|
Zdrajcy w wojsku
|
|
Klęska wrześniowa 1939 roku była w znacznej części skutkiem korupcji podczas przetargów wojskowych i całkowicie nieodpowiedzialnej polityki obronnej.
Polscy żołnierze nie mieli nawet solidnych butów!
O karabinach maszynowych, czołgach, samolotach myśliwskich już nie wspomnę.
Ale sanacyjny Rząd wydał ogromne kwoty na zakup łodzi podwodnych i okrętów - które nawet nie oddały strzału w obronie Polski i szybko wycofały się do Anglii - by chronić brytyjskie interesy!
Dobre uzbrojenie to zabezpieczenie całego zestawu broni i narzędzi obronnych - takich jak elektronika wojskowa.
Tymczasem pisowski ZDRAJCA przeznacza ogromne środki na zakup myśliwców F-35 które zostaną zniszczone przez wroga jeszcze - zanim podniosą się do lotu!!!!!!!!!!!
Tak samo - jak większość polskich samolotów we wrześniu 1939 roku, bo nie zakupiono wtedy radiostacji,ponieważ cały budżet wydano na statki.
"Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w piątek umowę zakupu przez Polskę od USA 32 samolotów bojowych piątej generacji F-35. - Polskie siły powietrzne wchodzą na nowy etap swojego rozwoju. Dołączamy do elitarnego grona państw, które posiadają F-35, a więc samoloty stanowiące swoiste centra dowodzenia - powiedział w Dęblinie Błaszczak."
|
|
31 styczeń 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Z tymi samolotami to chodzi, według mnie, o kody.
My ich nie mamy i mieć nie będziemy.
One mają tu stacjonować, a o ich przeznaczeniu mają decydować ci, co będą mieć kody.
Czyli my je finansujemy (budowa - bowiem mają być dostarczone w 2026 - tek zadeklarowano), przechowujemy, zapewniamy utrzymanie, a gdy będą potrzebne, to albo zostaną zniszczone, albo użyte w interesie tych, co mają kody.
W sumie jak z flotą II RP.
Nihli novi sub sole. |
|
2020-01-31
Magellan
|
 |
|
|
ps
a co do klęski wrześniowej.
Wszystko to prawda - pomijając aspekty międzynarodowe, np. aneksja przemysłu zbrojeniowego Czechosłowacji - to jeszcze generalicja, która w przeważającej mierze była zdradziecka, albo została skooptowana z totalnych miernot.
Taki Rómmel np. Fabrycy, Dąb Biernacki i wielu wielu innych.
Jakiś amerykański badacz wojenny powiedział, nie pamiętam już, gdzie i kiedy, ale zwróciło to moją uwagę, że polskie wojsko, do stopnia kapitana w 1939 roku było najlepsze na świecie.
Czyli do tego pułapu, gdzie decyzje zapadają w tych miejscach, w których są komunikowane. |
|
2020-01-31
Magellan
|
|
|
|
Na stronie internetowej NIK można zamówić pracę magisterską
lipiec 27, 2002
PAP
|
Czyja wojna?
marzec 23, 2003
Kumor
|
Historia pewnej mykwy
kwiecień 30, 2008
Artur Łoboda
|
Marnowanie szansy
październik 17, 2003
Artur Łoboda
|
Drodzy Rodacy
wrzesień 29, 2006
mik4
|
Komuniści chronieni przez Żydów?
wrzesień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy wznowić protesty jeszcze w czasie kampanii wyborczej? - pytanie Primum Non Nocere
sierpień 8, 2005
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
|
Jurek
lipiec 8, 2008
Marek Jastrząb
|
Oczyscic Kosciol
listopad 22, 2006
x
|
Wywiad z Kentroversy
październik 23, 2007
marduk
|
Miłość XXI wieku
marzec 8, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
Nadał nowy sens patriotyzmowi i bohaterstwu.
słowo o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim
grudzień 12, 2005
Kongres Polski Suwerennej i Sprawiedliwej
|
Ochrona Zdrowia
Prawa Rynku a Prawa Człowieka
październik 9, 2004
Adam Sandauer
|
Nowe idzie, stare "jedzie"...
wrzesień 28, 2005
|
Pohukiwania, czyli z akcentem na postkomunizm
grudzień 29, 2005
Marek Olżyński
|
Prymas: stworzyć warunki do godnego życia
listopad 1, 2004
|
Kałboy
luty 28, 2005
Artur Łoboda
|
Pytania do zwolenników zmniejszania podatków
październik 5, 2008
Dariusz Kosiur
|
Brzeziński w Gdańsku, czyli jak zoorganizować etos Polaków, aby siedzieli cicho!
wrzesień 3, 2007
Gdańszczanin
|
W Polsce oficjalnie pracuje niewiele ponad połowa ludności
lipiec 15, 2003
PAP
|
|
|