|
Czego nie rozumie liberalna hołota
|
|
Wartość każdego pojęcia zależy od kontekstu jego użycia.
W latach PRL-u uważałem siebie za liberała.
Żyliśmy przecież w kraju "realnego socjalizmu".
Kiedy - po 1989 roku zaczęliśmy żyć pod rządami "realnego liberalizmu" - to opis moich poglądów uległ znaczącej przemianie.
Dziś identyfikuję się chrześcijańskimi wartościami etyki - co wcale nie oznacza jakiegokolwiek związki z religią.
Chrześcijańskie wartości etyczne są bowiem kompilacją całego - europejskiego dorobku cywilizacyjnego.
Przeczytałem przed chwilą: jak liberałowie krytykują PiSowski projekt wsparcia finansowego dla rodziny wychowujących dzieci.
Fundamentalnym argumentem liberałów jest podstępne uwiązanie się do jakiejś wypowiedzi Beaty Szydło, że w wyniku wsparcia dla rodzin - może zwiększyć się przyrost naturalny - o określoną liczbę urodzin.
Nawet - gdyby w wyniku wsparcia finansowego dla rodzin - nie powiększył się przyrost naturalny - choćby o jednego Polaka - to projekt ten niesie ze sobą po stokroć ważniejsze skutki.
Większość polskich rodzin boryka się z problemami finansowymi i zaciskając pasa - odmawia wielu rzeczy swoim dzieciom.
Kilka lat temu pisałem o hańbie odbierania rodzinom dzieci - w wyniku wyroków zwyrodniałych sądów, które karały rodziny za biedę!
Użyłem argumentu, że wystarczyłoby dać tym rodzinom 500 złotych na dziecko, a życie ich - zupełnie inaczej by wyglądało.
I pewnie stąd wzięła się wymieniona wartość kwotowa.
PiS wziął sobie na kark bardzo poważną obietnicę.
Ja bym zrealizował ją - przez oczyszczenie polskich urzędów z zdegenerowanych biurokratów.
Za ich pensje starczyłoby na - co najmniej tysiączłotowe subwencje dla rodzin.
|
|
20 listopad 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Rozmawialem ostatnio z kilkoma osobami o tym, i wszyscy sa zgodni ze wartosci chescijanskie, musza byc przeciwstawione wartosciom satanistycznym ktore az kipia z medialnego garnka na zachodzie. |
|
2015-11-20
TellTheTruth
|
|
|
|
Dzień Kobiet wczoraj i dziś
marzec 9, 2007
Marek Olżyński
|
Prokuratorzy na usługach bezpieki
listopad 14, 2005
Klaudiusz Wesołek
|
Samoobrona może poprzeć Kołodkę
lipiec 5, 2002
PAP
|
Szachowanie PRL-em
styczeń 13, 2006
Marek Olżyński
|
Zdjęcia zbrodni żydowskich popełnionych na obywatelach Palestyny w tym okupowanym przez Żydów kraju
luty 16, 2008
Global Research
|
Dramat szefowej fundacji
październik 31, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Było pole do nadużyć w PZU Życie.
czerwiec 27, 2002
PAP
|
Faszyzm Po Żydowsku
lipiec 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ataki na Meczety - Wojna Domowa w Iraku?
luty 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czynsz
kwiecień 29, 2005
|
Gwrancje USA to czek bez pokrycia?
wrzesień 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Rz": Emerytury na kredyt
kwiecień 25, 2005
ccc
|
"Wujek Józek" fragment książki "Duch Apokalipsy" Johna Higginsa. Z Rodziału pt. "Czaszka i Kości" czyli "Skull and Bone
październik 10, 2006
John Higgins
|
Siła koszmarów – manipulowanie strachem
wrzesień 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nowy twór polonofoba
czerwiec 28, 2006
Michał Likowski
|
Czy nastąpi zjednoczenie żydokomuny
październik 4, 2005
Życie
|
Big gesheft
kwiecień 23, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
O Iraku za czasów Prezydenta Hussaina...Myślę że to prawda
luty 28, 2004
antycenzor
|
HOŁOTA
czerwiec 26, 2003
http://www.kabaret-klika.prv.pl/
|
W hołdzie Rubinsteinowi
grudzień 21, 2002
PAP
|
|
|