|
Bardzo złe dwa lata w polityce
|
|
No cóż, stało się.
PiS wymienił Premier swojego Rządu.
Na jego temat wypowiadałem się nieraz bardzo negatywnie.
Szczególnie dla mnie bulwersująca była polityka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotra Glińskiego,
Biorąc pod uwagę fakt, że PiS ma większość sejmową i do pewnego momentu - spolegliwego Prezydenta - te dwa lata rządów bardzo negatywnie oceniam.
Przede wszystkim dlatego, że nawet nie próbowali rozliczyć polityków PO za 8 lat totalnego bezprawia.
Zrobię jednak wszystko, by NIGDY nie wrócił do władzy ten MOTŁOCH, który demontował Państwo Polskie po to - by stało się "tylko teoretycznym".
Chociaż PiS pozwala się zwasalizować kaście bankierskiej - to przynajmniej pozostawia w całości strukturę Państwa Polskiego - na podobieństwo wasalizacji przez ZSRR.
Ich poprzednicy chcieli wszystko zamienić w perzynę. I do tego bezczelnie nazywali ten stan "sukcesem politycznym".
PS
Jak to się dzieje, że Bartłomiej Sienkiewicz do dzisiaj chodzi po ulicach - bezkarny za akcje wymierzone w Państwo Polskie, a Mariusz Kamiński za ściganie przestępców politycznych dostał trzy lata bezwzględnego więzienia.
To jest rzeczywisty obraz iluzoryczności Rządów Beaty Szydło.
Mimo wszystkich negatywów uważam Beatę Szydło za najlepszego Premiera w Trzeciej RP.
A to oznacza - jakie wcześniej rządziło polityczne dno!
|
|
8 grudzień 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Zgadzam się.
Ale mnie tak korelacja: tu Trump wsadza kij w bliskowschodnie mrowisko, tu wyciekają zdjęcia ze spotkania u jakiegoś Żyda Danielsa, na którym przedstawiciele rządu zasiadają w jarmułkach, a premier Szydło przechodzi jakiś rytuał quasi namaszczenia, rachunek wolnych środków budżetowych Państwa wykazuje spadek, wobec końca czerwca, na koniec listopada o ok 32%.
W tym samym dniu ogłoszenie zakończenia negocjacji brexitowych i uzasadnienie zmiany premiera trudną sytuacją międzynarodową.
Odnoszę wrażenie, że bieg zdarzeń na świecie wyraźnie przyspiesza i niebawem duża fala uderzyć może i w nas.
ps Zadziwiający jest ostatnio, też gwałtowny wzrost komercyjnych połączeń lotniczych z prowincjonalnych lotnisk w Polsce do Izraela. |
|
2017-12-08
Magellan
|
 |
|
|
| "najlepszy premier 3 RP" bez przesady. Najlepszym niepodważalnie był Jan Olszewski, a potem długo długo nikt. |
|
2017-12-08
Shadowless
|
 |
|
|
| Olszewski tylko robił wrażenie powagi i odpowiedzialności. Pamiętajmy, że w jego "kadrze" zadebiutował Radziulek Sikorski. Być może był po to, aby utrącić lustrację raz na zawsze. |
|
2017-12-08
Magellan
|
 |
|
|
do Shadowless
Z Janem Olszewskim przeprowadziłem rozmowę jakieś 11-12 lat temu.
Spóźnił się na spotkanie około półtorej godziny. A wiem, że nie miał żadnego innego - ważnego spotkania.
Dokładnie tak samo wyglądały Jego rządy.
Bardzo szanuję Jana Olszewskiego, ale za swoich rządów miał manierę adwokata, który grał na zwłokę.
Wszystko - dookoła się waliło, a On czekał.
Uwagi Magellana uzupełniają moje zdanie.
Dodam tylko, że Ministrem finansów był u Olszewskiego - Andrzej Olechowski. Ta "rekomendacja" wystarcza. |
|
2017-12-08
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Panowie każdy nawet najlepszy rząd, wódz, król miał w swoich szeregach zdrajców, agentów itp. Za krótko Olszewski rządził wg mnie żeby się zorientować co to za jedni Ci Sikorski i Olechowski.
Może później by ich pogonil może i nie.
Można już tylko gdybac.
Zgadzam się że zwlekanie i odwlekanie było jego słaba strona i wada, co w ostateczności doprowadziło do nocnej zmiany. |
|
2017-12-11
Shadowless
|
|
|
|
Utrata Niepodleglosci 13 grudnia 2007
List otwarty polskich intelektualistow
listopad 29, 2007
...
|
Tezy do działania w ramach Programu Społecznego Polska 2005
marzec 24, 2003
Jakub Mariawicz
|
Konieczne dalsze prowokacje
luty 23, 2008
PAP
|
Kres rządu Millera bliski.
styczeń 9, 2003
Piotr Mączyński
|
Powstał Konwent "Solidarności"
sierpień 18, 2002
PAP
|
Hipokryzja w krzewieniu demokracji, jako zasłony dymnej w walce o paliwo
styczeń 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
20 września 1939 roku
lipiec 20, 2008
Artur Łoboda
|
Nie tylko Polacy dają się otumanić przez media
styczeń 18, 2003
IAR
|
Kiedy obudzą się Polacy ?
lipiec 25, 2003
Adrian Burchard
|
Bredzenie psychopaty. "Balcerowicz: Do strefy euro najlepiej w 2007 roku"
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda
|
Polska ludzi uczciwych
sierpień 4, 2003
Jerzy Przystawa, Wrocław, 30 lipca 2003
|
Nowy twór polonofoba
czerwiec 28, 2006
Michał Likowski
|
Prezydent pożyczy wojewodzie
kwiecień 4, 2007
|
W sprawie ataku na WTC
marzec 2, 2007
Artur Łoboda
|
Wypowied? Kołodki w sejmie
grudzień 20, 2002
Artur Łoboda / PAP
|
200 rocznica urodzin Ignacego Domeyki
lipiec 30, 2002
PAP
|
Izraelskie lotnisko Ben-Gurion uznane jako najlepsze lotnisko europejskie
grudzień 22, 2006
bibula- pismo niezależne
|
Polska wspiera Izrael
listopad 25, 2004
aaa
|
Rzeczpospolita pomieszana
czerwiec 11, 2007
Olaf Swolkień
|
Oto są - ci niebezpieczni - a dla tumanów "żydzi"
lipiec 1, 2008
Rzeczpospolita
|
|
|