ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
więcej ->

 
 

Zbliża się kres bezkarności...



nagrany na gorącym uczynku...

Warszawa, 31 pa?dziernika 2003
Rzeczpospolita Polska
Rzecznik Praw Obywatelskich
RPO-446659-IV/2003/GR


Pan

dr Grzegorz Kurczuk
Minister Sprawiedliwości
Prokurator Generalny RP
Warszawa


Przesyłam uprzejmie w załączeniu kopię wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich do Prokuratora Rejonowego W Świnoujściu w sprawie zbadania zasadności wszczęcia postępowania karnego przeciwko Panu Januszowi Żmurkiewiczowi (pełniącemu funkcję Prezydenta Miasta Świnoujście) o czyn z art. 231 par.1 k.k.

Ze względu na dużą wagę społeczną przedstawionego w wystąpieniu problemu i jego ogólniejszy wymiar, uprzejmie proszę o objęcie nadzorem postępowania Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu w tej sprawie

ZASTĘPCA
Rzecznika Praw Obywatelskich
Stanisław Trociuk


Zał. 1

Rzeczpospolita Polska
Rzecznik Praw Obywatelskich
RPO-446659-IV/2003/GR


Warszawa, 31 pa?dziernika 2003
Prokurator Rejonowy
w Świnoujściu
ul. Paderewskiego 6
72-600 Świnoujście

Na podstawie art. 12 pkt 2 ustawy z dnia 15 lipca 1987 o Rzeczniku Praw Obywatelskich (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r., Nr 14, poz. 147) zwracam się o zbadanie zasadności wszczęcia postępowania karnego przeciwko Panu Januszowi Żmurkiewiczowi (pełniącemu funkcję Prezydenta Miasta Świnoujście) o czyn z art. 231 par.1 k.k.

Konieczność wystąpienia z niniejszym wnioskiem powstała na tle następującego stanu faktycznego.

Do Rzecznika Praw Obywatelskich w dniu 22 sierpnia 2003 r. wpłynęła skarga Państwa Anatola Tyszkiewicza i Bożeny Garbacz Tyszkiewicz. Skarżący podnieśli, że w czerwcu 2003 r. złożyli do Prezydenta Miasta Świnoujście podanie o zmianę pozwolenia na budowę. Prezydent Miasta Świnoujście uzależnił wydanie decyzji zgodnej z żądaniem Skarżących od dokonania przez nich z gminą Świnoujście czynności prawnej w postaci sprzedaży nieruchomości. Prezydent przygotował i podpisał projekt takiego porozumienia, jak również projekt stosownej decyzji administracyjnej. Wobec nie podpisania przez Skarżących przedmiotowego porozumienia, wnioskowana przez nich decyzja o zmianie pozwolenia na budowę nie została im formalnie doręczona, a postępowanie w tej sprawie zostało zawieszone do czasu zakończenia postępowania nadzorczego prowadzonego przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, wszczętego na skutek zawiadomienia Prezydenta Miasta Świnoujście.

Okoliczności powyższe wynikają nie tylko z oświadczeń skarżących, ale również z zebranych dokumentów, w tym projektu porozumienia, nagrania magnetofonowego dokonanego przez Pana Anatola Tyszkiewicza, a także wyjaśnień złożonych Rzecznikowi przez Pana Janusza Żmurkiewicza.

W ocenie Rzecznika może zachodzić uzasadnione podejrzenie popełnienia przez Pana Janusza Żmurkiewicza przestępstwa z art. 231 par. 1 k.k. przez to, że działając jako funkcjonariusz publiczny (Prezydent Miasta Świnoujście) uzależnił pomimo braku do tego podstaw prawnych dokonanie czynności urzędowej w postaci wydania decyzji zmieniającej decyzję o pozwoleniu na budowę od dokonania przez stronę z Gminą Świnoujście czynności cywilnoprawnej, przez co działał na szkodę zarówno interesu publicznego, jak i prywatnego.

Przestępstwo z art. 231 par. 1, nazywane w orzecznictwie i literaturze przestępstwem nadużycia władzy, polega na tym, że funkcjonariusz publiczny przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

Na gruncie niniejszej sprawy nie budzi wątpliwości fakt, że Prezydent Miasta jest funkcjonariuszem publicznym w rozumieniu art. 115 par. 13 pkt 4 k.k.

W ocenie Rzecznika Pan Janusz Żmurkiewicz nadużył swoich uprawnień, albowiem uzależnił wydanie decyzji od okoliczności prawem nie przewidzianych, tj. od zawarcia z gminą umowy przeniesienia własności nieruchomości.

Stosownie do art. 7 Konstytucji RP, organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Ta fundamentalna w demokratycznym państwie prawnym zasada została rozwinięta w art. 7 i 8 k.p.a. Istotnym również jest czego zdaje się nie dostrzegać Prezydent Miasta Świnoujście rozróżnienie między organem administracji publicznej działającym w sferze imperium, a gminą działającą jako osoba prawna w sferze dominium.

Żaden przepis obowiązującego prawa nie uprawnia organu właściwego do wydania decyzji administracyjnej w przedmiocie pozwolenia na budowę do uzależnienia rozstrzygnięcia od dokonania przez stronę postępowania administracyjnego czynności prawnej z gminą. Podkreślenia również wymaga, że decyzja o wydaniu lub zmianie pozwolenia na budowę jest typowym przykładem tzw. decyzji związanej, a więc w przypadku spełnienia przez stronę przesłanek przewidzianych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r., Nr 106, poz. 1126 ze zm.) właściwy organ nie może odmówić wydania decyzji (por. np. wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 2 września 1998 r., IV S.A. 2311/96, LEX nr 43803).

Jeżeli chodzi o działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, to w orzecznictwie utrwalony jest już pogląd, że przestępstwo z art. 231 par. 1 k.k. jest przestępstwem formalnym. Działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego nie jest charakterystyką skutku, lecz zachowania się sprawcy. Samo powstanie szkody, a nawet jej bezpośrednie niebezpieczeństwo, nie jest znamieniem tych czynów zabronionych (zob. postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 25 lutego 2003 r., WK 3.03, OSNKW 2003, nr 5-6, poz. 53 i cyt. tam orzecznictwo, a zwłaszcza wyrok Sądu Najwyższego z dnia 2 grudnia 2002 r., IV KKN 273/01, LEX nr 74484).

Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich na gruncie niniejszej sprawy mamy do czynienia z działaniem na szkodę interesu prywatnego, albowiem postępowanie Prezydenta Miasta godzi w interesy inwestora w procesie budowlanym.

Postępowanie Pana Janusza Żmurkiewicza może być również rozpatrywane w opinii Rzecznika Praw Obywatelskich jako działanie na szkodę interesu publicznego. Zachowanie to pozostawało bowiem w sprzeczności z wynikającym z art. 64 ust. 1 Konstytucji nakazem ochrony własności i innych praw majątkowych. Naruszenie zaś praw i wolności konstytucyjnych, jako praw podstawowych, zawsze musi być uznane za godzące równocześnie w interes publiczny.

W interesie ogólnym leży bowiem przestrzeganie praw zagwarantowanych przez Konstytucję RP.

Mając powyższe okoliczności na uwadze wnoszę jak na wstępie.

ZASTĘPCA
Rzecznika Praw Obywatelskich
Stanisław Trociuk


Zał. 1

Załączniki:

1) kopia skargi skierowanej do RPO

2) kopia projektu porozumienia

3) kopia pisma Prezydenta Miasta

4) kopia projektu decyzji administracyjnej

5) kaseta magnetofonowa nadesłana do Biura RPO przez Skarżących zawierająca nagranie rozmowy Pana Anatola Tyszkiewicza z Panem Januszem Żmurkiewiczem.



Prezydent Miasta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz nie wiedział, że szantażowany Tyszkiewicz przyszedł na spotkanie z magnetofonem, nagrał rozmowę, a kompromitująca kaseta wylądowała na biurku Rzecznika Praw Obywatelskich

nagrany na gorącym uczynku...

Fakty: w grudniu 2001 Tyszkiewiczowie kupują od miasta nieruchomość przy Placu Słowiańskim 15 (dawna Teatralna) wraz z przyległą działką przy Placu Wolności (stoi tam kiosk Ruchu i kilka innych punktów handlowych), w sierpniu 2002 uzyskują pozwolenie na roboty remontowo-modernizacyjne,
4 czerwca 2003 wnioskują o zmianę pozwolenia na budowę i wkrótce Anatol Tyszkiewicz dowiedział się, że bezprawnym warunkiem uzyskania decyzji jest odsprzedaż działki przy Placu Wolności.
20 czerwca i 2 lipca w Urzędzie nakłaniano Anatola Tyszkiewicza do odsprzedania działki, przygotowano dokumenty i złożono u notariusza . W jednostronnym oświadczeniu woli Żmurkiewicza nazwanym dla niepoznaki porozumieniem czytamy:
(...) W momencie podpisania umowy notarialnej, zgodnie z niniejszym porozumieniem, Prezydent Miasta wyda małżonkom Bożenie Garbacz-Tyszkiewicz i Anatolowi Tyszkiewicz wszystkie decyzje przewidziane prawem na wniosek złożony w dniu 4 czerwca 2003 roku do Wydziału Architektury i Budownictwa (...) w celu kontynuowania rozpoczętej budowy (elewacja, wentylacja, ściany działowe) w zakresie zmodyfikowanym postanowieniem niniejszego porozumienia (...)

Tyszkiewicz przekonał się, że uprzejmymi rozmowami nie przełamie tego szantażu i na kolejną rozmowę 7 lipca 2003 zabrał ze sobą magnetofon...

Żmurkiewicz nęcił wówczas Tyszkiewicza gotową, podpisaną 3 lipca 2003, decyzją z o zmianie pozwolenia na budowę z opieczętowanymi załącznikami, ale odmówił przekazania jej na ręce Tyszkiewicza, ponieważ on nie godził się odsprzedać działki. Nazajutrz, 8 lipca 2003, Tyszkiewiczowie kierują do prezydenta pismo, w którym czytamy:
(...) prosimy o bezwarunkowe i bezzwłoczne przekazanie nam kompletu faktycznie zatwierdzonej dnia 03.07.2003r dokumentacji. (...) wszelkie działania polegające na szantażowaniu i zastraszaniu nas są niedopuszczalne (...)
W odpowiedzi Żmurkiewicz 11 lipca 2003 nakazuje Joannie Smalc, Naczelnikowi Wydziału Architektury::
W związku ze stwierdzeniem przeze mnie wykonania prac elewacyjnych na elewacji frontowej budynku przy ul. Plac Słowiański 15 w Świnoujściu, polecam zawiesić postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę objętej wnioskiem P. Garbacz-Tyszkiewicz Bożeny i P. Tyszkiewicz Anatola, zam. w Świnoujściu ul. (...) i przekazać całość akt sprawy w trybie pilnym do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (...)
Przestraszona Smalc dokonuje rzeczy prawnie niemożliwej: zawiesza postępowanie administracyjne, które osiem dni wcześniej zakończyła... wydaniem pozwolenia na budowę!!!
Żmurkiewicz przeciwko Tyszkiewiczom nakręca media. W telewizji kablowej, prasie i na konferencji prasowej zarzuca samowolę budowlaną, podczas gdy nie było i nadal nie ma prawomocnego dokumentu, który taki stan urzędowo stwierdza. Sprzedajne gazetki usiłują rozmydlić sprawę. Żmurkiewicz publikuje swoje kłamstwa na koszt podatników w Głosie Szczecińskim. Rzecznik Praw Obywatelskich żąda wyjaśnień od Żmurkiewicza, anemiczne śledztwo w tej sprawie wszczyna prokuratura, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych każe Radzie Miasta zbadać skargę na prezydenta. Żmurkiewicz mataczy. Rada Miasta 23 pa?dziernika potwierdza swój współudział w bezprawiu Żmurkiewicza podejmując uchwałę o niezasadności skargi Tyszkiewicza. Chwilę pó?niej wyłącznie głosami radnych SLD kompromituje się uchwałą potępiającą niżej podpisanego za informowanie opinii publicznej o przestępstwach Żmurkiewicza ( duch Stalina odrodził się w Świnoujściu? ).

Rozbestwiony bezkarnością Żmurkiewicz naciska na prokuraturę aby ta wszczęła postępowanie karne przeciwko mnie za rzekome znieważenie i z satysfakcją rozgłasza, że poplecznicy polecenie wykonują... Wydaje się, że pozostanie bezkarny, że nikt nie zareaguje.

Żmurkiewicz nie wiedział że szantażowany Tyszkiewicz nagrał rozmowę i kompromitujące nagranie wylądowało na biurku Rzecznika Praw Obywatelskich

Teraz już wie i mogą dowiedzieć się wszyscy czytelnicy, którzy przeczytają zamieszczone wyżej dokumenty.

Zbliża się kres bezkarności...

Stanisław Możejko tel. 0602 101 512

e-mail: stan_mozejko@wp.pl

26 listopad 2003

 

  

Archiwum

Widziane z Ameryki - komentarze z USA (5) ZNIEWOLENIE AMERYKAŃSKIEJ PRAWICY? (część pierwsza}
styczeń 10, 2005
Janowski żąda głosowania w sprawie Stoen-u
grudzień 3, 2002
PAP
"Jestem Obywatelem USA a nie małpą!"
luty 8, 2004
antycenzor
Samoobrona będzie usuwana z komisji wyborczych siłą?
czerwiec 7, 2004
PAP
Analfabetyzm prawny w sądach
marzec 26, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Dokąd zmierzasz Polsko
sierpień 17, 2003
przesłała Elżbieta
Związki fundacji Maksymiuka z WSI
styczeń 28, 2007
Drodzy Rodacy
kwiecień 18, 2003
Dwie rocznice
maj 19, 2007
Wieslaw Kwasniewski
Kto naprawdę rozdaje karty
styczeń 6, 2006
Artur Łoboda
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (7)
listopad 14, 2003
Ile dopłacimy do Unii?
grudzień 8, 2002
Małgorzata Goss http://www.naszdziennik.pl/
Dlaczego politycy wspierają mafie
lipiec 28, 2005
PAP
"Dziewiąta cywilizacja" w działaniu (1)
styczeń 17, 2005
OLIGARCHIA - RODOWÓD
czerwiec 8, 2008
Klaudiusz Wesołek
USA, Iran – a sprawa polska
maj 8, 2006
Janusz Korwin-Mikke
Terazniejsza edukacja
listopad 30, 2005
Goska
Nas nie wygonią
kwiecień 9, 2003
słowa Marek Błaszczyk
Quasi-religijność przekazu telewizyjnego
kwiecień 7, 2003
Ewa Borowik-Dąbrowska
Kraków: Proces o rekordowe odszkodowanie
październik 7, 2004
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media