ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jaką kulturę promuje Jacek Majchrowski - Prezydent Krakowa (4) 
9 październik 2012      Artur Łoboda
Nie głosowałem na Prezydenta 
11 sierpień 2017     
Setki żołnierzy w czynnej służbie i weteranów wysyłają „deklarację odpowiedzialności wojskowej” do połączonych szefów 
13 styczeń 2024      Ethan Huff
Informacja 
2 sierpień 2021      Artur Łoboda
W co zagrywa PiS? 
18 grudzień 2015      Artur Łoboda
Nigdy nie było żadnego kowida (5)
Religia strachu
 
14 wrzesień 2022      Artur Łoboda
Adam Słomka w więzieniu za niezapięcie pasów bezpieczeństwa! 
14 kwiecień 2017      niezalezna.pl
Ogolny strach 
17 kwiecień 2010      Goska
Trochę faktów i logiki 
      tłumacz
Burak zawsze pozostanie tylko burakiem 
15 maj 2015      Artur Łoboda
Źdźbło w oku  
14 sierpień 2020     
Przewodniczący KRS 
16 grudzień 2017      PrawicowyInternet
Czy to programowa nieudolność PiS? 
5 październik 2016     
Juras Owsiak (lub jak śp. Kuroń o nim na żywo palnął "Owsik") dał głos. Każe nam wyłączyć TVP! Fiu! Ale dowcip. 
25 lipiec 2019      Alina
Lewica, prawica, bęc! Trzecia odsłona 
26 styczeń 2013      Artur Łoboda
Jaruzelski - bohater narodowy 
9 grudzień 2021      Artur Łoboda
Kolejna moja deklaracja pracy przy rzekomo chorych na "covid". 
5 listopad 2020     
Doktor Roberto Petrella 
3 wrzesień 2020      Wegeta
Ostrzeżenie dla świata? Prezes BioNTech unika szczepionki przeciwko COVID-19, którą pomógł stworzyć 
28 styczeń 2025     
Jak daleko posunie się rząd, aby ukryć szkody spowodowane szczepionkami? 
15 grudzień 2023      Doktor Józef Mercola

 
 

Chiny i Rosja gotowe do wspólnej akcji?


Tegoroczne sierpniowe (9-17) manewry sił przymierza chińsko-rosyjskiego są tłem dla spotkania u szczytu Shanghai Cooperation Organization (SCO) gdzie językami oficjalnymi jest chiński i rosyjski. Manewry te, w miesiąc po wystąpieniu Rosji z Paktu o Konwencjonalnych Siłach w Europie, nazwane „Misja pokojowa 2007” mają udowodnoć, że nie ma próżni sił wojskowych w Azji centralnej i odbędą się w regionie Czeljabińska w Rosji i regionie Urumqi w Chinach, zaraz po spotkaniu u szczytu SCO dnia 16go sierpnia 2007 z udziałem Chin, Rosji, Kazakstanu, Kyrgyzystanu, Uzbekistanu i Tadżikistanu w Biszkek, stolicy Kyrgyzów i w Urumqi w Chinach.

Około 6,500 żołnierzy w tym 2000 Rosjan i 1600 chińskich wojsk desantowych weźmie udział w manewrach ataków desantowych przy pomocy 80 samolotów w oficjalnym celu wykazania postępów w modernizacji i współpracy chińsko-rosyjskiej przeciwko secesionistom (takim jak Taiwan) i terrorystom, a w rzeczywistości w celu szachwania wrogich im poczynań Waszyngtonu. Rosyjski dowódca generał Wladimir Moltenskoj zaznaczył, że manewry te nie są skieowane przeciwko żadnym państwom, ale wykazują solidarność i kooperację uczestników z SCO i CSTO sojuszu wojskowego byłych republik sowieckich.

GlebPawłowski powiedział w Moskwie po wystąpieniu Rosji z Paktu o Konwencjonalnych Siłach w Europie, że obecnie zaczyna się nowa faza w budowie stuktur bezpieczeństwa przez Rosję, przeciwko zbrojeniu terenów przygranicznych, gdzie budowane są wyrzutnie pocisków balistycznych „Tarczy” w Polsce, a wyścig zbrojeń ma miejsce na Kaukazie i w regionie Morza Kaspijskiego i Czarnego, na co Rosja proponuje nowe traktaty między NATO i CSTO – sojuszem wojskowym byłych republik sowieckich, żeby jasno wydzielić zasięgi odpowiedzialności na wypadek kryzysu lub n.p. kontroli eksportu narkotyków z Afganistanu, terroryzmu międzynarodowego, etc..

Według rosyjskiego generała Bordjuży USA chce wbić klin między byłe republiki sowieckie i Rosję, oraz rozciągnąć kontrolę nad Azją Centralną, Afganistanem i Pakistanem oraz Indiami. Natomist analitycy chińscy twierdzą, że Rosja musi reagować na instalację pocisków „Tarczy” w Polsce, w celu utrzymania strategicznej równowagi USA vs Rosja i Chiny, wobec coraz większego posłgiwania się przez USA siłami NATO, jak n.p. w Afganistanie.

Waszyngtonowi udało się zatrzymać postęp Indii w przłączaniu się do SCO, natomiast Iran bardzo pragnie stać się pełnym członkiem tej organizacji. Prezydent Mahmud Ahmadinedżad weźmie udziął w spotkaniu u szczytu SCO, mimo zwłoki w uruchamianiu elektrowni nuklearnej w Bushehr przez Rosjan i umowy USA-Rosja o przetwarzaniu przez Rosję amerykańskiego zużytego paliwa nuklearnego, zawartej w czasie ostatniej wizytu Putina w USA.


Natomiast Rosja i Iran mają wspólne dążenia w sprawach regionu Morza Kaspijskiego i w tej sprawie mają w tym roku spotkanie w Teheranie. Rosja, Chiny i Iran nie chcą obecności USA w Azji Centralnej. Rosja stara się skierować eksport gazu ziemnego z Iranu do Azji, zamiast do Europy, jak wolałoby wielu polityków w Teheranie, gdzie rząd, pod presją osi USA-Izrael, skłania się do ustąpienia Rosji i zaspokajania rynku enrgetycznego w Azji za pomocą „rurociągu przjaźni” Iran-Pakistan-Indie-Chiny planowanego przez Gazprom.

Rosja i Chiny obawiają się że Afganistan stanie się drugim Irakiem i są skłnne popierać reżym Hamida Karzaja w Kabulu i ofiarowują pomoc w zwalczaniu handlu narkotykami z Afganistanu i jednocześnie starają się usunąć obecność NATO z Afganistanu, jako zagrożenie „okrążeniem” Rosji i Chin, Tymczasem coraz więcej Afganów widzi NATO jako wojska okupacyjne. Afganistan tak jak i Pakistan skłania się do współpracy z SCO i Chinami. Tadżikistan odmawia bazy USA i daje bazę wojskową Rosji, w której wkrótce będą lądować odrzutowce rosyjskie Su-25 i helikoptery Mi-24 i Mi-8.

Teraz na przkład, wybuch nosacizny w Brytanii, który jest ciosem dla miejscowego rolnictwa i eksportu mięsa, może być plagą zupełnie przypadkową, albo też doskonałą „bronią asymetryczną” czyli anonimową, która mogła by być żyta, być może przez Moskwę, n.p. jako odwet za rozniecanie skandalu śmierci Litwinienki za pomocą otrucia go przy użyciu polonium. Ladimir Putin, na niedawnym spotkaniu w Monachium w sprawach bezpieczeństwa międzynarodowego, odgrażał się użyciem „broni asymetrycznych” w odwecie za budowę Tarczy w Polsce i naruszanie równowagi strategicznej na korzyść USA kosztem Rosji.

Najgorszym obrotem sprawy dla USA byłoby przjęcie Iranu do SCO jako reakcja na koncentracją sił morskich USA w Zatoce Perskiej. Za pomocą zbliżającego się spotkania u szczytu i wielkich manewrów, Chiny i Rosja wykazują, że są gotowe do akcji w obronie wspólnych interesów przeciwko zagrozeniom stwarzanym przez Amerykanów manipulowanych przez Izrael.

www.pogonowski.com
4 styczeń 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Śmierdzący Radzio czyli Krucjata za Papieża
wrzesień 22, 2006
Dorota
Osłabianie Rosji kosztem Polski
kwiecień 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Sejm zdrady
grudzień 20, 2007
...
Sędziowskie bagno płynie dalej
luty 7, 2006
PAP
Stacja Kraków - wioska
sierpień 25, 2004
www.krakow.pl
W białych rękawiczkach
listopad 27, 2002
Adam Zieliński
Kraków żegna Papieża Jana Pawła II
kwiecień 7, 2005
Watykan jest przeciwny wojnie w Iraku
styczeń 30, 2003
PAP
Sprytne kukulki i medialnie porazone sikorki
kwiecień 4, 2007
Marek
Dlaczego nie należy głosować na PO, SLD, SDLP ect
wrzesień 24, 2005
zaprasza.net
Manuela Gretkowska Nowa partia polityczna
listopad 29, 2006
mik4
LIST DRUGI
wrzesień 18, 2005
aaa
Inflacja rośnie na świecie
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Euro
sierpień 27, 2003
Maciej Winnicki
Help those who need help
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
Czy lichwiarze przeszli na wegetarianizm?
listopad 5, 2005
Stanisław Michalkiewicz
Działalność osi USA-Izrael Przeciwko "Irańskiej Giełdzie Paliwa?"
luty 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Odłożona prywatyzacja
lipiec 4, 2002
PAP
Poland
wrzesień 8, 2003
Ojczyzna.pl
Siedzimy w gównie po uczy
styczeń 23, 2006
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media