ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ostrzeżenie z przyszłości 
10 styczeń 2016      Artur Łoboda
Ile jest w Polsce niezależnych mediów? 
2 sierpień 2020     
Donald Tusk... cenzorem ? 
28 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Kto sieje wiatr (4) 
25 listopad 2016     
75 milionów złotych na Romów. 
8 październik 2014      www.polskawalczaca.com
LIST KOMITETU PAMIĘCI OFIAR STALINIZMU W POLSCE DO BIAŁORUSINÓW I ZAMIESZKAŁYCH TAM POLAKÓW 
24 marzec 2010      Gasienica
Wybory 
4 maj 2010      Goska
Króle Srule i koszerna husaria 
11 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Apel Narodowców o pomoc 
24 marzec 2019      Alina
Rzekoma wojna o polskie sądownictwo 
18 lipiec 2018     
Szczepienia służą ludobójstwu 
11 styczeń 2022     
A jednak Żydzi są sami sobie winni 
18 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Przesłanie do młodzieży w 31. rocznicę Stanu Wojennego 
13 grudzień 2012      Artur Łoboda
Zmarł rzeźbiarz Andrzej Pityński 
18 wrzesień 2020     
Oskarżenie wobec głównych mediów 
31 maj 2021      Artur Łoboda
Kiedy pilot rozbitego MiG-29 dostanie order? 
21 grudzień 2017      Artur Łoboda
Masowe mordy medyczne we Francji 
11 kwiecień 2020     
Naiwność wyborców 
9 listopad 2016     
Gra Półsłówek w USA i Skutki Straty Wartości Dolara  
24 listopad 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Jeżeli nie można zmienić, to trzeba zlikwidować 
2 grudzień 2015      Artur Łoboda

 
 

Korporacyjni chemicy z piekła rodem (2)

"IG Farben jest Hitlerem, a Hitler jest IG Farbenem". (Senator Homer T.Bone do Senackiej Komisji Spraw Wojskowych, 4 czerwca 1943 r.)


Notatka post mortem :

Podczas procesów norymberskich amerykańskie filie IG Farben i amerykańscy dyrektorzy samego IG zostali po cichu zapomniani, a prawda została pochowana w archiwach.
To właśnie te amerykańskie powiązania na Wall Street są omówione w powyższej książce.
 
Wraz z Rockefellers (Standard Oil, Chase Manhattan Bank), Mellons (Gulf Oil, Alcoa Aluminium), DuPonts (DuPont Chemicals), General Motors i Henry Ford.
[Edsel Ford, syn antysemity Henry'ego Forda, zasiadał w zarządzie IG Farben America],
banki i firmy żeglugowe obsługiwane przez rodzinę Bushów były kluczowymi graczami w tworzeniu potęgi przemysłowej w okresie Trzeciej Rzeszy.

Firmy te przelały setki milionów dolarów na IG Farben i dostarczyły mu technologię do taktycznie niezbędnych materiałów syntetycznych - jednocześnie wstrzymując te same materiały i patenty dla rządu USA.
 
Rodzina Rockefellerów, od dawna związana z Bushami, była właścicielem Standard Oil.
Dzięki przeniesieniu akcji stali się w połowie właścicielami niemieckiej firmy IG Farben, a Farben również posiadał prawie połowę Standard Oil.
Według Encyclopedia Brittanica, IG Farben zbudował i prowadził ponad 40 obozów koncentracyjnych w okupowanej przez nazistów Europie, w tym Auschwitz.

Bez kapitału dostarczonego przez Wall Street nie byłoby w ogóle IG Farben i prawie na pewno nie byłoby Adolfa Hitlera i drugiej wojny światowej.

Wojna zapewnia niezbędne medium, w którym czarownice warzą naftę, eugenikę, farmaceutyki, amunicję i wtedy inwestycje na Wall Street mogą osiągnąć maksymalny wzrost.
Podobnie wojna jest również podstawowym punktem odniesienia dla administracji George'a W. Busha.

Głośne mniejszości, które pracują jako doradcy Busha, są wybierane ręcznie, finansowane i starannie kultywowane przez prawicowe think tanki i konserwatywne fundacje z faszystowską filozofią białej supremacji.
Ich program jest teokratyczny, militarystyczny, libertariański, przeciwdziałający ubóstwu, antyintelektualistyczny i rasistowski.
 
Dla tych, którzy szydzą ze słuszności porównania administracji Busha z nazistami i IG Farben, zwróćcie uwagę na następujące kwestie.
Nie sugeruję, że GW Bush jest dosłownie klonem Hitlera ani nie sugeruję, że każdy, kto jest dyrektorem firmy naftowej lub farmaceutycznej, automatycznie zasługuje na powiązanie z IG Farben.
Jednak to, że bogactwo i znaczenie Busha w amerykańskiej polityce wywodzi się z poparcia Prescotta Busha i George'a Herberta Walkera dla Hitlera, jest oparte na faktach historycznych.
Jeśli połączenie firm chemicznych zakończyło się w 1945 roku zniszczeniem nazistowskich Niemiec, to mógł być jego koniec - ale na tym się nie skończył.
 
Po wojnie program eugeniczny nie tylko był kontynuowany, ale wielu czołowych nazistów, którzy wspierali go w czasie II wojny światowej, zostało po wojnie sprowadzonych do Stanów Zjednoczonych i zainstalowanych w środowisku akademickim, mediach, rządowych instytucjach badawczych i CIA - przez tych samych amerykańskich urzędników, którzy przede wszystkim pracowali z rodziną Bushów nad budową nazistowskich Niemiec.
Ich idee stały się podstawą wielu programów promowanych przez najbardziej wpływowe prawicowe think tanki w tym kraju - te same think tanki, które są sponsorami GW Busha i praktycznie każdego z jego nominowanych.
 
Poniżej znajduje się lista niektórych mężczyzn i kobiet, którzy „myślą” dla GW Busha:

 - Wiceprezydent Dick Cheney, prawdopodobnie prawdziwy prezydent elekt, był jednym z najlepszych doradców Papa Busha.
Jego firma, Haliburton, jest jednym z największych odbiorców kontraktów rządowych w kraju, dostarczającym sprzęt wojskowy, usługi naftowe i infrastrukturę.
Cheney uosabia dobrobyt korporacji i podobnie jak większość osób nominowanych przez Busha jest multimilionerem, który otrzyma ogromne korzyści finansowe z polityki administracji i wszelkich wojen, w które uda mu się wciągnąć USA.

- Sekretarz pracy Linda Chavez - która otwarcie jest przeciwna związkom zawodowym - była pracownikiem naukowym w Manhattan Institute CIA w latach 1993 i 1994 i otrzymała prawie 200 000 dolarów dotacji od John M. Olin Foundation, notorycznego funduszu prawicowego wywodzącego się z rodzinnej firmy zajmującej się amunicją i chemikaliami z korzeniami w białej supremacji.
Pomimo swojego hiszpańskiego nazwiska jest otwartą orędowniczką Pierwszego Ruchu Angielskiego.
Chavez jest prezesem Center for Equal Opportunity z siedzibą w Waszyngtonie DC, organizacji zajmującej się eliminacją akcji afirmatywnej.
Na swojej stronie internetowej Chavez cytuje Charlesa Murraya, autora The Bell Curve, klasyki współczesnej eugeniki rasowej, która stała się „biblią” ruchu anty-afirmatywnego przeciwko dobrobytowi.
 
- Sekretarz edukacji, Rod Paige, ostatni mianowany Afroamerykaninem wujek Tom, jest konserwatywnym administratorem szkół publicznych w Teksasie i wieloletnim kumplem rodziny Bushów, który wspiera bony, wiążąc nauczycieli bezpośrednio z wynikami testów i prywatyzacją szkoły - wszystko to negatywnie wpłynie na studentów afroamerykańskich, niszcząc edukację publiczną.

- Sekretarz Obrony Donald H. Rumsfeld był Sekretarzem Obrony za Prezydenta Forda.
Rumsfeld, jak Powell, Cheney, Rice i wielu innych urzędników administracji Busha, jest sprzedawcą tarczy antyrakietowej Star Wars.
Służył przez cztery kadencje w Kongresie Stanów Zjednoczonych, gdzie głosował przeciwko Medicare, programom walki z ubóstwem, takim jak Headstart, bony żywnościowe i różne propozycje dotyczące opieki zdrowotnej.
Rumsfeld, który wcześniej był szefem Searle Pharmaceuticals, jest częścią osi firm farmaceutycznych w administracji Busha.
Były prezydent Bush był dyrektorem Eli Lilly, szef OMB Mitchell E. Daniels był także dyrektorem wyższego szczebla Eli Lilly, a AG John Ashcroft jest znany jako lobbysta firm farmaceutycznych.
Dr Gail R. Wilensky - jedna z wielu stypendystek Johna M. Olina związanych z Bushem - jest głównym autorem planu GW Medicare.
Wilensky zasiada w zarządach ośmiu firm opieki zdrowotnej, w których posiada ponad 12 milionów dolarów w akcjach.
 
- Sekretarz stanu, Colin Powell jest dożywotnim pracownikiem CIA / kompleksu wojskowo-przemysłowego.
Pracując dla Pentagonu, zasłużył na swoją obecną pozycję, pomagając ukryć masakrę w Mai Lai, umowę z narkotykami i kokainą oraz Syndrom Wojny w Zatoce Perskiej.
Reputacja wuja Toma Powella jako bohatera wywodzi się z przewodniczenia wojnie, w której żołnierze USA byli wykorzystywani jako króliki doświadczalne do eksperymentalnych szczepionek firm farmaceutycznych, aby mogli „bezpiecznie” walczyć z przyjacielem George'a Busha, Sadamnem Husseinem, któremu dostarczano chemikalia i broń biologiczną przez administrację Busha.
W przeciwieństwie do większości kolorowych nominowanych przez GW Powell z dumą przyznaje, że zawdzięcza swoją karierę akcjom afirmatywnym, ale chętnie dołącza do administracji, która uważa zakończenie akcji afirmatywnej za najwyższy priorytet.
 
- Sekretarz Skarbu Paul H. O'Neill jest prezesem Alcoa Aluminium, jednego z największych trucicieli na świecie i czołowego korporacyjnego zwolennika nazistowskich Niemiec, oraz eugeniki.
O'Neill posiada 1,6 miliona akcji Alcoa o wartości ponad 50 milionów dolarów.
Podczas II wojny światowej Alcoa wynegocjował umowę z nazistami i IG Farben na dostawy aluminium do niemieckiej machiny wojennej, a nie armii amerykańskiej.
„Jeśli Ameryka przegra tę wojnę” - powiedział 26 czerwca 1941 r. ówczesny Sekretarz Spraw Wewnętrznych Harold Ickes - „może podziękować Aluminium Corporation of America [ALCOA]”.
Alcoa produkuje setki milionów ton fluoru.
Ten wysoce toksyczny, uboczny produkt odpadowy aluminium, został powiązany w tysiącach badań medycznych z rakiem i innymi chorobami zwyrodnieniowymi.
W latach pięćdziesiątych firma Alcoa zadbała o to, aby fluor dodawano do wody pitnej w naszym kraju, a nie usuwano jako toksyczny odpad.
Podczas II wojny światowej w obozach pracy niewolniczej IG Farben nazistowscy naukowcy odkryli, że dodawanie fluoru do wody pitnej może sprawić, że więźniowie będą bardziej ulegli władzy.
O'Neill jest członkiem RAND Corporation i American Enterprise Institute, dwóch kolejnych skrajnie prawicowych think tanków.
 
- Prokurator Generalny John Ashcroft (UWAGA: jego nominacja spotkała się z zdecydowanym sprzeciwem - patrz proces Przesłuchań Potwierdzających na stronie www.dailynews.yahoo.com/fc/US/Bush_Administration/) jest zaciekłym chrześcijańskim fundamentalistą i samozwańczym moralnym antyaborcjonistą, ponieważ jest entuzjastycznie nastawiony do kary śmierci.
W zeszłym roku Ashcroft otrzymał honorowy tytuł na Uniwersytecie Boba Jonesa.
Jest blisko związany z Koalicją Chrześcijańską, Patem Robertsonem i grupami dziedzictwa Południa, które podziwiają Konfederację i bronią instytucji niewolnictwa praktykowanej na Południu.
Jest znany wśród lobbystów jako obrońca firm farmaceutycznych i przemysłu motoryzacyjnego oraz powstrzymywania konsumentów przed pozywaniem HMO.
Furia z powodu poglądów Ashcrofta przeciwko aborcji rozgrywa się dokładnie tak, jak planował Team Bush.
Nie tylko administracja Busha nigdy nie uczyni aborcji nielegalną, jeśli w ogóle, program eugeniczny, który leży u podstaw historii rodziny Bushów, gwarantuje, że aborcja, sterylizacja i inne technologie mające na celu ograniczenie populacji - w tym wojna, narażenie na chemikalia, stosowanie pestycydów na obszarach miejskich, zmienione genetycznie. żywności i szczepionek - będzie przebiegać na bezprecedensowym poziomie.
Gang Busha jest zachwycony widokiem Demokratów, obrońców praw kobiet i lewicy skupiającej się na Ashcrofcie, praktycznie ignorując innych nominowanych przez Busha.
 
 - Alberto Gonzalez jest  drugim kandydatem na stanowisko prokuratora generalnego George'a W. Busha.
Poinformował prezydenta i Pentagon, że Bush stoi ponad prawem dotyczącym tortur.
Ten faszysta faktycznie powiedział, że prezydent stoi nie tylko ponad prawem międzynarodowym (Konwencja Genewska), ale że Bush stoi nawet ponad prawem federalnym.
Notatka Gonzaleza powiedziała Bushowi, że natura wojny z terroryzmem „czyni przestarzałymi surowe ograniczenia Genewy dotyczące przesłuchiwania więźniów wroga i ujednolica niektóre jej postanowienia.
Konwencje genewskie dotyczące tortur nie miały zastosowania do „bezprawnych bojowników ”schwytanych podczas wojny z terroryzmem".
Jego biuro (Gonzalez) odegrało również rolę w notatce z sierpnia 2002 r. z Biura Radcy Prawnego Departamentu Sprawiedliwości, w której poinformował, że torturowanie domniemanych terrorystów Al-Kaidy w niewoli za granicą „może być uzasadnione”, oraz że międzynarodowe przepisy przeciwko torturom mogą być niezgodne z konstytucją, jeśli zostaną zastosowane do przesłuchań ”prowadzonych w amerykańskiej wojnie z terroryzmem.
Pentagon uważa, że ​​co najmniej pięć - do 28 potwierdzonych zgonów zatrzymanych było spowodowanych agresywną polityką, której Gonzales nie zdefiniował jako tortury.
Pamiętaj o tym, gdy usłyszysz głośne potępienia tortur Gonzalesa i Busha
 
- Sekretarz Handlu Donald L. Evans jest znawcą teksańskiej „mafii naftowej” i jest najbliższym przyjacielem i powiernikiem GW.
Jest także przyjacielem, powiernikiem i współpracownikiem jednego z największych odbiorców kontaktów rządowych w Ameryce, Dicka Cheneya z Halliburton.
 
- Dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu Mitchell E. Daniels Jr., był starszym dyrektorem firmy farmaceutycznej Eli Lilly, a wcześniej był prezesem arcykonserwatywnego Instytutu Hudson.
Daniels, który opowiada się za surowym egzekwowaniem prawa przeciwko przypadkowym użytkownikom narkotyków, sam został zatrzymany za narkotyki w 1970 roku.
 
 - John Negroponte: car wywiadu John Negroponte zasłużył na swoje kości (gra słów bez zamiaru) w czasach programu CIA Phoenix, w którym zamordował około 40 000 wietnamskich „wywrotowców”.
Negroponte był oficerem odpowiedzialnym za Wietnam w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) pod przywództwem Henry'ego Kissingera, który od 1964 r. pracował jako „oficer ds. Politycznych” (czytaj: CIA) w ambasadzie USA w Sajgonie.
W 1981 r. Reagan mianował Negroponte ambasadorem w Hondurasie.
Ta nominacja dała Reaganowi bazę, z której mógł pomagać Contrasom w Nikaragui.
Negroponte zaprzyjaźnił się z generałem Gustavo Alvarezem Martinezem, niesławnym za udział w łamaniu praw człowieka przez batalion 3-16 szwadronów śmierci, który w tym czasie prowadził terror w Hondurasie.
„Według Busha ultra-prawicowy Negroponte ma prawdziwy uścisk na dzisiejszych 'globalnych potrzebach wywiadowczych'.
Naprawdę.
Długa kariera Negroponte'a w „służbie zagranicznej” dobrze go wyposażyła, aby sprostać wymaganiom globalnej i krajowej (moje podkreślenie) walce przeciw powstańcom ”.


Aby zapoznać się z bardziej obszerną historią IG Farben i związanymi z nią wydarzeniami przed i po drugiej wojnie światowej, przeczytaj książkę Wall Street and the Rise of Hitler, którą można przeczytać w Internecie pod adresem:

http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/

Jest to drugi fragment z „Voodoo Revisited” (rozdział 10 znakomitej książki Francisa Whena „ Idiot Proof ”, 2004)
13 grudzień 2020

Francis When  

  

Komentarze

  

Archiwum

Upadek Dolara
listopad 18, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Tusk uczniak Sachsa, Liptona i Balcerowicza
październik 23, 2007
marduk
Odpryski betonu minionej epoki
marzec 4, 2008
Marek Olżyński
Dylemat Japonii: Ropa Naftowa Iranu czy Posłuszeństwo Wobec USA
luty 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Żołnierze amerykańscy gwałcą i mordują dzieci Irackie - przypadek Abir - jeden z tysięcy.
wrzesień 24, 2006
Dorota Szczepańska
Sylwetka Włodzimierza Cimoszewicza jako skutek ewolucji cynicznych oportunistów
sierpień 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Dla Izraelczyków Polska jest nie mniej winna niż Niemcy
kwiecień 13, 2007
przysłał ICP
LIST OTWARTY do Posłów Samoobrony i LPR
maj 12, 2007
katolik Dariusz Kosiur
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (3)
listopad 14, 2003
INŻ. ANNA KOZIOŁ
Patriotyzm a emigracja
listopad 7, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ameryka pod żydowską kontrolą
luty 16, 2007
nadesłała Dorota
Emigrujcie mlodzi, zrobcie miejsce
maj 6, 2004
Elzbieta
Znaczenie przesłania papieża do Polaków i do świata (znawca1)
sierpień 18, 2002
PAP
Korupcja
lipiec 29, 2003
Mikołaj Wójcik
Spostponowany rencista-rekordzista
luty 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Plac Świętego Piotra
marzec 31, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
U progu wojny
lipiec 13, 2006
Stanisław Michalkiewicz
SLD, SdPl, UP i UW.
luty 17, 2005
Z tarczą czy na. Zegrze Pomorskie, Ustka lub Orzysz amerykańscy eksperci wizytowali te trzy miejsca, które biorą pod uwagę
luty 1, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
sukiennice
luty 7, 2006
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media