|
Polska: Ramię w ramię z banderowcami
|
|
Wicepremier i szef MON, Tomasz Siemoniak, poinformował, że już na początku przyszłego roku będzie gotowe porozumienie techniczne, dotyczące utworzenia wspólnej, polsko-litewsko-ukraińskiej brygady. Był to jeden z tematów poruszanych podczas telefonicznej rozmowy ze Stepanem Połtorakiem, będącym ukraińskim odpowiednikiem Siemoniaka. Polski minister przekazał Połtorakowi także stanowisko Litwy, która również opowiada się za przyspieszeniem tworzenia brygady.
Siemoniak podzielił się także ze światem swoimi przemyśleniami na temat niedawnego porzucenia przez Ukrainę statusu państwa pozablokowego. Stwierdził on, że„ta decyzja ukraińskich władz jest zrozumiała. Skoro okazało się, że status państwa pozablokowego nie zapewnił bezpieczeństwa i integralności Ukrainy, nic dziwnego, że Ukraina będzie szukać nowych możliwości. Niezależnie od tego, jaką drogę wybierze, wydaje się, że decyzja ma kontekst aspiracji europejskich i natowskich. (…) Nie powinna budzić większych emocji, jest zrozumiała”. Standardowo pojawiły się również zapewnienia o chęci pełnienia przez Polskę roli adwokata Ukrainy i wspierania proatlantyckich dążeń jej rządu. Siemoniak wybierze się również wkrótce do Kijowa.
(na podst. gazeta.pl oprac. B.W.)
http://xportal.pl/?p=18260
USA: Sprzęt z Afganistanu na Ukrainę?
Stany Zjednoczone najprawdopodobniej dostarczą na Ukrainę sprzęt wojskowy wycofywany obecnie z Afganistanu. Byłoby to zgodne z zapowiedzianą ostatnio przez amerykański Departament Stanu „pomocą w modernizacji ukraińskiej armii”. Na Ukrainę trafić miałyby wojskowe środki transportowe. Planom tym sprzeciwiają się jednak władze w Kabulu, które zapowiedziały rozmowy na ten temat z Amerykanami w najbliższym czasie. Swoje zdanie wyraził także wpływowy rosyjski deputowany Franc Klincewicz z rządowej partii Jedna Rosja. Stwierdził on, że „to bardzo niebezpieczny krok, który doprowadzi do eskalacji przemocy na południowym wschodzie Ukrainy”. Zaapelował także do prezydenta Baracka Obamy o ponowne przemyślenie tej decyzji.
(na podst. rt.com, dziennik.pl oprac. B.W.)
http://xportal.pl/?p=18257
-
|
|
29 grudzień 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Unijne statki dla unijnych pracowników
maj 29, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kasa dla dyrektorów kasy
marzec 4, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
|
Bezrobocie mlodych
sierpień 27, 2005
przeslala Elzbieta
|
Elegancja Francja
kwiecień 29, 2007
Olaf Swolkień
|
Zmarł Kazimierz Dejmek
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda / PAP
|
Russia is Doomed
styczeń 17, 2005
Said Ibrahayev
|
Hucznie zapowiadany miał być nominacją do Oskara, a nakarmiono nas marnej jakości kryminałem, jak zwykle.
wrzesień 2, 2007
Gregory Akko
|
Niewykorzystane możliwości internetu
sierpień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
AOL przyznaje się do przekłamań w księgowości
sierpień 15, 2002
PAP
|
Największą geszeftem jest wojna. Lewizny polityków izraelskiego Likudu
styczeń 3, 2003
PAP
|
Nowe Prawo: Moralność Pani Dulskiej
wrzesień 17, 2004
dr Adam Sandauer
|
Matrix
maj 6, 2003
zapodał z Michael Journal - "jasiek z toronto"
|
Wyznawcy mamony, czy prawdziwe oblicze Kościoła?
grudzień 17, 2005
PAP
|
Czy IV Rzeczpospolita spełni oczekiwania Polaków?
kwiecień 13, 2005
|
Papież zakwestionował wymiar społeczny liberalizmu
(znawca 5)
sierpień 18, 2002
PAP
|
Budżet katastrofy
październik 16, 2003
Prof. STEFAN KUROWSKI
|
"...rządowe BMW zahaczyło o przyczepę nieprawidłowo ustawionego prywatnego auta..."
marzec 16, 2004
wynarodowiony
|
Zionists, Psychopaths and 9/11
kwiecień 10, 2007
przysłał ICP
|
"Głupia historia" - list czytelnika pisma Culture Wars w sprawie artykułu prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego
luty 23, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Hausner wciąż niebezpieczny
maj 20, 2004
|
|
|