Przesyłam wzmiankę uczonych niemieckich i rosyjskich o pochodzeniu Ruryka. Znaleziska archeologiczne na wyspie Rugii w Niemczech ujawniły wysoko zorganizowane osady, świątynie i grody obronne Wenedów (Wenedów - Zachodnich SŁOWIAN).
Co więcej, znaleziona broń i znaki własności i godła, zgadzają się ze znaleziskami w Rosji związanymi z Rurykiem i Waregami (Warendami).
Zdaje się że teza, ze Waregowie to wikingowie lub Szwedzi, została obalona. Jak wiadomo w Rosji nie ma naleciałości językowych skandynawskich takich jak po sobie pozostawili w Anglii Normanie mówiący po francusku.
Waregowie dowodzeni przez Ruryka to Zachodni Słowianie. Dlatego w Rosji znalazły się liczne dowody i wskazówki na to, że Ruryk mówił językiem słowiańskim.
W historiografii zachodu nazywało się Mieszka I "królem Wendow".
W Rosji, jest teraz szkoła historyków, która twierdzi, że Rosję założyli Słowianie, Słowianie pochodzący z wielkiej rodziny plemion słowiańskich, które później stanowiły Polskę Lechitów wschodnich albo Lechitów zachodnich autochtonów od Morza Północnego na wschód brzegów BAŁTYKU, które zostały "rozmyte" w elemencie niemieckim, an nie przez wikingów. Natomiast źródła angielskie podają że król Knut Wielki, siostrzeniec Bolesława Chrobrego podbił Anglię w 1017 roku przy pomocy oddziałów polskich.
Przesyłam też link z audycji na Youtube, w której omawia się (po rosyjsku) pochodzenie Ruryka.
http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=4478
UWAGA: Poza tym w Niemczech wyszło bardzo solidne opracowanie polskiej historii od 1500 do 1700 z naciskiem na polską myśl historyczną i na genezę państwa polskiego.
Napisał ją Hans Juergen Boemelburg, profesor historii na uniwersytecie w Giessen. Książka ma tytul " Fruehzeitliche Nationen im oestlichen Europa - das polnische Geschichtsdenken und die Reichweite einer humanistischen Nationalgeschichte" Wiesbaden 2006.
Książka została przetłumaczona na polski pod tytułem: Polska myśl historyczna a humanistyczna historia narodowa (1500-1700). Kraków 2011. Książka ta została nominowana na nagrodę "Pro Historia Polonorum" Polskiego Towarzystwa Historycznego.