ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków 
Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
Medialni MORDERCY! 
Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
więcej ->

 
 

A która wojna była straszliwsza?

Językowe problemy - mówimy po polsku, ale nie zawsze się dobrze rozumiemy.

W wydaniu Teleexpressu (1 września, ale 2002, czyli przed pięcioma laty) wspomniano o rocznicy wybuchu II wojny światowej, która była jedną z najstraszliwszych wojen (jak to określono). Grzecznie zapytałem redakcję - "A która była straszliwsza?" i pytanie rozesłałem również do polonistów.

Oto reakcja znawcy języka polskiego, twórcy Wielkiego słownika frazeologicznego języka polskiego -
Szanowny Panie,
Pana wysiłki są naprawdę bezcelowe. Słabo zna Pan język polski, nie rozumie na czym polega ludzka mowa, nie stara się zgłębić wiedzy na ten temat, a mimo to bez przerwy wypowiada się na ten temat. Szczególnie rażące są Pana opinie na temat klasyki języka polskiego (np. słownika wyrazów obcych), a także tekstów urzędowych i oficjalnych. Może jednak zajrzałby Pan do jakichś podręczników z tego zakresu albo posłuchał wykładów uniwersyteckich. Język to bardzo skomplikowana materia i łapanie za słówka wywołuje jedynie wzruszenie ramionami. Może w innej dziedzinie Pana dociekliwość byłaby bardziej pożyteczna?
W poniższej uwadze temat "najstraszliwszej wojny" daje Pan popis nierozumienia języka. Napisano, że II wojna światowa należała do najstraszliwszych, to znaczy, że były inne równie straszliwe, a nie że któraś była mniej czy bardziej straszliwa. W ostatniej enuncjacji na temat "Słownika wyrazów obcych" Władysława Kopalińskiego pokazuje Pan, co może zrobić powierzchowna analiza tekstu. W Pana wydaniu polega na wyszukiwaniu błędów pozornych, które istnieją tylko w Pana wyobra?ni. Rzadko, bardzo rzadko Pana uwagi są celne.
Przykro mi to pisać, ale widocznie nikt Panu dotąd nie powiedział wprost, że uprawia Pan gimnastykę, która nikomu nie przynosi pożytku. Język jest giętki i wszechstronny, a w Pana metodzie nie widać żadnej logiki prócz tej, żeby się czepiać.
Z poważaniem
Piotr Mßldner-Nieckowski

Wg witryny - Dr Piotr Mßldner-Nieckowski jest pracownikiem naukowym na Wydziale Nauk Humanistycznych (Polonistyka) UKSW. Jest także znanym poetą, prozaikiem i dramaturgiem.

Jeśli zainteresowane osoby chcą zapoznać się z wykazem błędów popełnionych w słowniku Kopalińskiego, to linkuję - http://www.mirnal.neostrada.pl/slwyrob1.html oraz 2 i 3. Można osądzić, czy tylko się czepiam, czy również wskazuję na poważne usterki.

Każdy może ocenić wartość logiczną zdań typu –
Jowisz jest jedną z największych planet Układu Słonecznego,
słoń jest jednym z największych ssaków lądowych na Ziemi,
Pacyfik jest jednym z największych oceanów.

Oczywiście, że są to jedne z największych obiektów w swoich kategoriach, ale w szczególności są one największe i to je wyróżnia pośród innych podobnych, a zatem dlaczego nie napisać, że one są największe, a nie jedne z największych? Gdyby uczeń w ten sposób się wypowiadał, to nauczyciel zaraz by go zapytał - a czy znasz planetę większą od Jowisza, lądowego zwierza większego od słonia, ocean większy od Pacyfiku? Zatem - czy ktokolwiek zna straszliwszą wojnę od II wojny światowej?

Owszem, II wojna światowa należała do jednych z najstraszliwszych wojen, jednak ponieważ była najstraszliwsza , to nie pomniejszajmy jej wagi i piszmy wprost - II wojna światowa była najstraszliwszą wojną wszech czasów, a nie jedną z najstraszliwszych. Można napisać, że Mickiewicz należał do jednych z największych polskich poetów, bo tu można dyskutować i wysuwać innych kandydatów, jednak ostatnia wojna światowa była bezsprzecznie najstraszliwszą wojną i nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Piszmy prawdę, a nie półprawdę. Zdanie wypowiedziane 5 lat temu uważam za niefortunne.

Wikipedia: II wojna światowa - największy konflikt zbrojny w historii świata.
1 wrzesień 2007

Mirosław Naleziński, Gdynia 

  

Archiwum

Sekcja Młodych Stronnictwa Narodowego i Instytut Edukacji Narodowej zapraszają na konferencję "Nacjonalizm a religia".
grudzień 13, 2004
Krwawa Pascha
październik 5, 2007
Izrael Szamir
Czy potrafią?
lipiec 15, 2007
PAP
List inz. Jerzego Skoryny
grudzień 19, 2007
...
Nowe wiatry ze wschodu, czy stare natchnienia?
grudzień 31, 2008
komentator
Co pomaga zrozumieć czym był komunizm
luty 26, 2009
Jadwiga Staniszkis
Pająk rosyjski rozciąga globalną pajęczynę energetyczną
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Lewe interesy ex radnych Krakowa a mieszkańcy bulą podatki
listopad 18, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Rozpoczyna się nowy rok szkolny
wrzesień 1, 2002
Przewodnicząca organizacji zrzeszającej ofiary 9-11 zwolniona po ujawnieniu jej kłamliwych zeznań
październik 7, 2007
BIBULA
Postępowania zaciemniające
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
Do Polskich Partii, organizacji i środowisk patriotycznych
czerwiec 19, 2004
PKO BP - Zaniżona cena sprzedaży akcji
listopad 14, 2004
Złoty na sztywno ?
wrzesień 9, 2002
Artur Kowalski http://www.naszdziennik.pl
Czy NOP to neonaziści?
marzec 6, 2007
PAP
Lobby Izraela
lipiec 8, 2007
przysłał ICP
Spadkobiercy "Solidarnosci"
grudzień 27, 2002
Elzbieta
Czy to prawda...?
czerwiec 20, 2004
Piotr Mączyński
Profesor Poznański w Toronto
luty 6, 2005
Kultowy ubaw po pachy
lipiec 9, 2008
Marek Jastrząb
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media