ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ścięta brzoza jako wyraz patriotyzmu, czyli jak polscy kamikadze spadają na drzewa 
6 grudzień 2013      /-/Ewa Englert-Sanakiewicz
Zatrzymać Owsiaka!  
12 styczeń 2010      Artur Łoboda
Statki „Titanic” i „Britannic” 
2 czerwiec 2013      Iwo Cyprian Pogonowski
Chossudovsky: USA rozpocznie trzecią wojnę światową od ataku na Iran 
20 luty 2010      Rebel
Dzień graniczny 
6 listopad 2015      Artur Łoboda
Degeneracja służby zdrowia w USA 
24 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Międzynarodowy komunikat ostrzegawczy dotyczący COVID-19. United Health Professionals 
19 luty 2021      United Health Professionals
Przebudzenie duszy 
10 marzec 2013      Artur Łoboda
PiS, chaos, PiS 
20 styczeń 2018      Artur Łoboda
Kto nam znalazł takich "przyjaciół"? 
7 luty 2018      Artur Łoboda
Genotyp przecietnego Polaka 
      tłumacz
Święte oburzenie głupców 
25 luty 2019     
Czy Duda podziękuje Szumowskiemu? 
5 lipiec 2020     
Patrick Ney - Polska  
30 czerwiec 2017     
Wirus Zachodniego Nilu 
11 sierpień 2010      Goska
Kto tu jest porąbany? 
5 luty 2016      Artur Łoboda
Proponowana strategia Polski wobec UE 
15 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dwudziesta dwa 
7 wrzesień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
PIERWSZYM ETAPEM PRZEWROTU IDEOLOGICZNEGO JEST PROCES DEMORALIZACJI Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow 
27 czerwiec 2020      Alina
Nie mają zdolności sądowej.  
6 październik 2010      Bogusław

 
 

Propaganda 101: Ukraina 2022


W 2011 roku NATO zbombardowało drogę do Trypolisu, aby pomóc swoim siłom zastępczym na ziemi w przepędzeniu Kaddafiego. 
Dziesiątki tysięcy ludzi straciło życie, a znaczna część tkanki społecznej i infrastruktury Libii legła w gruzach.
 

Artykuł z 2016 r., który ukazał się w Foreign Policy Journal „ Hilary Emails Reveal True Motive for Libyan Intervention ” ujawnił, dlaczego Libia była celem ataków.
 
Kaddafi został zamordowany, a jego plany zapewnienia afrykańskiej niepodległości i podważenia hegemonii Zachodu na tym kontynencie stały się nieaktualne.
 
Artykuł w Daily Telegraph z marca 2013 r. „Stany Zjednoczone i Europa w wielkim powietrznym transporcie broni do syryjskich rebeliantów przez Zagrzeb” donosił, że 3000 ton broni pochodzącej z byłej Jugosławii zostało wysłanych 75 samolotami z lotniska w Zagrzebiu do rebeliantów.
 
W tym samym miesiącu tego samego roku The New York Times opublikował artykuł „Transport powietrzny zbrojeń do syryjskich rebeliantów rozszerza się dzięki pomocy CIA”, stwierdzając, że rządy arabskie i Turcja znacznie zwiększyły swoją pomoc wojskową dla bojowników syryjskiej opozycji. 
Pomoc ta obejmowała ponad 160 wojskowych lotów towarowych.
 
W swojej książce Brudna wojna w Syrii Tim Anderson opisuje, w jaki sposób Zachód i jego sojusznicy odegrali  kluczową rolę w organizowaniu, a następnie podsycaniu tego konfliktu .
 
Przez ostatnie dwie dekady politycy i media manipulowali powszechnymi sentymentami, aby skłonić coraz bardziej zmęczoną wojną zachodnią opinię publiczną do wspierania trwających konfliktów pod hasłem „ochrona ludności cywilnej” lub „wojna z terrorem”.
 
Toczy się opowieść o ochronie praw kobiet lub walce z terrorystami, odsunięciu od władzy despotów (posiadających nieistniejącą broń masowego rażenia), lub ochronie życia ludzkiego w celu usprawiedliwienia ataków wojskowych, co skutkuje utratą setek tysięcy cywilów i przesiedleniem wielu innych.
 
Emocjonalny język, mający na celu wzbudzenie strachu przed zagrożeniem terrorystycznym lub „interwencją humanitarną” jest używany jako pretekst do prowadzenia imperialistycznych wojen w krajach bogatych w minerały i geostrategicznie ważnych regionach.
 
Chociaż na przestrzeni lat było o tym mowa w wielu artykułach, warto wspomnieć ponownie emerytowanego sekretarza generalnego NATO Wesleya Clarka  oraz notatkę z Biura Sekretarza Obrony USA, o której powiedziano mu zaledwie kilka tygodni po 11 września.
 
Ujawniła plany (notatka)  „zaatakowania i zniszczenia rządów w siedmiu krajach w ciągu pięciu lat”, zaczynając od Iraku i przechodząc do „Syrii, Libanu, Libii, Somalii, Sudanu i Iranu” . 
Clark twierdził, że strategia ta zasadniczo dotyczy kontroli  ogromnych zasobów ropy i gazu w regionie .
 
Częścią bitwy o serca i umysły opinii publicznej jest przekonanie ludzi, by traktowali te wojny i konflikty jako nierozwiązany szereg wydarzeń, a nie planowane machinacje imperium. 
Od dekady częścią strategii jest tocząca się narracja o rosyjskiej agresji.
 
Interesy anglo-amerykańskich korporacji finansowych od dawna usiłują wbić klin między Europę a Rosję, aby zapobiec bliższej współpracy gospodarczej. 
Poza ekspansją NATO i instalacją systemów rakietowych w Europie Wschodniej wymierzonych w Rosję, miały miejsce także coraz bardziej zaostrzające się sankcje gospodarcze, do których UE była w dużej mierze zmuszona.
 
W 2014 r. proponowane (ale nigdy nie wdrożone) Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) było częścią szerszego geopolitycznego planu gry mającego na celu osłabienie Europy Zachodniej poprzez jeszcze większe uzależnienie jej od USA i podzielenie kontynentu europejskiego przez odsunięcie na bok Rosji.
 
Choć TTIP może wydawać się, że nie miało nic wspólnego z tym, co działo się na Ukrainie w 2014 roku (przewrót) czy w Syrii, było to trybikiem w machinie, która cementowała amerykańską hegemonię.
 
Dużo więcej można (i było) napisać o strategiach USA mających na celu osłabienie rosyjskiej gospodarki opartej na paliwach kopalnych, ale chodzi o to, że działania USA od jakiegoś czasu mają na celu osłabienie Rosji.
 
Kompleks finansowo-przemysłowo-wojskowy ustala ten program, wykuwany za zamkniętymi drzwiami na różnych forach. 
 
Ci, którzy siedzą na szczycie tego kompleksu, dopracowują swoje plany w potężnych think tankach, takich jak Council on Foreign Relations i Brookings Institute (udokumentowane w artykule Briana Berletica z 2012 roku „ Naming Names: Your Real Government ”), a także w Trójstronnej Komisji, Bilderberg i NATO, jak opisano w książce Davida Rothkopfa z 2008 r. „ Superclass: The Global Power Elite and the World They Are Making ”.
 
Warto zwrócić uwagę na raport z 2019 r. „ Przedłużenie i nierównowagę Rosji ” autorstwa wpływowego amerykańskiego think tanku Rand Corporation.
 
Dokument określa różne scenariusze destabilizacji i osłabienia Rosji, w tym „nałożenie głębszych sankcji handlowych i finansowych” oraz „udzielenia śmiercionośnej pomocy Ukrainie”,  ale bez prowokowania „o wiele szerszego konfliktu, w którym Rosja z racji bliskości miałaby znaczące korzyści ” .
 
Inwazja Rosji na Ukrainę nie nastąpiła znikąd. 
Nie jest to wynik machinacji żądnego władzy szaleńca, który uparł się, by przejąć Europę, pogląd, który komentatorzy głównego nurtu przez wiele lat próbowali zakorzenić w psychice zachodniej opinii publicznej.
 
Niedawna analiza, która pojawiła się w indyjskim kanale informacyjnym WION: „ Czy NATO popchnęło Ukrainę do wojny? ”, zapewnia rodzaj wnikliwej analizy wydarzeń nieobecnych w zachodnich mediach.
 
Zwięźle przedstawia uzasadnione obawy Rosji dotyczące ekspansjonistycznego natarcia NATO na Europę Wschodnią oraz tego, jak kolejne administracje USA ignorowały te obawy przez wiele lat, w tym te zgłaszane przez najwyższych urzędników w samym Waszyngtonie.
 
To, że taka analiza pozostaje poza programem zachodnich mediów, nie jest zaskoczeniem. 
Wybitni dziennikarze w kluczowych mediach to niezbędni żołnierze piechoty, których rolą jest wspieranie władzy. 
Są przygotowywani do swoich stanowisk na różne sposoby ( jak choćby projekt brytyjsko-amerykański  ), gdy wspinają się po dobrze płatnej drabinie kariery.
 
Niezależnie od niezliczonych ofiar cywilnych i cierpień, jakie obecnie przeżywa Ukraina, gdy kraj używany jest jako pionek w wojnie geopolitycznej, istnieją również skutki przerwanych dostaw energii oraz eksportu nawozów i żywności z Ukrainy i Rosji, które dotkną prawdopodobnie setki milionów ludzi na całym świecie.
 
Na przykład wojna może wywołać „ huragan głodu ” i biedy, a Bank Światowy szacuje, że przeciętny mieszkaniec Afryki Subsaharyjskiej wyda około 35% swoich dochodów na żywność w 2023 roku, jeśli wojna na Ukrainie będzie się przedłużać. 
W 2017 roku było to nieco ponad 20%. W innych miejscach, takich jak Azja Południowa i Bliski Wschód, wzrost może być wyższy.
 
Ale jest to jedynie „szkoda uboczna”, którą warto narzucić innym w kalkulacjach tych, którzy określają, jaka jest „cena, którą warto zapłacić” i kto ją zapłaci.
 
Niemniej jednak, do poparcia strategii narastania napięć wobec Rosji, których kulminacją jest sytuacja, jaką mamy obecnie na Ukrainie, zachęcają opinię publiczną dobrze spełniające swoją rolę media. 
Media służą jako kluczowa cheerleaderka w wojnach prowadzonych przez Stany Zjednoczone i zapewniają, że cywile ranni i zabici w tych konfliktach są trzymani z dala od nagłówków i ekranów, w przeciwieństwie do obecnej sytuacji na Ukrainie, której ofiary są relacjonowane 24 godziny na dobę przez główne media.
 
Ale to jest mała niespodzianka. 
Były szef CIA, generał Petraeus, stwierdził w 2006 roku, że jego strategią jest prowadzenie wojny percepcji  prowadzonej przez media .
 
Wielu czytelników będzie świadomych rewelacji z 2015 roku o byłym  redaktorze dużej niemieckiej gazety, który powiedział, że podłożył historie dla CIA . 
Udo Ulfkotte twierdził, że akceptuje wiadomości napisane i przekazane mu przez agencję i publikuje je pod własnym nazwiskiem w Frankfurter Allgemeine Zeitung.
 
Choć dla wielu było to szokiem, kilkadziesiąt lat temu były starszy oficer brytyjskiego wywiadu Peter Wright (autor książki autobiograficznej „Łowca szpiegów”) z 1987 r. zauważył, że wielu czołowych dziennikarzy w Wielkiej Brytanii było powiązanych z MI5.
 
Był to inny były szef CIA, William Casey,  który w latach 80. powiedział :

  Będziemy wiedzieć, że nasz program dezinformacji jest zakończony, gdy wszystko, co uważa amerykańskie społeczeństwo, jest fałszywe”.

Cierpienie cywilów jest w pełni relacjonowane w mediach, kiedy można je wykorzystać do szarpania emocjonalnych nerwów w celu wpłynięcia na opinię publiczną. 
Stworzone dla mediów wylewy moralności na temat dobra i zła mają na celu wywołanie oburzenia i poparcia dla większej liczby „interwencji”.
 
Kształtowanie opinii publicznej nie jest sprawą przypadkową. 
Jest to program wyrafinowany i dobrze ugruntowany.
 
Weźmy na przykład zebranie danych z Facebooka przez Cambridge Analytica w celu ukształtowania wyników wyborów w USA kilka lat temu i kampanii Brexit. 
Według dziennikarza  Liama ​​O'Hare piszącego w 2018 r., nieistniejąca już firma macierzysta Strategic Communications Laboratories (SCL) przeprowadziła programy „zmian zachowań” w ponad 60 krajach. 
Jej klientami były m.in. brytyjskie Ministerstwo Obrony, Departament Stanu USA i NATO.
 
Według O'Hare, wśród działań SCL w Europie znalazły się kampanie skierowane przeciwko Rosji. 
Firma miała „ogólne powiązania” z anglo-amerykańskimi interesami politycznymi i wojskowymi. 
W Wielkiej Brytanii interesy rządzącej Partii Konserwatywnej i wywiadu wojskowego zostały połączone za pośrednictwem SCL: członkowie zarządu obejmowały „szereg lordów, darczyńców torysów, byłych oficerów armii brytyjskiej i zleceniobiorców ministerstwa obrony”.
 
Dla O'Hare wszystkie działania SCL były nierozerwalnie związane z jej ramieniem Cambridge Analytica. 
Stwierdza:

  W końcu mamy najbardziej konkretne dowody na to, że mroczni aktorzy stosują brudne sztuczki w celu sfałszowania wyborów. 
  Ale ci operatorzy nie działają z Moskwy…
  są Brytyjczykami, wykształceni w Eton, mają siedzibę w City of London i mają bliskie powiązania z rządem Jej Królewskiej Mości”.

Witamy w świecie masowego oszustwa à la  Edward Bernays i Joseph Goebbels .
 
Mówiąc o „strefie zakazu lotów” nad Ukrainą, sankcjach wobec Rosji, które, jak mówi Putin, są „podobne do wypowiedzenia wojny” i Bidenowi nazywającemu Putina „przestępcą wojennym”, świat znajduje się teraz w „myśleniu nie do pomyślenia” realizowany jest scenariusz, którego można było całkowicie uniknąć.
 
W przeddzień inwazji na Ukrainę  Putin oświadczył w rosyjskiej telewizji :

  Ktokolwiek próbuje stanąć nam na drodze i stwarzać dalsze zagrożenia dla naszego kraju i naszego narodu, musi wiedzieć, że odpowiedź Rosji nadejdzie natychmiast i przyniesie konsekwencje bez precedensu w historii. 
  Podjęto wszystkie niezbędne decyzje”.

Przewodniczący Niemieckiej Rady Stosunków Zagranicznych Thomas Enders od tego czasu zaapelował o utworzenie  strefy zakazu lotów na zachodniej Ukrainie , co najprawdopodobniej doprowadziłoby do bezpośredniego zaangażowania wojskowego NATO:

  Nadszedł czas, aby Zachód ujawnił nuklearne groźby Putina takimi, jakimi naprawdę są – blefem mającym odstraszyć zachodnie rządy od interwencji wojskowej”.


Przemawiając w telewizji w 2021 r., wybitna polityk USA i weteran wojenny w Iraku Tulsi Gabbard przedstawiła konsekwencje wojny z Rosją o Ukrainę
Z tysiącami broni nuklearnych, które USA i Rosja wycelowały w siebie nawzajem, powiedziała, że ​​wymiana nuklearna „obciążyłaby każdego z nas skutkami, które spowodowałyby potworną śmierć i niewyobrażalne cierpienie” .
 
A jednak, pomimo tego, przed czym ostrzega Gabbard, arogancja i lekkomyślność maklerów władzy jest codziennie widoczna dla wszystkich.
 
Chociaż można to uznać za pozowanie polityczne – w wielowiekowej „wielkiej grze” toczonej przez rządzące elity, która sprowadza się do ropy, gazu, minerałów, władzy, bogactwa, ego oraz strategicznej i militarnej dominacji – mówi się o bezpośredniej interwencji NATO lub domniemane groźby Putina dotyczące użycia broni jądrowej ostatecznie sprowadzają się do tych, którzy znajdują się na szczycie władzy, ryzykując przegranie twojego życia i życia każdej żywej istoty na planecie.
 
 
 
Źródło: 
off-guardian.org/2022/03/26/propaganda-101-ukraine-2022/
5 kwiecień 2022

Colin Todhunter 

  

Komentarze

  

Archiwum

On Jews and Christians Living in the Same Place
czerwiec 4, 2003
Trinity Communications
Prywatyzacja na lewych torach Zagraniczne spółki przejmują infrastrukturę komunikacyjną miast
listopad 20, 2002
http://www.naszdziennik.pl/
Giertych: czy ktoś w MSZ zna angielski?
sierpień 26, 2002
PAP
Dramat w Osetii
wrzesień 2, 2004
zaprasza.net
Z frontu walki z faszyzmem
sierpień 4, 2006
®© Stanisław Michalkiewicz
Pozwolilem sobie skopiowac ten wiersz
sierpień 1, 2004
jasiek z toronto
Ukraini, nie Ukraińcy
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
I po szkodzie Polak głupi
październik 13, 2005
"Korzyści" z liberalizacji polskiego handlu
luty 9, 2007
Dariusz Kosiur
Jak na dłoni
marzec 29, 2004
Agata
W każdej z szesnastu izb celnych w Polsce pracować ma kapelan.
sierpień 14, 2007
Interia.pl / PAP
Radosław Judasz Sikorski powiesił naród Polski
luty 2, 2008
Dorota Szczepańska
KODEKS PRAWDZIWEGO KIEROWCY
listopad 22, 2002
ia
UE rozumie sytuację na rynku rolnym (?)
czerwiec 26, 2002
PAP
Spadek wartości dolara
styczeń 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Motyw zysku na polu bitwy w kolebce cywilizacji"
listopad 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
THE ROLE OF ZIONISM IN THE HOLOCAUST
wrzesień 10, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
"Antysemityzm" Mahometa i Luthra Skutkiem Żydowskiej "Teologii Wygnania" ?
lipiec 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jan Paweł Wielki
listopad 24, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Będzie lepiej, chociaż gorzej"
maj 23, 2003
Piotr Kublicki
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2022 Polskie Niezależne Media