ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Międzynarodowy Czerwony Krzyż oskarża rząd USA o „eksport tortur” 
28 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
2 listopada 2016 - Dzień Zaduszny 
1 listopad 2016     
Zmarł Alojzy Szablewski 
30 kwiecień 2017     
Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące.  
2 padziernik 2014      www.polskawalczaca.com
Wspólnicy morderców 
27 styczeń 2015      Artur Łoboda
Hollywoodzkie bredzenie PiS 
25 maj 2017      Artur Łoboda
Znowu ta michnikowska "zakonnica" 
10 listopad 2016     
ZŁE PSY - Urodziłem się w Polsce 
5 listopad 2014      Artur Łoboda
Przewaga Janukowycza większa niz oczekiwano 
18 styczeń 2010      tłumacz
Szanujmy się wzajemnie 
30 grudzień 2012      Artur Łoboda
„Porno Dzień” na Uniwersytecie Warszawskim 
10 luty 2014      www.polskawalczaca.com
"Kamienie na szaniec" 
6 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Wedle prawdy i honoru 
16 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Eugenika kultury (2) 
7 luty 2015      Artur Łoboda
„Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” Janusz Szewczak  
5 marzec 2016     
Bajka o Platformie i Stonodze 
17 czerwiec 2015      Baj-Kał
Apel do Ewy Kopacz ws.rozpowszechnienia informacji o referendum 6 września  
6 sierpień 2015      Ruch na rzecz JOW
Putinowska wojna propagandowa 
12 padziernik 2018     
Taktyka niszczenia polskiej kultury (1) 
23 styczeń 2013      Artur Łoboda
Tusk jest pewien dyspozycyjnej Prokuratury 
17 czerwiec 2014      Artur Łoboda

 
 

Chiny za pięć lat prześcigną USA – Peter SchiffPeter Schiff jest prezesem firmy doradców inwestycyjnych pod nazwą „Euro Pacific Kapital.” Jest on znany z trafnych ocen sytuacji na giełdzie, co korzystnie wpływa na stan posiadania jego klientów. Schiff przepowiedział „szwindel na trylion dolarów” w handlu kontraktami na nieściągalne długi hipoteczne jak i wzrost wartości złota oraz kolejne wyże i niże na giełdzie nowojorskiej. Jego opinie są cytowane w najważniejszych pismach bussinesu w USA. Książka Schiff’a „Crash Proof: How to Profit from the Coming Economic Collapse” była bestsellerem w 2007 roku. W 2008 Schiff był w czasie kampanii prezydenckiej doradcą kandydata Ron’a
Paul’a.

Program telewizyjny na kanale CNN pod tytułem „Arena” w dniu 26go kwietniu, 2011 nadawał wywiad, w którym Peter Schiff pokazuje wykres wartości produktu narodowego brutto (PNB) Stanów Zjednoczonych i Chin w przeciągu najbliższej dekady w oparciu o zmieniające się kursy wymienne amerykańskiego dolara i chińskiego yuana według prognozy Schiff‘a w obliczu stopniowego wprowadzania yuana na rynek inwestycji światowych przez banki w Hong Kongu pod kontrolą rządu w Pekinie.

Eksport produkcji przemysłowej z USA do Chin miał na celu wykorzystanie taniej robocizny w Chinach i był jednym z powodów, dla których proporcja bogatych i biednych na terenie Stanów Zjednoczonych obecnie jest podobnie niebezpieczna jak była w czasie wielkiego kryzysu w 1929 roku. Stopniowa strata siły kupna przez większość Amerykanów grozi spadkiem popytu na towary na rynku w czasie, kiedy w 70% PNB USA pochodzi z zakupów na amerykańskim rynku wewnętrznym. Jak wiadomo od lat Amerykanie żyją na stan i kupują na kredyt w ramach amerykańskiego kapitalizmu lichwiarskiego opłacając deficyt bonami skarbowymi, których jest w China oficjalnej wartości około 760 miliardów dolarów a w Japonii około 770 miliardów dolarów.

Według byłego urzędnika Międzynarodowego Funduszu Monetarnego obecnie profesora ekonomii Simon’a Johnson’a przy Massachusetts Institute of Technology, sumy długów USA w Chinach i Japonii są poważnie zaniżone ponieważ nie uwzględniają one bonów amerykańskich nabytych poza Chinami i Japonią ale znajdujących się w jurysdykcji tych państw. Johnson uważa że dług USA w Chinach wynosi grubo ponad trylion dolarów czyli około 70% zagranicznych długów USA, które wynoszą prawie dwa i pół tryliona dolarów w amerykańskich bonach skarbowych. Polityka merkantylistyczna Chin daje Chinom największy na świecie przyrost nadwyżek w wyminie międzynarodowej. W 2010 roku przyrost ten wynosił 453 miliardy dolarów. Rynek walutowy żadnego innego państwa poza USA nie byłby w stanie zaabsorbować takiej kolosalnej sumy.

Generał major Luo Yuan ogłosił w chińskim tygodniku „Outlook Weekly” że reakcja Chin na dostawy broni z USA do Tajwanu powinna poza posunięciami wojskowymi również mieć miejsce w polityce, strategii wojskowej, dyplomacji i gospodarce.” W konkluzji generał Luo napisał. że w odwecie za zbrojenie Tajwanu Chiny powinny dokonać „dumpingu” amerykańskich bonów skarbowych na międzynarodowym rynku monetarnym, zwłaszcza że gospodarka Chin urosła o blisko 11% w 2009 roku i Chiny wyszły obronną ręką z kryzysu światowego spowodowanego przez „szwindel na trylion dolarów” w USA i obecnie są bankierem-wierzycielem Ameryki, od którego USA jest coraz bardziej uzależnione.

Mimo tego stosunki USA z Chinami porównuje się do stosunków Ameryki ze Związkiem Sowieckim w czasie Zimnej Wojny tym razem w formie „równowagi opartej na terrorze finansowym” ale nie gwarantowanym obopólnym zniszczeniu nuklearnym. Ocenia się, że yuan związany z dolarem ma zaniżony kurs wymiany o 20% do $40% i dlatego Chiny są nazywane w Waszyngtonie „spekulantem walutowym.” Natomiast były minister skarbu i sekretarz stanu Baker twierdzi, że w chwili, kiedy dolar straci status waluty rezerwowej to USA stanie się takim bankrutem jakim jest Grecja.

Natomiast Peter Schiff przewiduje, że Chiny prześcigną USA rozmiarem gospodarki za pięć lat po czym z roku na rok coraz więcej Amerykanów będzie jeździć na rowerach i coraz więcej Chińczyków będzie jeździć samochodami.

Nazwisko Schiff być może „nomen omen” ponieważ Jacob H. Schiff dyrektor banku Kuhn, Lob
& Co. jednego z najbardziej wpływowych banków w USA z początkiem XX wieku. Finansował on L. Trackiego, który był wyposażony przez niego w 1917 roku w 20 milionów rubli w złocie i razem z Lenin, który miał od skarbu Niemiec sześć milionów rubli w złocie, byli oni pozwani do sądu w Petersburgu oskarżeni o zdradę stanu jako agenci propagujący rewolucję bolszewicką w Rosji.

Wówczas Niemcy zwerbowali Lenina w celu likwidacji frontu wschodniego za pomocą rewolucji, ponieważ chcieli z tego frontu przerzucać wojsko na zachód zagrożeni przystąpieniem USA do wojny. Nim doszło do rozprawy. Lenin i Trocki za pomocą przekupstwa urzędników oraz gangów zbrodniarzy przejęli za pomocą puczu władzę od social-demokratycznego rządu Kerenskego. Ponieważ ponad 90% ludności nie chciało mieć bolszewików przy władzy rząd, Lenina stosował „Czerwony Terror” żeby utrzymać władzę w swoim ręku. Bolszewicki Terror w Armii Czerwonej był stosowany przez Trockiego za pomocą ”kompanii zaporowych,” które strzelały do Krasnoarmiejców na wypadek cofania się ich przez nieprzyjacielem.

Po objęciu władzy rząd Lenina zwrócił J. H. Schiff’owi ze skarbu carskiego pięć razy więcej rubli w złocie niż udzielił on rządowi Lenina i Trockiego. Dzięki tym i podobnym zaszłościom nazwisko Schiff jest znane w historii. Ciekawe czy sprawdzi się przepowiednia Peter’a Schiff’a dotycząca wyścigu między USA i Chinami.

www.pogonowski.com
26 kwiecień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Dwa cmentarze
lipiec 27, 2004
Wiesław Jacek Jastalski
Dokąd zmierza prawo
luty 23, 2007
Marek Olżyński .
WŁOSKIE "obozy koncentracyjne" zapraszają POLAKÓW
wrzesień 13, 2006
tatar
Dokąd zmierzasz Polsko
sierpień 17, 2003
przesłała Elżbieta
Artyści przeciw wojnie
luty 7, 2003
A@A
Telewizja - komu ?
sierpień 21, 2003
Ojczyzna.pl
Drugiej "nocnej zmiany" nie będzie!
lipiec 24, 2006
Wojciech Wybranowski
"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie
czerwiec 2, 2002
Andrzej Friszke
Wyzysk proletariatu w Szwajcarii i w Polsce
wrzesień 6, 2005
Mirnal
Przewodzą nam partyjni pacani i cwaniacy
listopad 4, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Galilee Flowers - new updated edition
wrzesień 28, 2005
Traktat o Unii, czyli jak oszukać potwora...
maj 11, 2005
Diachi Corvus alias D.J.W.L.
Zasady domina
czerwiec 26, 2002
PAP
Déjà vu - konferencja w Monachium 1938
luty 18, 2008
marduk
Polscy żołdacy mogą stanąć przed sądem
czerwiec 23, 2006
PAP
Izrael planuje atak nuklearny na Iran
styczeń 8, 2007
Aschurbanipal
Bronię ojca Hejmo
kwiecień 28, 2005
Artur Łoboda
Nosił ślepy kulawego - czyli plan Balcerowicza wobec Polski
padziernik 17, 2007
Artur Łoboda
Wesołych Świąt
grudzień 24, 2003
zaprasza.net
Czym Sarah Palin zagraża Polsce?
wrzesień 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media