ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kiedy sędziowie przeprosili za sądy stalinowskie? Poststalinowskie sądownictwo w Trzeciej RP! 
7 lipiec 2025      Artur Łoboda
PRZEBUDZENIE - petycja do społeczeństwa 
3 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Gdzie Polska godność 
15 wrzesień 2011      Bogusław
Kto i jakim sposobem? 
17 listopad 2016     
Prostacki atak ze strony Nazwa.pl 
10 grudzień 2015      Artur Łoboda
Do młodzieży polskiej  
24 kwiecień 2012      Artur Łoboda
„ETOS HEBRAJSKI” W POLSCE – Komentarze (Część III z III) Imperium Rabusi Wypchanych..."synem człowieczym" 
2 czerwiec 2009      Marek Głogoczowski
131 
20 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Donald Tusk... cenzorem ? 
28 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Jak wypalono Archiwum Miejskie w Krakowie? 
4 marzec 2024     
Historia, która nikogo nie uczy 
30 marzec 2016      Artur Łoboda
Powody dla których należy bojkotować Halloween 
1 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Te sq..wiele planują wirusowy cyrk do grudnia!!!! Albo jeszcze półtora roku, aż pojawi się szczepionka! 
8 kwiecień 2020      Alina
Jeszcze raz w sprawie Nergala 
16 październik 2014      Artur Łoboda
Po latach coraz bardziej aktualna. Piosenka "folksdojcz" 
22 styczeń 2016     
Oskarżam Jarosława Kaczyńskiego! 
19 maj 2017     
Zapowiedź ważnego tekstu 
17 październik 2020      Artur Łoboda
Sekunda, minuta, godzina, życie 
9 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Chamy, żydy i.... 
1 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Czy Elon Reeve Musk dalej rządzi w PayPal? 
8 maj 2022      Ethan Huff

 
 

Nie trzeba odkrywać Ameryki

W bardzo rzetelnie napisanej książce "Rośliny lecznicze" Ożarowski, Jaroniewski, z 1987 roku są podane bardzo ciekawe opisy roślin leczniczych: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1005802/aleksander_ozarowski_waclaw_jaroniewski_rosliny_lecznicze_i_ich_praktyczne_zastosowanie,305612.html

Między innymi dość duży tekst o konopiach. To wyjątkowo cenna roślina. Autorzy piszą, że mleczko konopne, wyciśnięte z nasion konopi jest bomba witaminowa polecaną ludziom niedożywionym, osłabionych, szczególnie po chemio- i radioterapii. nie mam jej pod ręką, żeby przytoczyć szczegóły. Może ktoś z czytelników zeskanuje ten fragment, jeśli ma książkę pod ręką. Autorzy to nie byle urzędnicy, lecz poważni naukowcy.

Dzięki internetowi można sobie uzupełnić wiedzę o konopiach. Nie ma równie pożytecznej rośliny. Można ją wykorzystywać w przemyśle włókienniczym (tkaniny od najdelikatniejszych do lin okrętowych), w budownictwie - nie gnije, Niemcy mieszają konopie z zaprawą i budują tanie ciepłe domy. Gdyby nie konopie nie byłoby żadnej instalacji c.o. ani wodociągowej, bo konopie to najpewniejszy uszczelniacz gwintów. Posianie konopi dokładnie odchwaszcza pole, bo pod konopiami giną wszystkie chwasty, z perzem włącznie. Nie trzeba stosować żadnej rakotwórczej chemii.

Konopie poprawiają strukturę gleby bez głębokiej orki, wystarczy pozostawić korzenie. Konopie mogą być świetną paszą - zwierzęta bardzo lubią zielone konopie, w zimie siemię konopne jest wydziobywane jako pierwsze w każdym karmniku. Pszczoły mają do dyspozycji wyjątkowo obfity pyłek z męski egzemplarzy rośliny.

Zakaz uprawy konopi i maku to najlepszy dowód, że żyjemy w kretyńskim państwie i w kretyńskich czasach. To, że jakiś dureń używa konopi jako narkotyku odbiera mi prawo normalnej uprawy konopi jako paszy dla zwierzaków, jako ziółka na herbatkę (dobra, nie powoduje żadnych narkotycznych efektów), jako surowca do ugotowania bardzo dobrej siemienotki wg śląskiego przepisu wigilijnego.

Co ciekawe szkody z używania konopi jako narkotyku nijak się mają do szkód jakie powodują np. zwykłe noże albo alkohol. To kretyńskie państwo nie widzi swojego kretyństwa kiedy zakazuje uprawy maku i konopi, a handluje jako monopolista alkoholem i papierosami. Nic dziwnego, że minister wychodzi też na kretyna, bo niby co ma zrobić? Zakazać sprzedaży alkoholu i papierosów a pozwolić na konopie i mak?
Dla mnie normalny będzie stan, kiedy wszystko będzie dozwolone, jeśli tylko nie powoduje zła. Za zło musi zawsze odpowiadać ten, co je wyrządził. Niestety ta filozofia jest obca kolejnemu "polskiemu" rządowi.
20 styczeń 2017

Alina 

  

Komentarze

 

Tam też uzupełnienie wiedzy o konopiach w jednym miejscu
http://jacekbezeg.pl/2017/01/29/smieci-tego-swiata-a-marycha/

2017-01-30
Alina

  

Archiwum

The Strategy of Disintegration: False flags, dirty tricks and the dismemberment of Iraq
grudzień 26, 2006
David Montoute
Czym Sarah Palin zagraża Polsce?
wrzesień 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Profesjonalizm
czerwiec 6, 2005
Artur Łoboda
Czy Amerykańscy Demokraci będą mieli inne zdanie o "tarczy"?
sierpień 17, 2008
PAP
Prawnicze szambo
marzec 18, 2005
PAP
Handel bezpieczeństwem-ostatni atut Polski
luty 28, 2007
wasylzly
Dom na kołach
luty 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Koszty kapitulanctwa (2)
czerwiec 18, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
Dyskryminacja nowych członków UE
październik 26, 2004
Media
listopad 29, 2003
Nasz Dziennik
List A. Doboszyńskiego do A. Słonimskiego
październik 10, 2005
Doboszyński Adam
Własność rzecz święta
październik 4, 2006
Dariusz Kosiur 04.10.2006
¬ródło wszelkiego zła
grudzień 11, 2003
Artur Łoboda
Jasna Mowa D?więku
sierpień 29, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Ceny Paliwa Osłabiają Imperium USA
styczeń 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prezydent Wenezueli, Hugo Chávez Frías, 20 wrzesnia 2006, na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ
wrzesień 23, 2006
Tlum. Roman K.
Miller nieśmiało krytykuje ludzi Kwaśniewskiego, czyli RPP
styczeń 29, 2003
PAP
Amnezja
sierpień 7, 2008
Marek Jastrząb
LIST OTWARTY - Wojciecha Sumlińskiego
sierpień 1, 2008
Wojciech Sumliński
Urzędniczyny i ich czyny
listopad 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media