ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zygmunt Jan Prusiński WNĘTRZE CIENIA - część trzecia 
6 marzec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Naiwne marzenie przeciętnego Amerykanina 
10 listopad 2016     
Ściąga niepoprawna politycznie. 
7 maj 2011      Bogusław
"Na oddziałach opieki intensywnej, chorych zabijaliśmy" 
15 lipiec 2020     
Czyżby nowa odsłona "Sonderaktion Krakau" (???) 
31 styczeń 2016      Krzysztof Pasierbiewicz
Pisowskie wynalazki 
29 październik 2017     
Otyłość 
13 kwiecień 2021     
Fałszerstwa PAP 
5 luty 2011      Artur Łoboda
Analityk z Wall Street mówi, że „szczepionki przeciw krukowicom” są „największym oszustwem w historii 
23 marzec 2022     
Krzyżowanie komsomołek z małpą bonobo a Zielony Ład UE 
21 grudzień 2019     
Korupcja To Tylko Poczatek... 
7 marzec 2018     
Milczenie owiec  
16 kwiecień 2021      Andrea Halewood
"Rzeczpospolita Reaktywacja" - kiedy emisja w TVP o 20-tej? 
27 czerwiec 2020     
Wyniki wyborów w Anglii, a sprawa JOW 
8 maj 2015      Artur Łoboda
Gniazdo sądowych rozbójników 
28 grudzień 2018     
Covid-19 niszczy komórki nowotworowe? "Są takie przypadki" 
15 kwiecień 2021      hens
Dlaczego A. Lepper „wybrał” lokal „Samoobrony” by zakończyć życie? 
11 sierpień 2011      Gasienica
Las dwu serc... 
16 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Szwajcar z doktoratem z immunologii i wirusologii twierdzi: rzekomy wirus Corona Killer to nonsens 
30 styczeń 2022     
Zabójstwo dręczenia 
12 styczeń 2022     

 
 

DeSantis nakłada grzywnę w wysokości 3,5 miliona dolarów na hrabstwo za naruszenie zakazu przymusowych szczepień na Florydzie

 
„Nikt nie powinien stracić pracy z powodu zastrzyków COVID” – powiedział gubernator DeSantis, obiecując „wstawiać się w obronie środków do życia na Florydzie i bronić wolności”.
 
TALLAHASSEE, Floryda ( LifeSiteNews) — Departament Zdrowia Florydy (FDOH) pod przywództwem republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa ukarał  jedne hrabstwo na Florydzie grzywną w wysokości ponad 3,5 miliona dolarów po tym, jak naruszono prawo stanowe, wymagając od pracowników miejskich przedstawienia dowodu otrzymania eksperymentalnego szczepienia na COVID-19 jako warunku zatrudnienia.


  Musimy chronić miejsca pracy mieszkańców Floryddy i zachować ich zdolność do podejmowania własnych decyzji dotyczących tego, jakie szczepienia należy wykonać.
  — Ron DeSantis (@GovRonDeSantis) 12 października 2021

 
Po nakazaniu setkom pracowników zastrzyków skażonych embrionami z aborcji i zwolnieniu 14, którzy odmówili podporządkowania się, odkryto, że hrabstwo Leon, w którym znajduje się stolica stanu Tallahassee, naruszyło przepisy SB 2006 , które zabraniają wymagania dowodu szczepień w stanie Floryda .
 
Podpisane przez gubernatora DeSantisa w maju prawo zabrania podmiotom rządowym w stanie wymagania tak zwanych „paszportów szczepionek” i grozi grzywną w wysokości 5000 dolarów za każde naruszenie.
 
„Na Florydzie twój osobisty wybór dotyczący szczepień będzie chroniony i żadna firma ani instytucja rządowa nie będzie w stanie odmówić ci usług w oparciu o twoją decyzję” – powiedział DeSantis  po podpisaniu ustawy.
 
W tym miesiącu FDOH uznało hrabstwo Leon winnym naruszenia prawa „osobistego wyboru” obywateli Florydy poprzez wprowadzenie tego, co państwo nazwało „mandatem szczepień dla nielegalnych pracowników” pod koniec lipca, wymagającym od 714 pracowników miejskich przedstawienia dowodu szczepienia do 1 października.
 
W odpowiedzi stan nałożył na hrabstwo grzywnę w wysokości 5000 dolarów za każde naruszenie, co doprowadziło do łącznej kary finansowej w wysokości 3,57 miliona dolarów.
 
FDOH ogłosiło  działanie 12 października po wysłaniu zawiadomienia o naruszeniu do starosty 6 października, zaledwie kilka dni po zwolnieniu pracowników, którzy nie przestrzegają przepisów .
 
 
Zgodnie z komunikatem prasowym: „28 lipca Rząd Powiatu Leon nakazał, aby jego pracownicy dostarczyli weryfikację szczepień do swojego działu kadr nie później niż 1 października.
4 października Powiat Leon zwolnił 14 pracowników za ich odmowę lub zaniechanie przestrzegania tego wymogu. Rząd hrabstwa
Leon zażądał od 700 pracowników dostarczenia tego dowodu, aby mogli utrzymać pracę”.


  Nadchodzi wyrok : Hrabstwo Leon zostało powiadomione o grzywnie w wysokości 3,75 miliona dolarów za naruszenie zakazu @GovRonDeSantis dotyczącego nakazów szczepień: pic.twitter.com/pj8WknleeW
  — Forrest Saunders (@FBSaunders) 12 października 2021 r.


„Niedopuszczalne jest, że hrabstwo Leon naruszyło prawo Florydy, naruszyło prywatność medyczną obecnych i byłych pracowników oraz zwolniło lojalnych urzędników państwowych z powodu ich osobistych decyzji dotyczących zdrowia”, powiedział w odpowiedzi gubernator DeSantis . 
 
„Będziemy nadal walczyć o prawa mieszkańców Floryddy, a Departament Zdrowia Florydy będzie nadal egzekwował prawo.
Zamierzamy stanąć w obronie miejsc pracy na Florydzie, stanąć w obronie środków do życia na Florydzie i stanąć w obronie wolności” – dodał gubernator.


  DeSantis nie wygłupia się. przez @TPInsidr https://t.co/9FRj6bBwWy
  — Wayne Dupree Media, LLC (@WayneDupreeShow) 13 października 2021 r.

 
Nałożenie kar finansowych dla hrabstwa Leon następuje po decydującym zwycięstwie  DeSantis nad miastem na północy Florydy, które również próbowało zmusić swoich pracowników do wzięcia szczepionki z naruszeniem prawa stanowego.
 
W zeszłym tygodniu FDOH zagroziło miastu Gainesville grzywną w wysokości milionów dolarów za nakaz szczepień dla pracowników miasta.
 
W obliczu wysokich grzywien miasto uniwersyteckie wycofało się, informując departament zdrowia pod koniec zeszłego miesiąca, że ​​obecnie „zero pracowników podlega obowiązkowi szczepień pracodawcy wobec COVID-19 w mieście”.
 
„Uprzejmie informujemy, że 23 września 2021 r. Komisja Miejska Miasta Gainesville podjęła działania mające na celu unieważnienie podjętej 5 sierpnia akcji związanej z COVID-19” – napisał kierownik miasta Lee Feldman, dodając, że przepisy dotyczące szczepień „zostały unieważnione. ”
 
W komunikacie prasowym z 12 października FDOH powołała się na sprawę Gainesville, zauważając, że chociaż hrabstwo Leon postanowiło przeciwstawić się prawu stanowemu, a następnie zostało ukarane karami finansowymi, Gainesville zdecydowało się zrezygnować z grzywien i unieważnić swoje nakazy.
 
„Podczas gdy hrabstwo Leon złamało prawo i otrzymało zawiadomienie o wielomilionowej grzywnie, inne samorządy zmieniły kurs” – czytamy w oświadczeniu.
„W zeszłym tygodniu, po powiadomieniu miasta Gainesville o możliwym naruszeniu zakazu paszportu szczepień na Florydzie, Departament Zdrowia Florydy otrzymał odpowiedź wskazującą, że miasto Gainesville cofnęło nakaz szczepień dla pracowników”.
 
W komunikacie prasowym zauważono również, że wycofanie się Gainesville nastąpiło po tym, jak ósmy sądowy sąd okręgowy wydał tymczasowy nakaz  po stronie stanu Floryda przeciwko Gainesville, aby zablokować mandaty na szczepionki dla pracowników miasta.
 
Informacje o grzywnach nałożonych na hrabstwo Leon pojawiają się w związku z coraz bardziej udanymi wysiłkami republikańskich gubernatorów i ustawodawców, aby zablokować mandaty na szczepionki i systemy paszportów szczepionkowych.
 
Na początku tego tygodnia gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał zarządzenie zabraniające każdemu podmiotowi prywatnemu lub publicznemu zmuszania Teksańczyków do szczepień .

  Firma Abbott zakazuje nakazów szczepień od wszelkich „podmiotów w Teksasie” https://t.co/s2Sr8CyadG pic.twitter.com/q6s027Oy2M
  — Wzgórze (@thehill) 12 października 2021


„Żaden podmiot w Teksasie nie może wymusić otrzymania szczepionki przeciw COVID-19 przez jakąkolwiek osobę, w tym pracownika lub konsumenta, który sprzeciwia się takiemu szczepieniu z jakiegokolwiek powodu osobistego sumienia, w oparciu o przekonania religijne, lub ze względów medycznych, w tym wcześniejszy powrót do zdrowia po COVID-19” –  czytamy w zarządzeniu .
 
Ogłaszając nakaz, gubernator Abbott powtórzył swój pogląd,  że szczepienia „powinny być zawsze dobrowolne i nigdy nie wymuszone”.
 
 
Źródło:
https://www.lifesitenews.com/news/forcing-covid-mandates-cost-these-businesses-3-5-million-in-fines-for-defying-fl-freedom-laws/?utm_source=top_news&utm_campaign=usa
15 październik 2021

Eva Marie Uzcategui 

  

Komentarze

  

Archiwum

A brief history of the Polish language
czerwiec 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
List otwarty do p. A. Słonimskiego
luty 13, 2004
Adam Doboszyński
Surowce Ziemi to nasze wspólne dobro
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
"Pogańscy kapłani straszyli Unią Europejską"
kwiecień 17, 2003
Artur Łoboda
Prezydencka troska, czy gra pozorów
kwiecień 10, 2007
Marek Olżyński
Ciekawe czy któryś patałach zastanowił się nad tym:
czerwiec 12, 2003
Respektowanie (?) elementarnych zasad dyplomacji w Polsce
październik 5, 2003
cywilizowany
Świat bez kretynów
październik 21, 2008
Marek Olżyński
Czym kończy się powrót do polityki?
grudzień 31, 2007
Gregory Akko
Unia robi z nas durniów
Politycy pozwalają na to (czy za przyszłe posady?)

kwiecień 28, 2003
www.dziennik.krakow.pl
Porządki ministra Ziobro
luty 8, 2006
PAP
Historia-współczesność-współczesność-historia
grudzień 18, 2002
Artur Łoboda
Kaziuk zostawia Handzie w Taplarach i ucieka do cywilizacji
marzec 4, 2009
jobstalker
Giertych gdzie ty masz oczy ...ministrze.
lipiec 28, 2007
( . ) bez podpisu
"Komuno, zdychaj"
luty 19, 2008
Dariusz Kosiur
Wpóść "polskiego" ekonomistę na Sacharę to piasku zabraknie
kwiecień 16, 2003
PAP
Smiac sie czy płakac?
listopad 6, 2008
mik
Koszty aneksji do UE (2)
marzec 15, 2003
Piotr Wesołowski
Paranoja Izraela, Gruzja i atak na Iran?
wrzesień 7, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Od Republiki Do Imperium i Troski Imperialne
marzec 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media