ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wirusowe urojenia 
2 wrzesień 2020     
Bankster rewolucji bolszewickiej  
4 sierpień 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Druga rewolucja kapitalistyczna 
13 marzec 2014      Artur Łoboda
Majowe maratony 
2 maj 2017      Artur Łoboda
Teraz tylko spokój! 
19 luty 2018     
Kolęda dla #N  
24 grudzień 2023     
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część piętnasta 
4 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Analiza nt. wielkości strat w przesyle energii elektrycznej w Polsce 
10 marzec 2023      Rafał Rudźko
Naukowcy oskarżają Światową Organizację Zdrowia o bagatelizowanie ryzyka raka wywołanego przez telefon komórkowy 
28 październik 2025      Ava Grace
Żydowska nienawiść do Polski i Polaków 
23 marzec 2011      Przysłał ICP
Zniewolone umysły (1) 
7 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Zapytanie do Ministra Finansów o podanie podstawy prawnej wprowadzania wszelkich podatków  
16 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Covid 19 – Nowa doktryna szoku 
4 czerwiec 2020     
PO CO MARSZAŁEK TOMASZ GRODZKI SENATU CHCE LECIEĆ DO USA? 
30 listopad 2019     
Kodeks Norymberski a zbrodnie przeciwko Ludzkości 
24 listopad 2022      Artur Łoboda
Głupek minister 
16 kwiecień 2020     
Źródło buty i arogancji 
25 luty 2016      Artur Łoboda
O polskiej myśli filozoficznej - tej prawdziwej i zakłamanej 
24 lipiec 2014      Artur Łoboda
Upadły autorytet 
1 maj 2017      Artur Łoboda
Dwa człony polskiej polityki zagranicznej 
6 luty 2016      Artur Łoboda

 
 

Nowości Księgarni Antyk








Szanowni Państwo

Zapraszam do zapoznania się z nowymi propozycjami naszej księgarni:

1. Łysiak Tomasz, Medalion na pancerzu

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016729-23010001__PZTA_2.html

Najnowsza książka Tomasza Łysiaka jest zbiorem felietonów, będących równocześnie lekcją patriotyzmu, jak i drogowskazem, wskazującym pułapki współczesnego neoliberalnego świata, dążącego do zdyskredytowania poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej. Łysiak pokazuje wizje Polski wolnej od szkodliwej dla społeczeństwa polskiego, skazy lewactwa.

2. Michalkiewicz Stanisław, Ścieżką obok drogi. Część I

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016727-23010001__PZTA_2.html

Stanisław Michalkiewicz poddaje analizie sytuację polityczną w Polsce i nadal podtrzymuję tezę , że wpływ osieroconych służb specjalnych na kształt życia politycznego w naszym kraju decyduje o funkcjonowaniu państwa .Lektura najnowszej książki Michalkiewicza może porazić bezwzględnym obnażeniem mechanizmów rządzących polską polityką, gospodarką i życiem publicznym.
Michalkiewicz konsekwentnie i logicznie udowadnia swoją tezę, że Polska jest areną rozgrywek służb specjalnych, czyli razwiedki, z różnych krajów: od Rosji (przedtem ZSRR), przez Niemcy, Izrael, aż do USA. W zależności od sytuacji politycznej na świecie, Polska przechodzi "z rąk do rąk" różnych służb. Rodzima razwiedka, kiedyś wiernie służąca Związkowi Sowieckiemu, po układach okrągłego stołu ochoczo przewerbowała się do agentury amerykańskiej. Przy czym, jak zauważa autor, nieważne jest, komu się służy, najważniejsze jest "pełne koryto".
I właśnie tym różni się Polska od tzw. "państw poważnych" (jak np. USA, Rosja, Niemcy), że "polskie" służby nie dbają o swoje państwo, jak to ma miejsce w przypadku ww. Wrażliwsi czytelnicy mogą się poczuć przerażeni opisami, jak to np. razwiedka sterowała m.in. nominacjami na stanowisko prezesa NBP, jak obalano rząd Jana Olszewskiego, jak powoływano Unię Wolności, a potem Platformę Obywatelską, jak ogłaszano wszem i wobec, że nie ma alternatywy dla tzw. "Planu Balcerowicza", a alternatywa była, i to niejedna, ale dzięki temu nie dopuszczono do powstania w Polsce silnej klasy średniej, itd., itp.

3. Michalkiewicz Stanisław, Ścieżka obok drogi. Część II

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016728-23010001__PZTA_2.html

Zakończmy ją więc, jak poprzednie pokojowe rewolucje - zmianą mord przy korycie, zmianą stosunków własnościowych we wszystkich tych centrach, które zależą od decyzji politycznej. Ponieważ zaś takich miejsc jest w naszym politycznym kapitalizmie coraz więcej, śmiało możemy powiedzieć, że od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy dawnych "właścicieli" stanie się "własnością". Taka rewolucja zadowoli prawie wszystkich, nawet właścicieli zmienionych we własność, a jak nie, to im "się przetłumaczy" i zrozumieją, co jest dla nich dobre.
Prawdziwa rewolucja, która zmieniłaby metasystem, lub choćby go nieznacznie korygowała, nie jest możliwa bez zezwolenia Standard & Poor`s ... Póki co zatem, zadowalajmy się taką rewolucją, jaka jest możliwa, cieszmy się choć delikatnym pogwałceniem jedynej, prawdziwej zasady konstytucji III RP, którą nasz Autor ujawnia w słowach: "Wy nie ruszajcie naszych, my nie ruszamy waszych". I czytajmy Michalkiewicza, bo jest on jednym z nielicznych w Polsce autorów, dzięki którym odnajdujemy się czasami głupsi, niż nam się wydawało, ale i możemy stać się mądrzejsi, niż nam by się zamarzyło...

4. Nowak Andrzej, Dzieje Polski. Tom 2 1202-1340. Od rozbicia do nowej Polski

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016730-23010001__PZTA_2.html

Drugi tom bestsellerowych "Dziejów Polski" pióra znakomitego historyka prof.
Andrzeja Nowaka. Kontynuacja opowieści o burzliwych losach naszego kraju w okresie rozbicia dzielnicowego. Tom obejmuje okres od śmierci księcia Mieszka Starego w 1202 r. i objęcia władzy w Krakowie przez Władysława Laskonogiego, aż do wkroczenia Kazimierza Wielkiego na Ruś w 1340 r. Autor w fascynujący sposób przybliża wysiłki zmierzające do odnowienia Królestwa Polskiego podjęte w XIII w. przez Henryka IV Probusa, Przemysła II i Władysława Łokietka. Śledzi ich wytrwałe starania, opisuje przemiany polityczne, cywilizacyjne i kulturalne na ziemiach polskich, ścieranie się wpływów niemieckich, czeskich, mongolskich i litewskich, wzrost i upadek sąsiadów Polski. Podobnie jak w poprzednim tomie pokazuje kolejne etapy formowania się nad Wisłą, Wartą i Bugiem wspólnoty politycznej, kulturalnej i językowej, która w przyszłości przekształci się w naród polski.Ta książka powinna znaleźć się w każdym polskim domu!


Przy okazji zachęcam do zapoznania się na stronie www.stowarzyszenierkw.org z akcją Stowarzyszenia RKW związaną z obroną polskiej ziemi (ziemia prywatna w rękach tzw. słupów wcale nie jest chroniona przed cudzoziemcami, nowej ustawy jeszcze nie ma a pierwsze jej czytanie w sejmie będzie dopiero w przeddzień dopuszczenia do sprzedaży ziemi prywatnej (a jeszcze senat i decyzja prezydenta - notariusze zdążą przepisać ziemie ze słupów na obcokrajowców).

Wyprzedaż polskiej ziemi to sprawnie przeprowadzana akcja koordynowana z zagranicy i od wewnątrz przez ukrytych zdrajców, w pełnej zasłonie dymnej różnego rodzaju działań, które mają odwrócić naszą uwagę i nas zmylić przed tym NAJWIĘKSZYM planem pozbawienia Polaków Polski!!!:

http://stowarzyszenierkw.org/2851-uwaga-informacje-o-rzadowej-ochronie-polskiej-ziemi-dezinformacja

Pozdrawiam serdecznie
18 marzec 2016

Marcin Dybowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

NIE dla baz USA w Polsce!
grudzień 29, 2003
Adrian Dudkiewicz
KREDYT SPOŁECZNY - ROZWIˇZANIEM EKONOMICZNYM
sierpień 15, 2002
"Michael"
Vox populi, vox Dei
lipiec 18, 2005
Witold Filipowicz
Ojciec Kopernik z Torunia objawił się na Jasnej Górze w Częstochowie dla PIS-ców.
wrzesień 16, 2007
Gregory Akko
Palestyna: Wojna domowa Elliota Abramsa
styczeń 10, 2007
Piotr Chmielarz
Odezwa do nikogo
grudzień 3, 2007
Na kogo nie głosować podczas zbliżających się wyborów
wrzesień 24, 2005
Artur Łoboda
Od planu ewakuacji do decyzji eksterminacji Żydów
grudzień 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
WorldCom - większe matactwa niż sądzono
sierpień 9, 2002
PAP
Miller: 1 stycznia 2004 datą najwłaściwszą
lipiec 29, 2002
IAR
List do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego
lipiec 24, 2005
Artur Łoboda
Przestępca, umożliwiający przestępcom decydować o naszym życiu
sierpień 18, 2004
"Tolerancja" niczym "judzenie"
marzec 1, 2005
PAP
Syndrom oblężonej twierdzy
maj 5, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski, Krzysztof Warecki
Spotkanie ostatniej szansy
październik 30, 2005
PAP
Komu przeszkadza nagrywanie rozpraw sądowych?
styczeń 18, 2008
www.aferyprawa.com
Precz z dyktaturą aparatu władzy i z tworzeniem państwa policyjnego!
październik 23, 2005
cywilizowany
NIEMIECKIE NIEPORZˇDKI
marzec 1, 2003
Kazimierz Poznański
No więc wybierajcie
listopad 11, 2006
Stańczyk
Polska
sierpień 21, 2003
przesłała Elżbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media