ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Aforyzm -  
26 kwiecień 2024      Zygmunt Jan Prusiński
Badanie wykazało zwiększone ryzyko padaczki, ciężkiego wstrząsu alergicznego, zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci, którym wstrzyknięto szczepionki przeciwko Covid-19 
22 czerwiec 2024     
Debil Wałęsa postuluje nawrót komunizmu 
25 luty 2011      Artur Łoboda
Pisowscy krętacze i spolegliwi frajerzy 
23 wrzesień 2019      Artur Łoboda
Portfolio Grzegorza Brauna 
13 kwiecień 2025      Artur Łoboda
Witaminy 
5 styczeń 2021     
Uwaga ! Bronek idzie... 
3 lipiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Zygmunt Jan Prusiński ZATOKA INTYMNEGO PRZYMIERZA - część dziesiąta 
5 listopad 2021      Zygmunt Jan Prusiński
The US is squeezing China out of Venezuela 
24 luty 2026      Vitaliy Timoschuk
Kim są prawdziwi ludzie kultury? 
1 czerwiec 2010      Artur Łoboda
Anthony Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”  
14 maj 2021      Colin Todhunter
Polska Leni Riefenstein 
21 luty 2020     
Euro Przeszkodą w Poprawie Gospodarki USA 
12 styczeń 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Zygmunt Jan Prusiński ZATOKA INTYMNEGO PRZYMIERZA - część szósta 
13 październik 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (25.06.2011) 
2 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Międzynarodowy apel przeciw wdrożeniu 5G 
21 listopad 2022     
Paszporty szczepień i nie tylko 
11 styczeń 2023      Liberty Counsel
Państwo z dykty 
15 kwiecień 2020     
Trzecia Mafia 
3 styczeń 2025     
Prawo, czy loteria? 
16 listopad 2016     

 
 

Sekretarz Marynarki Wojennej ostrzega: jeśli przemysł obronny nie może zwiększyć produkcji, to uzbrojenie zarówno Ukrainy, jak i USA może stać się „wyzwaniem”

Jeśli producenci broni nie będą w stanie zwiększyć produkcji w ciągu najbliższych 6 do 12 miesięcy, Stany Zjednoczone mogą uznać za „wyzwanie” dalsze zbrojenie i pomoc Ukrainie, powiedział w środę sekretarz Marynarki Wojennej.

Carlos Del Toro rozmawiał z grupą reporterów na marginesie konferencji Stowarzyszenia Marynarki Wojennej w Arlington w Wirginii, zaledwie kilka dni po tym, jak administracja Bidena ogłosiła , że ​​wyśle ​​bojowe pojazdy opancerzone na Ukrainę. 
Niektórzy republikanie naciskają , by Stany Zjednoczone przestały dostarczać Kijowowi broń.
 
Sekretarz został poproszony o ustosunkowanie się do uwag wygłoszonych na konferencji przez admirała Daryla Caudle'a, dowódcę Dowództwa Sił Floty USA. Caudle, powiedział reporter, martwiąc się, że „marynarka wojenna może dojść do punktu, w którym będzie musiała podjąć decyzję, czy musi uzbroić siebie, czy uzbroić Ukrainę, i czy marynarka wojenna dotarła już do tego krytycznego punktu?”
 
 
Del Toro odpowiedział: „Jeśli chodzi o dostawy systemów uzbrojenia do walki na Ukrainie…
Tak, to zawsze nas martwi. 
I monitorujemy to bardzo, bardzo dokładnie. 
Nie powiedziałbym, że jesteśmy już na miejscu, ale jeśli konflikt będzie trwał przez kolejne sześć miesięcy, przez kolejny rok, z pewnością będzie nadal obciążał łańcuch dostaw w sposób stanowiący wyzwanie”.
 
Sekretarz Marynarki Wojennej powiedział, że zastępca sekretarza obrony Kathleen Hicks „bardzo ściśle współpracuje z przemysłem [obronnym], aby zmotywować go do poznania wyzwań lub przeszkód, jakie stoją przed zwiększeniem własnego tempa produkcji”.
 
„To oczywiste, że wiesz, te firmy mają znaczny plan na przyszłość” — powiedział Del Toro.
„Muszą teraz inwestować w swoją siłę roboczą, a także w inwestycje kapitałowe, które muszą poczynić we własnych firmach, aby zwiększyć tempo produkcji”.
 
Większość amerykańskiej broni wysyłanej na Ukrainę pochodzi z zapasów armii, a nie marynarki wojennej. 
Mimo to amerykańscy urzędnicy niedawno ogłosili, że zaczną wysyłać pociski Sea Sparrow na Ukrainę. 
W ubiegłym roku Dania przekazała Ukrainie amerykańskie rakiety Harpoon . 


Przemawiając wcześniej na konferencji SNA, Caudle powiedział, że terminowość dostaw broni ma realne implikacje zarówno dla sił zbrojnych Ukrainy, jak i USA.
„Nie… mówię o tym, co mi robi, mówię oczywiście o tym, że pomożemy krajowi – dostarczymy potrzebne nam rzeczy – aby mogli wygrać ten konflikt z Rosją i to nie oznacza zniszczyć i cofnąć do mrocznych wieków” – powiedział.
 
W ciągu ostatnich trzech lat firmy obwiniały za opóźnienia w produkcji broni i problemy z łańcuchem dostaw - niedobory pracowników wynikające z pandemii COVID-19.
 
Mimo to Caudle oskarżył firmy obronne o wykorzystywanie pandemii jako wymówki dla niedotrzymania terminów dostaw broni. 
 
„Nie jestem aż tak wyrozumiały dla bazy przemysłu obronnego. 
Po prostu nie jestem – powiedział. 
„Nie wybaczę faktu, że nie dostarczacie amunicji, której potrzebujemy. 
Wszystkie te rzeczy o COVID, częściach, łańcuchach dostaw, po prostu mnie to nie obchodzą. 
Wszyscy mamy trudne zadania”.
 
Caudle wyraźnie wspomniał o spóźnieniu dostaw torped i myśliwców przechwytujących Standard Missile-6. 
Dostawy SM-6, które są produkowane przez Raytheon Technologies, zostały częściowo spowolnione z powodu problemów z uzyskaniem silników rakietowych od kluczowego dostawcy Aerojet Rocketdyne.
 
„Mówimy o walkach wojennych i bezpieczeństwie narodowym oraz o starciu z konkurentem i potencjalnym przeciwnikiem, które nie przypomina niczego, - co kiedykolwiek widzieliśmy, i ciągle bawimy się z tymi dostawami” – powiedział admirał. 
„Nie widzę dobrej odpowiedzialności i nie widzę dobrego zwrotu z inwestycji ze strony rządu, naprawdę nie”.
 
 
 
Źródło:
https://www.defenseone.com/threats/2023/01/navy-secretary-warns-if-defense-industry-cant-boost-production-arming-both-ukraine-and-us-may-become-challenging/381722/
18 styczeń 2023

Marcus Weisgerber 

  

Komentarze

  

Archiwum

Prawda podobno wyzwala
październik 17, 2006
PAP
Myślom naszym zabitym podle przez krętacza
sierpień 1, 2003
KRRiT: monitoring programowy Radia Maryja PAP
grudzień 3, 2002
PAP
Sprawa Kurdystanu utrudnia destabilizację Iranu przez USA
listopad 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Podstępny rak toczy służbę zdrowia
lipiec 20, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
List prywatny
maj 27, 2003
przesłała Elżbieta
Obcokrajowcy popełniają samobójstwa w aresztach deportacyjnych!
grudzień 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Komisja Europejska zgodziła się na propozycje SSE
lipiec 27, 2002
PAP
USA tonie w długach, a Chiny boją się wolnej wymiany swojej waluty?
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
al-Kubaysi: Proces polityczny korzystny dla Al-Kaidy
sierpień 10, 2007
przysłał marduk
Na ratunek
październik 13, 2003
PAP
Plan głodu
lipiec 21, 2008
David Icke
Polski złoty czy euro, to być albo nie być dla państwa polskiego?
kwiecień 21, 2006
Dariusz Kosiur
Długi Cień Konszachtów Rosyjsko Niemieckich
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jews killed Jews to create the state of Israel
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Poszukiwany - porwany
styczeń 13, 2006
Gdy inteligenci maszerują
maj 24, 2007
RAZ
Wojna o ropę
marzec 22, 2003
Adam Bieniek
Kontynuatorzy z SLD (1)
czerwiec 19, 2003
Pawel Siergiejczyk
Marcowy opozycjonista mimo woli
luty 26, 2003
Leszek Skonka
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media