|
Nareszcie jakaś pozytywna wiadomość z Polski...
|
|
Choć czuję się wynarodowiony, jednak pozytywne wydarzenia w Polsce sprawiają mi przyjemność. Szkoda że są tak nieliczne...
Taką pozytywną decyzją jest kontynuacja eksploatacji rządowego Tu154. Wyremontowany kosztem ponad 30 mln złotych, po wymianie silników i modernizacji osprzętu nawigacyjnego będzie służył zarówno premierowi jak i prezydentowi. No cóż, to gigant zabierający blisko 200 osób zdolny do transatlantyckich przelotów.
W ten sposób do końca zostały ośmieszone bździny z kręgów związkowców i pracowników sfery budżetowej jakoby przyczyną katastrofy pod Smoleńskiem i wcześniejszej (samolotu CASA) były wady techniczne przestarzałego sprzętu i sugestie zakupu nowego, droższego sprzętu.
Gówno chłopu nie zegarek do boku. Przyczyną obu katastrof było użytkowanie tych samolotów niezgodne z ich przeznaczeniem. Ani samolot CASA nie jest taksówką powietrzną do lądowania na leśnych przesiekach, ani Tu154 nie służy do lądowania na małych zapasowych lotniskach wojskowych.
Luksusowe limuzyny nie służą do jazdy po odludnych wertepach, a samochody terenowe do zdobywania szczytów...
Owszem, to prawda że pod Smoleńskiem na lotnisku Siewiernyj lądowały już transportowce wojskowe o podobnym udźwigu jak Tu154, np Iły. Trzeba jednak wziąć po uwagę że samoloty wojskowe projektowane są wg innych zasad. Dla nich podstawowym kryterium jest skrócenie drogi lądowania (tak zwany DOBIEG) i tolerancja dla warunków pogodowych i niedoskonałości lotniska. Oczywiście, odbija się to ujemnie na kosztach eksploatacji i komforcie lotu.
Dla porównania, nominalny dobieg Tu1154 wynosi 2100 metrów, a transportowego Iła o podobnym udźwigu tylko kilkaset metrów (brak dokładnych danych ze względu na tajemnice wojskową).
Wreszcie pozytywnym aspektem tej informacji jest implikacja współdziałania premiera i prezydenta. Wszelka dotychczasowa zewnętrzna rywalizacja była nie tylko szkodliwa, ale wręcz śmieszna.
|
|
|
|
tłumacz, wynarodowiony
|
|
|
|
Mało tych pozytywnych wiadomosci, trzeba je nagłośnić...
Dolnośląski Okręg Rodzin Katyńskich zażądał od Komitetu Katyń 2010 zmiany nazwy na Smoleńsk 2010.
Zwłaszcza dla mnie mnie to miłe zaskoczenie. Przed kilku laty przeprowadziłem prywatne śledztwo oparte na materiałach z Dolnego Śląska i nie wypadło ono dla Rodzin Katyńskich najlepiej...
http://www.zaprasza.net/a.php?PHPSESSID=7b9ace50dbeb6828413e5b63f37f7b21&articlesPage=7&article_id=30991
Brak związku między rzeczywistymi Sybirakami/rodzinami katyńskimi a ich formalnymi przedstawicielami. |
|
tłumacz
|
|
|
|
Triumf woli
wrzesień 12, 2003
Andrzej Kumor
|
Komu i Czemu Iran Przeszkadza?
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
O zarobkach lekarzy rodzinnych i konfliktach dotyczących opieki zdrowotnej
styczeń 2, 2006
Adam Sandauer
|
Czego nie powiedział profesor Poznański
styczeń 23, 2005
Artur Łoboda
|
Radio Blue FM złożyło doniesienie do prokuratury o
sierpień 2, 2002
(RMF)
|
Czy Masakra Libanu Poprzedza Atak na Iran?
lipiec 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Brytyjski "Obman"
marzec 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Skazani na pokój, albo samounicestwienie
październik 19, 2003
Artur Łoboda
|
Zarzut antysemityzmu
maj 29, 2008
Dariusz Kosiur
|
Ryszard Bugaj
Partia, czyli obrońca ancien regime'u
czerwiec 2, 2002
Idziemy do Europy
|
Dobrowolne przyznanie się do przestępstwa
kwiecień 16, 2005
|
Galeria, hotel, a potem kolejne hotele i biurowce
marzec 7, 2006
Magdalena Kursa
|
Wyobra?cie sobie Państwo
styczeń 24, 2003
|
Amok
październik 10, 2005
Artur Łoboda
|
O NADZIEI, czyli PORAŻKI MOGˇ BYĆ NASZYMI SUKCESAMI
lipiec 25, 2008
Marek Jastrząb
|
Dzień dobry, ja już się boję(!)
grudzień 1, 2005
Marek Olżyński
|
Obud? się droga Polsko!
czerwiec 11, 2007
przysłał Marek Głogoczowski
|
Mantra
marzec 28, 2007
Przysłał ICP
|
Czyja wojna?
marzec 23, 2003
Kumor
|
Gra w trójkąty (wajmarskie)
maj 10, 2003
P.
|
|
|