnej i finansowej zdemoralizowanego sędziego!
Jest tylko problem w zasadzie, że "kruk krukowi oka nie wykole".
Więc sędziowie nie skażą kolegów po fachu, bo sami mogą znaleźć się w podobnej sytuacji.
Proponuję wiec stworzenie Sądu nad Sędziami.
Byłaby to odrębna izba do której sędziowie pochodziliby z powszechnych wyborów dokonanych przez Społeczeństwo.
Sędziowie takich Sądów pełniliby identyczną rolę - jak w sądach amerykańskich, bo sądziłaby tylko ława przysięgłych.
Byłaby to więc podobna sytuacja jak sąd nad przewinieniami lekarskimi z tą różnicą - że to Naród osądzałby Sędziów.
Większość przestępstw sądowych jest tak oczywista, że nawet niewprawny Obywatel jest świadom ich formy.
Ja osobiście zaskarżyłbym działalność co najmniej ośmiu Sędziów i mam na ich matactwa niepodważalne dowody.
Miałem w swoim życiu kontakt z kilkudziesięcioma innymi Sędziami i większych zastrzeżeń poza lenistwem i ociężałością umysłową do niech nie mam.
Spotkałem też trzy Sędzie, które wykazały się wysoką klasą.
Dlatego mechanizm Sądu nad Sędziami trzeba zabezpieczyć przed pieniaczami i osobami chorymi psychicznie - bo takie często piszą donosy wszędzie - gdzie się da.
Ale to jest najmniejszy z problemów stworzenia Sądów nad Sędziami.
|
|
1 luty 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Sądy w obecnej formule, a na pewno u nas, są po to, aby - powtarzam - tworzyć prawo, co najmniej najpierw równoległe do pisanego, a dalej pierwotne wobec niego.
Stąd biorą się rozmaite konstrukcje, typu: "kolizje wykładni", "rodzaje wykładni" , a przede wszystkim "aspekty walidacyjne" itp.
Kiedyś któryś z tych mędrców, a la Kamińska, ta od "kasty", w ramach zaskoczenia wybąkał, że sędziowie " S T R Z E G Ą - W A R T O Ś C I " wartości zapisanych w przepisach.
Już nie mówią, kto te wartości tworzy i wprowadza, za pośrednictwem tych przepisów, bo wtedy musieliby podać "dane osobowe" swych MOCODAWCÓW.
Czyli, innymi słowy, interpretacja zapisu słowa nie ma nic wspólnego ze słowem, a jest wyrazem treści propagandowych. Czyli najpierw sądy, a potem władza z legitymacji powszechnej.
I stąd sądy w Polsce wybierano kooptacyjnie, z wyłączeniem suwerena.
I tyle. |
|
Magellan
|
 |
|
|
Na marginesie
pokazano filmik o tym, jak francuski hodowca świń przepędził ekoterrorystów z jego hodowli.
Jeśli to nie była ustawka, a na to wiele wskazuje, to pięknym jest wydźwięk tego filmiku.
Przyszli teoretycznie bronić losu świń, a poszczuci tymi świniami przed nimi uciekali w podskokach.
I tak to jest, gdy jesteśmy angażowani w przedsięwzięcia, o których istocie i celu nie mamy zielonego pojęcia. |
|
2020-02-01
Magellan
|
 |
|
|
W czasie programu "Salon dziennikarski" pojawił się na pasku świetny komentarz mniej więcej taki:
"Jeśli sędziowie nie chcą izby dyscyplinarnej to wprowadźmy też prawo, żeby kierowcy popełniający wykroczenie sami sobie dawali mandaty."
Ten komentarz najlepiej oddaje sens tego bezprawia, o które tak aktywnie walczy pani Gersgorf i jej podobni. |
|
2020-02-02
Alina
|
 |
|
|
Alino nie ma sensu oglądać tej telewizji.
Szkoda zdrowia, czasu i nie ma też powodów godności własnej, wystawiać na szwank.
To wszystko, to coraz bardziej trywialna i infantylna propaganda. |
|
2020-02-04
Magellan
|
|
|
|
Decyduje rozmowa kwalifikacyjna
grudzień 20, 2005
|
Prezentacja multimedialna "Wspaniały Kraków"
styczeń 17, 2005
redakcja zaprasza.net
|
Najważniejszy agent PRL
wrzesień 18, 2004
PAP
|
Ukraina: Witrenko wzywa do jedności przeciwników NATO
luty 22, 2008
Szymon Martys
|
Kto rządzi w białym domu?
marzec 8, 2009
tomeq
|
Steinbach: unieważnić dekrety przed wstąpieniem do UE
sierpień 31, 2002
PAP
|
Amerykański ruch anty-wojenny
wrzesień 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
POLSKA - UNIA 5
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Nie widzimy powodu, aby przepraszać za "Pasję" Mela Gibsona
marzec 29, 2004
|
Spreparowane umysły
marzec 12, 2003
|
„Islamo-faszym” czy „energo-faszyzm?”
styczeń 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wigilia Bożego Narodzenia
grudzień 24, 2007
Marek Olżyński
|
Sprzedaż relikwii religii Holokaustu zakazana: eBay wycofał naszywkę z II Wojny Światowej
listopad 9, 2007
bibula
|
Prostacy 1
luty 26, 2005
|
Sejm: oklaski dla francuskiego ministra rolnictwa
lipiec 26, 2002
IAR
|
Robienie w konia
sierpień 26, 2006
Andrzej Warchałowski
|
Klęska Ameryki
kwiecień 4, 2003
Andrzej Kumor
|
Zniewag ciąg dalszy !
Nowa prawda o patriotyzmie europejskim
kwiecień 13, 2003
przesłała Elżbieta
|
Rosja: Bezprecedensowa akcja dyplomatów amerykańskich uwalniających aresztowanych Żydów chasydzkich
listopad 13, 2007
BIBULA
|
Delphi
listopad 4, 2005
PAP
|
|
|