ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Państwo żydowskie jest ludobójcze, ale czy społeczeństwo izraelskie też jest chore? 
2 czerwiec 2024      Ilana Mercer
"Zmieleni" idą do przodu 
31 marzec 2013      Patryk Hałaczkiewicz
Nie w naszym imieniu 
17 październik 2025     
The US is squeezing China out of Venezuela 
24 luty 2026      Vitaliy Timoschuk
Formy popełnienia przestępstwa 
4 lipiec 2025      Artur Łoboda
Paranoiczna rusofoba polskich publikatorów 
      tłumacz, wynarodowiony.
Pół prawdy - czyli pełne kłamstwo covidowe  
25 październik 2020     
Oskarżona Wiera Gran oskarża 
10 wrzesień 2010      Artur Łoboda
"Nie ma miejsca do ukrycia" (5) 
9 kwiecień 2021     
„Wybieram ryzyko zarażenia się COVID”: ponad połowa pracowników służby zdrowia w szpitalach w Kalifornii odmawia szczepień 
2 styczeń 2021      Obserwator
A w Moskwie "biją murzynów" 
31 styczeń 2021      Artur Łoboda
Kto nacisnął przycisk wielkiego resetu? 
26 listopad 2020     
Оборонна доктрина Польщі в 1939 р.:  
27 październik 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Gwałty, śmierć i bezprawie: skutki "naszej" wojny 
11 marzec 2010      Zbigniew Marcin Kowalewski
Obama vs Gingrich i Polska vs. Euro. 
10 grudzień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Zygmunt Jan Prusiński SPIJANIE MIODU - część druga 
12 czerwiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Do dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau  
20 luty 2020      Barbara Wojnarowska-Gautier
Św. Jan Paweł II i krzyż  
2 kwiecień 2019      Paweł Ziółkowski
Być Polakiem 
19 marzec 2017      Małgorzata Todd
Dlaczego „szczepionka” COVID-19 nazywana jest „zakrzepem”? 
25 lipiec 2022      Liberty Counsel

 
 

Tajemnica Krzyża

Tajemnica krzyza

Co wiedza o krzyzu ludzie dzisiejszego pokolenia ? Czy ludzie dzisiaj zdaja sobie sprawe z tego, ze tylko krzyz z Panem Jezusem jest symbolem chrzescijanstwa ? Krzyz bez Pana Jezusa - goly krzyz jest kluczem do nieba, ktory daje sie kazdemu kogo chca sie pozbyc z Ziemi. Goly krzyz zwiastuje smierc. Jest to zwiastun, ktory sie teraz oferuje kazdej religii. Gole krzyze zaczely sie pokazywac w calej Europie. Wielu chrzescijan walczy z rozpowszechnianiem tego symbolu smierci, ale maja male poparcie, bo wiekszosc ludzi nie ma pojecia, jaka jest roznica miedzy krzyzem z Panem Jezusem, a golym krzyzem.

Sa ludzie na swiecie, a na pewno sa nimi masoni, ktorzy bardzo przestrzegaja symboliki i jej znaczenia, bo jest to komenda dla ogolu swiatowego masonstwa. Masoni dostajac jakas komende zwieraja szyki i dzialaja zgodnie z rozkazem. Jak pokazuje sie np. wlasnie nagi krzyz w jakiejs spolecznosci, to znaczy, ze czas na niebo, bo to jest do nieba klucz. Dzialania masonow na danym obszarze sa zwarte w mordowaniu kazdym dostepnym sposobem.

Zydzi np. o tym wiedza :

Salcie i Mojsze prowadzili sklep z dewocjonaliami dla Żydów. Jednak w okolicy wszyscy wyprowadzali się i coraz mniej było Żydów klientów. W końcu Salcie rzekła:
- Mojsze, Ty musisz zmienić branża. Ty musisz sprzedawać teraz dla katolików...
Na co Mojsze się zdenerwował:
- Salcie! My jesteśmy Żydami i nie będziemy sprzedawać katolickich rzeczy...
Jednak okolica szybko zmieniła się w katolicką i w końcu duma dumą, ale Mojsze zajął się sprzedażą katolickich dewocjonaliów. Salcie bierze za słuchawkę i zamawia towar w jedynej w okolicy hurtowni z katolickimi rzeczami:
- Dzień dobry, chciałabym zamówić: 100 różańców, 50 katechizmów, 100 obrazków z Papieżem oraz 50 krzyżyków...
Na co głos w słuchawce odpowiada:
- Niech no sprawdzę: 100 różańców, 50 katechizmów, 100 obrazków z Papieżem oraz 50 krzyżyków... Aha, krzyżyki mają być z Jezusem czy bez?... No i jutro nie dostarczamy, bo jest Szabas...


Krzyż może ocalić, wyzwolić życie dla Boga.
Z jednej strony świat stoi w płomieniach, pożar się wzmaga, łatwo można spłonąć, ale z drugiej krzyż staje się sposobem wydobycia z jego zasięgu. Ponieważ krzyż jest drogą, która prowadzi do nieba, ten, kto obejmuje go z wiarą, nadzieją i miłością, ten zostaje uniesiony wzwyż . Tajemnica wywyższenia na Krzyżu należy do najtrudniejszych, lecz i do najbardziej owocnych. Jest drogą osobistego ocalenia. Ale też staje się miejscem uwielbienia Boga na sposób Chrystusa. Jego śmierć była znakiem sprzeciwu, ale i pojednania. Niezwykłe jest napięcie pomiędzy uniżeniem, hańbą Krzyża, a tajemnicą wyniesienia.
Krzyż to wezwanie, aby ku górze podążać, (…) jest to milczący symbol triumfu, którym Chrystus uderza w bramę niebios i ją otwiera.(...)
/Tajemnica Krzyża wg Edyty Stein
- Patronki Europy/


Krzyże bez Jezusa
"Z uznaniem władz kościelnych spotkał się pomysł pani burmistrz Thiene koło Vicenzy - Marii Rity Busetti, by w urzędach komunalnych umieścić krzyże bez figury Jezusa. Celem tej inicjatywy jest okazanie szacunku osobom niewierzącym bądź wyznawcom innych religii." (Wiara.pl)

Inicjatywa pani burmistrz mnie nie dziwi, wszak tak rozumiana tolerancja i troska o uczucia religijne wszystkich (prócz chrześcijan) jest ostatnio bardzo modna. Niezrozumiała jest jednak dla mnie informacja o "uznaniu władz kościelnych" - to już brzmi niepokojąco.

http://kamyq.blogspot.com/2007/12/z-uznaniem-wadz-kocielnych-spotka-si.html

9 sierpień 2010

Goska 

  

Komentarze

  

Archiwum

Według PAP złodziej to biznesmen
październik 30, 2005
PAP
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (4)
listopad 14, 2003
Anna Kozioł
Ciemność
marzec 4, 2009
jobstalker
"Mistrz ceremonii" - David Rockefeller (Tajna władza Świata)
listopad 19, 2005
KWM - www.naszdziennik.pl
Watykan przeciwko amerykańskiemu awanturnictwu
styczeń 18, 2003
IAR
W R Ó G
grudzień 2, 2006
Dariusz Kosiur
Siekielski i Morozowski z TVN nagrali próbę przekupstwa Renaty Beger przez posła PiSu
wrzesień 27, 2006
Dorota
Amerykanie strzelili sobie w stopę
grudzień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wywiad M.G. dla pisma narodowo-radykalnego "Tygodnik Ojczyzna"
sierpień 27, 2006
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Sprawy płk. Chwastka ciąg dalszy.
listopad 24, 2002
PAP
Jak ślicznie!!!
październik 14, 2006
jon2
EBOR zainteresowany BGŻ, ale pod warunkami
maj 17, 2002
PAP
Również Mazowieckiemu Irak stwarza poważne zagrożenie.
wrzesień 13, 2002
zaprasza.net
Zbyteczne znaki drogowe
styczeń 11, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czekiści w natarciu
lipiec 14, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Dyplomata Protestuje Przeciwko Torturom
luty 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
"Kwestia polskiego honoru" (w Ottawie)
kwiecień 11, 2005
Aleksander Maciej Jablonski
Rozszerzenie UE - teraz, albo nie wiadomo kiedy
czerwiec 27, 2002
PAP
Konieczne dalsze prowokacje
luty 23, 2008
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media