|
Debil Wałęsa postuluje nawrót komunizmu
|
|
"Komunizm - brzmi u mnie niezgrabnie. Ale tak naprawdę głoszę to od 20 lat. Komunizm tak, wypaczenia - nie.
Potrzebne jest planowe podejście do wyrównania przepaści międzyludzkich i nierówności poziomów życia. W innym wypadku wszyscy wpadniemy w przepaść, cała cywilizacja, bez różnicy - biedni i bogaci - pisze Lech Wałęsa w felietonie dla Wirtualnej Polski."
W 1980 roku oszukiwaliśmy samych siebie.
Wmówiliśmy sobie, że taki prymityw może poprowadzić społeczeństwo w walce o Polskę.
Dziś zbieramy tego żniwo.
Kiedy patrzymy na scenę polityczną USA i wyniki wyborów - to widzimy że za każdym razem głosujący zostają okłamani.
Żadna partia polityczna nie realizuje obietnic wyborczych.
Czym więc są obietnice wyborcze?
Najzwyklejszym oszustwem na drodze do zdobycia władzy.
Podobnym oszustwem są hasła wszystkich rewolucji.
Po zainstalowaniu nowego systemu, przeistacza się on w formę tyranii.
Nie ważne - czy oszustwo związane jest z Chrześcijaństwem, liberalizmem, socjalizmem czy komunizmem.
Istnieją pewne, częściowe wyjątki od tej reguły - gdy w niektórych krajach Europy Zachodniej pojawił się system polityczny podobny do socjalizmu.
Ponieważ był to system politycznego środka to mógł choć częściowo zaistnieć.
W każdym innym wypadku mieliśmy do czynienia z tyranią.
Komunizm Bolszewicki i systemy państw satelickich to były rządy tyranii, która zdobyła władzę przez ideologiczne oszustwo.
Choć do końca swoich dni - choćby w szczątkowej formie realizowali część obietnic. Na przykład minimalną opiekę socjalną, opiekę medyczną i bezpłatną naukę.
Jakkolwiek najważniejsze studia wyższe były już dla wybranych.
Komunizm upadł z jednej podstawowej przyczyny: rządzili w nim prostacy.
Doprowadzali do notorycznego marnowania potencjału intelektualnego narodów i żerowania klasy komunistycznych wyzyskiwaczy - na ciężkiej pracy społeczeństw.
W dzisiejszej Polsce, w sposób zaplanowany niszczy się potencjał Narodu.
Podobnie jak w komunizmie, stara się zabezpieczyć minimum socjalne - które jest progiem buntu.
W krajach arabskich zostało przekroczone to minimum i dlatego doszło do rewolty.
W Greckiej świadomości społecznej, funkcjonuje znacznie wyższe minimum przetrwania - dlatego dawno temu Grecy wyszli na ulice.
Irlandia - która jest wielkości Województwa Małopolskiego, potrafiła wyciągnąć z budżetu Unii Europejskiej - 100 miliardów euro. Podobnie jak wcześniej Grecja.
Są to kwoty - które przewyższają wszystkie rzekome Fundusze Europejskie - przeznaczone dla Polski w ramach tak zwanego "procesu dostosowawczego".
Za to Polacy dali się otumanić obietnicą pracy za granicą i zgodnie z planami dezintegracji narodów świata - emigrują ze swojego Kraju za chlebem.
Narodom potrzeba uczciwych i inteligentnych władców. Niezależnie od systemu politycznego - jaki reprezentują.
Zamiast tego, w przeważającej większości mamy do czynienia z politykami podłymi, głupimi, podstępnymi.
I to jest smutna rzeczywistość Świata XXI wieku.
Każdy inteligentny polityk wykorzysta narzędzia kapitalizmu, socjalizmu, korporacjonizmu i w odpowiednich proporcjach je połączy, doprawiając aromatem patriotyzmu, przy jednoczesnym szacunku do człowieka - a co za tym idzie - do każdego uczciwego narodu.
Ten złoty środek polityczny muszą zrealizować ludzie honoru.
Wygląda więc na to, że opisana przez Platona timokracja jest jedyną szansą dla zdegenerowanych narodów, w tym dla Narodu Polskiego.
Komunizm był tylko ideologiczną obietnicą bolszewickich rebeliantów, która nigdy nie została wprowadzona w życie a w rzeczywistości stała się systemem najbardziej brutalnego terroru w historii Świata.
Pora odłączyć mikrofon od tego analfabety, którzy za każdym razem coraz bardziej ośmiesza siebie i Polaków - z którymi jest kojarzony.
Mowa tu o Wałęsie.
|
|
25 luty 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Pierwszy raz w tysiącletniej historii "Polska" popiera agresora.
styczeń 21, 2003
Artur Łoboda
|
Boja?liwi redaktorzy
wrzesień 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Drugiej "nocnej zmiany" nie będzie!
lipiec 24, 2006
Wojciech Wybranowski
|
Czy Polska zostanie wyrzucona z Unii Europejskiej?
październik 6, 2008
tłumacz
|
100 lat za murzynami
luty 3, 2007
Artur Łoboda
|
Na usługach klasy rządzącej
listopad 10, 2003
|
Truman
lipiec 31, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
|
bezrobotny
wrzesień 5, 2006
michal
|
Komu zalezalo aby zabic W.Milewicza?
maj 9, 2004
|
Przesłanie Kaczyńskiego
styczeń 27, 2006
zaprasza.net
|
Milczenie niektórych owiec i głos pasterzy
kwiecień 15, 2008
przesłala Elżbieta Gawlas
|
Zagadka samochodów-pułapek z 11 września 2001
maj 9, 2007
marduk
|
"Przeżyliśmy okupację, przeżyjemy Kaczyńskiego"
październik 30, 2006
interia.pl
|
OPEC sprzedaje dolary
styczeń 27, 2007
nauczyciel
|
Polska Wojna Futbolowa - Rady dla Prezesa L.
styczeń 31, 2007
tłumacz
|
Polonia Śpi??
listopad 5, 2006
Bogusław
|
Byt Polski zagrożony zgodą na „Tarczę”?
lipiec 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dwóch członków zarządu WorldComu aresztowanych
sierpień 1, 2002
PAP
|
Błędy lekarskie - kosztowne ubezpieczenia szpitali?
- koszta społeczne znacznie większe
styczeń 17, 2006
Adam Sandauer
|
Bolszewizm i Żydzi
wrzesień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|