ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ile jest w Polsce niezależnych mediów? 
2 sierpień 2020     
Jaki paragraf? 
20 kwiecień 2020     
Legionella w Polsce 2023? 
28 sierpień 2023      Artur Łoboda
Szczepionka na nieistniejącą chorobę 
21 grudzień 2022     
Agenda antyludzka – wątek na Twitterze (X) 
11 listopad 2023     
Andrzej Zaorski 1942 -2021 
31 październik 2021     
Trzeba być lisem i lwem 
2 styczeń 2015      Artur Łoboda
Jak Zbigniew Ziobro pomaga okradać Polaków? (preludium) 
6 kwiecień 2019     
Ostrzeżenie z południa
Rozwój polityki koronowej w Australii i Nowej Zelandii daje przedsmak tego, co może nas spotkać w Europie
 
8 październik 2020      Nicolas Riedl
Na bezrybiu i rak ryba 
13 styczeń 2024      Izabela Brodacka
Zygmunt Jan Prusiński NIEBIESKI BLUES - część dziewiąta 
12 luty 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Moja Sprawiedliwa Propozycja 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
*** 
5 lipiec 2017      Jolanta Michna
Kobiecie jest zawsze mało jeden mężczyzna 
1 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
O przemówieniu pani premier trochę oczywistości 
16 czerwiec 2017      Alina
Gdzie jest Szumowski i co nam zgotował?  
24 czerwiec 2020      wRealu24
Czy można być bardziej bezczelnym - niż Zdrojewski? 
24 maj 2013      Artur Łoboda
Przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab oświadcza w chińskiej telewizji państwowej: „Chiny są wzorem dla wielu narodów” 
4 styczeń 2023      Bradford Betz
Obudź się, Polsko 
15 maj 2012     
Żyjemy w orwellowskiej dystopii, w której kłamstwa są prawdą, a prawda jest kłamstwem 
23 maj 2024     

 
 

Jak Zbigniew Ziobro pomaga okradać Polaków? (1)

Trudno o bardziej bezczelną kradzież pieniędzy niż to - co opiszę dalej.
Udział w niej bierz cały Rząd RP włączenie z Premierem i Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobro.
Jest to wymuszenie rozbójnicze na skalę miliardów złotych.

Samochód już dawno przestał być przejawem luksusu, ale stał się podstawowym narzędziem pracy dla wielu ludzi, bez którego nie mogliby pracować, a zatem utrzymywać rodziny.
I z tego powodu stał się doskonałym elementem szantażu politycznego wobec obywateli.

Dwadzieścia lat temu Leszek Balcerowicz uznał, że można zdzierać z kierowców ogromne kwoty pieniędzy i pod płaszczykiem zamiany podatku drogowego na akcyzę - podwyższył cenę paliwa o około 70 procent.
Po latach nikt już nie pamięta, że płacimy w paliwie ogromy podatek na budowę i utrzymanie dróg i dlatego politycy wprowadzają kolejne podatki dla kierowców bo ci już uwierzyli, że akcyza na paliwo to jakiś "dopust boży".
Ale pole do okradania kierowców jest bardzo rozległe. Wymyślono już "podatek ekologiczny".
Lecz największym jest PODATEK OD NIEZNAJOMOŚCI PRAWA!

Nazywa się on Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Za czasów tak zwanej "komuny" dokument opłacenia ubezpieczenia OC musiał okazać każdy kontrolowany kierowca. Nikt nie chodził po domach, czy po bazach danych i nie sprawdzał: czy każdy posiadacz pojazdu go wykupił.
Wynikało to z faktu, że ubezpieczeniu podlegały TYLKO pojazdy poruszające się po drogach.

Dlaczego tak nie jest teraz?

To retoryczne pytanie zadam WSZYSTKIM polskim kierowcom!

W kwestii obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów obowiązują TYLKO dwa zapisy Prawa: (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

1. Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym - w którym Artykuł 38 głosi: "Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:
ustęp 3) dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie",

2. Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych - gdzie w Artykule 23. 1. napisano " Posiadacz pojazdu mechanicznego jest obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu."

Podkreślam wyraźnie, że NIE MA ŻADNYCH INNYCH PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH UBEZPIECZENIA POJAZDÓW!
Dlatego przedstawiciele Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego fałszują obowiązujące Prawo twierdząc, że Artykuł 23. 1. zacytowanej Ustawy głosi "obowiązek ubezpieczenia ciąży na każdym posiadaczu zarejestrowanego pojazdu bez względu na zakres i charakter jego użytkowania".
Jest to oczywiste kłamstwo i zgodnie z obowiązującym Prawem byłoby to przestępstwo z artykułu 231. § 1. Kodeksu Karnego głoszącego:
"Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Problem w tym, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny jest prywatną firmą założoną w 1991 roku przez angielskiego żyda!
Jego pracownicy NIE SĄ FUNKCJONARIUSZAMI PUBLICZNYMI, ale ZŁODZIEJAMI podszywającymi się pod urzędników.


Jeżeli Państwo w to nie wierzą - to proszę sprawdzić w KRS:
http://www.krs-online.com.pl/ubezpieczeniowy-fundusz-gwarancyjny-krs-396390.html

Nie wszystko jest mi do tej pory wiadome, ale wygląda na to, że działanie UFG oparte jest na oszustwie podobnym do Banku Rezerw Federalnych w USA.
Prawdopodobnie właściciel UFG skorumpował zdominowany przez SLD Sejm i w 2003 roku uchwalona została "Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ", która powoływała instytucję o takiej samej nazwie, a więc " Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny"

Ustawa Sejmowa może powołać TYLKO instytucję państwową, a nie firmę prywatną i do tego działającą od 12 lat!
Od pewnego czasu "żydowski" UFG podszywa się pod instytucją państwową i żąda od Urzędów Skarbowych egzekucji wymyślonych przez siebie kar wobec kierowców.

Nie znalazłem w polskim ustawodawstwie ŻADNEGO aktu prawnego przekazującego uprawnienia Ustawy z z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym... w jakiekolwiek ręce.
Nawet - gdyby takie coś istniało - to nie ma żadnej mocy prawnej, bo jest sprzeczne z Konstytucją i całością polskiego prawodawstwa!

Bezczelność i złodziejskie praktyki pracowników UFG po wielokroć przewyższają wszystko to - co się działo z Amber Gold!
I tak samo - jak w przypadku Amber Gold - które działało pod osłoną Donalda Tuska, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny prowadzi swoją przestępczą działalność pod ochroną  Zbigniewa Ziobro!

Ponieważ większość Polaków nie zna obowiązującego w Polsce Prawa to skrótowo opiszę pewien jego aspekt.

W Państwie Prawa istnieją instytucje kontrolne, które negatywny wynik swoich kontroli kierują do instytucji sądowniczych. A te wydają wyrok - od którego można się odwołać.
Warunek dwu-instatcyjności, w więc odwołania od nakazu, bądź wyroku jest fundamentem polskiego Prawa!
W przypadku drobnych wykroczeń funkcje sądownicze ma też funkcjonariusz kontrolujący. Na przykład Policjant, który wlepi 50 złotych mandatu.
I nawet od tej decyzji ma prawo odwołać się kierowca.

Tymczasem - w wyniku przestępczej działalności UFG - kierowca nie ma prawa do niczego, bo działające w związku przestępczym Urzędy Skarbowe "egzekwują", a więc OKRADAJĄ Obywateli na podstawie żądań prywatnej firmy o nazwie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny! A dziś są to kwoty 4000 złotych!

Podkreślam wyraźnie: uprawnienie kontrolne i uprawnienie sądownicze posiadają TYLKO funkcjonariusze instytucji publicznych, a nie prywatnej firmy założonej przez jakiegoś oszusta!
Natomiast obowiązek ubezpieczenia dotyczy TYLKO pojazdów poruszających się po drogach, a nie stojących pod domem, albo na prywatnej posiadłości!


Tyle na razie, bo materiał jest bardzo rozległy, a chciałbym by Polacy dokładnie to zrozumieli.
9 kwiecień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Dzięki Arturze. Nie byłam świadoma tego kolejnego oszustwa.
2002 rok to chyba rządy SLD-PSL?
Co ciekawe trudno dojść kto był inicjatorem tego przepisu i kto go opracował. Wówczas wiedzielibyśmy dokładnie KTO NAS TAK URZĄDZIŁ?

2019-04-09
Alina

 

Nie spiesz się Alino z wnioskami.
To dopiero preludium bis.

2019-04-09
Artur Łoboda

  

Archiwum

Polska ofiarą walki o globalne imperium?
czerwiec 14, 2007
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Absudalny Dramat Imperium Bush’a
kwiecień 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Próba symulacji
lipiec 11, 2008
Artur Łoboda
Strategia
wrzesień 28, 2004
aa
KTO RZˇDZI ŚWIATEM?
styczeń 24, 2004
Komu potrzebne jest Red Watch
luty 27, 2008
Artur Łoboda
Oświadczenie Primum Non Nocere - o protestach Służby Zdrowia i ustawie 203
luty 16, 2005
dr Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Gdy ofiara staje się katem .......
styczeń 6, 2009
Artur Łoboda
Szacunek dla dat
luty 22, 2003
List otwarty do IPN W-wa
listopad 26, 2007
Bogusław
To wreszcie spisane, krążyło po Warszawie dawno
marzec 21, 2007
Świadek
Pieniądz Drożeje na Świecie
październik 14, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Dziewczyna? Do ilu lat?
lipiec 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Mafia w Kościele Mariackim
czerwiec 19, 2006
Stan Dawid Ligoń
"Faszyści" - do gazu!
czerwiec 21, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Rzeczpospolita konfidencka
kwiecień 11, 2007
Witold Kowalczyk
Skandal z lekiem corhydron
listopad 9, 2006
Adam Sandauer
Jak mówić dużo nie mówiąc nic
luty 27, 2003
Moralne harakiri
kwiecień 6, 2003
Artur Łoboda
Bezrobocie mlodych
sierpień 27, 2005
przeslala Elzbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media