ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Podstawową funkcją mediów kontrolowanych przez wielką farmę jest ATAKOWANIE każdego, kto mówi prawdę o szczepionkach 
10 marzec 2022      Lance D Johnson
Zdrowy kręgosłup moralny 
6 październik 2014      Artur Łoboda
Każda tyrania jest taka sama 
29 grudzień 2012      Artur Łoboda
Uwagi odnośnie stosunków polsko-amerykańskich 
16 listopad 2009      Artur Łoboda
Ewa Rzeuska komentuje Święto świec Chanukowych i oszczerstwa Putina!? 
27 grudzień 2019      Alina
O wyjątkowej miłości 
7 marzec 2019      Alina
Kraj Trzeciego Świata w polskiej wersji 
21 marzec 2013      Artur Łoboda
Słaba forma polskich skoczków 
29 grudzień 2021      Artur Łoboda
Ludzie naprawdę w to wierzą 
13 czerwiec 2020      Artur Łoboda
Jeszcze raz w sprawie Nergala 
16 październik 2014      Artur Łoboda
Pożegnania: br. Zygmunt Prusiński OFMCap  
30 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Jak wyglądać będzie klęska "dobrej zmiany" 
5 kwiecień 2019      Artur Łoboda
Cisza i kobieta 
24 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Aforyzmy 13 
23 sierpień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
SPALENIE STATUTÓW KALISKICH - Wojciech Olszański i Marcin Osadowski 
13 listopad 2021     
W erotyce zasnął... 
16 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Mowa nienawiści 
13 styczeń 2018      Artur Łoboda
Organizacje pozarządowe protestują przeciwko TVP 
9 listopad 2016     
Szczepionki przeciwko Covid-19 spowodowały SPADEK średniej długości życia w USA 
14 styczeń 2024      Ava Grace
Narodowi performerzy 
4 grudzień 2013      Artur Łoboda

 
 

Totalitaryzm potrzebuje niekończących się kłamstw, by być postrzeganym jako „prawda”, i aby zapewnić, że jego obywatele popadną w szaleństwo - jak dawno temu ostrzegał George Orwell, ten niebezpieczny koszmar nadszedł


- Zachodnia cywilizacja oszalała, gdy pędzimy w stronę trzeciej wojny światowej i nuklearnej zagłady


 
 
Gdy pędzimy ku 2024 r., nie trzeba szukać zbyt daleko, aby zobaczyć, że nasz kraj oszalał, a historie w Internecie udowadniają, w jakim szaleństwie obecnie żyjemy, ponieważ jesteśmy szybko pędzeni w stronę III wojny światowej i tego, co może przerodzić się w „  nuklearny Armagedon ”, który rozegra się z dnia na dzień.

Mając na uwadze to obłąkane szaleństwo, doskonale widoczne w  artykule Rebel News sprzed kilku dni, opisującym „zawody pływackie”  na północ od Toronto, Kanada pozwoliła 50-letniemu biologicznemu mężczyźnie, który „ identyfikował się ” jako młoda dziewczyna , aby konkurować z PRAWDZIWYMI 13-letnimi dziewczynkami, łącznie z  korzystaniem z szatni dziewcząt do zmiany ubrań.

Dokąd zmierzamy jako społeczeństwo, skoro osiągnęliśmy już ten poziom wypaczonego i obłąkanego szaleństwa? 
 
Dzieje się to również w czasie, gdy niezliczeni członkowie „  Pokolenia Z ” służą w armii USA, a ludzie z dumą określają się jako „ drag queens ”, jak widać w  poście „Libs of Tik Tok” na X, ponieważ  historia Zero Hedge również jest niepokojąca.
Jak podkreśla, to samo pokolenie twierdzi również, że nigdy nie weźmie udziału w wojnach w USA, jeśli zostanie ostatecznie sporządzony, a scenariusz ten z każdym dniem wydaje się coraz bardziej prawdopodobny, biorąc pod uwagę, że Joe Biden i globaliści pędzą teraz łeb w łeb w coraz większą część swoich niekończących się wojny.
 
I jak już wielokrotnie informowaliśmy o ANP w ciągu ostatniego roku +, wszystko to dzieje się w czasie, gdy „dobro” jest nazywane „złem” przez globalistyczną klikę, a „zło” jest etykietowane jako „dobroć” , -  przez tych samych psychopatów, co oznacza, że ​​jesteśmy na dobrej drodze do zakończenia procesu „orwellowskiego” odwrócenia rzeczywistości. 
 
Jak George Orwell ostrzegał nas dawno temu w strasznych przepowiedniach, które całkowicie umknęły większości Amerykanów, „im bardziej społeczeństwo oddala się od «prawdy», tym bardziej będzie nienawidzić tych, którzy ją mówią” . 
I to ostrzeżenie sprzed kilkudziesięciu lat jest dziś wyraźnie bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek wcześniej, gdy ta sama grupa psychopatów próbuje scementować swoje niekończące się kłamstwa jako „prawdę”, demonizując jednocześnie tych , którzy je mówią. 
 
Jak omawiają Jason Bermas i JP Spears w pierwszym filmie na końcu tej historii, zatytułowanym „Making Sense of the Madness”, jako społeczeństwo zeszliśmy na głęboką wodę w obliczu globalizmu i globalistycznego programu, który jest rozpowszechniany po całej planecie i będzie tylko gorzej, jeśli nie położymy temu kresu.  
 
A pogrążanie się Ameryki w szaleństwie doskonale widać także w tej historii,  do której Steve Quayle zamieścił link na swojej stronie internetowej w  The People's Voice, donosząc, że profesor WEF oświadczył niedawno, że nadszedł czas, aby rząd światowy pozwolił pedofilom na kupowanie dzieci w celach seksualnych i porzucił „przestarzałe” przepisy zabraniające seksualności i kontaktu z nieletnimi.
Jak donosi  finansowany przez WEF profesor Johns Hopkins Jules Gill-Peterson wzywa obecnie   rządy do usunięcia piętna wokół wspierania „pracy seksualnej” z dziećmi poprzez rozpoczęcie „ruchu masowego” mającego na celu odwrócenie fali „paniki moralnej” wokół tego pomysłu.
Każdego dnia widzimy, jak szaleństwo się rozszerza.  
 
Jednak chociaż lewica w dalszym ciągu obwinia zwolenników „America First Trump ” za ten szybki upadek.
Jak donosi  historia CNN z października 2022 r., doszliśmy do punktu, w którym aż 90% Amerykanów uważa, że ​​Ameryka przechodzi obecnie przez kryzys. „ Kryzys zdrowia psychicznego ” – to nagranie na zegarku Joe Bidena.
 
Dlaczego jednak kogokolwiek z nas miałoby to w ogóle dziwić, żyjąc w kraju, w którym prawdy nazywa się kłamstwami, a kłamstwa etykietuje się jako „prawdę” ? 

Jak  ostrzegał nas także George Orwell w 1940 roku: 
„Prawie na pewno wkraczamy w epokę totalitarnych dyktatur – epokę, w której wolność myśli będzie początkowo grzechem śmiertelnym, a później pozbawioną znaczenia abstrakcją. 
Autonomiczna jednostka zostanie wymazana z istnienia.” 

Morał , jaki można wyciągnąć z tej niebezpiecznej, koszmarnej sytuacji, jest prosty. Nie pozwól, żeby to się stało. 
To zależy od Ciebie."

 
Ponieważ „totalitaryzm” potrzebuje, aby ich niekończące się kłamstwa były traktowane jako „prawda”, podczas gdy oni rzucają swoją ogromną energię na demonizowanie każdego, kto w dzisiejszych czasach nadal mówi władzy prawdę, możemy zobaczyć, jak   ostrzeżenia spełniają się na naszych oczach  od „1984” i „Archipelag Gułag” . 
 
W stalinowskiej Rosji Aleksandr Sołżenicyn zauważył, że nigdy nie można być pewnym, czy sąsiedzi, przyjaciele, współpracownicy, listonosz, a w niektórych przypadkach nawet własna rodzina zgłoszą tajnej policji przejęzyczenie, krytykę Stalina czy komunizmu. 
Bo jeśli ktoś został zgłoszony, jego los był zwykle przesądzony: 
policja zapukała do drzwi w środku nocy i wkrótce potem dostawał standardową karę „dziesiątki” – czyli 10 lat niewolniczej pracy w łagrach (obozy jenieckie). 

Ta forma inwigilacji stworzyła warunki społeczne, w których większość obywateli przyjęła hipokryzję i kłamstwo jako sposób na życie lub, jak wyjaśnia Sołżenicyn w Archipelagu Gułag: 

„Trwałe kłamstwo staje się jedyną bezpieczną formą istnienia …
Każde machnięcie językiem może zostać przez kogoś podsłuchane, każdy wyraz twarzy przez kogoś zauważony. 
Dlatego każde słowo, jeśli nie musi być bezpośrednim kłamstwem, ma jednak obowiązek nie zaprzeczać ogólnemu, powszechnemu kłamstwu. 
Istnieje zbiór gotowych frazesów, etykiet, wybór gotowych kłamstw.” 

Aleksandr Sołżenicyn, Archipelag Gułag 
 
Oprócz wszechobecnego stanu strachu, w totalitaryzmie istnieje powszechny stan zamętu i dezorientacji psychicznej wśród obywateli . 
Joost Meerloo wyjaśnił: 
 
„ Wiele ofiar totalitaryzmu opowiadało mi w wywiadach, że najbardziej przygnębiającym doświadczeniem, z jakim się spotkały… było poczucie utraty logiki, stan zamętu, w jaki zostały wprowadzone – stan, w którym nic nie miało żadnej wartości… wiedzieć, co było czym . (Meerloo) 
Joost Meerloo, Gwałt na umyśle 
 
W roku 1984 powszechną dezorientację mentalną wywołano fałszowaniem historii i negacją pojęcia prawdy obiektywnej. 
Ministerstwo Prawdy było instytucją fałszującą historię. 

 
„ Wszystko rozpłynęło się we mgle. Przeszłość została wymazana, wymazanie zapomniane, kłamstwo stało się prawdą. ” 
George Orwell, 1984 
 
Jednym z powodów, dla których reżimy totalitarne próbują zmieniać historię, jest to, że pozbawia to społeczeństwo wszelkich punktów odniesienia z przeszłości lub standardów porównawczych, które mogłyby przypominać obywatelom, że życie w przeszłości było o wiele lepsze niż w sterylnej i opresyjnej teraźniejszości .
 
 
A biorąc pod uwagę to „przepisywanie historii”, które jest obecnie często widoczne w „ agendzie przebudzenia ”, gdzie lewica dosłownie niszczy historię Ameryki od generała Lee do prezydenta Teddy’ego Roosevelta, ile czasu upłynie, zanim oni również zaczną  demonizować George Washingtona jako „terrorystę” ? 
Jesteśmy wyraźnie na dobrej drodze do „globalistycznej gry końcowej” , jak można usłyszeć w drugim filmie na dole tej historii. 
 
Ponieważ historia z Akademii Idei z  sierpnia 2021 r. również niepokojąco nas ostrzegła, jak usłyszeliśmy w ostatnim filmie na dole tej historii, ci, którzy od dawna forsują „wojnę jako pokój, wolność jako niewolę i ignorancję jako siłę” są na dobrej drodze w stronę „obalania rzeczywistości” . 
 
Ponadto sprzeczności, hipokryzja i kłamstwa stanowią podstawę ideologii totalitarnej. 
System totalitarny przedstawia zniewolenie jednostki jako jej wyzwolenie ; 
cenzurowanie informacji nazywa się ochroną prawdy ; 
zniszczenie kultury lub gospodarki nazywa się jej rozwojem ; 
okupacja wojskowa innych krajów jest określana jako wspieranie wolności i pokoju. 

W 1984 roku Ministerstwo Pokoju wzniecało wojny , Ministerstwo Prawdy produkowało propagandę, a Ministerstwo Obfitości stworzyło niedobory. 
 
Na ogromnej piramidalnej strukturze Ministerstwa Prawdy wisiały słowa: 
„WOJNA TO POKÓJ. 
WOLNOŚĆ JEST NIEWOLNICTWEM. 
IGNORANCJA JEST SIŁĄ." 

 
„Oficjalna ideologia jest pełna sprzeczności, nawet jeśli nie ma ku temu praktycznego powodu…
Te sprzeczności nie są przypadkowe”. 

George Orwell, 1984 
 
Jak ostrzegaliśmy w ANP  3 lutego 2021 r. w artykule zatytułowanym „Ameryka wkracza na niebezpieczne nowe terytorium jako „ Ministerstwo Prawdy” pod rządami Joe Bidena przesuwa się o kolejny krok bliżej stania się rzeczywistością”,  
klika Bidena była już w środku procesu „ przepisywania historii ” na nowo tak, jak im odpowiadało, i od tego czasu byliśmy świadkami jedynie jego wzrostu, pomimo zestrzelenia prób kabały Bidena mianowania „cara rzeczywistości ”. 
 
I jak  wskazano również w  artykule Akademii Idei z 2021 r. , celem tego wszechobejmującego programu wojny psychologicznej jest oszołomienie umysłu przeciętnego obywatela . 
 
Kiedy bowiem obywatel jest bombardowany sprzecznościami i kłamstwami i żyje w, jak to określił Orwell, „zmiennym, fantasmagorycznym świecie, w którym jutro czerń może być biała, a wczorajsza pogoda może zostać zmieniona dekretem”, w końcu przestaje wiedzieć, co myśleć, lub nawet jak myśleć. 
 
Rozróżnienie pomiędzy górą i dołem, faktem i fikcją, prawdą i fałszem nie tylko zaciera się, ale tracą znaczenie. 
Zanika wiara w obiektywną prawdę, a przeciętny obywatel staje się całkowicie zależny od autorytetów, które karmią go ideami, a tym samym jest gotowy zgodzić się na kłamstwa i wierzyć w najbardziej absurdalne rzeczy – o ile klasa polityczna uzna to za prawdę. 

 
Również donosząc, że  kolejnym powodem fałszowania historii przez totalitarystów jest zapewnienie braku historycznych korzeni, w których obywatel mógłby się zakotwiczyć i znaleźć prawdę, utrzymanie i siłę,  widzimy w „ popadaniu Ameryki w szaleństwo ” dokładnie to, przed czym ostrzegał nas dawno temu George Orwell .: 
 
W totalitaryzmie nie może być informacji historycznych sprzecznych, lub kwestionujących panującą ideologię polityczną, ani żadnej instytucji takiej jak religia, która zapewniałaby jednostce schronienie przed wpływami państwa. 
Aby reżim totalitarny mógł zmusić obywateli do zaakceptowania przysłowiowego stempla na twarzy, musi kontrolować przeszłość,
 jak pisał Orwell w 1984 roku: 


„Każdy zapis został zniszczony lub sfałszowany, każda książka została napisana na nowo, każdy obraz przemalowany, każdy pomnik, ulica i budynek otrzymał nową nazwę, każda data została zmieniona. 
I ten proces trwa dzień po dniu i minuta po minucie. 
Historia się zatrzymała. 
Nie istnieje nic poza nieskończoną teraźniejszością, w której partia ma zawsze rację.” 

George Orwell, 1984 
 
Tak więc, gdy globalni totalitaryści robią wszystko, co w ich mocy, aby zniszczyć lub zafałszować przeszłość, co samo w sobie prowadzi do powszechnej dezorientacji psychicznej  w całym kraju i na świecie, gdy „Ludzie” walczą o zrozumienie, co jest prawdą, a co kłamstwami, i ogromny odsetek „ mas ” wierzących w to, co mówi im TPTB, ale nie mogących pogodzić tego, czego są świadkami na świecie, - z tym, co im się mówi, widzimy, że wszyscy jesteśmy ofiarami wojny psychologicznej globalistów , emitowanej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku przez media głównego nurtu. 
Nic dziwnego, że tak duża część Ameryki całkowicie oszalała. 
 
Oprócz niszczenia, lub fałszowania przeszłości, powszechna dezorientacja psychiczna jest pogłębiana poprzez niszczenie wiary w obiektywną prawdę. 
Odbywa się to poprzez program wojny psychologicznej. 
Nieustanna i celowo myląca propaganda, sprzeczne raporty i rażące kłamstwa są pompowane w „oficjalnych raportach” i przez środki masowego przekazu o każdej porze dnia. 


To, co zostanie powiedziane dzisiaj, nie ma wpływu na to, co zostanie powiedziane jutro, ponieważ jak wyjaśnił Orwell: 

„…państwo totalitarne… ustanawia niepodważalne dogmaty i zmienia je z dnia na dzień. 
Potrzebuje dogmatów, bo potrzebuje absolutnego posłuszeństwa swoich poddanych, ale nie może uniknąć zmian, które są podyktowane potrzebami polityki władzy”. 

George Orwell, Literatura i totalitaryzm
 
 
 
 Źródło:
allnewspipeline.com/Totalitarianism_Needs_Endless_Lies_To_Be_Seen_As_The_Truth.php
2 listopad 2023

Stefan Stanford  

  

Komentarze

  

Archiwum

America's democracy of double standards won't work
luty 23, 2005
przesłał prof. Iwo C. Pogonowski
Polska w stanie totalnej histerii
czerwiec 25, 2007
wasylzly
Kielce and fear
czerwiec 28, 2006
Norman G. Finkelstein
Podwójny Kryzys w Radzie Bezpieczeństwa w ONZ
lipiec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Opózniona "Dobra Nowina" z Oswiecimia/Auschwitz
czerwiec 6, 2004
Marek Głogoczowski
Skandal z lekiem corhydron
listopad 9, 2006
Adam Sandauer
Globalne zniewolenie rozlozone na etapy
wrzesień 20, 2007
Wojciech Wła?linski
Znamiona cywilizacji śmierci na obliczu UE
czerwiec 4, 2003
Ksiądz arcybiskup Kazimierz Majdański
Odezwa do ludożerców
czerwiec 11, 2005
Wiesław Sokołowski
10 tys. zł za paraliż miasta
luty 21, 2008
PAP
Odpowiadamy za tych, których oswoiliśmy
październik 12, 2003
Artur Łoboda
Niebezpieczeństwo Nierównej Czyli Asymetrycznej Walki
lipiec 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Osobisty dramat Donalda Tuska
wrzesień 2, 2007
tłumacz
Izraelski rabin za rozstrzeliwaniem buntowników
lipiec 18, 2002
PAP
Muzeum ściągawek
kwiecień 4, 2007
Magda
Człowiek człowiekowi zgotował taki los
styczeń 11, 2008
Dorota Feluś
Znalezisko w zamorskiej kolonii Izraela
kwiecień 21, 2004
RMF
Plemiona z południa Iraku dołączają do zbrojnego oporu
styczeń 29, 2007
Dahr Jamail
Próba symulacji
lipiec 11, 2008
Artur Łoboda
Zniszczone gniazda
czerwiec 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media