|
Smog w umysłach urzędników
|
|
W tych częściach Krakowa - w których przebywam, straszenie smogiem jest równie wiarygodne - jak straszenie smokiem wawelskim.
Pisałem już, że NIE MA ŻADNEGO SMOGU, ale naturalną w takiej porze roku mgłę. A mgła bardzo często powstaje z pary wodnej pod wpływem dymu.
Mgła bez udziału dymu tworzy się bardzo rzadko.
Jednak ta diagnoza nie dotyczy pewnych części centrum Krakowa.
Dlaczego?
Proszę sobie wyobrazić, że odległość jednego przystanka autobusowego przemierzana jest przez 45 minut - zamiast przez minutę...
W potężnym korku dymią setki samochodów, które najwięcej szkodliwych substancji wydalają przy starcie i hamowaniu.
(Podczas spokojnej jazdy ilość szkodliwych gazów jest kilkanaście razy mniejsza - niż przy starcie.)
Usłyszałem wczoraj w rodzinie wymianę zdań - na temat jazdy autobusem miejskim przez ulicę Pawią w Krakowie.
Gdy jedna z krewnych narzekała, że jeden przystanek jechała pół godziny - to druga poprawiła ją, że trasą tą jechała nawet 45 minut.
Przy takiej organizacji ruchu nie ma szans, by w jakiejkolwiek porze roku powietrze w Krakowie było czyste!
Albowiem w Krakowie za organizację ruchu odpowiada jakiś DEBIL, który robi wszystko, by powstawały korki.
Jak tego dokonuje?
Wytłumaczę to najprościej - jak można.
Ruch kierowany można podzielić na trzy etapy"
1. Jazda dla jednego kierunku.
2. Jazda z kierunki poprzecznego.
3. Przerwa na zmianę kierunków.
Otóż DEBIL kierujący sygnalizacją w Krakowie wprowadza tak krótki czas wyświetlania zielonego światła, że zdążą przejechać zaledwie trzy samochody i zaraz włącza się żółte światło, które świeci się tak samo długo - jak wcześniej zielone światło.
W ten sposób kierowcy tracą ogromnie dużo czasu na ciągłych włączeniach żółtego światła.
Później w mediach pojawiają się alarmujące informacje o smogu w mieście - gdy tak naprawdę
zaczadzenie w Krakowie ma miejsce przede wszystkim w umysłach urzędników miejskich.
|
|
28 styczeń 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (5)
listopad 14, 2003
Anna Kozioł
|
Ciemność
marzec 4, 2009
jobstalker
|
Administracja narodowa a UE
kwiecień 30, 2003
przeslala Elzbieta
|
Mózgowcy z Samoobrony
czerwiec 8, 2004
|
Jokes?? O komentarzach do karzelka,Blerka i o M.D. ciut.
maj 18, 2007
Pacyfista.R.C.O.
|
Dlaczego w Polsce jest tak ?le - bo mamy 660 tys emerytów mundurowych w wieku 35 lat i oni zjadają wszystkie pieniadze z ZUS
styczeń 15, 2008
HENRY
|
Plutokracja - najdroższa orgia w historii
wrzesień 3, 2006
zbigniew jankowski
|
Komu dzisiaj można ufać?
lipiec 20, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
PiS wybrał kandydata na prezydenta Krakowa
wrzesień 17, 2006
|
Konstytucja
wrzesień 20, 2002
|
Refleks szachisty
listopad 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polacy, to istni... masochiści !
czerwiec 1, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
|
Polskę niszczą Żydzi czy rodzime śmiecie?
listopad 24, 2007
PAP
|
Inicjatywa - Stop Wojnie
marzec 22, 2003
|
Majchrowski a masoni
listopad 8, 2005
Artur Łoboda
|
Amerykańskie życie na niby
listopad 9, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prostytucja
październik 29, 2004
|
Studenci prawa oszustami i co dalej z Ojczyzną?
styczeń 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Lekcja historii - Faszyzm we Włoszech
sierpień 9, 2004
Jolanta Kaczmarek
|
Co zostało z polskiego przemysłu
lipiec 22, 2003
Wojciech Wybranowski, Poznań
|
|
|