|
Śląsk wysypiskiem Ameryki?
|
|
71 ton toksycznych odpadów ma trafić z Salwadoru do Polski. Zostaną zutylizowane w zakładzie w Dąbrowie Górniczej, której mieszkańcy od miesięcy walczą, by nie zasypywały ich śmieci. „Czemu mamy oddychać cudzymi brudami?” – pyta jedna z mieszkanek miasta.
-
Mieszkańcy dzielnicy Strzemieszyce, w której znajduje się spalarnia śmieci do której prawdopodobnie trafią odpady, rozpoczęli protesty i zapowiadają blokadę zakładu.
Według TVN24 śmieci zalegały nieopodal nieczynnych zakładów rolniczych w Salwadorze. „To odpady pestycydowe” – uściśla serwis twojezaglebie.pl, powołując się na Karinę Szafranek-Braś, dyrektor sprzedaży i marketingu „Sarpi” Dąbrowa Górnicza. Historię kontrowersyjnego ładunku przybliża też rmf24.pl z powołaniem na panamskie media. Według nich śmieci przygotowywano do transportu już od czerwca.
Wtedy ich oparami miało się zatruć 12 osób (oprócz pestycydów na ładunek składają się także zanieczyszczone opakowania).
Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej są całą sytuacją oburzeni. „Dlaczego musimy oddychać cudzymi brudami?” – napisała mieszkanka miasta do serwisu twojezaglebie.pl. I nie chodzi tu tylko o śmieci z Salwadoru. – Do Dąbrowy Górniczej, a w szczególności Strzemieszyc, kierowane są śmieci z całego regionu, z całej Polski, a teraz okazuje się, że płyną już z całego świata. To skandal – podkreślają mieszkańcy cytowani przez serwis dabrowagornicza.naszemiasto.pl.
Od miesięcy walczą oni o to, by nie być zasypywanymi przez śmieci. Z pozbycia się odpadów cieszą się za to mieszkańcy Salwadoru. O usunięcie ładunku z kraju walczyli całe lata. Mówi się, że składowane tam odpady doprowadziły do śmierci 140 osób – podały „Fakty” TVN.
http://xportal.pl/?p=17625
Śmieci z Salwadoru można spalać na Śląsku, węgla polskiego nie.
-
|
|
27 listopad 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Na zlecenie
czerwiec 27, 2003
Andrzej Kumor
|
Pięciu członków RPP za obniżką stóp w kwietniu
czerwiec 16, 2002
PAP
|
Czy Żydzi Wygrali Drugą Wojnę Światową?
marzec 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
(PO)lowanie na zmutowany wirus - „Tageszeitung”...
lipiec 14, 2006
nadesłał Marek Olżyński
|
W sieci zależności
styczeń 13, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
Pieniądze nie śmierdzą
lipiec 18, 2002
PAP
|
Włoski rząd zabrania negowania holokaustu
styczeń 27, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Rosjanie uważają eskalację wojenną za atak na ich kraj
listopad 19, 2006
instytut schillera - biuletyn informacyjny
|
Do Rady Etyki Mediów
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur
|
Przepraszacze
czerwiec 11, 2005
przesłała Elzbieta
|
USA będą musiały (chciały) użyć w Iraku broni jądrowej
styczeń 31, 2003
PAP
|
Inteligent z Warszawy
sierpień 11, 2006
Adam Wielomski
|
Kwasniewski przed komisję
listopad 7, 2003
IAR
|
Czy USA staje się państwem policyjnym z pomocą Izraela?
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Niebawem decyzja Polski w sprawie prośby USA dotyczącej MTK
sierpień 27, 2002
PAP
|
Jimmy Carter wszedł do jaskini zbójców
kwiecień 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przed zatrzymaną rewolucją
listopad 11, 2007
Marek Olżyński
|
Duma lobby Izraela
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nuklearne Zagrożenie USA i Strach w Pakiststanie
styczeń 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Ty żydzie"
luty 15, 2005
Artur Łoboda
|
|
|