|
Marzenie - największy wróg wolności
|
|
W dniu wczorajszym zadałem pytanie zdemoralizowanym pseudoautorytetom kulturowym - dając im szansę na wyjaśnienie haniebnego postępowania.
Nie spodziewam się jakiejkolwiek odpowiedzi, albowiem ich rzeczywiste kwalifikacje są tyle samo warte -co ich tytuły naukowe.
A że dzisiejsze tytuły naukowe to najzwyklejsze śmieci - przeto wartość intelektualna ich posiadaczy - jest znikoma.
Nieraz wspominałem, że z powodu nawału pracy - tylko kilka minut dziennie mogę sobie pozwolić na wyłuskiwanie przemyśleń - do których doszedłem niejednokrotnie - kilkadziesiąt lat temu.
Myślę, że zmieniają świadomość czytelników - mimo notorycznie powtarzających się literówek.
Nie ma kto w spokoju przeczytać i poprawić błędy.
Każdy aktywny człowiek przechodzi w swoim życiu jakieś zakręty.
35 lat temu uświadomiłem sobie, że komuniści nie są w stanie nas zniewolić. Zniewalają nas nasze marzenia, których realizację mogą nam ułatwić - bądź uniemożliwić funkcjonariusze tamtego systemu.
Większość - tak zwanych wybitnych artystów polskich - zgodziła się na współpracę z Służbą Bezpieczeństwa.
Chcieli zrealizować swoje marzenia i zhańbili się współpracą z SB.
Po 1989 roku milionom Polaków sprzedawano różnorakie marzenia, a Ci kupowali je bez chwili zastanowienia.
Marzenia o wielkim bogactwie były najsilniejszą bronią oszustów wszelkiej maści.
Największym oszustem okazała się Unia Europejska, która w wielu przedakcesyjnych reklamach obiecywała Polakom dostatnie życie w bogatym kraju.
Co pozostało z tych marzeń?
Marzenie to taki stan umysłu - w którym wyłącza się racjonalizm. A kiedy brak racjonalizmu to człowiek staje się bardzo łatwą zdobyczą dla hochsztaplerów wszelkiej maści.
Doskonałym przykładem jest oszustwo jakiejś "zielonej wyspy" - którą niby miała być Polska.
Marzenie to siła - która jak narkotyk pobudzająca w nas witalizm. Ale podobnie do narkotyku - pozbawia nas jasności widzenia.
To właśnie przez marzenia - pozbawione jakiegokolwiek racjonalizmu - Polacy stali się niewolnikami oszustów finansowych i współpracującego z nimi polskojęzycznego Rządu.
|
|
19 grudzień 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Lech Kaczyński: możliwe, że w Iraku zostaniemy jeszcze dłużej
luty 7, 2006
PAP
|
Prowodyrzy
październik 16, 2005
Artur Łoboda
|
Ludzie z wazeliny
październik 30, 2008
Marek Jastrząb
|
Spotkanie NSZ-owca z Żydem w "pałacu cudów"
październik 30, 2003
|
Prawda historyczna
maj 15, 2003
przesłała Elżbieta
|
Polska Republika bananowa
październik 5, 2003
|
Antyprogramy, antypodrecznik
kwiecień 24, 2003
przesłała Elżbieta
|
Łyżwiński na prezydenta.
grudzień 11, 2006
Jan Lucjan Wycislak
|
Bez polemiki: Świat nie jest taki zły
kwiecień 29, 2007
Marek Olżyński
|
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (2)
listopad 14, 2003
Leszek Skonka
|
Jeszcze będziemy miło wspominać Busha :)
luty 9, 2008
marduk
|
Strategiczne straty USA w Azji Centralnej
październik 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
LIST OTWARTY DO PREZYDENTA SEJMU I SENATU W SPRAWIE POLAKÓW ZE WSCHODU
październik 9, 2003
Orest Skowron
|
Elewator w teczce
wrzesień 5, 2003
www.dziennik.krakow.pl
|
Urodziny generała Hallera
sierpień 11, 2003
Marcin Austyn
|
Im wyżej wyjdziesz, tym niżej upadniesz.
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (1)
listopad 14, 2003
Artur Łoboda
|
"¬ródło naszej chwały"
kwiecień 21, 2005
|
Edukacja "rozwolniona" (liberalna) dla potrzeb społeczeństwa o „dwóch szybkościach”
listopad 7, 2005
Marek Głogoczowski
|
Żyć i umrzeć w...szpitalu miejskim
marzec 3, 2008
Marek Olżyński
|
Splastyfikowani manekini
marzec 18, 2005
Mirosław Naleziński
|
|
|