ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

CDC ukrywa prawdę 
13 kwiecień 2022     
Coś do myślenia: moja lista Żydów 
23 marzec 2012      Artur Łoboda
Nur für geimpft  
25 sierpień 2020     
W co zagrywa PiS? 
18 grudzień 2015      Artur Łoboda
Szczujnia dziennikarska 
28 listopad 2018     
Zdziwienie 
26 maj 2020     
Ostatni cywilizowany kraj Europy 
18 kwiecień 2017     
Twierdzenia o nowym, bardziej śmiercionośnym wariancie HIV mogą być próbą przestraszenia ludzi do zaakceptowania kolejnej plandemii  
4 marzec 2022      Arsenio Toledo
Państwo Islamskie założyli zachodni agenci? 
28 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Komunistka Pełczyńska Nałęcz  
4 listopad 2025      Artur Łoboda
Patriotyzm 
4 grudzień 2013      Bohdan Poręba
22 lipca. To była nasza młodość.  
22 lipiec 2016      Artur Łoboda
Niegasnąca inspiracja 
17 maj 2020      Paweł Ziółkowski
Holokaust 2021  
21 grudzień 2021      Artur Łoboda
NOWY USTRÓJ AUSTRALII, NOWY USTRÓJ ŚWIATA: DEMOKRACJA TOTALITARNA  
29 wrzesień 2021     
Orwellowska Polska zalegalizowanego bezprawia  
13 sierpień 2020     
Szudroczyć 
22 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Europa 40% - Janusz Palikot w Gdańsku  
24 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Zdrada przyszła z najmniej oczekiwanej strony 
6 styczeń 2021     
Płacenie kartą 
30 wrzesień 2010      Goska

 
 

JOW - plusy i minusy (1)



Żaden system nie jest idealny.. I na pewno idealnym nie jest system jednomandatowych okręgów wyborczych, ale ma on zdecydowaną przewagę - nad obecnie panującym.
I o tym będzie poniższy tekst.

12 lat temu - gdy walka o JOW - była szczególnie intensyfikowana - mój znajomy podał wyniki prawdopodobnych skutków wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.
Na podstawie wyników ostatnich wyborów stwierdził, że w przypadku systemu JOW - poskomunistyczna SLD zabierze wszystkie mandaty.

Dzisiaj - to właśnie SLD - jest zawziętym przeciwnikiem JOW.
Co się od tej pory zmieniło?

Jeszcze dziesięć lat temu - poziom świadomości społecznej Polaków - był żenująco katastrofalny.
Szczególnie młodzież dała sobie wmówić, że "po wstąpieniu do Unii europejskiej posypie się manna z nieba".
Podróżując ze ś.p. Elżbietą Gawlas po Polsce - doświadczałem prób edukacji młodzieży przez Elżbietę, która chciała przestrzec przed emigracją.
Chciała przemówić do rozumu - ogromnie ogłupionej młodzieży by ta - ratowała swoje życie!
Patrzyłem na te próby ze smutkiem.
Wiele młodych osób traktowało Elżbietę - jak nawiedzoną.
Nie mogli się doczekać - na moment otwarcia granic i wyjazdu z Polski.

Elżbieta przeogromnie zaangażowała się w ratowanie młodego pokolenia Polaków i lekceważyła własne zdrowie. Co zakończyło sie tragicznie.

Ja nie miałem zamiaru polec w tej walce bo wiem, że jeszcze trzydzieści lat będzie ona trwała.
Choć momentami szarpałem się w sprawach szczegółowych - to świadomym byłem, że Społeczeństwo Polskie MUSI dostać od rządzących - poważnego kopniaka w tyłek, by zaczęło w końcu myśleć.
W wielkiej frustracji czekałem - aż młodzież poczuje na własnej skórze skutki naiwnego zaufania wobec polityków.

I to wszystko się już dokonało.
Czy dziś młodzi Polacy zagłosują na politycznych oszustów?
Na pewno żaden świadomy Polak nie poprze hochsztaplera - choćby ten obiecywał góry złota.
Nie wyobrażam sobie również, by w dobie niezależnych mediów internetowych - poparcie Polaków otrzymał oszust pokroju Stokłosy.

Bardzo ważne jest jednak pytanie: jaka część Społeczeństwa Polskiego - może być uznana za Polaków?
A jeszcze ważniejsze pytanie brzmi: jaka część Polaków jest świadoma perfidnej gry polityków?

To, że dzisiaj SLD - nie ma żadnego poparcia - jest skutkiem wzrostu świadomości społecznej.
Ale za wzrostem poparcia dla PiS nie stoi program tej partii, lecz ZBRODNICZA polityka Platformy Obywatelskiej.

Tylko Kukiz zdobył poparcie za własną inteligencję, bo przechytrzył dziennikarzy ścieków medialnych.

Nie znamy jeszcze składu kandydatów z Komitetu Kukiza.
Wszystko się może zdarzyć i nawet to, że gdy sam poznam tą listę - to zmienię swoje zdanie.
Ale na dziś widzę tylko, że PiS chce rządzić sama.
Nauki z przeszłości NICZEGO nie nauczyły liderów tej partii.
Jest to bowiem powrót do modelu jednomyślności politycznej. Bardzo źle się kojarzącego.
Wynikałoby z niego, że "monopol" na ma rację mają TYLKO ludzie popierający Kaczyńskiego!

Od zawsze wspieram różnorodność kulturową i intelektualną.
To jedyny katalizator postępu cywilizacyjnego.
Granice różnorodności - jakie sobie wspólnie naznaczamy - nie mogą sprowadzać się do dwubiegunowego spojrzenia na naszą rzeczywistość.
Każdy - kto twierdzi, że reprezentuje jedynie słuszną rację - jest największym wrogiem Społeczeństwa.
I Platforma Obywatelska jest tego najlepszym przykładem.

Jeżeli PiS nie popiera jednomandatowych okręgów wyborczych to oznaczać może dwa rozwiązania:
a, albo uważa, że Polacy są w dalszym ciągu idiotami,
b. albo boi się uświadomionego w końcu - młodego pokolenia Polaków.

A prawdziwym celem PiS jest trwanie u koryta, oraz czerpanie z tego profitów.

Finansowanie partii politycznych realizowane jest TYLKO wobec partii zasiadających w Sejmie i Senacie.
ŻADNA niezależna partia polityczna - nie otrzymuje grosza wsparcia.
Mamy więc do czynienia z zamrożeniem sceny politycznej - bo na kampanię polityczną mogą sobie pozwolić tylko ci - którzy już są u władzy.
Odebranie wsparcia finansowego dla partii politycznych i ZABRONIENIE finansowania z zewnątrz - chociaż trochę spłaszczy nierówności polityczne podmiotów politycznych.
Partia rządząca i tak będzie miała spore składki swoich członków - zatrudnionych w urzędach i Spółkach Skarbu Państwa.
Ale już nie będzie tak bardzo bezczelnie korzystać z przywileju władzy.

Dlaczego PiS się na to nie godzi?
Pewnie politycy tej partii - za bardzo przejęli się prawami statystyki, które gwarantują im władzą po PO.
Lecz na przykładzie obecnej sytuacji SLD wiemy, że prawa statystyki są "poprawiane" przez głupców, którzy ciągną partię na dno.
W PiS takich nie brakuje - co zauważyliśmy przez ostatnie dziesięć lat.

Foto: Elżbieta Gawlas podczas rocznicy strajków sierpniowych - w Stoczni Gdańskiej.
Właśnie w tamtym czasie usiłowała dotrzeć do serc i umysłów młodzieży.
30 czerwiec 2015

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Talmud, Teologia Wygnania i Megalomania
luty 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jaka gospodarka?
grudzień 5, 2006
bez podpisu, lub b.p.
Czy będziemy społeczeństwem parobków?
grudzień 27, 2002
zaprasza.net
Co pomaga zrozumieć czym był komunizm
luty 26, 2009
Jadwiga Staniszkis
Leszek Miller zachwycony polską gospodarką
grudzień 23, 2003
Pająk rosyjski rozciąga globalną pajęczynę energetyczną
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Po wyborach
listopad 29, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
"Czarne owce" w szeregach przedstawicieli Polonii
październik 23, 2003
Walka z korupcją: ani programów, ani pieniędzy (gdzie się podziały ?)
sierpień 15, 2002
"Polityka"
Korporacja rządzi
luty 15, 2008
Rafał Ziemkiewicz
Specjalne stosunki
maj 22, 2006
z Prawica.Net przysłał Marek Olżyński
Michał Nowicki -O Katyniu inaczej.
styczeń 28, 2008
Michał Nowicki
Europejska abrakadabra
kwiecień 10, 2003
Andrzej Kumor
Gra o główna nagrodę - część II
grudzień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Raj Podatkowy - Polska
kwiecień 23, 2003
Andrzej Gwiazda
US Must Reevaluate Its Relationship With Israel
grudzień 18, 2007
Scott Ritter
Podłoże polityczne i ekonomiczne planów ataku na Iran
wrzesień 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Ze względów praktycznych ........
marzec 8, 2009
Artur Łoboda
APEL – ݎDANIE
czerwiec 30, 2008
Dariusz Kosiur
Koniec wolnej prasy
sierpień 22, 2003
ABCnet
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media