ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Pisowska milicja chce zastraszyć Sanockiego 
7 wrzesień 2020     
Forum ONZ 10 grudnia 2018! Zapamietajcie!! 
6 październik 2018      Lukasz
Z TESTAMI PCR TA PANDEMIA NIGDY SIĘ NIE SKOŃCZY - Przemówienie niemieckiego parlamentarzysty Roberta Farle 
11 grudzień 2020      Redakcja byoblu
Może ktoś powie Chińczykom, że kowid to bajka dla straszenia dzieci?  
31 marzec 2022     
Kto odpowiada za skutki powodzi? 
20 maj 2010      Artur Łoboda
Lewacka nagonka na dr Ewę Kurek. To jest po prostu przykre 
21 maj 2018      Piotr Lewandowski
Dlaczego nikt tego nie widzi? 
11 kwiecień 2010      Artur Łoboda
Symbole władzy 
23 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Masoneria i kryzys 
1 czerwiec 2010      Goska
Nadmierna liczba zgonów w Wielkiej Brytanii wzrosła 5 miesięcy po masowej kampanii przypominającej COVID 
3 wrzesień 2022     
*** 
21 grudzień 2020      Jolanta Michna
Оборонна доктрина Польщі в 1939 р.:  
27 październik 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Międzynarodówka przeciw NWO 
10 kwiecień 2021      Artur Łoboda
Żydowscy fałszerze historii boją się nowelizacji IPN 
6 luty 2018     
Pisarz Karol Zieliński pisze... serdeczny list 
21 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Zygmunt Jan Prusiński ZATOKA INTYMNEGO PRZYMIERZA - część ósma  
26 październik 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Zapomniana piosenka  
28 maj 2015      Artur Łoboda
Jak się nie znasz na swojej pracy - to zajmujesz się tym - co potrafisz 
5 sierpień 2016      Artur Łoboda
Zakrzyczeć prawdę  
25 lipiec 2011      Artur Łoboda
Zakłamana historia II RP 
5 czerwiec 2012      Artur Łoboda

 
 

Korporacyjni chemicy z piekła rodem (2)

"IG Farben jest Hitlerem, a Hitler jest IG Farbenem". (Senator Homer T.Bone do Senackiej Komisji Spraw Wojskowych, 4 czerwca 1943 r.)


Notatka post mortem :

Podczas procesów norymberskich amerykańskie filie IG Farben i amerykańscy dyrektorzy samego IG zostali po cichu zapomniani, a prawda została pochowana w archiwach.
To właśnie te amerykańskie powiązania na Wall Street są omówione w powyższej książce.
 
Wraz z Rockefellers (Standard Oil, Chase Manhattan Bank), Mellons (Gulf Oil, Alcoa Aluminium), DuPonts (DuPont Chemicals), General Motors i Henry Ford.
[Edsel Ford, syn antysemity Henry'ego Forda, zasiadał w zarządzie IG Farben America],
banki i firmy żeglugowe obsługiwane przez rodzinę Bushów były kluczowymi graczami w tworzeniu potęgi przemysłowej w okresie Trzeciej Rzeszy.

Firmy te przelały setki milionów dolarów na IG Farben i dostarczyły mu technologię do taktycznie niezbędnych materiałów syntetycznych - jednocześnie wstrzymując te same materiały i patenty dla rządu USA.
 
Rodzina Rockefellerów, od dawna związana z Bushami, była właścicielem Standard Oil.
Dzięki przeniesieniu akcji stali się w połowie właścicielami niemieckiej firmy IG Farben, a Farben również posiadał prawie połowę Standard Oil.
Według Encyclopedia Brittanica, IG Farben zbudował i prowadził ponad 40 obozów koncentracyjnych w okupowanej przez nazistów Europie, w tym Auschwitz.

Bez kapitału dostarczonego przez Wall Street nie byłoby w ogóle IG Farben i prawie na pewno nie byłoby Adolfa Hitlera i drugiej wojny światowej.

Wojna zapewnia niezbędne medium, w którym czarownice warzą naftę, eugenikę, farmaceutyki, amunicję i wtedy inwestycje na Wall Street mogą osiągnąć maksymalny wzrost.
Podobnie wojna jest również podstawowym punktem odniesienia dla administracji George'a W. Busha.

Głośne mniejszości, które pracują jako doradcy Busha, są wybierane ręcznie, finansowane i starannie kultywowane przez prawicowe think tanki i konserwatywne fundacje z faszystowską filozofią białej supremacji.
Ich program jest teokratyczny, militarystyczny, libertariański, przeciwdziałający ubóstwu, antyintelektualistyczny i rasistowski.
 
Dla tych, którzy szydzą ze słuszności porównania administracji Busha z nazistami i IG Farben, zwróćcie uwagę na następujące kwestie.
Nie sugeruję, że GW Bush jest dosłownie klonem Hitlera ani nie sugeruję, że każdy, kto jest dyrektorem firmy naftowej lub farmaceutycznej, automatycznie zasługuje na powiązanie z IG Farben.
Jednak to, że bogactwo i znaczenie Busha w amerykańskiej polityce wywodzi się z poparcia Prescotta Busha i George'a Herberta Walkera dla Hitlera, jest oparte na faktach historycznych.
Jeśli połączenie firm chemicznych zakończyło się w 1945 roku zniszczeniem nazistowskich Niemiec, to mógł być jego koniec - ale na tym się nie skończył.
 
Po wojnie program eugeniczny nie tylko był kontynuowany, ale wielu czołowych nazistów, którzy wspierali go w czasie II wojny światowej, zostało po wojnie sprowadzonych do Stanów Zjednoczonych i zainstalowanych w środowisku akademickim, mediach, rządowych instytucjach badawczych i CIA - przez tych samych amerykańskich urzędników, którzy przede wszystkim pracowali z rodziną Bushów nad budową nazistowskich Niemiec.
Ich idee stały się podstawą wielu programów promowanych przez najbardziej wpływowe prawicowe think tanki w tym kraju - te same think tanki, które są sponsorami GW Busha i praktycznie każdego z jego nominowanych.
 
Poniżej znajduje się lista niektórych mężczyzn i kobiet, którzy „myślą” dla GW Busha:

 - Wiceprezydent Dick Cheney, prawdopodobnie prawdziwy prezydent elekt, był jednym z najlepszych doradców Papa Busha.
Jego firma, Haliburton, jest jednym z największych odbiorców kontraktów rządowych w kraju, dostarczającym sprzęt wojskowy, usługi naftowe i infrastrukturę.
Cheney uosabia dobrobyt korporacji i podobnie jak większość osób nominowanych przez Busha jest multimilionerem, który otrzyma ogromne korzyści finansowe z polityki administracji i wszelkich wojen, w które uda mu się wciągnąć USA.

- Sekretarz pracy Linda Chavez - która otwarcie jest przeciwna związkom zawodowym - była pracownikiem naukowym w Manhattan Institute CIA w latach 1993 i 1994 i otrzymała prawie 200 000 dolarów dotacji od John M. Olin Foundation, notorycznego funduszu prawicowego wywodzącego się z rodzinnej firmy zajmującej się amunicją i chemikaliami z korzeniami w białej supremacji.
Pomimo swojego hiszpańskiego nazwiska jest otwartą orędowniczką Pierwszego Ruchu Angielskiego.
Chavez jest prezesem Center for Equal Opportunity z siedzibą w Waszyngtonie DC, organizacji zajmującej się eliminacją akcji afirmatywnej.
Na swojej stronie internetowej Chavez cytuje Charlesa Murraya, autora The Bell Curve, klasyki współczesnej eugeniki rasowej, która stała się „biblią” ruchu anty-afirmatywnego przeciwko dobrobytowi.
 
- Sekretarz edukacji, Rod Paige, ostatni mianowany Afroamerykaninem wujek Tom, jest konserwatywnym administratorem szkół publicznych w Teksasie i wieloletnim kumplem rodziny Bushów, który wspiera bony, wiążąc nauczycieli bezpośrednio z wynikami testów i prywatyzacją szkoły - wszystko to negatywnie wpłynie na studentów afroamerykańskich, niszcząc edukację publiczną.

- Sekretarz Obrony Donald H. Rumsfeld był Sekretarzem Obrony za Prezydenta Forda.
Rumsfeld, jak Powell, Cheney, Rice i wielu innych urzędników administracji Busha, jest sprzedawcą tarczy antyrakietowej Star Wars.
Służył przez cztery kadencje w Kongresie Stanów Zjednoczonych, gdzie głosował przeciwko Medicare, programom walki z ubóstwem, takim jak Headstart, bony żywnościowe i różne propozycje dotyczące opieki zdrowotnej.
Rumsfeld, który wcześniej był szefem Searle Pharmaceuticals, jest częścią osi firm farmaceutycznych w administracji Busha.
Były prezydent Bush był dyrektorem Eli Lilly, szef OMB Mitchell E. Daniels był także dyrektorem wyższego szczebla Eli Lilly, a AG John Ashcroft jest znany jako lobbysta firm farmaceutycznych.
Dr Gail R. Wilensky - jedna z wielu stypendystek Johna M. Olina związanych z Bushem - jest głównym autorem planu GW Medicare.
Wilensky zasiada w zarządach ośmiu firm opieki zdrowotnej, w których posiada ponad 12 milionów dolarów w akcjach.
 
- Sekretarz stanu, Colin Powell jest dożywotnim pracownikiem CIA / kompleksu wojskowo-przemysłowego.
Pracując dla Pentagonu, zasłużył na swoją obecną pozycję, pomagając ukryć masakrę w Mai Lai, umowę z narkotykami i kokainą oraz Syndrom Wojny w Zatoce Perskiej.
Reputacja wuja Toma Powella jako bohatera wywodzi się z przewodniczenia wojnie, w której żołnierze USA byli wykorzystywani jako króliki doświadczalne do eksperymentalnych szczepionek firm farmaceutycznych, aby mogli „bezpiecznie” walczyć z przyjacielem George'a Busha, Sadamnem Husseinem, któremu dostarczano chemikalia i broń biologiczną przez administrację Busha.
W przeciwieństwie do większości kolorowych nominowanych przez GW Powell z dumą przyznaje, że zawdzięcza swoją karierę akcjom afirmatywnym, ale chętnie dołącza do administracji, która uważa zakończenie akcji afirmatywnej za najwyższy priorytet.
 
- Sekretarz Skarbu Paul H. O'Neill jest prezesem Alcoa Aluminium, jednego z największych trucicieli na świecie i czołowego korporacyjnego zwolennika nazistowskich Niemiec, oraz eugeniki.
O'Neill posiada 1,6 miliona akcji Alcoa o wartości ponad 50 milionów dolarów.
Podczas II wojny światowej Alcoa wynegocjował umowę z nazistami i IG Farben na dostawy aluminium do niemieckiej machiny wojennej, a nie armii amerykańskiej.
„Jeśli Ameryka przegra tę wojnę” - powiedział 26 czerwca 1941 r. ówczesny Sekretarz Spraw Wewnętrznych Harold Ickes - „może podziękować Aluminium Corporation of America [ALCOA]”.
Alcoa produkuje setki milionów ton fluoru.
Ten wysoce toksyczny, uboczny produkt odpadowy aluminium, został powiązany w tysiącach badań medycznych z rakiem i innymi chorobami zwyrodnieniowymi.
W latach pięćdziesiątych firma Alcoa zadbała o to, aby fluor dodawano do wody pitnej w naszym kraju, a nie usuwano jako toksyczny odpad.
Podczas II wojny światowej w obozach pracy niewolniczej IG Farben nazistowscy naukowcy odkryli, że dodawanie fluoru do wody pitnej może sprawić, że więźniowie będą bardziej ulegli władzy.
O'Neill jest członkiem RAND Corporation i American Enterprise Institute, dwóch kolejnych skrajnie prawicowych think tanków.
 
- Prokurator Generalny John Ashcroft (UWAGA: jego nominacja spotkała się z zdecydowanym sprzeciwem - patrz proces Przesłuchań Potwierdzających na stronie www.dailynews.yahoo.com/fc/US/Bush_Administration/) jest zaciekłym chrześcijańskim fundamentalistą i samozwańczym moralnym antyaborcjonistą, ponieważ jest entuzjastycznie nastawiony do kary śmierci.
W zeszłym roku Ashcroft otrzymał honorowy tytuł na Uniwersytecie Boba Jonesa.
Jest blisko związany z Koalicją Chrześcijańską, Patem Robertsonem i grupami dziedzictwa Południa, które podziwiają Konfederację i bronią instytucji niewolnictwa praktykowanej na Południu.
Jest znany wśród lobbystów jako obrońca firm farmaceutycznych i przemysłu motoryzacyjnego oraz powstrzymywania konsumentów przed pozywaniem HMO.
Furia z powodu poglądów Ashcrofta przeciwko aborcji rozgrywa się dokładnie tak, jak planował Team Bush.
Nie tylko administracja Busha nigdy nie uczyni aborcji nielegalną, jeśli w ogóle, program eugeniczny, który leży u podstaw historii rodziny Bushów, gwarantuje, że aborcja, sterylizacja i inne technologie mające na celu ograniczenie populacji - w tym wojna, narażenie na chemikalia, stosowanie pestycydów na obszarach miejskich, zmienione genetycznie. żywności i szczepionek - będzie przebiegać na bezprecedensowym poziomie.
Gang Busha jest zachwycony widokiem Demokratów, obrońców praw kobiet i lewicy skupiającej się na Ashcrofcie, praktycznie ignorując innych nominowanych przez Busha.
 
 - Alberto Gonzalez jest  drugim kandydatem na stanowisko prokuratora generalnego George'a W. Busha.
Poinformował prezydenta i Pentagon, że Bush stoi ponad prawem dotyczącym tortur.
Ten faszysta faktycznie powiedział, że prezydent stoi nie tylko ponad prawem międzynarodowym (Konwencja Genewska), ale że Bush stoi nawet ponad prawem federalnym.
Notatka Gonzaleza powiedziała Bushowi, że natura wojny z terroryzmem „czyni przestarzałymi surowe ograniczenia Genewy dotyczące przesłuchiwania więźniów wroga i ujednolica niektóre jej postanowienia.
Konwencje genewskie dotyczące tortur nie miały zastosowania do „bezprawnych bojowników ”schwytanych podczas wojny z terroryzmem".
Jego biuro (Gonzalez) odegrało również rolę w notatce z sierpnia 2002 r. z Biura Radcy Prawnego Departamentu Sprawiedliwości, w której poinformował, że torturowanie domniemanych terrorystów Al-Kaidy w niewoli za granicą „może być uzasadnione”, oraz że międzynarodowe przepisy przeciwko torturom mogą być niezgodne z konstytucją, jeśli zostaną zastosowane do przesłuchań ”prowadzonych w amerykańskiej wojnie z terroryzmem.
Pentagon uważa, że ​​co najmniej pięć - do 28 potwierdzonych zgonów zatrzymanych było spowodowanych agresywną polityką, której Gonzales nie zdefiniował jako tortury.
Pamiętaj o tym, gdy usłyszysz głośne potępienia tortur Gonzalesa i Busha
 
- Sekretarz Handlu Donald L. Evans jest znawcą teksańskiej „mafii naftowej” i jest najbliższym przyjacielem i powiernikiem GW.
Jest także przyjacielem, powiernikiem i współpracownikiem jednego z największych odbiorców kontaktów rządowych w Ameryce, Dicka Cheneya z Halliburton.
 
- Dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu Mitchell E. Daniels Jr., był starszym dyrektorem firmy farmaceutycznej Eli Lilly, a wcześniej był prezesem arcykonserwatywnego Instytutu Hudson.
Daniels, który opowiada się za surowym egzekwowaniem prawa przeciwko przypadkowym użytkownikom narkotyków, sam został zatrzymany za narkotyki w 1970 roku.
 
 - John Negroponte: car wywiadu John Negroponte zasłużył na swoje kości (gra słów bez zamiaru) w czasach programu CIA Phoenix, w którym zamordował około 40 000 wietnamskich „wywrotowców”.
Negroponte był oficerem odpowiedzialnym za Wietnam w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) pod przywództwem Henry'ego Kissingera, który od 1964 r. pracował jako „oficer ds. Politycznych” (czytaj: CIA) w ambasadzie USA w Sajgonie.
W 1981 r. Reagan mianował Negroponte ambasadorem w Hondurasie.
Ta nominacja dała Reaganowi bazę, z której mógł pomagać Contrasom w Nikaragui.
Negroponte zaprzyjaźnił się z generałem Gustavo Alvarezem Martinezem, niesławnym za udział w łamaniu praw człowieka przez batalion 3-16 szwadronów śmierci, który w tym czasie prowadził terror w Hondurasie.
„Według Busha ultra-prawicowy Negroponte ma prawdziwy uścisk na dzisiejszych 'globalnych potrzebach wywiadowczych'.
Naprawdę.
Długa kariera Negroponte'a w „służbie zagranicznej” dobrze go wyposażyła, aby sprostać wymaganiom globalnej i krajowej (moje podkreślenie) walce przeciw powstańcom ”.


Aby zapoznać się z bardziej obszerną historią IG Farben i związanymi z nią wydarzeniami przed i po drugiej wojnie światowej, przeczytaj książkę Wall Street and the Rise of Hitler, którą można przeczytać w Internecie pod adresem:

http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/

Jest to drugi fragment z „Voodoo Revisited” (rozdział 10 znakomitej książki Francisa Whena „ Idiot Proof ”, 2004)
13 grudzień 2020

Francis When  

  

Komentarze

  

Archiwum

Zrezygnujcie z życia. To będzie kompromis.
wrzesień 26, 2003
Nie wykorzystany interesik
marzec 9, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Inne oblicze nazizmu
kwiecień 6, 2004
Szachowanie PRL-em
styczeń 13, 2006
Marek Olżyński
Czy już czas ....?
październik 13, 2004
Aldona Minorczyk-Cichy
Aurea mediocritas (!)
listopad 10, 2005
Marek Olżyński
Cła po polsku
luty 10, 2003
zaprasza.net
Litwinienko był płatnym agentem MI6 !
październik 27, 2007
marduk
Bułgarski europoseł Stojanov: Cyganie żyją kosztem reszty społeczeństwa, Żydzi wykorzystują kryzysy ekonomiczne
styczeń 14, 2007
bibula- pismo niezależne
Co drugi gimnazjalista z Mazowsza codziennie wypija po kilka napojów energetycznych
styczeń 10, 2008
Interia / PAP
Żydzi
grudzień 22, 2004
aaa
List inz. Jerzego Skoryny
grudzień 19, 2007
...
Rosja i Chiny popierają Iran
czerwiec 14, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kto się boi moherowej rewolucji(?)
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
Dekalog Polaka
maj 5, 2006
kazik
Inicjatywa Sorosa
listopad 24, 2003
Tygodnik Głos
Rozpoczął się proces Germara Rudolfa z okarżenia o "negowanie Holokaustu"
listopad 16, 2006
bibula
Wielkoduszny Mahmoud
kwiecień 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Post-Amerykański Świat, Czyli Zmierzch USA
maj 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Pasze skażone GMO już w Polsce!
styczeń 29, 2008
Sir Julian Rose i Jadwiga Łopata
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media