|
Za co Zachód nas nienawidzi?
|
|
Jak każdy Polak - studiujący kulturę europejską - przeszedłem okres fascynacji dorobkiem kulturalnym krajów zachodnich.
W tym kontekście bardzo mizernie prezentuje się nasza kultura - ograbiona i zniszczona w toku kolejnych wojen.
Musiałem sobie w końcu zadać pytanie: czy jest coś - co uzasadnia polską dumę narodową?
Odpowiedź pojawiła się po czasie - w trakcie nieuchronnych porównań okresów kryzysowych w Europie Zachodniej i w Polsce.
Stworzyłem więc model badawczy - bazujący na porównaniu: jak mieszkańcy "cywilizowanej Europy" - reagowali w porównaniu do Polaków.
Gdy więc mieliśmy na Zachodzie Świętą Inkwizycję, a potem wojny religijne - to w Polsce rozwijały się Zbory husyckie - po ich wygnaniu z Czech.
Gdy hugenoci i luteranie mordowali się na przemian z katolikami - w Polsce rozwinęły się wspólnoty "Braci Polskich", którzy o trzy stulecia wyprzedzili - niezbędne reformy Kościoła.
Dzisiaj Kościół Katolicki głosi dokładnie te sama tezy społeczne, które w połowie XVII wieku - po raz pierwszy w historii świata - wypowiedzieli Arianie.
I - gdyby nie Potop szwedzki, w którym nie potrafili się odnaleźć - byłaby to z pewnością najważniejsza - w nowożytnej Europie siła postępu społecznego.
Na początku XX wieku doszło do przewrotów i rewolucji w wielu krajach europejskich.
Krwawe rewolucje miały miejsce w Rosji, Niemczech, na Węgrzech, a mało brakowało - by i we Francji do niej - nie doszło.
Tymczasem Polacy - nie tylko nie uczestniczyli w tym buncie, ale zagrodzili drogę - na pochód bolszewizmu - przez Europę.
Czym bezsprzecznie uratowali Europę przed tragedią tej formy politycznego bandytyzmu.
Przyczyna naszej postawy była typowa - dla polskiej mentalności.
Kilka dni - po ustanowieniu pierwszego - polskiego Rządu - odrodzonej Polski, wprowadzone zostały prawa społeczne - o których mieszkańcy Europy mogli tylko marzyć jeszcze przez kilkadziesiąt lat.
Do podstawowych praw należały: prawa wyborcze dla wszystkich obywateli Polski, ośmiogodzinny dzień pracy i ubezpieczenie społeczne.
Polskim robotnikom nie była już potrzebna żadna rewolucja.
I dlatego stanęli do walki - przeciwko bolszewickiej nawale - ratując Europę - przed pogrążeniem się w mroki bolszewickiego zamordyzmu.
Prawie 240 lat wcześniej stanęliśmy na drodze pochodu innego totalitaryzmu - muzułmańskiej ekspansji na Europę i walnie przyczyniliśmy się do pokonania Turków.
W "nagrodę" - zostaliśmy 90 lat później napadnięci przez trzy sąsiednie kraje i dwadzieścia lat później - na 120 lat straciliśmy niepodległość.
W nagrodę - za zatrzymanie Bolszewików - Anglia i Francja zdradziła nas względem Niemiec, a potem oddała w sidła Stalina.
Aby ukryć ślady własnej - haniebnej przeszłości - fałszuje się dziś historię i wprowadza pogardy godne oszczerstwa wobec Polaków. W tym celu armia moralnych ladacznic - prowadzi kampanię wmówienia Polakom, że "byli wspólnikami nazistów", a rzekomy polski "antysemityzm" - nawet wyprzedzał nazistowskie pogromy.
Takie tezy mogą postawić tylko najgorsze - moralne szmaty, które usadowiły się w instytucjach państwowych, mediach i wśród rzekomych "autorytetów kulturowych".
Jeżeli nie podporządkujemy się zachodnioeuropejskim żądaniom rewizji historii - to zostaniemy ukarani odebraniem ostatnich resztek suwerenności.
Nie ma większego powodu do nienawiści - jak przypomnienie własnej podłości. A - póki Polska istnieje - jest plamą przypominającą o haniebnej przeszłości Zachodu.
|
|
14 marzec 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Nic dodac nic ujac. |
|
2015-03-24
TellTheTruth
|
|
|
|
Walka dwóch skorpionów?
styczeń 29, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zobacz, jakie nieruchmości w drodze przestępstw przejął Kaczyński
listopad 15, 2006
Zbigniew Nowak
|
"Pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka"
marzec 1, 2004
Artur Łoboda
|
"Halloween" - już nie tylko amerykański idiotyzm...
październik 31, 2005
Zdzisław Raczkowski
|
Kontrola rezerw Iraku przez USA za pomocą wojska
lipiec 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Samobojki
czerwiec 27, 2003
przesłała Elżbieta
|
Niech nas zobaczą
maj 8, 2003
|
Palestyna: Wojna domowa Elliota Abramsa
styczeń 10, 2007
Piotr Chmielarz
|
Afganistan jako trudny problem NATO
styczeń 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
polnische Schweine
październik 22, 2005
Artur Łoboda
|
Program dla bogaczy?
wrzesień 7, 2005
|
Wszystko musi przejść przez centralę
marzec 14, 2004
|
KONGRES POLSKI SUWERENNEJ - WEZWANIE O MORATORIUM
marzec 6, 2004
|
Wyniki na wiare
grudzień 13, 2002
Andrzej Kumor
|
Putin zza wschodniej granicy
grudzień 30, 2007
zebrał i przesłał . (kropka)
|
11 listopada 2004
listopad 12, 2004
Artur Łoboda
|
Żydowska skrucha?
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Świat stoi na głowie
kwiecień 22, 2005
|
Kleik dla Polski
lipiec 24, 2002
Anna Fisher - "NIE"
|
"Poziomowanie wydziałów" -
czyli zmiany w Urzędzie Miasta Krakowa
kwiecień 9, 2003
Artur Łoboda
|
|
|