ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Określenie "żołnierze wyklęci" to oksymoron 
9 kwiecień 2017      Artur Łoboda
O kulturze współczesnej 
24 grudzień 2012      Artur Łoboda
W sprawie kamer w Sejmie 
19 grudzień 2016      Artur Łoboda
Przypominam swoją propozycję w sprawie rozszerzenia formuły JOW 
29 maj 2015      Artur Łoboda
Ja do bajek jestem już za poważny... 
22 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Nowy kodeks sądowy Platformy Obywatelskiej 
20 marzec 2013      Artur Łoboda
Bo... produkują za dużo mleka! 
29 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Kaganowicz 
19 maj 2009      przysłał ICP
Pamięć o ukradzionych dzieciach (Ellenai) 
5 sierpień 2010      przysłał ICP
Pseudohistorycy 
3 czerwiec 2016      Artur Łoboda
"Żydów" fobie 
14 grudzień 2015      Artur Łoboda
Hymn Kongresu Sędziów Polskich 
4 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Dziękuję wszystkim w kraju którzy głosowali na PO... 
29 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Sport i propaganda w przestrzeni kosmicznej 
4 padziernik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Kolejne antypolskie plugastwo 
12 marzec 2015      Artur Łoboda
WOJNA HYBRYDOWA, czyli ostrzeżenie że żyjemy w czasach kiedy rozróżnienie między rzeczywistością REALNĄ a WIRTUALNĄ może być kłopotliwe. 
17 marzec 2016      supertłumacz2
Ja szpieg 
30 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Russian hand held thermobaric weapon in action!  
11 kwiecień 2017     
Afgańczycy popierają okupację USA 
12 styczeń 2010      tłumacz
Czterdziesta i dwudziesta rocznica w życiu „Czerwonego Caratu” 
28 padziernik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Nowa partia polityczna w USA: ”Tea Party”


Nowa partia polityczna w USA: ”Tea Party” czyli po polsku „Herbatka” pochodzi stąd że typowo po angielsku modne są gry półsłówek, które stają się nazwą zdarzenia. W tym wypadku nazwa ta odnosi się do demonstracji przeciwko rządowi brytyjskiemu w kolonii Massachusetts w dniu 16 grudnia, 1773, kiedy urzędnik brytyjski odmówił odesłania do Anglii trzech statków z herbatą obłożoną w 1773 roku nowymi wysokimi podatkami. Wówczas grupa białych tubylców, przebranych za Indian, weszła na pokład statków i zniszczyła cały ładunek herbaty przez wrzucenie jej do portu w Bostonie. Akt ten stał się symboliczny dla Rewolucji Amerykańskiej, która została rozpoczęta 19 kwietnia bitwą pod Lexington i Concord a zakończyła się w 1783 roku podpisaniem traktatu paryskiego.

Jednym z głównych haseł Amerykanów było „no taxation without reprezentation” czyłi żadnych podatków bez zgody opodatkowanych. Warto wspomnieć, że czterysta lat wcześniej w akcie koszyckim w 1374 roku, następca i siostrzeniec Kazimierza Wielkiego, król Ludwik I, z dynastii Andegaweńskiej, ogłosił akt prawny nie tylko legalizujący polski samorodny system ustawodawczy, ale również zatwierdził prawnie, że żadne podatki nie będą obowiązywać w Polsce, bez zgody sejmików regionalnych, stanowiących reprezentację stanu szlacheckiego, stanowiącego około 10% ludności Królestwa Polskiego.

Brytyjski historyk Norman Davies zwrócił uwagę na podobieństwo ideologiczne demokracji amerykańskiej i demokracji Rzeczpospolitej Szlacheckiej formalnie stworzonej dwieście lat wcześniej w akcie Unii Lubelskiej z 1569 roku, która to demokracja na przełomie XVI i XVII wieku miała milion wolnych obywateli. Każdy dorosły mężczyzna miał prawo kandydować w powszechnych wyborach króla polski. Wówczas każda szlachcianka i każdy szlachcic w Polsce mieli równe prawa dziedziczenia własności.

Cyfra miliona wolnych obywateli w USA została osiągnięta dopiero w XIX wieku a konstytucja amerykańska była tworzona w dużej mierze pod wpływem filozofa John’a Locke, który według Miłosza, uformował swoją własną filozofię na podstawie publikacji Biblioteki Braci Polskich, pacyfistów w Holandii, wypędzonych z Polski za odmowę służby w obronie kraju. Warto wspomnieć, że w historii światowego rozwoju rządów reprezentatywnych, po raz pierwszy w Polsce było milion wolnych obywateli znacznie więcej niż w starożytnej Republice Rzymskiej lub w Atenach.

Działalność populistycznej i jakoby „powstańczej” nowej partii politycznej w USA pod nazwą ”Tea Party,” jest przeanalizowana w „The Wall Street Journal” z 17 października 2010 w artykule pod tytułem „Czego Naprawdę Chce ‘Tea Party:?’ Motywacją tego populistycznego ‘powstania’ jest nie tyle sprawa wolności jako takiej, a raczej specyficzne amerykańskie pojęcie Karmy.”

Karma w Buddyzmie dosłownie oznacza "czyn" lub "działanie". W buddyjskim znaczeniu nie oznacza ona rezultatu, określanego jako skutek, efekt lub przeznaczenie. Prawo przyczyny i skutku znane jest w języku „pali” jako „działanie” lub „owoc działania” albo „przyczyna i skutek.” Tego rodzaju mgliste pojęcia naturalnie nadają się do eksploatacji przez takie grupy jak Lobby Izraela oraz ludzie „neo-konserwatywnego” ruchu politycznego stworzonego przez nowojorskich trockistów, nawróconych na syjonizm, pod wodzą Williama Kristola. Ruchowi temu udało się zawładnąć funduszami fundacji faktycznie zachowawczych a następnie zdominować rządy prezydenta George’a Bush’a i wywołać, według profesora Zelikowa, napad amerykański na Irak, dla „dobra Izraela.”

Jedną z typowych gwiazd „Tea Party” jest pani Sarah Palin, która była „zauważona” jako obiecująca osoba dla ruchu neo-konserwatywnego przez syna Williama Kristola, działacza politycznego i dziennikarza. Pani Polin zaczęła karierę polityczną u boku senatora, a później gubernatora Alaski, a następnie sama zdobyła urząd gubernatora Alaski, ale nie sprawowała go podczas całej kadencji, na którą była wybrana jugosłowiańskiego „powodów osobistych.”

Dziennikarka jugosłowiańskiego pochodzenia pracująca dla CBS, pani Kathy Curric, skompromitowała panią Palin ignorancją i brakiem podstawowej wiedzy o geografii, geopolityce, etc. Wywiad z panią Palin prowadzony przez panią Kathy Curric jest klasycznym przykładem ludzi-gwiazdorów „Tea Party,” nowej, ale jak odtąd działających w ramach partii Republikańskiej, a faktycznie nowego ugrupowania politycznego w USA.

WWW.pogonowski.com
18 padziernik 2010

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Czwartego lutego 2006
luty 4, 2006
Artur Łoboda
Koniec Kaczyńskiego...
czerwiec 14, 2005
Zbigniew Nowak
Demokraci wygrali wybory w USA
listopad 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Ekstrawagancja na prawicy
wrzesień 4, 2006
Adam T. Witczak
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
" Wyzwalanie "
kwiecień 13, 2003
Wojciech Wlazlinski
Telewizja - komu ?
sierpień 21, 2003
Ojczyzna.pl
Sanhedryn
sierpień 16, 2003
Andrzej Kumor
PiS-owski pakt stabilizacji? - kolejny bajer? Co z tymi wcześniejszymi wyborami? - z cyklu oceniamy sytuację polityczną i rzą
styczeń 27, 2006
Zdzisław Raczkowski
AKT Nasza Lektura „Władza globalizacji”- Jadwiga Staniszkis
grudzień 9, 2004
Eksperci od manipulacji
marzec 8, 2008
Izrael Szamir - "Być albo nie być" (Żydem)
styczeń 26, 2006
Rze? polskich rze?ników
czerwiec 29, 2003
przesłała Elżbieta
Jeszcze nie jest za pó?no !
wrzesień 2, 2004
Artur Łoboda
Belarus today: is "ORANUSIAN" (zhopoglav) revolution pending?
lipiec 15, 2005
Marek Głogoczowski
"Młyn na wodę"
sierpień 31, 2004
Austriacy zainteresowani Krakowem
listopad 17, 2007
www.krakow.pl
EBOR zainteresowany BGŻ, ale pod warunkami
maj 17, 2002
PAP
2009.02.18. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 18, 2009
tłumacz
Kasa dla dyrektorów kasy
marzec 4, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media