ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Byli urzędnicy przyznają, że Izrael przez dziesięciolecia finansował i wspierał Hamas, aby zapobiec powstaniu państwa palestyńskiego 
24 listopad 2024      Cassie B.
Nie lekceważcie tej epidemii 
30 marzec 2020     
Proces sądowy w sprawie operacji "COVID-19. Części 1 do 6 
3 luty 2026     
"Nie ma miejsca do ukrycia" (3,4) 
7 kwiecień 2021     
"Amerykański" stosunek rządu RP do Polaków na Białorusi 
30 maj 2009      Wiktor Dmuchowski (komentarze MG)
Anioł doliny 
28 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
PILNE! Mega protesty w Warszawie ws. pandemii COVID-19! Dojdzie do zamieszek w CZERWONEJ STREFIE? 
24 październik 2020      wRealu24
Gwałcone kobiety 
22 listopad 2011      Bogusław
Aforyzmy 8 Zygmunt Jan Prusiński  
27 lipiec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Włączają się dzwonki alarmowe 
31 grudzień 2022     
Trucizna ze strzykawki 
26 lipiec 2022     
Telewizyjna hołota nie będzie finansować ....... 
9 kwiecień 2009      Artur Łoboda
Polska glupota 
25 wrzesień 2010      Goska
Coś dla zdrowia 
6 marzec 2020      Artur Łoboda
Kaczka zawinił, Szydło "powieszą" 
4 październik 2016     
Kiedy antyszczepionkowców zaczną osadzać w obozach koncentracyjnych?  
23 wrzesień 2020      Artur Łoboda
ROZBIORY POLSKI - "Wszyscy zdolni do walki zostaną odizolowani od swoich bliskich nie dostaną broni" 
30 czerwiec 2020     
Dziękuję Ci Mamo 
13 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Kampania informacyjna Corona
Jens Lehrich w wywiadzie Rubikona z Walterem van Rossumem opowiada o swojej nowej książce o pandemii korony.
 
5 luty 2021     
Omamy syjonizmu 
17 listopad 2011      Artur Łoboda

 
 

Szanse prezydenta Obamy na drugą kadencję maleją

Szanse prezydenta Obamy na drugą kadencję maleją wobec najsłabszej poprawy gospodarczej po kryzysie od 1945 roku. Trzeba pamiętać, że ostatni kryzys światowy był spowodowany „szwindlem na trylion dolarów w handlu nie ściągalnymi długami hipotecznymi” w wyniku którego blisko połowa domów w USA jest określana jako „zatopiona długami” czyli że jest „pod wodą.”

Tradycyjnie w USA dom jedno rodzinny uważany był za najważniejszą oraz najpewniejszą inwestycję. Ostatni szwindel lichwiarski spowodował straty wartości nieruchomości o około 15 trytlionów dolarów. Banki takie jak Goldman-Sachs dokonywały jednocześnie równoległe transakcje w dwóch oddzielnych wydziałach. Jeden wydział sprzedawał klientom nie-do-zrealizowania kontrakty na długi hipoteczne, podczas gdy drugi wydział przyjmował kontrakty „totalizatorskie” stawiające na upadek tychże kontraktów, co było nieuniknione.

Transakcje te były określane przez niektórych senatorów w Waszyngtonie jako działalność ć kryminalna. Jak dotąd nikt z ludzi zamieszanych w afery, które doprowadziły do nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej mimo tego że nadal miliony domów jest klasyfikowana jako „pod wodą..”

Kłopoty w strefie euro nadal trwają i osłabiają gospodarkę światową według Centra Badań Polityki Ekonomicznej i Banku Centralnego Włoch. W lipcu 2012 roku zaufanie konsumentów do stanu Banków w Strefie Euro jest nadal spada. Mimo tego zapewnienia banków europejskich wzmacniają giełdę w USA tak, że osiągnęła ona znowu poziom powyżej 13000 dla indeksu Dow Jonem Industrials. Wyż na giełdzie w Nowym Jorku jest zagrożony niepewnością i strachem przed następnym spadkiem koniunktury.

Ludzie narzekają na brak decyzji w Kongresie spowodowany trudnościami w zawieraniu kompromisu między demokratami i republikanami. Ten stan rzeczy utrudnia dyrektorom przedsiębiorstw pobieranie decyzji dotyczących stanu inwentarza i produkcji na niepewny rynek zbytu oraz ważnych decyzji dotyczących budowy nowych budynków etc.

Perspektywy ekonomiczne na resztę roku 2012 pogarszają się według oceny dyrektorów banku Wells Fargo i spodziewają się oni że trzeci kwartał będzie słabszy niż poprzedni. Wzrost kursu dolara źle odbije się na cenach towarów eksportowanych z USA i tym samym na zyskach eksportujących korporacji. Uważa się że jest obecnie zbytnia akumulacja inwentarzy towarów na eksport co zagraża zyskom eksporterów amerykańskich.

Tymczasem cena paliwa przestała spadać w USA. Zaufanie konsumentów i przedsiębiorców spada wobec pogłębiającego się kryzysu. W lipcu indeks Eurocoin wskazuje dalsze słabnięcie gospodarki w Europie na początku trzeciego kwartału 2012 roku.

Prezydent Obama lepiej umie dyskutować publicznie niż kandydat Republikanów Matt Romney i robi wrażenie inteligentniejszego człowieka niż jego przeciwnik. Ataki Republikanów na opiekę społeczną mają niewielu zwolenników wobec masowego korzystania z opieki społecznej w USA.

Republikanie sparaliżować rząd federalny ale ostatnio doszli do wniosku że takie posunięcie przed wyborami zaszkodziło by im poważnie – mimo tego upierają się, żeby roczny budżet USA nie przekraczał $1.027 tryliona dolarów podczas gdy Demokraci oskarżają Republikanów Republikanów łamanie wcześniejszych obietnic. Obecnie obie partie starają się unikać konfliktów i odłożyć utarczki parlamentarne do okresu po wyborach. Szanse prezydenta Obamy na drugą kadencję maleją z powodu obecnych kłopotów gospodarczych i wysokiego bezrobocia w USA.

www.pogonowski.com
30 lipiec 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Cenzorzy z Mysiej
sierpień 28, 2007
Marek Olżyński
Encyklopedia GW: opozycja argentyńska = terroryzm
styczeń 20, 2005
(PAP)
Deficyt budżetu po czerwcu wyniósł 62,5%
lipiec 17, 2002
PAP
10 tys. zł za paraliż miasta
luty 21, 2008
PAP
Bp Głódź: Potrzebna nadzieja
sierpień 20, 2002
PAP
Żydowska studentka sama malowała swastyki na swoich drzwiach - wideo NBC
luty 28, 2008
NBC
Wiara
listopad 24, 2002
Artur Łoboda
One for oil and oil for one
marzec 8, 2005
Przysłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Upadek polskich mediów
marzec 23, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
W 70 rocznicę śmierci wielkiego Polaka-wypisy z Romana Dmowskiego
styczeń 8, 2009
Paweł Ziemiński
Chyba zapomniano o poecie
sierpień 4, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Quo vadis Poloniae - List otwarty
marzec 22, 2006
Markiewicz Michał
Kolejne symbole narzucone przez okupantów.
kwiecień 27, 2006
zaprasza.net
Zagrożone Wartości USA
grudzień 31, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Smutne refleksje
październik 30, 2007
Bogusław
Zniszczenie Świata
listopad 12, 2004
Komornik w szpitalu - Długi Służby Zdrowia
luty 14, 2005
Adam Sandauer
Pl.jokes..swiatecznych impresji ..ciut jeszcze ..
grudzień 22, 2006
Lodmieniec
Niech nas zobaczą
maj 8, 2003
Po referendum. Co dalej?
czerwiec 10, 2003
"Jakub Mariawicz"
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media