ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Naga prawda o syjonistycznej Czwartej Rzeszy  
22 kwiecień 2021      World TV News
Kręcąc się wokół własnego ogona 
24 luty 2011      Artur Łoboda
LIST OTWARTY Zrzeszenia Artystycznego ZA do władz 
8 marzec 2015      www.trwanie.com
Bakterie były prawdziwymi zabójcami w pandemii grypy 1918 roku. 
25 kwiecień 2022     
Lenin - kat narodu rosyjskiego to zwykły pederasta 
11 styczeń 2023      I.W. Sokołow
Jak swój bije - ciało tyje 
8 sierpień 2016      Artur Łoboda
Za jaką cenę? 
7 kwiecień 2017     
Korzyść z wyjścia Anglii... 
30 styczeń 2020     
Założyciel i wieloletni redaktor portalu Wirtualna Polonia nie żyje 
20 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Pożary w Krakowie 
8 wrzesień 2024     
Ja szpieg 
30 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Współudział w zbrodniach Izraela 
23 maj 2024      Artur Łoboda
Koniec globalizacji, „Pierwsza wojna handlowa” i wojna domowa na giełdzie na Wall Street 
14 kwiecień 2025      Alfredo Jalife-Rahme
Tak manipuluje sie dziecmi 
4 czerwiec 2010      Goska
Świat zapomniał o Syrii? 
2 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Profesor Roman Zieliński odpowiada 34 naukowcom z PAN 
15 marzec 2021     
Polska mafiokracja 
5 marzec 2015      Artur Łoboda
Imperium Niemieckie a Wizja Wojny Niemiec z Japonią 
12 marzec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Zygmunt Jan Prusiński KOCHANKA KSIĘŻYCA - część piąta 
2 wrzesień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Fiasko blokady eksportu nafty z Iranu do Europy 
28 styczeń 2012      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Nie trzeba odkrywać Ameryki

W bardzo rzetelnie napisanej książce "Rośliny lecznicze" Ożarowski, Jaroniewski, z 1987 roku są podane bardzo ciekawe opisy roślin leczniczych: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1005802/aleksander_ozarowski_waclaw_jaroniewski_rosliny_lecznicze_i_ich_praktyczne_zastosowanie,305612.html

Między innymi dość duży tekst o konopiach. To wyjątkowo cenna roślina. Autorzy piszą, że mleczko konopne, wyciśnięte z nasion konopi jest bomba witaminowa polecaną ludziom niedożywionym, osłabionych, szczególnie po chemio- i radioterapii. nie mam jej pod ręką, żeby przytoczyć szczegóły. Może ktoś z czytelników zeskanuje ten fragment, jeśli ma książkę pod ręką. Autorzy to nie byle urzędnicy, lecz poważni naukowcy.

Dzięki internetowi można sobie uzupełnić wiedzę o konopiach. Nie ma równie pożytecznej rośliny. Można ją wykorzystywać w przemyśle włókienniczym (tkaniny od najdelikatniejszych do lin okrętowych), w budownictwie - nie gnije, Niemcy mieszają konopie z zaprawą i budują tanie ciepłe domy. Gdyby nie konopie nie byłoby żadnej instalacji c.o. ani wodociągowej, bo konopie to najpewniejszy uszczelniacz gwintów. Posianie konopi dokładnie odchwaszcza pole, bo pod konopiami giną wszystkie chwasty, z perzem włącznie. Nie trzeba stosować żadnej rakotwórczej chemii.

Konopie poprawiają strukturę gleby bez głębokiej orki, wystarczy pozostawić korzenie. Konopie mogą być świetną paszą - zwierzęta bardzo lubią zielone konopie, w zimie siemię konopne jest wydziobywane jako pierwsze w każdym karmniku. Pszczoły mają do dyspozycji wyjątkowo obfity pyłek z męski egzemplarzy rośliny.

Zakaz uprawy konopi i maku to najlepszy dowód, że żyjemy w kretyńskim państwie i w kretyńskich czasach. To, że jakiś dureń używa konopi jako narkotyku odbiera mi prawo normalnej uprawy konopi jako paszy dla zwierzaków, jako ziółka na herbatkę (dobra, nie powoduje żadnych narkotycznych efektów), jako surowca do ugotowania bardzo dobrej siemienotki wg śląskiego przepisu wigilijnego.

Co ciekawe szkody z używania konopi jako narkotyku nijak się mają do szkód jakie powodują np. zwykłe noże albo alkohol. To kretyńskie państwo nie widzi swojego kretyństwa kiedy zakazuje uprawy maku i konopi, a handluje jako monopolista alkoholem i papierosami. Nic dziwnego, że minister wychodzi też na kretyna, bo niby co ma zrobić? Zakazać sprzedaży alkoholu i papierosów a pozwolić na konopie i mak?
Dla mnie normalny będzie stan, kiedy wszystko będzie dozwolone, jeśli tylko nie powoduje zła. Za zło musi zawsze odpowiadać ten, co je wyrządził. Niestety ta filozofia jest obca kolejnemu "polskiemu" rządowi.
20 styczeń 2017

Alina 

  

Komentarze

 

Tam też uzupełnienie wiedzy o konopiach w jednym miejscu
http://jacekbezeg.pl/2017/01/29/smieci-tego-swiata-a-marycha/

2017-01-30
Alina

  

Archiwum

Kara wczesniejszej smierci
grudzień 8, 2005
przesłała Elzbieta
NASZA TRADYCJA?
marzec 30, 2008
Marek Jastrząb
Bredzenie psychopaty. "Balcerowicz: Do strefy euro najlepiej w 2007 roku"
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda
Młodym ku przestrodze
maj 22, 2005
przesłała Elzbieta
Radio Erewań odpowiada
lipiec 12, 2005
Andrzej Kumor Mississauga
Podrzucił swoje kukułcze walory
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
IMMUNITET DO POPRAWKI - dlaczego sędzia nie powinien kryć się za immunitetem
sierpień 24, 2008
ZR
Pazerny fiskus i "..." komentatorzy
czerwiec 27, 2004
Moja Ojczyzna
sierpień 1, 2003
przesłała Elżbieta
Anons matrymonialny
styczeń 13, 2006
zn
477 mld zł
grudzień 20, 2006
PAP
Obiektorzy - ludzie sprzeciwu
maj 16, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czytane między wierszami
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda
Koniec z jarmarkami na krakowskim Rynku
wrzesień 5, 2007
......a Adaś nawet się nie zająknął w słowa.
wrzesień 9, 2006
Marek Olżyński
1-VIII-1944r.
sierpień 1, 2006
tatar
Polska wypuszcza obligacje skarbowe na rynek USA
czerwiec 25, 2002
PAP
Pacyfikacja ale nie wojna w Iraku
luty 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Giertych: papież nawołuje do zmiany polityki społecznej w Polsce
sierpień 20, 2002
PAP
Wyciąć drzewa na zewnętrznych łukach!
czerwiec 9, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media