ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Polska glupota 
25 wrzesień 2010      Goska
Symbioza USA i Rosji 
21 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
"Żydów" fobie 
14 grudzień 2015      Artur Łoboda
Wyborcza funkcja ludzkiej wyobraźni 
27 maj 2014      Artur Łoboda
Jan Paweł II - a pedofilia 
20 listopad 2020     
Niedzielski tylko żartuje z tą pandemią 
7 październik 2020     
żydzi to wiedzą 
4 maj 2018     
Tygrys to też kot, a Żydzi? 
3 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Prawo i bezprawie 
11 styczeń 2024     
Mord polityczny 
21 styczeń 2019      Artur Łoboda
Prokurator Generalny Arizony pozywa administrację Bidena w sprawie autorytarnych nakazów dotyczących szczepień 
19 wrzesień 2021     
Burak na włościach 
20 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Ile Skarg Obywateli odrzucili Sędziowie z WSA w Krakowie? 
2 styczeń 2024     
Nowy kodeks sądowy Platformy Obywatelskiej 
20 marzec 2013      Artur Łoboda
Dlaczego 49 gubernatorów zamówiło w przedsprzedaży śmiertelne szczepienia COVID dla dzieci poniżej 5 roku życia?  
21 lipiec 2022     
Wojna cywilizacji 
20 grudzień 2016      Artur Łoboda
Dlaczego bogaci już nie boją się biednych? 
2 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
"Prawdziwi mężczyźni" 
23 grudzień 2025      Artur Łoboda
Czy świat idzie drogą nazistowskich Niemiec? 
22 grudzień 2021     
Bezprawie Trzeciej RP (2) 
7 marzec 2019      Artur Łoboda

 
 

Trzeba być lisem i lwem

„są dwa sposoby walczenia – trzeba być lisem i lwem” (Niccolò Machiavelli)
 
Judo, albo po polsku dżudo to sportowa kategoria walki, w której wykorzystuje się siłę przeciwnika - przeciwko niemu samemu.
Dżudo to nie brutalna siła, ale inteligencja i spryt w podejściu do przeciwnika. W języku japońskim słowo judo tłumaczy się jako "łagodna droga, łagodny sposób"; "droga miękkości, szlachetna droga".

I właśnie dlatego - od lat staram się namówić Rodaków, by w swojej walce o Polskę korzystali z inteligencji, oraz sprytu - zamiast frontalnego ataku - który przyniesie tylko kulturową i ekonomiczną rzeź.
Twórcą judo był Japończyk Jigorō Kanō (1860–1938). Z życiorysu twórcy walki judo warto zauważyć dwa ważne przesłania:
W młodości był on drobnym chłopcem, który musiał sprytem nadrabiać w walce swoją nikłą posturę.
Był on również profesorem ekonomii i nauk politycznych.

I to powinno Państwu wystarczyć za wszelką rekomendację tej techniki walki.
Wobec panującego dziś na świecie zła, które nazwać możemy wojną cywilizacyjną globalistów, jesteśmy na razie bezsilni.
Nie mamy ani broni, ani armii do prowadzenia walki.
Dlatego sami musimy ją stworzyć, by podobnie jak Legiony Polskie - stanąć do walki o niezawisłą Polskę wtedy - gdy pozwoli na to sytuacja międzynarodowa.
Te metaforyczne Legiony symbolizują nielicznych dziś Polaków, którzy postawiali swoją karierę życiową na szalki prawdy, oraz wierności zasadom godności i honoru.
Podobnie jak w słowach piosenki legionowej: "na stos rzuciliśmy nasz życia los".

Osoby walczące dziś o elementarne normy kultury - są szykanowane i tępione.
Doświadczyliśmy tego neiraz.
A ponieważ globalistyczna agentura opanowała środowiska patriotyczne, to doskonale skłóca i dzieli Polaków.
Najlepszym tego przykładem jest wyciąganie zaszłości historycznych - w celu skłócania Polaków.
Czynią to wyjątkowe kreatury moralne, które mają czelność pozować na patriotów.
Kiedyś poznamy ich prawdziwych mocodawców.

Najlepszym przykładem jest skłócanie Polaków w kwestii różnic politycznych pomiędzy Narodową Demokracją, a Piłsudskim.
Historia jednoznacznie dowiodła, że podejmując ryzyko - to Piłsudski miał rację.
Gdybyśmy przyjęli założenia Dmowskiego - to u kresu wojny bylibyśmy pewnie kolejną Republiką Rad - z czerwonymi komisarzami w roli głównej.

Dmowski jednak naprawił w końcu swoje błędne założenia i w Wersalu godnie reprezentował sprawę Polski.
Nie obyło się tam bez błędów Dmowskiego, ale w ostatecznym rozrachunku bardzo przysłużył się do powojennych granic Polski.

By skompromitować Piłsudskiego - bardzo powszechnie pomawia się go o mściwość wobec byłych oficerów Państw Zaborczych, którzy o polskości przypomnieli sobie dopiero wtedy - gdy dalsze istnienie ich zwierzchników budziło wątpliwości. Modelowym przykładem jest osoba generała Rozwadowskiego.
Przenosząc to na nasze realia podać możemy jako wywyższanie byłych generałów Armii Układu Warszawskiego - względem działaczy niepodległościowych.

Takie teksty krążą do dzisiaj w Internecie.
Zamiast My - naszych wrogów - to oni nas pokonali - Naszą własną bronią - patriotyzmem, ale skarykaturyzowanym i splugawionym.
Z tego powodu wielu Patriotów zatraciło poczucie rzeczywistości.
Wpadli w fobie, które ograniczają racjonalizm myślenia.
Doskonałym przykładem jest ostatni atak na film "Ida".
Ja radzę wszystkim krytykom tego filmu - najpierw go oglądnąć, a potem dopiero zabierać na jego temat zdanie.

Jak nie potrafimy odróżnić ewidentnych - antypolskich prowokacji w wykonaniu Jana Grossa, od każdego innego zjawiska poruszającego temat żydowski - to nie jesteśmy w stanie zbudować niezawisłej Polski, albowiem niezawisłość może być zbudowana tylko i wyłącznie na PRAWDZIE.
Ale pozwolę sobie w tym momencie na bardzo smutną konkluzję.
Nawet dziesięć pogardliwych wobec Polaków publikacji Grossa i jemu podobnych, nie uczyni tyle złego - co jedna antypolska prowokacja rzekomych "patriotów", która służy skłóceniu Polaków w formie, którą nazwać należy bezczelnym judzeniem.

Istnieją przesłanki by sądzić, że wygraliśmy pierwszą bitwę o Polskę.
Donald Tusk ewakuował się do Brukseli - wraz z najbliższymi szkodnikami sprawy polskiej.
Uciekł nie z tego powodu, że środowiska prawicowe nieustannie krytykowały jego politykę ale dlatego, że w racjonalnym i spokojnym działaniu zebraliśmy dostateczne dowody - by postawić tą bandę przestępców przed Sądem respektującym obowiązujące w Polsce Prawo.
2 styczeń 2015

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Krótkie treści są lepsze, niż długie i zawiłe wywody.. Myślisz, że słodkiego, poprawnego politycznie „dziumdziusia” ktoś posłucha? Tam na górze są bestie! Ludzie, którzy nie cofną się przed niczym, żeby utrzymać obecny stan.
Twoje miejsce na Ziemi to Polska. Kraj, który powinieneś kochać i o który powinieneś walczyć. Twoja ojczyzna, przestaje być Twoja… Niedługo na swoim terenie będziesz niewolnikiem… a właściwie już nim jesteś. Nie zauważyłeś tego? Racja – byłeś przecież zajęty tym, jak być lisem i lwem
Żyjemy w świecie spisku. Spisku przeciwko ludzkości, przeciwko życiu i przeciwko wolności. I mogą się niektórzy śmiać, pukać w czoło, nie dowierzać, ale takie są fakty!
Jest to spisek żydowski!- jesteś dla nich niczym więcej niż tylko bydłem.



Nienawiść żydowska do Polski i Polaków – dr Rudolf Jaworek

http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Z-historii-polskiej-nienawisc-zydowska-do-Polski-i-Polakow-dr-Rudolf-Jaworek

Polityka przekształcania Polski w państwo z żydowską dominacją

http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/10/05/kryzys-zydzi-polska-cz-2/

WIĘCEJ;

Instytut Żydoznawczy
http://www.polskawalczaca.com/viewforum.php?f=52

Internetowy Uniwersytet Żydoznawczy
http://forum.wolna-polska.pl/viewforum.php?f=4


-

2015-01-02
www.polskawalczaca.com

  

Archiwum

Blefowanie i pogróżki Waszyngtonu przeciwko Iranowi
maj 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Kołodko chce, by Polska weszła do strefy euro w 2006 roku
lipiec 27, 2002
PAP
Czy kablować na pijanych kierowców 01/10/2007
styczeń 25, 2007
Marek Komorowski
"Moralność" na usługach finansjery
luty 14, 2003
PAP
Gdzie są profesorowie z dawnych lat ?
listopad 14, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Ujawniać dane podejrzanych i przestępców!
wrzesień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Tragedia Polski bezrobotnej
listopad 22, 2003
Nasz Dziennik
"Miłość i Śmierć"
marzec 30, 2005
Jan Klass
Polscy dziennikarze potraktowani jak przestępcy
listopad 18, 2003
www.onet.pl
Reklama - burżuazyjna czy solidarnościowa?
listopad 28, 2004
Mirosław Naleziński
Jak Polak z zagranicy może pomóc Polsce?
lipiec 13, 2005
Artur Łoboda
17 kwietnia 2008
styczeń 13, 2009
przysłał ICP
Od planu ewakuacji do decyzji eksterminacji Żydów
grudzień 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
FBI wystąpiło właśnie do Kongresu o przyznanie 12 mln dolarów na stworzenie ogromnej bazy danych o Amerykanach
czerwiec 22, 2007
aktualności pnlp
Wspólnicy zbrodniarza
lipiec 6, 2004
A mówią że to Polacy są głupi
kwiecień 5, 2003
PAP
Poziome drabinki bezpieczeństwa
styczeń 15, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Apel przed referendum
maj 27, 2003
przesłała Elżbieta
Kraków: Proces o rekordowe odszkodowanie
październik 7, 2004
Imperium czy hegemonia
wrzesień 7, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media