ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Deklaracja Paryska
Europa, w jaką wierzymy
 
10 październik 2017     
Viva Legia!!! 
19 październik 2016      Artur Łoboda
Czym się zajmuje Ministerstwo zdrowia? 
25 marzec 2020     
Źródło informacji nie tylko o Chinach  
2 czerwiec 2009      tłumacz
Lenin - kat narodu rosyjskiego to zwykły pederasta 
11 styczeń 2023      I.W. Sokołow
"Zmieleni" powinni głosować teraz na Dudę 
11 maj 2015      Artur Łoboda
Dyktatura w demokracji 
21 sierpień 2017      Artur Łoboda
Bronisław Komorowski - człowiek bez honoru 
9 sierpień 2014      Artur Łoboda
Mafia - jedyna realna władza w Polsce 
14 grudzień 2016     
Ofiary dzielą się informacjami o URAZACH spowodowanych testem COVID PCR 
22 kwiecień 2022     
Spadkobiercy sowieckiej kultury  
4 wrzesień 2017      Marcin Halaś
Porada dla osób chcących bezpłatnie doskonalić znajomość języka obcego. 
10 lipiec 2010      tłumacz
Ciało kobiety to jak rozwój liści na drzewach 
18 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Jestem otwarty”: 50 000 właścicieli włoskich restauracji planuje zignorować blokadę  
19 styczeń 2021      Robin Monotti
*** 
15 luty 2017      Jolanta Michna
Kolejna moja deklaracja pracy przy rzekomo chorych na "covid". 
5 listopad 2020     
Tekst - który czekał od kwietnia 
30 lipiec 2020      Artur Łoboda
Trzecia woja światowa - hybrydowa 
3 styczeń 2020     
A jednak jest różnica 
11 luty 2019      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (26.12.2011) 
10 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

DeSantis nakłada grzywnę w wysokości 3,5 miliona dolarów na hrabstwo za naruszenie zakazu przymusowych szczepień na Florydzie

 
„Nikt nie powinien stracić pracy z powodu zastrzyków COVID” – powiedział gubernator DeSantis, obiecując „wstawiać się w obronie środków do życia na Florydzie i bronić wolności”.
 
TALLAHASSEE, Floryda ( LifeSiteNews) — Departament Zdrowia Florydy (FDOH) pod przywództwem republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa ukarał  jedne hrabstwo na Florydzie grzywną w wysokości ponad 3,5 miliona dolarów po tym, jak naruszono prawo stanowe, wymagając od pracowników miejskich przedstawienia dowodu otrzymania eksperymentalnego szczepienia na COVID-19 jako warunku zatrudnienia.


  Musimy chronić miejsca pracy mieszkańców Floryddy i zachować ich zdolność do podejmowania własnych decyzji dotyczących tego, jakie szczepienia należy wykonać.
  — Ron DeSantis (@GovRonDeSantis) 12 października 2021

 
Po nakazaniu setkom pracowników zastrzyków skażonych embrionami z aborcji i zwolnieniu 14, którzy odmówili podporządkowania się, odkryto, że hrabstwo Leon, w którym znajduje się stolica stanu Tallahassee, naruszyło przepisy SB 2006 , które zabraniają wymagania dowodu szczepień w stanie Floryda .
 
Podpisane przez gubernatora DeSantisa w maju prawo zabrania podmiotom rządowym w stanie wymagania tak zwanych „paszportów szczepionek” i grozi grzywną w wysokości 5000 dolarów za każde naruszenie.
 
„Na Florydzie twój osobisty wybór dotyczący szczepień będzie chroniony i żadna firma ani instytucja rządowa nie będzie w stanie odmówić ci usług w oparciu o twoją decyzję” – powiedział DeSantis  po podpisaniu ustawy.
 
W tym miesiącu FDOH uznało hrabstwo Leon winnym naruszenia prawa „osobistego wyboru” obywateli Florydy poprzez wprowadzenie tego, co państwo nazwało „mandatem szczepień dla nielegalnych pracowników” pod koniec lipca, wymagającym od 714 pracowników miejskich przedstawienia dowodu szczepienia do 1 października.
 
W odpowiedzi stan nałożył na hrabstwo grzywnę w wysokości 5000 dolarów za każde naruszenie, co doprowadziło do łącznej kary finansowej w wysokości 3,57 miliona dolarów.
 
FDOH ogłosiło  działanie 12 października po wysłaniu zawiadomienia o naruszeniu do starosty 6 października, zaledwie kilka dni po zwolnieniu pracowników, którzy nie przestrzegają przepisów .
 
 
Zgodnie z komunikatem prasowym: „28 lipca Rząd Powiatu Leon nakazał, aby jego pracownicy dostarczyli weryfikację szczepień do swojego działu kadr nie później niż 1 października.
4 października Powiat Leon zwolnił 14 pracowników za ich odmowę lub zaniechanie przestrzegania tego wymogu. Rząd hrabstwa
Leon zażądał od 700 pracowników dostarczenia tego dowodu, aby mogli utrzymać pracę”.


  Nadchodzi wyrok : Hrabstwo Leon zostało powiadomione o grzywnie w wysokości 3,75 miliona dolarów za naruszenie zakazu @GovRonDeSantis dotyczącego nakazów szczepień: pic.twitter.com/pj8WknleeW
  — Forrest Saunders (@FBSaunders) 12 października 2021 r.


„Niedopuszczalne jest, że hrabstwo Leon naruszyło prawo Florydy, naruszyło prywatność medyczną obecnych i byłych pracowników oraz zwolniło lojalnych urzędników państwowych z powodu ich osobistych decyzji dotyczących zdrowia”, powiedział w odpowiedzi gubernator DeSantis . 
 
„Będziemy nadal walczyć o prawa mieszkańców Floryddy, a Departament Zdrowia Florydy będzie nadal egzekwował prawo.
Zamierzamy stanąć w obronie miejsc pracy na Florydzie, stanąć w obronie środków do życia na Florydzie i stanąć w obronie wolności” – dodał gubernator.


  DeSantis nie wygłupia się. przez @TPInsidr https://t.co/9FRj6bBwWy
  — Wayne Dupree Media, LLC (@WayneDupreeShow) 13 października 2021 r.

 
Nałożenie kar finansowych dla hrabstwa Leon następuje po decydującym zwycięstwie  DeSantis nad miastem na północy Florydy, które również próbowało zmusić swoich pracowników do wzięcia szczepionki z naruszeniem prawa stanowego.
 
W zeszłym tygodniu FDOH zagroziło miastu Gainesville grzywną w wysokości milionów dolarów za nakaz szczepień dla pracowników miasta.
 
W obliczu wysokich grzywien miasto uniwersyteckie wycofało się, informując departament zdrowia pod koniec zeszłego miesiąca, że ​​obecnie „zero pracowników podlega obowiązkowi szczepień pracodawcy wobec COVID-19 w mieście”.
 
„Uprzejmie informujemy, że 23 września 2021 r. Komisja Miejska Miasta Gainesville podjęła działania mające na celu unieważnienie podjętej 5 sierpnia akcji związanej z COVID-19” – napisał kierownik miasta Lee Feldman, dodając, że przepisy dotyczące szczepień „zostały unieważnione. ”
 
W komunikacie prasowym z 12 października FDOH powołała się na sprawę Gainesville, zauważając, że chociaż hrabstwo Leon postanowiło przeciwstawić się prawu stanowemu, a następnie zostało ukarane karami finansowymi, Gainesville zdecydowało się zrezygnować z grzywien i unieważnić swoje nakazy.
 
„Podczas gdy hrabstwo Leon złamało prawo i otrzymało zawiadomienie o wielomilionowej grzywnie, inne samorządy zmieniły kurs” – czytamy w oświadczeniu.
„W zeszłym tygodniu, po powiadomieniu miasta Gainesville o możliwym naruszeniu zakazu paszportu szczepień na Florydzie, Departament Zdrowia Florydy otrzymał odpowiedź wskazującą, że miasto Gainesville cofnęło nakaz szczepień dla pracowników”.
 
W komunikacie prasowym zauważono również, że wycofanie się Gainesville nastąpiło po tym, jak ósmy sądowy sąd okręgowy wydał tymczasowy nakaz  po stronie stanu Floryda przeciwko Gainesville, aby zablokować mandaty na szczepionki dla pracowników miasta.
 
Informacje o grzywnach nałożonych na hrabstwo Leon pojawiają się w związku z coraz bardziej udanymi wysiłkami republikańskich gubernatorów i ustawodawców, aby zablokować mandaty na szczepionki i systemy paszportów szczepionkowych.
 
Na początku tego tygodnia gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał zarządzenie zabraniające każdemu podmiotowi prywatnemu lub publicznemu zmuszania Teksańczyków do szczepień .

  Firma Abbott zakazuje nakazów szczepień od wszelkich „podmiotów w Teksasie” https://t.co/s2Sr8CyadG pic.twitter.com/q6s027Oy2M
  — Wzgórze (@thehill) 12 października 2021


„Żaden podmiot w Teksasie nie może wymusić otrzymania szczepionki przeciw COVID-19 przez jakąkolwiek osobę, w tym pracownika lub konsumenta, który sprzeciwia się takiemu szczepieniu z jakiegokolwiek powodu osobistego sumienia, w oparciu o przekonania religijne, lub ze względów medycznych, w tym wcześniejszy powrót do zdrowia po COVID-19” –  czytamy w zarządzeniu .
 
Ogłaszając nakaz, gubernator Abbott powtórzył swój pogląd,  że szczepienia „powinny być zawsze dobrowolne i nigdy nie wymuszone”.
 
 
Źródło:
https://www.lifesitenews.com/news/forcing-covid-mandates-cost-these-businesses-3-5-million-in-fines-for-defying-fl-freedom-laws/?utm_source=top_news&utm_campaign=usa
15 październik 2021

Eva Marie Uzcategui 

  

Komentarze

  

Archiwum

Glemp zna telefon do Pana Boga
kwiecień 15, 2003
prymas Józef Glemp
Polityczna pornografia, czy polityczna egzekucja?
sierpień 7, 2007
Marek Olżyński
Bankructwo Polski pod wpływami UE
sierpień 8, 2003
przesłała Elżbieta
Miękka" i "twarda" gra Kwaśniewskiego
wrzesień 26, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Teraz wszyscy posłowie chcą zaostrzenia kar
wrzesień 12, 2002
zaprasza.net
Jak odwrócić uwagę od fiaska w Libanie i w Iraku?
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Michnik: instrukcja obsługi
luty 5, 2008
Rafał Ziemkiewicz
Dwa Ruchy Oporu Wygrywaja
grudzień 7, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kto stoi za planem wojny z Iranem
sierpień 30, 2006
darek
Euro
sierpień 27, 2003
Maciej Winnicki
Miliardowe Zyski na Akcie Terroru
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jezus u menadżera przy popie
marzec 24, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dlaczego UE jest zgubą dla Polski
kwiecień 5, 2003
Filip Adwent
W szkołach - więcej praktyki, mniej teorii!
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Poprawny politycznie
styczeń 7, 2007
Bogusław
Prymas: uczmy się miłości
kwiecień 11, 2004
PAP
Adam Michnik - miedzy lwem a lisem
wrzesień 17, 2002
GAZETA POLSKA
Mamienie idiotów
kwiecień 29, 2004
Adam Zieliński
Nauczyciel to nie zawod!
listopad 25, 2006
mik4
Nowy plan Sharona - ewakuacja 125 tys. Żydów do Polski
wrzesień 4, 2004
Danuta Becker
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media