|
Czy wszystko po staremu?
|
|
W wielu krajach zachodnich doskonale funkcjonują firmy państwowe.
Ja nieustannie podaję za przykład znacjonalizowaną za współpracę z Hitlerem firmę Renault, która dziś radzi sobie jeszcze lepiej - niż za czasów prywatnej własności.
Przyczyna sukcesu tkwi w dobrym zarządzaniu i menadżerskim wsparciu państwa.
Nam jednak - po latach komunizmu WMAWIA się, że "wszystko co wspólne - jest złe".
Dlatego przypomnę Państwu - jak dochodzono w Trzeciej RP do takich konkluzji.
Po 1989 roku niezbędną była przemiana technologiczna, organizacyjna i mentalna polskich przedsiębiorstw.
Pracownicy oczekiwali, że za cięższą i wydajniejszą pracę otrzymają wyższe wynagrodzenie.
Jest to logiczne, bo taki jest fundament rozwoju gospodarczego.
Ale zupełnie inaczej "transformację ustrojową" widzieli jego prawdziwi autorzy.
Chodziło im przede wszystkim o zniszczenie wszelkiej produkcji w Polsce i przejęcie za grosze najważniejszych składników państwowej gospodarki.
W ich imieniu działał Leszek Balcerowicz, który jako wicepremier i minister finansów w rządzie Mazowieckiego - wprowadza antypolskie ustawodawstwo gospodarcze.
Dla uniemożliwienia restrukturyzacji przedsiębiorstw państwowych wprowadził podatek od zasobów magazynowych i podatek od premiowania wydajności pracy - nazywany wtedy popiwkiem.
Firmy, które nie zniszczyły swoich zapasów surowcowych - w jednej chwili stawały się bankrutem, bo obciążane zostały ogromnymi podatkami.
Polityka Balcerowicza ukierunkowana na zniszczenie polskiej przedsiębiorczości, była podstawowym planem rządów Mazowieckiego, Bieleckiego, Suchockiej.
Małe przedsiębiorstwa padały jak mrówki.
Ale duże firmy nie tak łatwo się poddawały. Choć duszone były długiem kar finansowych - to dysponowały orężem strajków.
Dlatego przez wszystkie lata propaganda liberalna głosiła, że "Państwo dopłaca do przedsiębiorstw państwowych", podczas gdy tak naprawdę anulowano część bandyckich kar finansowych - nakładanych na firmy panstwowe.
Proszę zwrócić uwagę, że do dnia dzisiejszego NIKT nie pokusił się o uczciwe podsumowanie: ile kopalnie płacą różnych podatków i danin, a ile rzekomo wraca do nich ze Skarbu Państwa?
Żyjemy w kraju medialnego oszustwa i dlatego dziennikarska ladacznica wykrzywia swoją parszywą gębę gdy słyszy, że należy przywrócić wiek emerytalny.
Dziennikarskie dziwki nie dysponują zdolnością logicznego myślenia, ale opanowały do perfekcji technikę politycznej agitacji.
Dokładnie tak samo - jak ich protoplaści - bolszewiccy agitatorzy.
Jak mam się czuć: gdy na listach kandydatów do Sejmu i Senatu - widzę ludzi, którzy 25 lat temu (choćby biernie) współuczestniczyli w niszczeniu gospodarki polskiej.
Tych ludzi widziałem zarówno na listach PO - jak też PiS.
A za nimi podążają nowe odwody - w postaci balcerowiczowskiej "nowoczesnej".
Przed Polakami ogrom pracy dla uratowania przyszłości naszych wnuków.
Dlatego ostrzegam Kukiza przed hurraoptymistycznymi deklaracjami.
Najwięcej problemów spotka go z najmniej spodziewanej strony.
W polską scenę polityczną wszczepiła się kolejna agenda wrogich Polsce sił.
|
|
27 październik 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Do Renault można, choćby dodać koreańskie "czebole".
A duże przedsiębiorstwa niszczono, jak choćby PKP, "kawałkizacją" struktury, czyli wydzielaniem z dużego przedsiębiorstwa mniejszych spółek córek.
Kiedyś czytałem,że istotna część dochodów PKP Cargo, po jego utworzeniu, pochodziła z wynajmu lokomotyw innym spółkom grupy PKP. Nie z przewozu towarów, czyli z działalności, dla której została wydzielona, czyli ze świadczenia usług pozyskujących kapitał z zewnątrz, lecz z przekładania pieniędzy zakumulowanych w grupie, z szuflady do szuflady.
Te przykłady możnaby mnożyć.
Zobaczymy co się będzie działo.
|
|
2015-10-27
Magellan
|
|
|
|
Tysiąc w beciku i Tysiąc w Strasburgu
marzec 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Firmy Busha i Cheneya miały filie w rajach podatkowych
sierpień 1, 2002
PAP
|
Kongres Polski Suwerennej żyje!
grudzień 24, 2008
Paweł Ziemiński
|
Barack Obama Prezydentem USA
listopad 5, 2008
mik
|
Bardzo niepolskie myślenie o prawie....
wrzesień 7, 2008
Artur Łoboda
|
Wysoki koszt uległości USA wobec Izraela
czerwiec 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Spadek prestiżu USA na Bliskim Wschodzie
styczeń 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Izrael Szamir "PaRDeS - studium Kabały" Rozdział 7
marzec 27, 2006
Roman Łukasiak (poprawki M.G.)
|
Prognoza
styczeń 10, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
|
Prezydent przestrzega przed pomysłami na "karykaturę RP"
listopad 11, 2004
|
Andersen
sierpień 30, 2002
|
Kryzys Banku Centralnego USA, Zagrożenie Inflacją
luty 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Refleksje post-Rychłocickie
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
|
Bractwo Włoskie w Krakowie
listopad 24, 2005
Artur Łoboda
|
Polityka zagraniczna narodowego państwa polskiego
wrzesień 5, 2008
Dariusz Kosiur
|
Niech żyje Serbia!
luty 25, 2008
Adam Śmiech
|
Handlarze, precz ze szpitali!
grudzień 12, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Nie dezerterzy
czerwiec 26, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Zmiany w Magistracie
wrzesień 30, 2004
www.krakow.pl
|
Izrael Szamir - Przyparty do muru
lipiec 9, 2008
Izrael Szamir
|
|
|