|
Historia nauczycielką życia
|
|
Historia nauczycielką życia. Ale nauczyciel tyle może - na ile starcza inteligencji uczniów.
Obserwowałem - jak ograniczeni analfabeci usiłowali na tym Portalu głosić hasła nacjonalistyczne. Nie wysilili się na najprostszą analizę skutków ewentualnej realizacji takich haseł.
Podobnie jak przygłup Giertych - który swoimi nieodpowiedzialnymi decyzjami zmusił biedne rodziny do wydatków na fanaberie swojego pomysłu - jak choćby obowiązek noszenia mundurków szkolnych.
Ale największą zbrodnia Giertycha było ośmieszenie idei patriotyzmu.
Nieukształtowana młodzież uznała bowiem, że skoro taki idiota wzywa do patriotyzmu to musi to być coś złego.
Od początku cywilizacji młodzież starała się manifestować swoją odrębność. Młodzież ma w sobie wiele energii.
Giertychowskie wezwanie do pacyfikowania aktywności młodzieży - w przypadku długotrwałego stosowania skutkowałoby poważnymi konfliktami społecznymi.
Ale Giertych był tylko nędznym uczniem żydowskich szowinistów - autorów nazizmu i wielu pochodnych systemów.
Ten nazizm jest dziś praktykowany w Izraelu - który kontynuuje hitlerowskie metody działania i myślenia.
Dwie podstawy tego naśladownictwa zawierają się przeświadczeniu że "trzeba być silniejszym i szybszym niż we wcześniejszych konfliktach".
Dlatego Izrael zbroi się na potęgę i atakuje jako pierwszy.
Historia Niemiec i Japonii pokazała ze takie myślenie kończy się tragedia własnego narodu.
Nie ma takiej siły która w końcu nie obróci się przeciwko atakującemu.
"Kto mieczem wojuje - od miecza ginie".
Tą przestrogę podaję na pięć minut przed kolejną tragedią.
Historia niewiele nauczyła Izraelczyków a jako ociężali umysłowo prędzej - czy później doprowadzą do kolejnego holokaustu.
I będzie to tylko ich wybór.
Jeżeli ja znam - co najmniej kilka czułych punktów potęgi Izraela to inni niedługo też dojdą do podobnych wniosków. O ile już ich nie znają.
Modlitwa na niewiele się zda.
Świat musi się zdecydować: czy dalej biernie przyglądać się podpalaczom - czy w końcu zamanifestować swój sprzeciw.
Przez lata miałem nadzieję że w Izraelu zwycięży rozsądek.
Teraz spokojnie przyglądam się nadchodzącej tragedii.
Ja już wiem jak wyglądać będzie najgorsze. Swoje zrobiłem.
|
|
21 październik 2009
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Tragedie zawdzieczaja.....
http://www.controversyofzion.info/Controversybook_Polish/Controversybook_pol/Controversybook_pol_index.htm
http://knud.eriksen.adr.dk/Controversybook/
|
|
2009-10-21
Elzbieta Gawlas Toronto
|
 |
|
|
"Przez lata miałem nadzieję że w Izraelu zwycięży rozsądek."
Nie rozumiem, jak można mieć takie nadzieje. Przecież jedno wyklucza drugie. |
|
2009-10-27
Rebel
|
|
|
|
Przyznanie się do błędu
lipiec 5, 2005
|
Amerykańskie gestapo
listopad 19, 2005
interia.pl / PAP
|
Rzeczpospolita Polska pańtwo policyjne
kwiecień 27, 2008
szukacz
|
Gwałt na służbie
grudzień 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Niezłe towarzystwo
lipiec 14, 2008
wp.pl
|
Czy Polska Staje Się Państwem Buforowym?
luty 28, 2008
J.Ł
|
Adres dla włamywaczy
kwiecień 10, 2007
Marek Olżyński
|
Czy Polacy to idioci?
maj 4, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Tyle lat minęło a społeczeństwo jak było głupie takim pozostało
ZA MOWIENIE PRAWDY 10 LAT WIEZIENIA
luty 5, 2003
Siemaszko
|
Ile dopłacimy do Unii?
grudzień 8, 2002
Małgorzata Goss http://www.naszdziennik.pl/
|
Akcjonariusze przeciwko AOL
sierpień 11, 2002
PAP
|
Druga Targowica
kwiecień 26, 2003
Elżbieta
|
Skutki konfrontacji USA i Rosji w Gruzji
sierpień 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy USA Pogodzi się z Klęska w Iraku?
listopad 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
USrael’s masterminded “defeat blitz” in Caucasus
sierpień 21, 2008
Marek Głogoczowski
|
Moja Ojczyzna
sierpień 1, 2003
przesłała Elżbieta
|
Jak to jest z tymi zydami?
luty 3, 2007
PS
|
IV RP jest ideą bałamutną
listopad 4, 2006
|
Za naszą i waszą ... cywilizację
sierpień 12, 2003
Klaudiusz Wesołek
|
Bez etykietek (koalicje lokalne)
Z profesor Jadwigą Staniszkis, socjologiem, rozmawia Ewa Sadura
listopad 22, 2002
http://www.trybuna.com.pl/
|
|
|