|
Lepiej zlekceważyć
|
|
Zawsze zaczyna się od małego kompromisu, by z czasem wpaść po uszy w bagno moralne.
Wbrew temu - co mi doradzają "życzliwi", nie można sprzeniewierzyć się własnej godności, bo żaden cel nie uświęca środków, a haniebne postępki czynią ten cel bezwartościowym.
W latach - gdy platformowy Minister Kultury i dziedzictwa Narodowego - Bogdan Zdrojewski uruchomił plan zniszczenia Polskiej Kultury, pisałem nieraz o metodach działania degeneratów planujących zniewolenie Narodu Polskiego.
Kultura Polska była w tych planach przeszkodą i dlatego czynili wszystko - by zniszczyć Naszą kulturę, a tą drogą Naszą tożsamość narodową.
Czyniłem też wtedy ogrom przygotowań do realizacji projektu edukacyjnego - definiującego: czym w XXI wieku jest sztuka.
Przyjąłem jednak fundamentalną postawę zero kompromisów.
Albo zdefiniuję kulturę zgodnie ze swoją wiedzą i kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, albo nic nie przekażę Rodakom.
Przez sześć lat składałem wnioski o granty i dofinansowanie we wszystkich możliwych programach ówczesnego Rządu, oraz międzynarodowych w konkursach.
Robiłem to mimo wiedzy, że "oceniającymi projekty" są lewacy z Krytyki Politycznej.
Był to swoisty nowotwór moralny w polskiej rzeczywistości, którego autorem była Platforma Obywatelska. A ja zbierałem na to dowody
Przyznam też że miałem wtedy choć niewielką, a jednak nadzieję, że po upadku Platformy Obywatelskiej "nowa władza" się opamięta.
Nawet nie liczyłem, że to będzie PiS. Ktokolwiek nastąpi wykaże się większą odpowiedzialnością niż Zdrojewski - naiwnie marzyłem.
Kiedy PiS przejął władzę nad Polską i finansami w dziedzinie kultury - stał się dokładnie taki sam - jak jego poprzednicy.
Szambo w TVP jest może nieco śmieszniejsze i żenujące jak disco-polo. Ale w dziedzinie kultury to dalej szambo.
O zdefiniowaniu czym w XXI wieku jest kultura i sztuka - nie może być mowy również pod rządami PiS.
Oni - podobnie jak ich poprzednicy NIE CHCĄ, by społeczeństwo popełniło grzech pierworodny i poznało czym w kulturze jest dobro i zło.
Gdyby bowiem posiadało taką wiedzę to całkowicie zignorowałoby takie indywidua - jak Marina Abramovic.
Zamiast adekwatnego wobec danej osoby zlekceważenia - niektórzy Polacy robią takiemu indywiduum wielką reklamę pisząc petycje - oraz protestując przeciwko jej występom.
Robią więc osobie bezwartościowej bardzo dużą reklamę, która jest wiele cenniejsza - od milionów z Naszych podatków.
Takie osoby powinno się zlekceważyć i traktować jak powietrze.
|
|
11 marzec 2019
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Znam gminę, w której głos ludu wygląda jeszcze inaczej.
Ignorowania tacy artyści nie zauważą, a zawsze znajdzie się usłużny zboczeniec, który coś napisze, coś nagra, coś pokaże, żeby zbulwersować.
Otóż w tej gminie niezadowolony z władz gminy człowiek daje upust swemu niezadowoleniu w jednoznaczny sposób. Nad ranem, kiedy nikogo nie ma w okolicy po prostu s.a na progu urzędu. Jednym z pierwszych wchodzących jest burmistrz, więc musi to zobaczyć.
Może to jest sposób na artystów, którzy swoje g...o wciskają opinii publicznej?
Niestety dla niezadowolonych urząd zamontował kamery .....
Wiadomo, że ten sposób walki ze zboczeńcami nie jest możliwy. Ale można pójść na spotkanie z "Artystką" z plakatami-obrazkami z dużą kupą. Nie śmierdzi a ma tę sama wymowę. I zostawić artyście, politykowi te obrazki ku przestrodze i refleksji. Albo można dokleić na wszystkich jej plakatach, żeby ostrzec publikę, czego ma się spodziewać.
Ponoć są też atrapy kupy. Też świetny rekwizyt do pozostawienia artystce, czy podobnemu artyście na pamiątkę pobytu w Polsce. |
|
2019-03-12
Alina
|
 |
|
|
Pisałem wielokrotnie i powtórzę to jeszcze raz.
Takie patologie pojawiają się TYLKO DLATEGO, że antypolscy Ministrowie Kultury TOTALNIE BLOKUJĄ polską kulturę!
Jak na widoku publicznym zobaczymy człowieka zdrowego - to garbaty będzie dostatecznie wyraźny!
Ponieważ nie ma żadnego punktu odniesienia w postaci rzeczywistej kultury - to psychole i zboki lansują się w lewackich mediach twierdząc, że są "artystami", a nie - w rzeczywistości psychopatami!
|
|
2019-03-12
Artur Łoboda
|
 |
|
|
No to trzeba sprezentować kupę w pierwszej kolejności samemu ministrowi.
Niniejszym oznaczam ministra kultury KUPĄ za finansowanie antypolskich i antykulturowych imprez. |
|
2019-03-12
Alina
|
 |
|
|
Niniejszym odznaczam ministra kultury Glińskiego kolejnymi odznaczeniami, na które zasłużył tolerując działania Teatru Powszechnego w Warszawie.
Odznaczam ministra żelazną swastyką oraz żelazną gwiazdą Dawida za finansowanie narracji, że to Polacy są nazistami, faszystami i antysemitami, zgodnie z wrogim niemieckim i żydowskim interesem historyczno-politycznym.
Minister Gliński posiada więc już order kupy, żelazną swastykę i żelazna gwiazdę Dawida.
Jest nadzieja, że te kompromitujące PiS odznaczenia zostaną przez mnie cofnięte, pod warunkiem, że z publicznego obiegu zniknie dyrekcja Teatru Powszechnego oraz poseł Mieszkowski, piewca wszelkich zboczeń i antypolskich instalacji, zero intelektualne i moralne. |
|
2019-03-13
Alina
|
|
|
|
Abp Kondrusiewicz: uznajemy prawosławny charakter Rosji
sierpień 28, 2002
PAP
|
"Zła gospodarka wynika ze złej prywatyzacji"
marzec 25, 2004
PAP
|
Nuklearne Zagrożenie USA i Strach w Pakiststanie
styczeń 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Passentowa choroba
wrzesień 29, 2003
Andrzej Kumor
|
Ojciec Augustyn: Papież uczy pokornej akceptacji życia
sierpień 20, 2002
PAP
|
Ekonomia państwa narodowego
kwiecień 12, 2003
Roman Kafel
|
Geopolityczna siła Iranu
maj 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Oswajanie strachu
listopad 21, 2007
Jerzy Korczak
|
One for oil and oil for one
marzec 8, 2005
Przysłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Unia Europejska zjednoczona... cudem?
sierpień 19, 2004
|
Boeing za 30 groszy opuści zakłady lotnicze
październik 8, 2004
Zbigniew Krzysztyniak
|
Serwis o UE
sierpień 2, 2003
przesłała Elżbieta
|
Bez wyboru
październik 9, 2005
zaprasza.net
|
Do prostego człowieka
marzec 23, 2003
|
Prusy, Ku?nia Imperiów, 1861-1871 i jej skutki
grudzień 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Integracja czy rozbój"
luty 20, 2003
Piotr z Calgary
|
Terror „911” w USA: fakty dziwniejsze niż fikcja
październik 13, 2004
Marek Głogoczowski
|
Edukacyjne wkręcania nosa w imadło
czerwiec 2, 2008
Marek Jastrząb
|
Oszustwa GUS w polskich Rocznikach Statystycznych. Ukrywanie eksterminacji i grabieży narodu
wrzesień 15, 2007
tłumacz
|
Z poradnika agitatora
czerwiec 19, 2003
Andrzej Kumor
|
|
|