ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Ostatni mit (o polityce sowieckiej) 
 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
więcej ->

 
 

Zmarł profesor Tomasz Strzembosz


W Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł jeden z najwybitniejszych historyków dziejów najnowszych Polski, prof. Tomasz Strzembosz. Miał 74 lata.

Tomasz Strzembosz był profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) i Instytutu Studiów Politycznych PAN. W latach 1989-1993 był przewodniczącym Rady Naczelnej Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, następnie honorowym przewodniczącym ZHR. Był badaczem historii Polski okresu II wojny światowej.

Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskał magisterium. Tytuł profesorski otrzymał w 1991 r.

Zainteresowania prof. Tomasza Strzembosza koncentrowały się na tematyce konspiracji warszawskiej. Od 1982 r. zaczął badać partyzantkę antysowiecką, najpierw w Białostockiem, nad Biebrzą, potem w dawnych województwach północno-wschodnich II RP. Był prekursorem badań nad konspiracyjną walką zbrojną w okupowanej Warszawie, dziejami partyzantki i konspiracji na Kresach Północno-Wschodnich RP w czasie okupacji sowieckiej 1939-1941 oraz znawcą sowieckiego systemu okupacyjnego.

Tomasz Strzembosz od 1945 r. był związany z harcerstwem. M.in. współtworzył Niezależny Ruch Harcerski (NRH) i był jego wiceprzewodniczącym, w 1989 r. był jednym z twórców Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Od 1980 r. uczestniczył w pracach NSZZ "Solidarność" w Instytucie Historii PAN, w latach 1982-1989 był członkiem podziemnej Rady Edukacji Narodowej i uczestniczył w pracach Społecznego Komitetu Wydawnictw Niezależnych, był także wiceprzewodniczącym Rady Naukowej Archiwum Wschodniego w latach 1989-1994 oraz wiceprzewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Studiów Politycznych PAN. Był współzałożycielem "Komitetu Upamiętniającego Polaków Ratujących Żydów".

Opublikował kilkaset prac historycznych, w tym m.in. "Oddziały szturmowe konspiracyjnej Warszawy 1939-1945", "Akcje zbrojne podziemnej Warszawy 1939-1945", "Rzeczpospolita podziemna" oraz "Antysowiecka partyzantka i konspiracja nad Biebrzą X 1939-VI 1941".
16 październik 2004

PAP 

  

Archiwum

Przekręt w koloratce
styczeń 7, 2004
http://trybuna.com.pl
Koszty systemu emerytalnego zostaną ograniczone?
sierpień 7, 2002
PAP
Tomasz Gross – czy to profesor od żydowskiej historii, czy być może histerii Żydów uwłaczających Polakom?
styczeń 18, 2008
aferyprawa
Fragment rozmowy z jednym z Iluminatów. Czy należy mu wierzyć ? Oceńcie sami.
styczeń 23, 2007
marduk
Podcinanie gałęzi na której się siedzi
marzec 31, 2004
www.krakow.pl
Pamięci oszczędnego przedwojennego Fiskusa
marzec 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Nowy Dzień", stare zwyczaje
grudzień 14, 2005
PAP
Eksport demokracji po amerykańsku
maj 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Turcję skazano na osłabienie i zamęt?
październik 25, 2007
marduk
Demonstracja antywojenna na zakończenie Forum Społecznego w Brazylii
styczeń 29, 2003
PAP
Trudne pytania do entuzjastow UE
lipiec 22, 2008
Goska
Teraz kolej na ziemię rolną
luty 18, 2008
Artur Skoneczko
Czy Rosja jest supermocarstwem?
marzec 17, 2008
tłumacz
Moja Ojczyzna
sierpień 1, 2003
przesłała Elżbieta
Wyroki za mówienie prawdy
luty 12, 2007
Ratowanie stoczni
marzec 28, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Jeśli Bóg o nas zapomniał
maj 27, 2005
Wojciech Kozłowski
Czy Nadal Pogoda Dla Żydów?
marzec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Rząd nie ograniczy niezależności NBP
czerwiec 20, 2002
PAP
Spotkanie ostatniej szansy
październik 30, 2005
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media