ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Podatniku: Gotowy na utrzymanie milionów niby-gejów? 
10 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Dlaczego trzeba zmienić Konstytucję? 
3 maj 2026     
Niedorozwinięty umysłowo Jarosław Kaczyński? 
23 styczeń 2018     
Bezprawie Trzeciej RP (1) 
25 luty 2019     
Kto wysyłał w Polsce Żydów do obozów zagłady? 
2 kwiecień 2021      Artur Łoboda
Ja Was nie chcę budzić... 
14 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
"Czerwona strefa" w Małopolsce 
12 sierpień 2020     
Kolejna fałszywka PAP 
26 wrzesień 2009      tłumacz
Pisowski Rząd morduje kowiedem już od wielu lat 
21 marzec 2021     
Uwagi na marginesie "Europejskiego Kongresu Kultury" 
12 wrzesień 2011      Artur Łoboda
SĄDY KAMIENUJĄ WYROKAMI ? – wiersz – WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
21 sierpień 2014      www.trwanie.com
Oszukana ludność: Skandaliczne tajne umowy lobby energii wiatrowej 
3 lipiec 2025      kla.tv
To Donald Trump "wymyślił trzy szczepionki, wszystkie są bardzo, bardzo dobre"  
24 grudzień 2021      David McLoone
Amerykańska Armia dostarcza dowód na istnienie kowida 
2 maj 2021     
Gdzie Polska godność 
15 wrzesień 2011      Bogusław
Program na „Polski Wiek XXI”: ROZBIĆ CIEMNICĘ SOLIDARNOŚCI 
31 sierpień 2010      dr Marek Głogoczowski
RAFAŁ OTOKA-FRĄCKIEWICZ | JAN POSPIESZALSKI 
28 marzec 2026     
Koniec mojego świata 
8 lipiec 2016      Artur Łoboda
W dobie globalnego internetu cenzura niemiecka działa w polskojęzycznych portalach! 
15 wrzesień 2017      Akna
To taktyka na zmęczenie 
20 marzec 2013      Artur Łoboda

 
 

Nie trzeba odkrywać Ameryki

W bardzo rzetelnie napisanej książce "Rośliny lecznicze" Ożarowski, Jaroniewski, z 1987 roku są podane bardzo ciekawe opisy roślin leczniczych: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1005802/aleksander_ozarowski_waclaw_jaroniewski_rosliny_lecznicze_i_ich_praktyczne_zastosowanie,305612.html

Między innymi dość duży tekst o konopiach. To wyjątkowo cenna roślina. Autorzy piszą, że mleczko konopne, wyciśnięte z nasion konopi jest bomba witaminowa polecaną ludziom niedożywionym, osłabionych, szczególnie po chemio- i radioterapii. nie mam jej pod ręką, żeby przytoczyć szczegóły. Może ktoś z czytelników zeskanuje ten fragment, jeśli ma książkę pod ręką. Autorzy to nie byle urzędnicy, lecz poważni naukowcy.

Dzięki internetowi można sobie uzupełnić wiedzę o konopiach. Nie ma równie pożytecznej rośliny. Można ją wykorzystywać w przemyśle włókienniczym (tkaniny od najdelikatniejszych do lin okrętowych), w budownictwie - nie gnije, Niemcy mieszają konopie z zaprawą i budują tanie ciepłe domy. Gdyby nie konopie nie byłoby żadnej instalacji c.o. ani wodociągowej, bo konopie to najpewniejszy uszczelniacz gwintów. Posianie konopi dokładnie odchwaszcza pole, bo pod konopiami giną wszystkie chwasty, z perzem włącznie. Nie trzeba stosować żadnej rakotwórczej chemii.

Konopie poprawiają strukturę gleby bez głębokiej orki, wystarczy pozostawić korzenie. Konopie mogą być świetną paszą - zwierzęta bardzo lubią zielone konopie, w zimie siemię konopne jest wydziobywane jako pierwsze w każdym karmniku. Pszczoły mają do dyspozycji wyjątkowo obfity pyłek z męski egzemplarzy rośliny.

Zakaz uprawy konopi i maku to najlepszy dowód, że żyjemy w kretyńskim państwie i w kretyńskich czasach. To, że jakiś dureń używa konopi jako narkotyku odbiera mi prawo normalnej uprawy konopi jako paszy dla zwierzaków, jako ziółka na herbatkę (dobra, nie powoduje żadnych narkotycznych efektów), jako surowca do ugotowania bardzo dobrej siemienotki wg śląskiego przepisu wigilijnego.

Co ciekawe szkody z używania konopi jako narkotyku nijak się mają do szkód jakie powodują np. zwykłe noże albo alkohol. To kretyńskie państwo nie widzi swojego kretyństwa kiedy zakazuje uprawy maku i konopi, a handluje jako monopolista alkoholem i papierosami. Nic dziwnego, że minister wychodzi też na kretyna, bo niby co ma zrobić? Zakazać sprzedaży alkoholu i papierosów a pozwolić na konopie i mak?
Dla mnie normalny będzie stan, kiedy wszystko będzie dozwolone, jeśli tylko nie powoduje zła. Za zło musi zawsze odpowiadać ten, co je wyrządził. Niestety ta filozofia jest obca kolejnemu "polskiemu" rządowi.
20 styczeń 2017

Alina 

  

Komentarze

 

Tam też uzupełnienie wiedzy o konopiach w jednym miejscu
http://jacekbezeg.pl/2017/01/29/smieci-tego-swiata-a-marycha/

2017-01-30
Alina

  

Archiwum

Lista Wildsteina - Wywiad wojskowy jako policja polityczna Czym był "okrągły stół"?
luty 5, 2005
Adam Sandauer
Ubeckie podchody
grudzień 4, 2003
Andrzej Kumor
Prokuratorska gra pozorów
sierpień 26, 2002
Polska poniewierka
marzec 20, 2005
Warszawa 13.05.2005
maj 17, 2005
Alina
Portal PLUGAWA_POLSKA.COM
styczeń 15, 2009
Marek Głogoczowski
USA-Izrael
wrzesień 12, 2007
Paul Findley
Refleksje szczęściarza
marzec 24, 2008
Marek Ka
Czarny humor
czerwiec 6, 2003
zebrał i przesłał: bez podpisu
Na Ukrainie łączą i dzielą
sierpień 16, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Dopłaty do leczenia ?
styczeń 17, 2008
A. Sandauer
Demokraci?
październik 5, 2006
mik4
Czy Polska jest normalnym państwem?
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
Żydowska organizacja testuje amerykańską opinię publiczną w sprawie wojny z Iranem
listopad 21, 2007
bibula
Wymiana dowodów do 2007 roku
lipiec 26, 2002
PAP
Erna Rosenstein 1913-2004
listopad 14, 2004
Artur Łoboda
Królestwo złodziei i bezrobotnych
sierpień 23, 2003
przesłała Elżbieta
Fatima i wielki spisek
styczeń 29, 2006
Deirdre Manifold
Mentalność PPS
czerwiec 13, 2007
Adam Wielomski
Lustracja" wraca jak bumerang i dziala jak bumerang...
luty 22, 2005
Jerzy Malinski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media