|
Esbecy nie byli głupi
|
|
Chociaż w najbliższym czasie ostro zaatakuję decyzje polityczne Jarosława Kaczyńskiego - to pozwolę sobie wyjaśnić pewną kwestię - na jego korzyść.
Robię to z wielkim opóźnieniem, bo najczęściej bywa tak, że odkładamy temat "na półkę" i zapominamy o nim na długo.
PO i Nowoczesna - atakowały braci Kaczyńskich również w ten sposób, że przypominali fakt, iż nie byli internowani w Stanie Wojennym.
Ja jednak doskonale pamiętam tamte czasy i wiem, że nawet w obrębie SB nie było jednolitego stanowiska względem Solidarności.
Przypomnę Państwu, że zalążek niezależnego związku zawodowego Milicji - został brutalnie spacyfikowany przez ZOMO. Podobnie było ze strajkiem w Szkole pożarnictwa.
Z drugiej jednak strony - tylko głupiec nie potrafił zauważyć szkodliwej dla Polski działalności niektórych działaczy i doradców Solidarności.
Po 1989 roku mieliśmy okazję doświadczyć tego na własnej skórze.
To wszystko stanowiło, że zdrowy na umyśle i uczciwy człowiek musiał się przynajmniej zastanowić: czy wprowadzenie Stanu Wojennego nie było "mniejszym złem".
Tamta zima była mroźna, ale nie słyszałem by ktoś zamarzł z powodu działań władzy.
W przeciwieństwie do "demokratycznych rządów" Trzeciej RP, tych "bohaterów Solidarności", którzy wygonili na mróz dziesiątki tysięcy Polaków, a ci zmarli z wyniszczenia organizmu.
Dziś te szumowiny wykrzywiają swoje PARSZYWE GĘBY w okrzyku żądań o "demokrację", która pozwala na zabijanie Polaków narzędziami ekonomicznymi.
Wracając jednak do głównego tematu tego artykułu przypomnę, że WRON-a starała się wzbudzić wrażenie jakiejś obiektywności i dlatego internowali również Edwarda Gierka.
Dla większości Polaków bracia Kaczyńscy jawili się jako postaci pozytywne - bohaterowie pięknego filmu z lat ich młodości.
Wieść o internowaniu Kaczyńskich zburzyłaby medialny wydźwięk internowania Gierka.
A bez zaplecza Solidarności - byli całkowicie nieszkodliwi.
Tak więc - to obawy o medialny wydźwięk internowania zadecydowały, że WRON nie dopisał takich - jak Kaczyńscy, na listę internowania.
Esbecy nie byli głupcami - o czym najlepiej świadczy fakt - jak się poustawiali po 1989 roku.
|
|
3 grudzień 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Mentalność PPS
czerwiec 13, 2007
Adam Wielomski
|
Konflikt Gruzja – Osetia południowa jako przykrywka dla wojny rosyjsko – amerykańskiej
sierpień 9, 2008
komentator
|
Jak wywolac powszechna rewolucje ?
kwiecień 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Bezrobocie
styczeń 2, 2009
Dariusz Kosiur
|
Ziomkostwa domagaja się odszkodowań dla Niemców
sierpień 21, 2002
PAP
|
Aktualna sytuacja Związku Polaków w Argentynie
październik 4, 2006
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pierwsze potwierdzone nazwiska na Cracow Screen Festival
styczeń 31, 2008
|
"Restrukturyzacja" hutnictwa czyli zwolnienia pracowników i likwidacja zakładów.
wrzesień 13, 2002
zaprasza.net
|
Afera tysiąclecia?
maj 19, 2006
kazik
|
Cracks in Zionism
sierpień 10, 2007
by Charley Reese
|
Israel Shamir - Yidishe Medina.
(Żydowska ucieczka do Medyny)
marzec 3, 2003
|
"Krajobraz po wojnie" - Pamiec 13 Grudnia 1981
grudzień 13, 2006
przesłała Elzbieta
|
"Że im gdzieś w polu nafta sikła i obrodziła dolarami"
grudzień 29, 2002
IAR
|
Skazywał niewinnych
marzec 6, 2006
PAP
|
"Pozytywista Putin"
styczeń 22, 2007
Andrzej de Lazari
|
Ukraińska Polska
maj 9, 2007
wasylzly
|
Jesteś "rasistą", choć nawet o tym nie wiesz? Nie dostaniesz pracy!
Tworzenie Orwellowskiego państwa policyjnego
czerwiec 13, 2007
przysłał Marduk
|
Jean-Marie Le Pena o skazaniu na śmierć Saddama Husajna
listopad 7, 2006
marduk
|
Unia bez tajemnic. Wielkie oszustwo (2)
listopad 21, 2002
http://www.naszdziennik.pl
|
List otwarty do Polskiego Społeczeństwa
maj 4, 2003
Elżbieta Gawlas
|
|
|