ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

W służbie zbrodniczego systemu 
10 grudzień 2016      Artur Łoboda
Jedwabne 
17 czerwiec 2020     
„Putinokracja” w kolizji z Waszyngtonem. 
3 grudzień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Warszawa, moje miasto. 
19 maj 2013      Janusz Zagajewski
Trzeba być lisem i lwem 
2 styczeń 2015      Artur Łoboda
W odniesieniu do historii zawsze trzymajmy się prawdy! 
7 sierpień 2016      Artur Łoboda
Marzenie - największy wróg wolności  
19 grudzień 2012      Artur Łoboda
Nie lada sensacja w TVP-Info! TVP Info pokaże film Sylwestra Latkowskiego „Pedofile” z 2005 r. w sobotę o godz. 21.50. 
17 maj 2019      Alina
Dlaczego dzieci "są odporne" na kowida? 
18 listopad 2020      Artur Łoboda
Forum ladacznic 
11 styczeń 2011      Artur Łoboda
Bójka policyjna z demonstrantami podczas debaty parlamentu na temat zmian w prawie dotyczącym COVID w Berlinie 
21 kwiecień 2021     
Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że „nie ma hodowli SARS-COV-2” lub „rejestru laboratoriów z hodowlą i zdolnością izolacyjną do testów” 
8 październik 2021     
Po wypuszczeniu „szczepionek” na Covid-19 liczba pozaszpitalnych zatrzymań krążenia prowadzących do ŚMIERCI wzrosła o prawie 30% 
27 październik 2023     
Skleroza Staniszkis 
8 grudzień 2017     
Dziś już nikt nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe 
13 listopad 2011      Artur Łoboda
W co gra Putin? (2) 
24 luty 2022     
SPARS Pandemic 2025-2028: powtórna próba "Event 201"? 
12 kwiecień 2021     
Jak PiS dojdzie do władzy. (Wersja 2011) 
23 czerwiec 2015     
Zygmunt Jan Prusiński NOCE POD PARASOLAMI - część czwarta  
15 marzec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Depopulacja nabrała rozmachu 
10 styczeń 2022      T

 
 

DeSantis nakłada grzywnę w wysokości 3,5 miliona dolarów na hrabstwo za naruszenie zakazu przymusowych szczepień na Florydzie

 
„Nikt nie powinien stracić pracy z powodu zastrzyków COVID” – powiedział gubernator DeSantis, obiecując „wstawiać się w obronie środków do życia na Florydzie i bronić wolności”.
 
TALLAHASSEE, Floryda ( LifeSiteNews) — Departament Zdrowia Florydy (FDOH) pod przywództwem republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa ukarał  jedne hrabstwo na Florydzie grzywną w wysokości ponad 3,5 miliona dolarów po tym, jak naruszono prawo stanowe, wymagając od pracowników miejskich przedstawienia dowodu otrzymania eksperymentalnego szczepienia na COVID-19 jako warunku zatrudnienia.


  Musimy chronić miejsca pracy mieszkańców Floryddy i zachować ich zdolność do podejmowania własnych decyzji dotyczących tego, jakie szczepienia należy wykonać.
  — Ron DeSantis (@GovRonDeSantis) 12 października 2021

 
Po nakazaniu setkom pracowników zastrzyków skażonych embrionami z aborcji i zwolnieniu 14, którzy odmówili podporządkowania się, odkryto, że hrabstwo Leon, w którym znajduje się stolica stanu Tallahassee, naruszyło przepisy SB 2006 , które zabraniają wymagania dowodu szczepień w stanie Floryda .
 
Podpisane przez gubernatora DeSantisa w maju prawo zabrania podmiotom rządowym w stanie wymagania tak zwanych „paszportów szczepionek” i grozi grzywną w wysokości 5000 dolarów za każde naruszenie.
 
„Na Florydzie twój osobisty wybór dotyczący szczepień będzie chroniony i żadna firma ani instytucja rządowa nie będzie w stanie odmówić ci usług w oparciu o twoją decyzję” – powiedział DeSantis  po podpisaniu ustawy.
 
W tym miesiącu FDOH uznało hrabstwo Leon winnym naruszenia prawa „osobistego wyboru” obywateli Florydy poprzez wprowadzenie tego, co państwo nazwało „mandatem szczepień dla nielegalnych pracowników” pod koniec lipca, wymagającym od 714 pracowników miejskich przedstawienia dowodu szczepienia do 1 października.
 
W odpowiedzi stan nałożył na hrabstwo grzywnę w wysokości 5000 dolarów za każde naruszenie, co doprowadziło do łącznej kary finansowej w wysokości 3,57 miliona dolarów.
 
FDOH ogłosiło  działanie 12 października po wysłaniu zawiadomienia o naruszeniu do starosty 6 października, zaledwie kilka dni po zwolnieniu pracowników, którzy nie przestrzegają przepisów .
 
 
Zgodnie z komunikatem prasowym: „28 lipca Rząd Powiatu Leon nakazał, aby jego pracownicy dostarczyli weryfikację szczepień do swojego działu kadr nie później niż 1 października.
4 października Powiat Leon zwolnił 14 pracowników za ich odmowę lub zaniechanie przestrzegania tego wymogu. Rząd hrabstwa
Leon zażądał od 700 pracowników dostarczenia tego dowodu, aby mogli utrzymać pracę”.


  Nadchodzi wyrok : Hrabstwo Leon zostało powiadomione o grzywnie w wysokości 3,75 miliona dolarów za naruszenie zakazu @GovRonDeSantis dotyczącego nakazów szczepień: pic.twitter.com/pj8WknleeW
  — Forrest Saunders (@FBSaunders) 12 października 2021 r.


„Niedopuszczalne jest, że hrabstwo Leon naruszyło prawo Florydy, naruszyło prywatność medyczną obecnych i byłych pracowników oraz zwolniło lojalnych urzędników państwowych z powodu ich osobistych decyzji dotyczących zdrowia”, powiedział w odpowiedzi gubernator DeSantis . 
 
„Będziemy nadal walczyć o prawa mieszkańców Floryddy, a Departament Zdrowia Florydy będzie nadal egzekwował prawo.
Zamierzamy stanąć w obronie miejsc pracy na Florydzie, stanąć w obronie środków do życia na Florydzie i stanąć w obronie wolności” – dodał gubernator.


  DeSantis nie wygłupia się. przez @TPInsidr https://t.co/9FRj6bBwWy
  — Wayne Dupree Media, LLC (@WayneDupreeShow) 13 października 2021 r.

 
Nałożenie kar finansowych dla hrabstwa Leon następuje po decydującym zwycięstwie  DeSantis nad miastem na północy Florydy, które również próbowało zmusić swoich pracowników do wzięcia szczepionki z naruszeniem prawa stanowego.
 
W zeszłym tygodniu FDOH zagroziło miastu Gainesville grzywną w wysokości milionów dolarów za nakaz szczepień dla pracowników miasta.
 
W obliczu wysokich grzywien miasto uniwersyteckie wycofało się, informując departament zdrowia pod koniec zeszłego miesiąca, że ​​obecnie „zero pracowników podlega obowiązkowi szczepień pracodawcy wobec COVID-19 w mieście”.
 
„Uprzejmie informujemy, że 23 września 2021 r. Komisja Miejska Miasta Gainesville podjęła działania mające na celu unieważnienie podjętej 5 sierpnia akcji związanej z COVID-19” – napisał kierownik miasta Lee Feldman, dodając, że przepisy dotyczące szczepień „zostały unieważnione. ”
 
W komunikacie prasowym z 12 października FDOH powołała się na sprawę Gainesville, zauważając, że chociaż hrabstwo Leon postanowiło przeciwstawić się prawu stanowemu, a następnie zostało ukarane karami finansowymi, Gainesville zdecydowało się zrezygnować z grzywien i unieważnić swoje nakazy.
 
„Podczas gdy hrabstwo Leon złamało prawo i otrzymało zawiadomienie o wielomilionowej grzywnie, inne samorządy zmieniły kurs” – czytamy w oświadczeniu.
„W zeszłym tygodniu, po powiadomieniu miasta Gainesville o możliwym naruszeniu zakazu paszportu szczepień na Florydzie, Departament Zdrowia Florydy otrzymał odpowiedź wskazującą, że miasto Gainesville cofnęło nakaz szczepień dla pracowników”.
 
W komunikacie prasowym zauważono również, że wycofanie się Gainesville nastąpiło po tym, jak ósmy sądowy sąd okręgowy wydał tymczasowy nakaz  po stronie stanu Floryda przeciwko Gainesville, aby zablokować mandaty na szczepionki dla pracowników miasta.
 
Informacje o grzywnach nałożonych na hrabstwo Leon pojawiają się w związku z coraz bardziej udanymi wysiłkami republikańskich gubernatorów i ustawodawców, aby zablokować mandaty na szczepionki i systemy paszportów szczepionkowych.
 
Na początku tego tygodnia gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał zarządzenie zabraniające każdemu podmiotowi prywatnemu lub publicznemu zmuszania Teksańczyków do szczepień .

  Firma Abbott zakazuje nakazów szczepień od wszelkich „podmiotów w Teksasie” https://t.co/s2Sr8CyadG pic.twitter.com/q6s027Oy2M
  — Wzgórze (@thehill) 12 października 2021


„Żaden podmiot w Teksasie nie może wymusić otrzymania szczepionki przeciw COVID-19 przez jakąkolwiek osobę, w tym pracownika lub konsumenta, który sprzeciwia się takiemu szczepieniu z jakiegokolwiek powodu osobistego sumienia, w oparciu o przekonania religijne, lub ze względów medycznych, w tym wcześniejszy powrót do zdrowia po COVID-19” –  czytamy w zarządzeniu .
 
Ogłaszając nakaz, gubernator Abbott powtórzył swój pogląd,  że szczepienia „powinny być zawsze dobrowolne i nigdy nie wymuszone”.
 
 
Źródło:
https://www.lifesitenews.com/news/forcing-covid-mandates-cost-these-businesses-3-5-million-in-fines-for-defying-fl-freedom-laws/?utm_source=top_news&utm_campaign=usa
15 październik 2021

Eva Marie Uzcategui 

  

Komentarze

  

Archiwum

Wieko (niczym całun) opadające na Polskę
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Na Zachodzie bez zmian
wrzesień 13, 2003
przesłała Elżbieta
Lekarstwa wedlug recepty starotestamentowego belzebuba
wrzesień 3, 2007
Maruch
Pomroczność pomarańczowa
styczeń 16, 2005
Czechy kończą swój symboliczny udział w bandyckich wyprawach. Wstyd?cie się, Polacy!
grudzień 20, 2008
tłumacz
Najbardziej zabezpieczony majątek w Polsce
sierpień 6, 2002
PAP
Wielu dziennikarzy postępuje nieetycznie
grudzień 2, 2002
http://www.naszdziennik.pl/
Lewica, prawica, bęc
wrzesień 7, 2006
Artur Łoboda
Kwaśniewski nie chce zmieniać konstytucji... wie jak ominąć konstytucję
styczeń 17, 2003
PAP
Wystąpienie kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera
sierpień 2, 2004
PAP
Słowa Papieża, zmienione chytrze przez krętaczy ...
maj 21, 2003
Sprawa 4Media już w prokuraturze
luty 19, 2003
zaprasza.net
Kto jest odpowiadzialny za klęskę w Iraku?
listopad 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Przewlekłe śledztwo w sprawie zbrodni w Katyniu....
sierpień 4, 2004
Adam Sandauer
Aparat szantażu i przekręty medialne
marzec 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Oszukują przy wyborach w następujący sposób:
październik 18, 2007
Anna
Politycy już znają wyniki referendum
Znali je od dawna

czerwiec 9, 2003
SYSTEM
kwiecień 18, 2008
Marek Jastrząb
Patrick J. Buchanan Umierać za... Estonię?
maj 8, 2007
marduk
Nowy kierunek strategiczny?
sierpień 26, 2008
Ignacy Nowopolski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media