ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jaki Prezydent - tacy "eksperci" 
23 kwiecień 2020      prezydent.pl
Spekulacje ceną węgla w czasie wojny na Ukrainie 
3 czerwiec 2022      Artur Łoboda
„Nie zastosujemy się”: Trump podnosi alarm w związku z „tyranami” Covid-19 przed wyborami w 2024 r 
1 wrzesień 2023      Douga Mainwaringa
Teorie prawdopodobieństwa 
8 luty 2022     
V jak Vendetta (weto) 
11 styczeń 2021      DJ NovoS
Zadluzenie w demokracji 
19 sierpień 2010      Goska
Sejmowy MOTŁOCH napluł na groby ofiar 
12 lipiec 2013      Artur Łoboda
Zanim owsik znów będzie szantażował swoją rzekomą "dobroczynnością" 
7 styczeń 2026     
Koszt Najazdu USA na Irak 
5 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Idol "Nowoczesnej" 
19 lipiec 2016     
Brzoza stalowo-tytanowa 
27 styczeń 2013      Artur Łoboda
Deus Caritas Est 
23 kwiecień 2017      Paweł Ziółkowski
bez tytułu 
5 wrzesień 2017      Jolanta Michna
Totalitaryzm Liberalny 
5 luty 2011      Artur Łoboda
Inwigilacja 2019 
1 czerwiec 2019      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (06.01.2012) 
30 wrzesień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Z dwu wierszy 
17 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Gdyby nie te noce... 
30 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Nie umiem kłamać 
1 kwiecień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Polskie piekło 
20 grudzień 2021      Artur Łoboda

 
 

Listy do Ministranta - Część VI

Zygmunt Jan Prusiński

LISTY DO MINISTRANTA - Część VI

Panie Ministrancie,
wróćmy do wcześniejszych korespondencji...

GDZIE JEST ZABYTKOWY OŁTARZ Z KOŚCIOŁA W USTCE ?
» 25 lut 2010, 09:13

Co się stało, z zabytkowym ołtarzem z XV wieku, amboną i Drogą Krzyżową w kościele "Najświętszego Zbawiciela" w Ustce ?

Jest kilka wersji z opowiadań ustczan.

Kto ma zdjęcia, całego ołtarza niech załącza tu...

Wiem, że komuniści mieli w tym udział także.

Zygmunt Jan Prusiński
25 Lutego 2010 r.

http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=15&t=5217

_____*****_____


Panie Ministrancie !

Proszę ode mnie Pana Kościelniaka pozdrowić !

Tak napisałem nie wiedząc, że Pan Kościelniak nie żyje.
Przepraszam... Niech mu ta "polska" ziemia lekką będzie.


Wracamy do meritum:

- Kto zatem grał z ks. Ryszardem Teinertem...?

Jeśli na początku tematu nadmieniłem że to był komunista, to "elveez" jakby zaprzeczył wpisując o tym, że sobie strzeliłem w kolano.

W tamtej epoce komunistycznej i ubeckiej, kierownikiem, naczelnikiem, prezesem, dyrektorem musiał, powtarzam, musiał być zawsze komunista. To był (punkt "honoru") przez pieszczotliwą i zatroskaną mamusię PZPR... ona dbała o swoje dzieci, członków nie-polskiej zjednoczonej partii nie-robotniczej.

Może taki apelik:

"Głównym ośrodkiem władzy w komunie jest partia komunistyczna. Podstawowa komórka partii składa się z przewodniczącego, trzech stałych członków i pięciu członków zwykłych. Mają oni realizować politykę partii, czyli instrukcje zwierzchników, na szczeblu komuny. Nic nie dzieje się bez ich zgody i aprobaty.

Członkowie partii mają prawo do dyskutowania o ważnych kwestiach, odwoływania się do komitetu centralnego w sprawach najwyższej wagi, blokowania wszelkich przedsięwzięć, które nie leżą w interesie partii i ludu, oraz poddania krytyce polecenia po jego wykonaniu. Zobowiązani są do studiowania marksizmu-leninizmu oraz korygowania swoich poglądów, służenia narodowi sercem i umysłem, stosowania się do i stania na straży polityki partii, gotowości do krytyki, samokrytyki i udzielania wszelkich informacji przełożonym, strzeżenia tajemnic partii, utrzymywania, w celach propagandowych, stawiania interesu partii nad własnym, analizowania doktryny, wywiązywania się z powierzonych zadań oraz cenienia partii nad własne życie i prowadzenia pod jej przewodem mas od socjalizmu do komunizmu".

Przyznacie, że ładny kawałek złotej myśli.

Może ktoś mi przypomni: dzisiaj jest TBS, wcześniej ADM, a jeszcze wcześniej, jak się nazywała ta komórka związana z komunalnymi mieszkaniami ?

Za czym dojdziemy do "okrągłego stołu" w Ustce pomiędzy graczami w pokera i doprowadzenia do ubóstwa przez to w usteckim kościele, jeszcze jeden apelik:

"Czerwonogwardziści zaczęli od zniszczenia wszystkich ołtarzy i zerwania flag modlitewnych. Skonfiskowali wszelkie przedmioty kultu, nawet różańce. Po religijnych wizerunkach nie został nawet ślad. Posągi, ambony, ołtarze przewieziono i sprzedano za granicą handlarzom. Księgi spalono.

Czerwonogwardziści zachowywali się jak szaleńcy, niszcząc wszystko od kapliczek po potężne klasztory. Nasze bezcenne, wiekowe dziedzictwo legło w gruzach.
Młodzi ludzie wędrowali od domu do domu, zmuszając wszystkich do kupowania portretów Lenina i Stalina i wypisywania jego myśli na ścianach. Każdy członek partii PZPR musiał mieć zawsze przy sobie Czerwoną Książeczkę. Zatrzymywano ich i kazano im recytować myśli Wodzów. Oporni - którzy nie umieli na pamięć - trafiali za kraty.

Każdy, kto posiadał jakiś stary przedmiot, był oskarżany o chęć „przywrócenia przeszłości" i traktowany jak wróg. Przyłapanych na paleniu kadzidła oskarżano o próbę wzniecenia pożaru. Mamrocących bezgłośnie starców piętnowano za zabobonność.
Zrobiono wszystko, by raz na zawsze zniszczyć naszą tożsamość. To było najgorsze barbarzyństwo komunizmu".

Zygmunt Jan Prusiński
1.03.2010 r.

_____*****_____


Panie Ministrancie !

Okazuje się że była to grupa komunistów, którzy wspólnie ukartowali zniszczenie kościoła w Ustce.

Przeżył za te ciężkie grzechy tylko jeden - reszta poszła równiutko do Piekła !

Pisze "XXX" na Forum GP24:
http://forum.gp24.pl/Gdzie-jest-zabytkowy-oltarz-z-kosciola-w-Ustce--t36609.html

Cytuję: "Prawdopodobnie po interwencji ks. Markiewicza został zdymisjonowany z funkcji proboszcza w naszej parafii".

Znaczyłoby to, że proboszcz Wiktor Markiewicz chciał wyjaśnić, gdzie są te sakralne rzeczy z kościoła, ale widocznie nadrzędna władza kościoła począwszy od biskupa - przerzuciła szybciuteńko na inny teren uczciwego księdza !

Zygmunt Jan Prusiński


Pisze do mnie Ministrant na Forum Ustka GP24:
http://forum.gp24.pl/Gdzie-jest-zabytkowy-oltarz-z-kosciola-w-Ustce--t36609.html


Panie Zygmuncie !
"Dociekanie prawdy przez Pana jest co najmniej dziwne.
Jakieś TBS jakieś ADM a może MZBM lub RPGK jest wszystkiemu winne. Ja nic z tego nie rozumiem".

I drugi komentarz:

Panie Zygmuncie !
"Myślę, że sprawa jest bardzo poważna [ludzie życie oddawali za KOŚCIÓŁ]. Skladali ofiary. Całe pokolenia pracowały
na to wszystko, co zostalo osiagnięte. A tu grupa barbarzyńców w jednym momencie kradnie to na oczach wszystkich.

Najgorsze jest to, że wszyscy przyglądali się ze spuszczonymi głowami. Nie dziwię się ludziom, wszechobecny strach
paraliżował ich. Mogli tylko sobie pogadać.

TCHÓRZAMI nazywam tych od których dużo zależy a skrzętnie chcieli ukryć prawdę.

PRAWDA zawsze błyszczy jak diament, ZAWSZE się ktoś o nią upomni". Koniec cytatu.

Do Pana Ministranta:

Proszę Pana, pisze Pan "MZBM lub RPGK"...
Chodzi o administrację budynków komunalnych i o ówczesnego naczelnika czy prezesika czy kierownika.
To on jak powiadają ludzie z kręgu śp. Kościelniaka grywał z księdzem !

- Czy myśli Pan, że mógł być on katolikiem ?
Widział Pan komunistę katolikiem ?
Może inaczej: Widział Pan żeby katolik był komunistą ?

Pozdrawiam Pana - Zygmunt Jan Prusiński
1.03.2010 r.


http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=15&t=5217
10 marzec 2010

Zygmunt Jan Prusiński 

  

Komentarze

  

Archiwum

Pod prąd
październik 19, 2007
Artur Łoboda
Co pokażą Serbowie? Czy możemy pomóc ewentualnej partyzantce?
luty 20, 2008
marduk
Arcybiskup Życinski oskarża Radio Maryja w gazecie wyborczej Michnika
kwiecień 11, 2006
przysłał anonim
Żyd ujawnia całą prawdę - wideo
luty 7, 2007
Dorota
Urzędniczyny i ich czyny
listopad 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Elegia na Bronka Wildsteina
maj 14, 2006
tadeusz
6,5 mld euro z unijnego budżetu dla Polski” (?)
listopad 29, 2002
Adam Zieliński
JAMNIK W OBLICZU FASZYZMU
sierpień 16, 2006
Imperator
Uniżenie
marzec 22, 2008
www.krakow.pl
Czy atak z 11 września 2001 był prowokacją?
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Libia odblokowana
październik 11, 2004
Przelot
wrzesień 5, 2003
Andrzej Kumor
"Irak celem taktycznym, Arabia Saudyska strategicznym, a Egipt nagrodą"
kwiecień 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Uczmy się walczyć o swoje
grudzień 15, 2003
Andrzej Kumor
Strategia promocji Krakowa - we? udział w dyskusji
grudzień 7, 2007
"Wirtualna Polska" twierdzi, że : Przedsiębiorcy i ekonomiści chcą planu Hausnera w całości
czerwiec 28, 2004
Do kraju tego
sierpień 3, 2003
Piotr Czartoryski-Sziler
Obca dominacja za pomocą rozniecania wojen domowych?
styczeń 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Poświąteczne refleksje, czyli: ruch to zdrowie!
grudzień 27, 2008
Marek Jastrząb
Okupowane ziemie Arabów krainą nędzy i rozpaczy
styczeń 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media